Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 22:47   #81
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Kao što je netko već rekao, spominješ ih samo vezano za financije. Kakvi su prema tebi bili prije? Kad ste bili mali jesu li radili razliku, jednog mazili i hvalili a drugog ne?
Da su to moji roditelji i da osjećam nepravdu sigurno bi im rekla, nabila na nos, pa kud puklo.
Pa, oni su stalno na taj nacin postupali. Kad smo bili mali i nisu radili neke razlike, ali kad sam bio mali oni se umalo nisu poubijali medjusobno. A, da razliku jesu pravili jer im je moj brat prvo djete i trudili su se da budu sto brizniji roditelji u svakom smislu. A, za mene koga briga... Eee, kakve sam ja stvari pretrpeo u zivotu, od njih da znate pozitivno je veoma malo, al diskriminirali su me mnogo puta. Ee, ne mogu pricati tu za ovo, ako hoce neko mogu mu ispricati u privatnoj poruci. I da, sjecam se na 14 godina, otac me na javnom parkingu pretukao jer je mislio da sam mu iz benzinske pumpe donio naftu umjesto benzin, (pretukao me jer u zimno doba kad auto nije palio, jer je bio ostavljen 2 dana u gradu na -15 stepena, pa onda isao u grad da ga vrati kuci) pa on mislio da auto nije palio zbog toga sto sam ja iz benzinske kupio naftu, a ne benzin (a kasnije se ispostavilo da sam ja kupio onakav benzin kako sto mi je on rekao).
Nema lepih trenutaka sa njima, a moja mama nece da prkosi njemu i ona sve se slaze sa onim sto on prica (ma koliko to bilo šašavo i neistinito).
Du friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 01:19   #82
Problemi u obitelji

Imam toliko toga trenutno u glavi i želim sve ispričati, a ni ne znam od kud da počnem.

Uglavnom, muško sam, imam 20 godina, student 2 godine. Živim sa bakom, djedom, mamom, tatom i sestrom koja ima 17 godina.

Da dam neki "background", tata je profesor u srednjoj školi, mama radi u osnovnoj školi kao kuharica, baka u penziji, djed također, sestra u srednjoj. Imamo relativno dobra primanja i ne živimo loše, pogotovo zahvaljujući djedu koji je vrlo ugledan i priznat u našem kraju, pošto je završio visoke škole, radio ko profesor na faksu, napisao 2 knjige, financijski najviše omogućio da imamo dobar život i on mi je vjerojatno najveći uzor.
I sve bi bilo bajno da nema nekoliko problema.

Najveći problem je tata koji je alkoholičar. U društvu je svima "najbolja osoba", svi ga hvale i poštuju i svi mi govore kako imam super tatu što me posebno nervira jer ga nitko ustvari ne poznaje i totalno je drugačiji kad je kod kuće i kad je u društvu. Psihički nas zlostavlja i mi ne možemo na kraj s njim. Pijan je svaki drugi dan (za vikend obavezno po 3-4 dana pošto u ponedjeljak ne radi) i kad je pijan ego mu se poveća x10 i onda nas počinje maltretirati (najviše mamu), vrijeđati i omalovažavati. Do fizičkog obračuna za sad nije došlo, ali smo par puta bili na rubu (ja i on) jer je mama bila toliko jadna da se rasplakala (prvi put da sam vidio da mama plače od tolike jadosti) i počela je pakirati kofere, a njemu je bilo svejedno, onda je meni prekipjelo i počeo sam se derati na njega da bi bilo dosta. Mama je otišla u sobu i rekla da ga više ne želi gledati, a ja mu nisam dao da ide za njom jer me bilo strah da nebi bilo sranja pa smo se naguravali vratima i skoro potukli. To je na primjer samo jedna od situacija, a ima ih previše da nabrajam.
Najnoviji događaj je da je sestra odselila k dečku jer je i nju često maltretirao i samo je pitanje vremena kad će se roditelji rastaviti i mama otići.
Najgore od svega je da se on polovice toga drugi dan ne sjeća i ako se sjeća onda se ispričava, veli da više neće, ali za par dana ista priča.

Još bih spomenuo malo više o sestri za koju vjerujem da je takva kakva je baš najviše zbog tate. Naime, kao što sam rekao ima 17 godina, počela je izlaziti sa 14, promijenila je već 3-4 dečka (s trenutnim je najduže), ne ide joj dobro u školi, bahata je i bezobrazna sa svima osim sa mamom koja je također dosta kriva za njezino ponašanje jer joj je dopuštala sve od kako je bila mala jer joj je htjela priuštiti sve što ona nije imala kad je bila mala, što i nije loše u nekim granicama, ali ovo je postalo pretjerivanje. Pokušao sam razgovorom riješiti neke stvari s njom, ali 0 bodova. To govorim jer me strah gdje i kako će završiti.

E sad, čitao sam dosta tema po forumima gdje ljudi imaju slične probleme i uvijek su prijedlozi da se moramo odseliti i osamostaliti. Sestra je trenutno kod dečka, ali pitanje je koliko će veza trajati pošto nije to "rock solid" veza i šta će biti dalje ako veza pukne ili se izjalove neki drugi problemi. Mama vjerojatno može kod svojih roditelja ili kod neke prijateljice, ali nema ona sama financije da bi mogla biti sama negdje. Ja nemam nikakva primanja (zavisan sam o 400 kn svaki mjesec koje dobivam iz štednje i novca koje mi daju baka i djed koliko mogu) i za mene ne dolazi u obzir da iseljavam, pogotovo iz razloga što mi baka i djed govore da sam jedina nada u obitelji i da se samo držim faksa i da napravim nešto od sebe i vjerojatno bi im srce puklo da odem, a i meni jer ne mogu bez njih dvoje.

Još ima dosta toga, ali nekako sam na pola izgubio tok misli jer mi je previše toga na pameti. Ni sam ne znam koje pitanje da postavim ili koji savjet da tražim, samo sam htio to negdje sve ispričati da ne držim u sebi. I
popay4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 12:21   #83
Quote:
popay4 kaže: Pogledaj post
E sad, čitao sam dosta tema po forumima gdje ljudi imaju slične probleme i uvijek su prijedlozi da se moramo odseliti i osamostaliti. Sestra je trenutno kod dečka, ali pitanje je koliko će veza trajati pošto nije to "rock solid" veza i šta će biti dalje ako veza pukne ili se izjalove neki drugi problemi. Mama vjerojatno može kod svojih roditelja ili kod neke prijateljice, ali nema ona sama financije da bi mogla biti sama negdje. Ja nemam nikakva primanja (zavisan sam o 400 kn svaki mjesec koje dobivam iz štednje i novca koje mi daju baka i djed koliko mogu) i za mene ne dolazi u obzir da iseljavam, pogotovo iz razloga što mi baka i djed govore da sam jedina nada u obitelji i da se samo držim faksa i da napravim nešto od sebe i vjerojatno bi im srce puklo da odem, a i meni jer ne mogu bez njih dvoje.
Pa možeš se odseliti i svejedno držati faksa, ne trebaš za to živjeti s njima. Meni se čini da ti baka i djed manipuliraju s tobom, da nisu vidjeli bi je TEBI jedina nada iseljenje da bi završio faks i imao normalan život. Sjedni s njima i objasni im da njegovo ponašanje loše utječe na tvoju psihu i da si toliko pod stresom da se ne možeš koncentrirati na učenje. Nađi studenski posao s kojim si možeš financirati samostalan život. Nisi ni prvi ni zadnji koji bi to napravio.

Razlog zbog kojeg svi imaju samo taj jedan savjet je jer je to stvarno, stvarno jedino rješenje. Ako ostaneš u tom okruženju obolit ćeš psihički pa nećeš biti u stanju završiti faks ili ćeš i sam početi pit itd.

Mama si vjerojatno govori da ostaje s njim samo zbog djece, ako ti odeš onda neće imati više izlike, tako ćeš i njoj pomoći. Ako ima posao kako nema financije da se odseli? Neće to biti neki luksuzan život, ali važnije je da se makne od njega. Ako npr. ti sestra nađe posao kad završi školu i ti nađeš studenski posao možete se svi troje zajedno odseliti.

Sestra ti je pametnu odluku napravila, promijenit će se ona na bolje sad kad se makla od te toksičnosti, vjeruj mi. Reci joj da čim završi školu si proba naći posao da može živjet samostalno u slučaju da prekine s dečkom da se ne mora vraćati doma.

Znači ako imaš 20god imaš još tri godine faksa, zapitaj se možeš li ti izdržati te tri godine s njim bez da pukneš?
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 15:39   #84
lako je reč nek si nađe posao. posao teško nalaze svi a još je teže nać posao, živjet sam, financirat i sebe i faks. pogotovo ako studiraš redovno. da si i nađeš cimera treba ti bar 3000 kuna za neviđenu skromnost plus zaboravi na redovni studij. ono koji rade i studiraju obično rade za solidnu plaću i studiraju vanredno upravo zato što VEĆ rade. obrnuto obično nije nešto isplativo. i studenti često rade honorarno al s tim se nećeš prehraniti i uspjet pokrit troškove stana.
sestra će se morati pobrinuti za sebe a ti za sebe. fokusiraj se na faks, uči u knjižnici, makni se od doma. roditelje ne možeš preodgajati i nije ti pametno biti tampon zona jer će se preko tebe sve lomiti. mislim da je najbolje da se što više skloniš, fokusiraš na sebe, faks i za cilj imaš odlazak. kad dobiješ diplomu ili solidan posao. i nek ti je sa srećom. ima takvih priča kao što je tvoja...ne možeš svima pomoći, fokusiraj se na sebe, samom sebi trebaš prvenstveno pomoći....
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 18:02   #85
Mene zanima sljedece. Zivite u istom stanu s bakom i djedom ili u zasebnim dijelovima kuce? Ako ste svi zajedno zasto djed/baka ne probaju urazumiti svog sina?
Ako radi takve probleme kada je pijan, a inace je ok, zasto ne pokusate s intervencijom odvikavanja od alkohola.nije u redu niti vlastitog tatu, sina, muza pustiti da propada.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:56   #86
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
lako je reč nek si nađe posao. posao teško nalaze svi a još je teže nać posao, živjet sam, financirat i sebe i faks. pogotovo ako studiraš redovno. da si i nađeš cimera treba ti bar 3000 kuna za neviđenu skromnost plus zaboravi na redovni studij. ono koji rade i studiraju obično rade za solidnu plaću i studiraju vanredno upravo zato što VEĆ rade. obrnuto obično nije nešto isplativo. i studenti često rade honorarno al s tim se nećeš prehraniti i uspjet pokrit troškove stana.
sestra će se morati pobrinuti za sebe a ti za sebe. fokusiraj se na faks, uči u knjižnici, makni se od doma. roditelje ne možeš preodgajati i nije ti pametno biti tampon zona jer će se preko tebe sve lomiti. mislim da je najbolje da se što više skloniš, fokusiraš na sebe, faks i za cilj imaš odlazak. kad dobiješ diplomu ili solidan posao. i nek ti je sa srećom. ima takvih priča kao što je tvoja...ne možeš svima pomoći, fokusiraj se na sebe, samom sebi trebaš prvenstveno pomoći....
Nisam rekla da je lako, ali nije nemoguće, uostalom može ići raditi na sezonu (nek nađe neki posao sa smještajem da vidi kako je to živjeti bez oca pijanca) pa će mu to olakšati budžet.

Makni se što više od kuće zvuči dobro u teoriji, ali u praksi to je nešto od čega ne može pobjeći dok živi s roditeljima i kad tad će popizdit. Što ako ne bude mogao naći posao nakon diplome? Onda će mu biti još gore živjeti s ocem a nema se čim okupirati. Što kad otac postane fizički nasilan? Samo je pitanje vremena. Treba odmah barem početi planirati bijeg.
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:06   #87
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Pa možeš se odseliti i svejedno držati faksa, ne trebaš za to živjeti s njima. Meni se čini da ti baka i djed manipuliraju s tobom, da nisu vidjeli bi je TEBI jedina nada iseljenje da bi završio faks i imao normalan život. Sjedni s njima i objasni im da njegovo ponašanje loše utječe na tvoju psihu i da si toliko pod stresom da se ne možeš koncentrirati na učenje. Nađi studenski posao s kojim si možeš financirati samostalan život. Nisi ni prvi ni zadnji koji bi to napravio.

Razlog zbog kojeg svi imaju samo taj jedan savjet je jer je to stvarno, stvarno jedino rješenje. Ako ostaneš u tom okruženju obolit ćeš psihički pa nećeš biti u stanju završiti faks ili ćeš i sam početi pit itd.

Mama si vjerojatno govori da ostaje s njim samo zbog djece, ako ti odeš onda neće imati više izlike, tako ćeš i njoj pomoći. Ako ima posao kako nema financije da se odseli? Neće to biti neki luksuzan život, ali važnije je da se makne od njega. Ako npr. ti sestra nađe posao kad završi školu i ti nađeš studenski posao možete se svi troje zajedno odseliti.

Sestra ti je pametnu odluku napravila, promijenit će se ona na bolje sad kad se makla od te toksičnosti, vjeruj mi. Reci joj da čim završi školu si proba naći posao da može živjet samostalno u slučaju da prekine s dečkom da se ne mora vraćati doma.

Znači ako imaš 20god imaš još tri godine faksa, zapitaj se možeš li ti izdržati te tri godine s njim bez da pukneš?
Ma daj... pa ako studira redovno nema kad raditi. Nisam protiv toga, ali nema sanse da jos zaradi i za stan.
Sestra sa 17 g se odselila k decku i ti kazes da je dobro napravila? Najbolje da jos zatrudni.

Treba nesto poduzeti s ocem, ali koliko je to izvedivo, ne znam. Kad bi otisao na liječenje to bi bio velik korak. Ovisi koliko dugo pije..

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:07   #88
popay4 s obzirom na kompliciranu situaciju bilo bi dobro da kontaktiraš Plavi Telefon. Oni se sa takvim situacijama bave svakodnevno pa vjerovatno imaju korisne informacije za tebe.
Ono što bih svakako preporučao je da budeš u kontaktu sa nekom od javnih službi koje se bave takvom problematikom, nikako to držati u tajnosti. Niti forum nije dovoljan. Uzmi za cilj uspostavljanje kontakta sa javnom službom koja će pratit tvoje stanje pomoću tvog iskaza. Budi samo iskren i reci im točno što se događa. Oni su obavezni prepoznat mogućnosti eskalacije i reagirati po tom pitanju. Ne kažem da je ta solucija savršena ali si otvaraš priliku da u suradnji sa nekime spriječiš najgore.
Ajde molim te nazovi 4833-888 ili ih kontaktiraj mailom [email protected]
pa sa njima vidi kako dalje.
Ako ne vidiš smisao u komunikaciji sa njima potraži na internetu brojeve socijalnih službi i zovi njih.
Btw. imao sam sličnu situaciju u djetinjstvu i suosjećam sa tobom.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:53   #89
Uplitanje roditelja u vezu

Hello people, imam problem vec dosta dugo pa bih htjela nekoga barem objektivno poslusati za misljenje ili nesto :/ Ovako, u 4. razredu srednje nasla sam decka s kojim sam vec bila dobra pola godine prije pa eto do tog trenutka od kad sluzbeno nismo stupili u vezu Veza je eto sada godinu dana i zbilja mi je decko jako drag, kao sto sam i ja njemu, i stvarno sam ga zavoljela i obratno. No, kako su mi roditelji inace malo vise stroziji pa forsiraju samo skolu i nista drugo osim skole jer po njima oni bi htjeli da ja imam super buducnost (sto je naravno u redu), no u tolikoj mjeri da je moj položaj u kući od kad su saznali katastrofalan! Saznali su slucajno kako sam ja jedne noci prosle godine bila na fejsu pa mi je otac lijepo dosao i bio sumnjiv i nisam se stigla izlogirati pa mi je covjek sve procitao sto smo pisali nakon cega je ispricao i mami i sestri pa su se svi zgražali kakoooo moguuu... Od tada mi nerijetko uzimaju mobitel, ne mogu ni doći do njega, niti ga vidim uopće. pocetkom ove godine stjerali su me u kut doslovno i rekli da cemo sklopiti "ugovor" (između njih naravno) da ja tog decka jednostavno moram ostaviti i brinuti se samo za skolu pa dok ne zavrsim fakultet.. pritom su me naravno (pogotovo majka) nazivali kurvom i droljom, i jednom su me čak i istukli etc, misleći da ja s tim dečkom spavam, a dečko je zaista dobar, godinu dana stariji od mene, na nista me ne tjera ni nakon godinu dana veze, i zivi mrvicu dalje od mene, u drugom gradu pa se ni ne viđamo često uopce... toliko je super i iskren dečko da ne znam ono... Na kraju kako su me roditelji stjerali u kut, i rekli da ja to moram prekinuti.. i ja se slozila iako mi je nesto govorilo, nemoj. I nisam! izdržali smo 4 mjeseca skrivajuci se jer jednostavno drugacije nije moglo.. nakon cega sam nedavno dosla dva sata kasnije nego inace s mature i naravno od tuda je opet pocelo sve po starom... mama me je ponovno izvrijeđala, uzela mi mobitel, pa ga eto ni sad nemam, niti cu ga mislim i dobiti vise xd tatu je okrenula na svoju stranu kako ja mislim otici u zadar (studirati nesto sto vec tri godine zelim) i da cu ga dovuci pa cemo se ***** po cijele dane... naravno to nije istina :/ meni je eto nesto sada dalo snage da im se usprotivim i izricito sam danas rekla svoj stav sto mislim i da me ne mogu tjerati da radim samo po njihovom, no naravno tu su mnoge emocijonalne manipulacije i i dalje nije vrijedilo sto sam iskreno sve rekla, misle da sam propalica iako mi je stvarno okej u skoli i prolazim s 4.0... ja eto više ne znam ni kome se obratiti jer se cak ni vlastitoj sestri ne mogu obratiti koja ima eto skoro 24 godine, nikad nije imala decka i malo je i sama iskompleksirana osoba upravo zbog njih :/ pokusavam pronaci neki sezonski posao preko ljeta no tata je rekao da mi nece to dozvoliti i da ne mogu ici nigdje.. da ne zaboravim, stvarno ne izlazim i niti pravim ikakvih ovako jos problema :/ ja vise ljudi ne znam... par puta mi je doslo da pobjegnem ali nemam kuda, prijateljica me podrzava kao i decko koji je u svemu tu jos za mene nakon sranja u koje i njega uplicem i govori mi da ce sve biti okej... kako se maknuti od njih jer ja sam stvarno očajna i u tolikom sam bedu i od kada sam cula mamu da je rekla da ce me se odreci i da sam odvratna da nisam ništa zaslužila i da će zaštititi sestru... a meni nece pomoci vise nikako... Ima li netko ikakav savjet kako otici već jednom, jer nažalost ni razgovor nije mogao promijeniti ama baš ništa... još sam u goroj poziciji...

oprostite na dužini!
Malenabublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:27   #90
Postoje sezonski poslovi sa smještajem, možda da nađeš tako nešto. Pitanje je bi li se imala gdje vratiti, i je li uopće zdravo da se vratiš.

Na stranu uplitanje u vezu, što se prije i što se dalje makneš od tog maltretiranja, to bolje. Faks možeš upisati i naknadno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:39   #91
S obzirom na današnje vrijeme, razumijem da su roditelji u strahu, ali tvoji ipak pretjeruju.

Moj savjet ti je da pojačaš to učenje (ako ne izlaziš i ne radiš ništa onda bi trebala imati više vremena za učenje) i poboljšaš ocjene na peticu, da ne kasniš doma jer tako samo pokazuješ da ih ne poštuješ i da nisi odgovorna. Kada steknu opet povjerenje u tebe, predloži im da se nađu na kavi s tim tvojim dečkom da ga upoznaju i shvate da on nije tako loš i da nije s tobom zato da bi te iskoristio i napumpao.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:01   #92
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
S obzirom na današnje vrijeme, razumijem da su roditelji u strahu, ali tvoji ipak pretjeruju.

Moj savjet ti je da pojačaš to učenje (ako ne izlaziš i ne radiš ništa onda bi trebala imati više vremena za učenje) i poboljšaš ocjene na peticu, da ne kasniš doma jer tako samo pokazuješ da ih ne poštuješ i da nisi odgovorna. Kada steknu opet povjerenje u tebe, predloži im da se nađu na kavi s tim tvojim dečkom da ga upoznaju i shvate da on nije tako loš i da nije s tobom zato da bi te iskoristio i napumpao.
ROFL. Na sve ovo što su joj, usto i punoljetnoj osobi, priredili, ti pokušavaš naći opravdanje (usput što ti znači današnje vrijeme?, kao da je prije bilo išta bolje u tom pogledu) za njihovo ponašanje i na kraju sve trpaš pod eufemizam da samo pretjeruju.

Radi se jednostavno o ljudima koji jednostavno nisu normalni i s njima se ne može na normalan način izaći na kraj. U pozadini njihova ponašanja nije njihova tobožnja briga za njezinu dobrobit već se radi o liječenju svojih kompleksna i opsesivnoj potrebi za kontrolom.

Autorici savjetujem da ode iz kuće na koji god način može. Ovo sa sezonskim i smještajem nije loša ideja, može se takvo nešto pronaći u facebook grupama za traženje posla. A poslije neka proba preko nečijeg studentskog ugovora raditi barem dok ne upiše faks i bude mogla imati svoj.


BTW. Iz teksta je očito da je autorica davno završila srednju školu, prije tri godine ako sam dobro shvatio.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:11   #93
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
S obzirom na današnje vrijeme, razumijem da su roditelji u strahu, ali tvoji ipak pretjeruju.

Moj savjet ti je da pojačaš to učenje (ako ne izlaziš i ne radiš ništa onda bi trebala imati više vremena za učenje) i poboljšaš ocjene na peticu, da ne kasniš doma jer tako samo pokazuješ da ih ne poštuješ i da nisi odgovorna. Kada steknu opet povjerenje u tebe, predloži im da se nađu na kavi s tim tvojim dečkom da ga upoznaju i shvate da on nije tako loš i da nije s tobom zato da bi te iskoristio i napumpao.
Ovo je najgluplje što može napraviti. Najbolje je da se makne od zlostavljača (nazovimo tu "zabrinutost" pravim imenom). Ostane li, bolje bi bilo da ih vidno ne poštuje i ne
dolazi doma u naređeno vrijeme. Ako je izmlate može pozvati policiju. Vezati je u podrum vjerojatno neće.

Curo, punoljetna si, nadam se i zdrava, bježi od tih pacijenata i napravi si bolji život. I slobodno se jebi po cijele dane, seks je lijep.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:59   #94
Ne treba joj studentski ugovor, od 15-e godine se moze raditi preko ucenickog ugovora.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:17   #95
Meni je cijeli post debelo trolerski, zato i takav odgovor.

Ne kuzim kako netko s 18 godina vec nije otisao iz takve situacije? Osamnaestogodisnjaci bi vec trebali biti zrele i formirane osobe, a cura pise kao da ima 13.

Cekam rasplet i sljedeci post kak je pobjegla decku
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:24   #96
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Meni je cijeli post debelo trolerski, zato i takav odgovor.

Ne kuzim kako netko s 18 godina vec nije otisao iz takve situacije? Osamnaestogodisnjaci bi vec trebali biti zrele i formirane osobe, a cura pise kao da ima 13.

Cekam rasplet i sljedeci post kak je pobjegla decku
Ne bi vjerovali, ali ima i znatno starijih osoba koje se nisu u stanju oduprijeti ovakvim primjercima (i mnogo gorim). Od straha da ne budu izbaceni iz obitelji (nes' ti stete) ili razbastinjeni, pa trpe.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:43   #97
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Meni je cijeli post debelo trolerski, zato i takav odgovor.

Ne kuzim kako netko s 18 godina vec nije otisao iz takve situacije? Osamnaestogodisnjaci bi vec trebali biti zrele i formirane osobe, a cura pise kao da ima 13.

Cekam rasplet i sljedeci post kak je pobjegla decku
Mislim da nije trol, bila sam u takvoj situaciji. Radi se o strahu a vjerujem i postovanju prema roditeljima. Roditelji su roditelji nije lako samo tako otic
ghosttownx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:07   #98
a kuda bi to netko, makar i puniljetan, otišao ako nema posla i prihoda? pod most? u kuću partneru/partnerici, sa kojim ipak nije u toj fazi veze, i koji možda isto živi na teret roditelja?

reći nekome "otiđi" može samo netko upitne inteligencije, a koji ima sigurne prihode. svoje ili pak nečiju grbaču koja mu omogućuje slobodu.

inteligentna osoba će savjetovati "nađi si posao" i to ne sezonski. jer šta se događa nakon što prestane sezona u kojoj se dobiva plaća, to očito nitko od površnih savjetnika ne razmišlja. to vam je inače tipičan test inteligencije: 1. da li kad si nađem sezonski posao i stan, nakon što mi istekne ugovor, i dalje primam plaću i mogu plaćati stan, režije i hranu ili 2. da li kad si nađem sezonski posao i stan, nakon što mi istekne ugovor prestajem primati plaću i ne mogu plaćati stan, režije i hranu. zaokruži točan odgovor!

jedini normalan, inteligentan savjet ovdje je da si nađe stalni posao, BILO KAKAV, koji će joj omogućiti da se odseli, jer će se time riješiti akutno loša situacija. to naravno neće značiti da je život postao perfektan, nego samo da je glavni (ako to je glavni) problem rješen. nakon toga ostaje problem bilo kakvog posla, koji vjerojatno nije onaj koji će donijeti prosperitet i zadovoljstvo, pa se prelazi na rješavanje tog problema. i tako redom

naravno, to je samo savjet. hoće li ga netko prihvatiti, ovisi o tome da li se osoba spremna odreći nekakvih pogodnosti koje ima tamo gdje ima, a za koje mora platiti cijenu.. cijena je bitna. kao i u dućanu

a sa 18 godina ljudi su daleko od neke savršene zrelosti. bez obzira na to što neki za sebe misle da su bili u tim godinama ili da jesu. i obično u tim godinama, ako ih prilike ne prisile, nisu spremni plaćati cijenu pune slobode
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 16:48   #99
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
jer šta se događa nakon što prestane sezona u kojoj se dobiva plaća, to očito nitko od površnih savjetnika ne razmišlja. to vam je inače tipičan test inteligencije
Znam ljude koji su brutalno pali na tom testu tako što su ušteđevinu sa sezonskog posla uložili u avionsku kartu i hostel u stranoj državi, i računali s time da će u dva mjeseca koliko su mogli plaćat hostel i hranu uspjeti naći nekakav posao. I jesu.

A mogli su nezaposleni sjedit doma i bit inteligentni kao ti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:42   #100
Tata mi ne dozvoljava da si kupim auto

Pozz svima, pretpostavljam da cu u ovom podforumu dobivat odgovore od roditelja pa bih vas zamolio da me shvatite kao obzirnu mladu osobu... Ovako odličan sam učenik 4. razreda srednje škole (među najboljima u generaciji). Roditelji su mi rastavljeni i živim sa tatom. Tata mi je jako kompleksan i dosta često ima neshvatljive i komplicirane zaključke i rješenja (mama mi je rekla da boluje od OKP-a). Ima svoju firmu oko 25 godina i stalno je zivčan. Jedva sam ga nagovorio da me upiše u autoškolu i kad sam uspio prve dvije rate autoškole sam sam morao platit dok se on nije uozbiljio. Nema ni malo potpore u moje polaganje. Imam jos par sati za odvozit i onda polažem test vožnju. Uštedio sam si novce da si kupim auto i to mi je bile najveća želja... kupit si od svojih novaca auto sa 18 godina i on to zna međutim kad god pokušam razgovarat snjim o tome da sam uštedio novce i da bih si kupio auto kaže mi prvo ti uči i upiši faks. Ja tu njega u potpunosti razumijem da ne smijem zapustit školu, ali mora i on mene shvatit i vjerovat mi da auto neće utjecat na moje učenje i da ću to ozbiljno shvatit... pa mislim ipak sam odličan učenik. Puno mojih frendova sa lošim ocjenama imaju svoj auto i to im roditelji kupili, a tata mi ne vjeruje u to. Znam da će te se svi složit snjim, ali dajte se molim vas stavite u moju situaciju i pokušajte mene shvatit. Stvarno mi je velika želja kupit si auto, a da ne pričam kako par godina prije mi je htio sam kupit auto i motor (prije nego mi je on zakonski postao skrbnik...). Molio bih vas da mi pomognete kako da postupim snjim. Mislim ipak ste vi roditelji pa najbolje znate.
dj ramax5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.