Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2011., 18:44   #21
Quote:
konjski kaže: Pogledaj post
Kako to da se ne sjećam da sam usred sunčanoga dana do sada u životu vidio slično?
Sada je 16:18 ..još uvijek se vidi
nisi nikada prije obratio na njega pažnju.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 18:47   #22
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Znam samo da definitivno nije lens flare, a bogami nije niti Mjesec !

Ajmo astrobobo, prosvijetli nas !
Planeti se ne mogu vidjeti po danu kada su tako blizu Suncu. Možda se može vidjeti Venera po danu, ali za to treba puno iskustva, treba biti dalje od Sunca i treba ti pomoć u vidu Mjeseca ili nekog aviona da bi mogao oči fokusirati na nešto jer na plavo nebo ne možeš fokusirati. Ja sam jednom uspio vidjeti golim okom Veneru u 16h jer je u blizini prolazio avion.

Mjesec nije, a lens flare ne možeš isključiti. U svakom slučaju nije stvaran objekt jer bi se dotični vidio sa bilo kojeg mjesta na Zemlji i lako bi bio uočljiv na izlasku ili zalasku Sunca.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 00:59   #23
Možda dolazi planet "Melancholia".
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 08:12   #24
Cudi me zbilja da astrobobo kao vrli astronom nema pojma sto je to. Predlazem mu da i on prvi dan kada bude oblacno pogleda pokraj Sunca, pa mozda ugleda to nesto, pa ce znati sto je...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 08:49   #25
Ma ništa se ne vidi, ili sam ja ćorava. Jučer predveče se barem lijepo moglo promatrati, i nije bilo ničega, samo debelo Sunce. Tko misli da nešto vidi, neka to poslika već jednom (ok, tequila je pokušala)
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 09:16   #26
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Cudi me zbilja da astrobobo kao vrli astronom nema pojma sto je to.
Astrobobo je na prvu rekao da je to zapravo Sunce a trenutno je sve moguce pa tako i to. Citam komentare ispod linkova, svi se prave da znaju, ali nitko nista konkretno ne govori. To je Merkur, Saturn, Sundog ovoono, nitko ne objasnjava kako to da se vidi Saturn golim okom kao loptica. Evo jedan zanimljiv komentar koji Astrobobi daje za pravo..

These seem to be everyday shots of Chemspraying the Sun now days. The Shpere is just the Chemed out Sun and the light beside is only reflection due to the highly reflectice metal spray which can bounce the Sun's light across the top of the Chem layer and pop down thin spots or ChemHoles. This is not Nibiru. Again. When are you going to do these hoaxes to a believable production level. I am getting tired of your "Nibiru" junk. Sorry. I have watched for months.
MAN2011ism 1 week ago


Ja nemam pojma o highly reflective metal spray? ali cini mi se skroz moguce ako to uopce postoji.


I jedan od osobe koja vidi nestvarne objekte, poput mene

Hello you are absolutly right. I am in Cincinnati Ohio and I can see it as well all the time. I have seen it for some time now.Every place I call like obsorvoratory and weatherbman claims its a Sun dog or some weird weather phenomena. No way! so many people have seen this i don't know what it is hut it is extremely interesting and does seem to belong there.
mjerpca 5 days ago

Zadnje uređivanje tequila : 04.10.2011. at 09:24.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 10:20   #27
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
Dakle radi se o maloj, bijeloj loptici koja je sasvim vidljiva golim okom vec tjedan dana, kada vrijeme dopusti. Posto je skroz blizu sunca tesko ju je primjetiti obicnim suncanim danima... Kao sto vidite, svatko ima svoje misljenje o bijeloj loptici. Jedan je uvjeren da je to UFO, drugi je naziva translucent orb a mi smo bili sigurni da je jednostavno vidljiv mjesec. Sto zena = dvjesto sisa sad da cujem vas ?
Možda je to Eleninova coma, koja je trenutno na poziciji između Zemlje i Sunca
pojačana samom svjetlošću Sunca...
morski1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 10:37   #28
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Cudi me zbilja da astrobobo kao vrli astronom nema pojma sto je to. Predlazem mu da i on prvi dan kada bude oblacno pogleda pokraj Sunca, pa mozda ugleda to nesto, pa ce znati sto je...
Nema ništa pokraj Sunca.

Quote:
tequila kaže: Pogledaj post

These seem to be everyday shots of Chemspraying the Sun now days. The Shpere is just the Chemed out Sun and the light beside is only reflection due to the highly reflectice metal spray which can bounce the Sun's light across the top of the Chem layer and pop down thin spots or ChemHoles. This is not Nibiru. Again. When are you going to do these hoaxes to a believable production level. I am getting tired of your "Nibiru" junk. Sorry. I have watched for months.
MAN2011ism 1 week ago
Ovo je još gluplje objašnjenje od Nibirua
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 13:14   #29
Evo i prigodna glazbena podloga za trenutno popularne alternativne teorije:

http://www.youtube.com/watch?v=9AlH2oYedfk
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 20:05   #30
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ovo je još gluplje objašnjenje od Nibirua
Jelda

Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
Evo i prigodna glazbena podloga za trenutno popularne alternativne teorije:
Oprosti, ali ne dolazi u obzir
kad je bal, nek je maskenbal

.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 12:42   #31
Ok, verzija 2.2

Gledate li jos u nebo forumasi? Kakvo je stanje u Hrvatskoj? Kod nas se jos uvijek sve vidi.

Kao prvo zakljucili smo da je puno onih linkova iz uvodnog posta tesko sranje, lensflare 503

Ne svi naravno, ne svi. U medjuvremenu smo pronasli novije snimke i sami uslikali preko stotinu HD fotki. Sto da vam kazem, da se zajebavam? no way

U ovom trenutku ona najbezveznija verzija kako chemtrailovi zagadjuju atmosferu do te mjere da postaje skroz reflektivna i stojaznam, ta verzija mi se sad cini skroz logicna i bas mi je nekako prirasla srcu - jer u suprotnom???

Ako je sunce, kako onda svi koji smo to vidjeli mozemo gledati direktno u sunce bez zastite, bez problema s ocima, kao da to nije pravo sunce ili kao da sunce ne daje istu svjetlost kao prije?


ima nas puno

USA 14.10.11

AUSTRALIA 24.10.11

USA 22.10.11- samo za hrabre

samo za hrabre 2


Ovo samo za hrabre to mora biti fotoshop, zar ne? Ajmo debunkeri pisite nam, cak i meni izgleda vece nego sto ja vidim golim okom. Uploadavam svoje slike uskoro.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 14:59   #32
Khm.
Ps:
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
Ovo sam ja vidla prije 3-4 dana...taj neki "efekt"...moglo se gledat u sunce, iako meni nije izledalo iza tih oblaka kao sunce...čak sam pomislila da je mjesec u pitanju, nekako mi je djelovalo premalo za sunce..a i svjetlost se mogla vidjeti na sasvim drugom mjestu.
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 01.11.2011. at 15:10.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 16:38   #33
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Khm.
Ps:
Ovo sam ja vidla prije 3-4 dana...taj neki "efekt"...moglo se gledat u sunce, iako meni nije izledalo iza tih oblaka kao sunce...čak sam pomislila da je mjesec u pitanju, nekako mi je djelovalo premalo za sunce..a i svjetlost se mogla vidjeti na sasvim drugom mjestu.
Što je najgore od svega, to jest Sunce.
Ljudi prestanite tražiti neobične dokaze u sasvim normalnim stvarima.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 20:35   #34
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Khm.
Ps:
Ovo sam ja vidla prije 3-4 dana...taj neki "efekt"...moglo se gledat u sunce, iako meni nije izledalo iza tih oblaka kao sunce...čak sam pomislila da je mjesec u pitanju, nekako mi je djelovalo premalo za sunce..a i svjetlost se mogla vidjeti na sasvim drugom mjestu.
Sa koje teme citiras ono? Zanimljivo, neki namjerno postavljaju fejks. A slucajno sam krenula citati komentare na debunk linku i bas prije tri sata autor napise:

There are real pics of the object out there. But I produced this video as a hoax.
KelliInTheRaw


Koji tip!!

U svakom slucaju drago mi je da je bar netko primjetio nesto neobicno. I ja sam takodjer pomislila i napisala jos na onaj nibiru topic pogledajte ljudi kao da se dobro vidi mjesec. Velicinom i bojom bas mjesec.

Sad tu upada komentar od Mikija. Sunce!! Moze biti - i Astrobobo je rekao Sunce. Ipak zelim argumentirano objasnjenje.

Interesting. It's definitely not the sun, look at other sun videos on youtube and the sun always makes really intense camera and lense flares. Plus this object isn't illuminating the sky, the source of light in the sky is definitely NOT coming from this object.

Dakle kako to da ponekad pogledamo gore i mislimo da vidimo mjesec, plavicaste/bjelicaste boje umjesto zute/sa narancastim sjajem kako sjaji pravo sunce. Uopce ne sjaji, ne bode oci izgleda kao da reflektira svjetlost ali ne sjaji. Kako fotoaparati uhvate perfektni krug a normalno kad slikamo sunce uslikamo samo 'masu' svjetlosti, takvih obicnih slika imam na bacanje. Sto se je u tom slucaju dogodilo sa suncem???
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 22:01   #35
Pa kaj ne primjećuješ da je sunce takvo "čudno" kad ima oblaka? Pogledaj 2. i 3. link koji si stavila pa onda one koje si stavila na početku teme.

Pogledaj ovu moju fotku sunca, opet ima oblaka



Oblaci jednostavno blokiraju dovoljno svjetlosti da od Sunca vidimo samo disk. Ako su predebeli nećemo vidjeti ništa, ako su pretanki dobit ćemo samo "masu svjetlosti".
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 22:33   #36
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
Sa koje teme citiras ono?
Sa ove. Vidim da je ova tema prikladnija.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 15:12   #37
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
Sad tu upada komentar od Mikija. Sunce!! Moze biti - i Astrobobo je rekao Sunce. Ipak zelim argumentirano objasnjenje.
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Pa kaj ne primjećuješ da je sunce takvo "čudno" kad ima oblaka? Pogledaj 2. i 3. link koji si stavila pa onda one koje si stavila na početku teme.

Pogledaj ovu moju fotku sunca, opet ima oblaka



Oblaci jednostavno blokiraju dovoljno svjetlosti da od Sunca vidimo samo disk. Ako su predebeli nećemo vidjeti ništa, ako su pretanki dobit ćemo samo "masu svjetlosti".
Da ne odgovaram dva puta, Adama ti je lijepo objasnio.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:32   #38
Čudi me ovo sve..., pa kaj niste u školi gledali sunce kroz 2-3 rendgenska snimka? Sunce je - naravno - "perfektna kugla".
foo_fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 19:34   #39
Quote:
foo_fighter kaže: Pogledaj post
Čudi me ovo sve..., pa kaj niste u školi gledali sunce kroz 2-3 rendgenska snimka? Sunce je - naravno - "perfektna kugla".
Ja totalno prihvacam ´cinjenicu´ da je to Sunce. Samo nesto onda nije u redu sa Suncem, lici na / i sjaji kao Mjesec. Nikada prije Sunce nije nalikovalo mjesecu pa cak ni iza oblaka, svatko je znao svoje mjesto


Kad smo vec kod toga. Pogledajte sad u nebo, veceras, pogledajte kako mjesec stoji. Evo link kako treba izgledati, bas tako kao na slici, ne ukoso, nikako drugacije.

first quarter

pojasnjenje u slikama

Zadnje uređivanje tequila : 02.11.2011. at 20:36.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 20:38   #40
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod toga. Pogledajte sad u nebo, veceras, pogledajte kako mjesec stoji. Opet nije kako treba. Evo link kako treba izgledati, bas tako kao na slici, ne ukoso, nikako drugacije. [/URL]
Mjesec je obasjan, vjerovala ili ne - Suncem. Ukoliko je Sunce na zalasku, dakle recimo na horizontu, a Mjesec negdje gore na nebu onda je potpuno normalno da će Mjesec stajati "ukoso". Točnije, terminatorna Mjesecu (crta koja razdvaja osvijetljeni i tamni dio) biti će paralelan sa (prividnom) linijom koja spaja Mjesec i Sunce - baš kao što i treba biti.

Napravi eksperiment doma - uzmi žarulju, stavi ju na pod. Uzmi loptu u ispruženu ruku u ravnini tvoje glave/ramena. Pogledaj kako je lopta osvijetljena i da li "stoji" ravno ili ukoso.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.