Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 16:02   #541
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
Kako je sotona aktivaro kupolu kad ti na samom pocetku Biblije pise da je BOG odvojio vode od voda i postavio nebeski svod ili ti ga kupolu,koja drzi te vode iznad nje.
Vidi ovako,sotona nije nikada stvorio nista niti ista moze stvoriti,on je samo izvrstan manipulator,otac svih laži ( da citiram Bibliju) i to je to,ali je vrhunski organiziran (kroz mansone iluminate kao sto si i sam rekao) i također vrlo inteligentan.

Vidim da si se vec pomalo izgubio u svemu sto si čitao,spajaš razno razne stvari pa si krivis sliku.Isus je došao izključivo da spasi žive,i da mi kroz njega se spasimo od grijeha koji nas vuču direktno u pakao( koji je vjeruj mi doslovno mjesto,nikakva simbolika).

Sad cu ti objsnit sta je znacilo Isusovo rođenje smrt uskrsnuce.Bog je poslao svog sina na zemlju, koji je morao biti bezgrijesan do kraja,koji nije imao niti jesnog demona u sebi (posto mi svi drugi ih imamo,netko vise netko manje,ali ne postoji covjek da nema niti jednog,niti je postojao),da bude oličenje Boga,rođenog u tijelu čovjeka,te tako zaradi pravo da svi koji vjeruju u njega dobivaju obranu na sudu gdje vas tuzi sotona za pocinjene grijehe,te baca vas u tamnicu(pakao),znaci cijela ta prica između Boga i sotone je cista pravna stvar.

Znači sotona vas tuzi sudu kojem precjedava Bog a Isus je vaš jedini pravobranitelj,i zato jedina obrana koju imate( jer ste krivi 100%,ne postoji covjek na zemlji koji nije zgrijesio) je Isus.
Tako da ako se pozovete na Isusa tj trazite oprost grijeha u njegovo ime,sto automatski znaci i da vjerujete u Njega,oslobođeni ste svih optuzbi i idete u raj,kraj priče.

Imas pravo da smo vjecni nakon sto umremo samo je pitanje gdje ces provest tu vjecnost!?
Zaboravio si jedan prilično važan detalj. Biblija je isto prošla kroz puno ruku. Lako je moguće da je netko nešto izmijenio i ubacio svoju neku priču. Zato ja ne vjerujem u priče o prokletoj jabuci i protjerivanju ljudi iz raja, jer mislim da je to izmišljena priča kako bi nas masonska elita držala u strahu pod svojom kontrolom. Ni crkva nije ono što misliš. Puno je masonske simbolike okolo. Na svoje oči sam se u to uvjerio čak. S jedne strane propagiraju praštanje i šire strah od Boga, a s druge oni sami čine i gore stvari od običnih ljudi. Tko misli da je ovo sve normalno, nije normalan.

Da se razumijemo, ja vjerujem da postoji Bog. Vjerujem i u isusovu svrhu žrtvovanja za spas čovječanstva, ali ne na onaj način na koji nam oni to propagiraju. Istina je skrivena od nas, a ovdje imaš brdo nelogičnosti, koje su ljude praktički odvele u ateizam.

A glede suđenja, zar stvarno netko, tko je iskreirao svo zlo na ovome svijetu, može sebi dopustiti da sudi drugima za njihova djela? Da ovako nešto Bog dozvoli, to bi bilo licemjerno i nepošteno s njegove strane, a Sotona nema nikakvo pravo na to, jer je on glavni uzrok problema, a ne ljudi. Prema tome, kako netko, tko je glavni krivac za sve, može govoriti u ime drugih o pravdi, optuživati druge i biti sudac? Kao što rekoh, imaš brdo nelogičnosti u ovakvim vjerovanjima, koje su ljude udaljile od Boga, jer po ovome ispada da se Bog s nama sprda, da uživa u mučenju čovječanstva. Ako je tako onda ni on nije ništa bolji zar ne? E vidiš, tu se krije nelogičnost, koju želim raskrinkati.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 16:26   #542
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
Nema tu nikakvog holograma,Bog je na samom pocetku postavio staklenu kupolu (nebeski svod) i na njega zvijezde,sunce i mjesec, i sve navedeno ima svoju vlastitu putanju,znaci sve je unutar nase atmnosfere,sluzbeni svemir ne postoji,planete koje se vide teleskompom su isto svjetla na kupoli koje se okrecu oko zemlje zajedno sa drugim zvjezdama i one su vec tisucama godina na istom mjestu,ako letimo kroz svemir kao suncev sustav,vrtimo se oko svoje osi,oko sunca oko galaksije, kako to da se vec nebo i polozaj zvjezda nije odavno promjenio?
Da su vode iznad nas umjesto vakuma i nistavila ide u prilog ovaj video koji je samo jedan od puno njih na kojima su i druge planete sa istim vodenim efektom,(https://youtu.be/Jp1TxJhHpZQ)
Drugi dobar dokaz je tako zvani lunar wave,gdje se vidi kako preko cijelog mjeseca kao da prolazi val vode (https://youtu.be/xUGxysKSGEM)

Ja vam garantiram,Biblija je čisti dokumentarac !!!
Ako je tako, gdje onda odlaze ljudske duše nakon što napuste tijelo? U ocean? Nema logike. Isus je čak spomenuo raj, obećao čak svom kolegi, s kojim je visio na križu, da će skupa s njim otići u raj. A taj tip je isto bio osuđen navodno za neki lopovluk, koliko se sjećam, pa su ga isto osudili i pribili na križ. Ne možeš govoriti da se oko nas nalazi ništavilo, ako je i sam Isus tvrdio da nešto iza postoji.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:00   #543
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Isus jeste-bio je vanzemaljac , starbeing- prosvjetljeno zvjezdano biće iz sazviježđa Sirius koji se inkarnirao u ljudsko tijelo , a to što ti i neki drugi ovdje pišu , o ravnoj Zemlji , kupolama , demonima i ostalim halucinacijama , moram priznati da se stvarno čudim ljudskim umnim zavrzlamama , ljudskom umu koji teži kompliciranosti u svemu tako da ima što za glođati , slično kao kad psu baciš kost pa je ovaj ošulja do kraja...

A cuj,da tebe slusa netko tko je totalno neupucen i nikada nije procitao nista o ezoteriji metafizici itd, imao bi isti komentar na tebe ( halucinacije,ljudsdskom umu koji tezi kompliciranosti,kost za glodanje),a sta bis ti mislio o njemu,pazi on je siguran da je u pravu,nadam se da me razumijes?

Zadnje uređivanje InterMag : 01.10.2017. at 21:05.
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:43   #544
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Zaboravio si jedan prilično važan detalj. Biblija je isto prošla kroz puno ruku. Lako je moguće da je netko nešto izmijenio i ubacio svoju neku priču. Zato ja ne vjerujem u priče o prokletoj jabuci i protjerivanju ljudi iz raja, jer mislim da je to izmišljena priča kako bi nas masonska elita držala u strahu pod svojom kontrolom. Ni crkva nije ono što misliš. Puno je masonske simbolike okolo. Na svoje oči sam se u to uvjerio čak. S jedne strane propagiraju praštanje i šire strah od Boga, a s druge oni sami čine i gore stvari od običnih ljudi. Tko misli da je ovo sve normalno, nije normalan.

Da se razumijemo, ja vjerujem da postoji Bog. Vjerujem i u isusovu svrhu žrtvovanja za spas čovječanstva, ali ne na onaj način na koji nam oni to propagiraju. Istina je skrivena od nas, a ovdje imaš brdo nelogičnosti, koje su ljude praktički odvele u ateizam.

A glede suđenja, zar stvarno netko, tko je iskreirao svo zlo na ovome svijetu, može sebi dopustiti da sudi drugima za njihova djela? Da ovako nešto Bog dozvoli, to bi bilo licemjerno i nepošteno s njegove strane, a Sotona nema nikakvo pravo na to, jer je on glavni uzrok problema, a ne ljudi. Prema tome, kako netko, tko je glavni krivac za sve, može govoriti u ime drugih o pravdi, optuživati druge i biti sudac? Kao što rekoh, imaš brdo nelogičnosti u ovakvim vjerovanjima, koje su ljude udaljile od Boga, jer po ovome ispada da se Bog s nama sprda, da uživa u mučenju čovječanstva. Ako je tako onda ni on nije ništa bolji zar ne? E vidiš, tu se krije nelogičnost, koju želim raskrinkati.
Sto se tice crkve tu si totalno u pravu,ali nemoj brkat katolicanstvo i krscanstvo,to su dva jako razlicita pojma mada imaju isti izvor (Bibliju).

Crkva je cista sotonska ustanova koju vode mansoni/iluminati,i ako malo analiziras katolicke obicaje vidjet ces da su svi od reda kontra Biblije,zato i nalazis mansonsku simboliku po svim crkvama.Da si ti sotona koji bi ti bio najlogicniji potez za udaljit ljude od Boga,pa inflitrirat se direktno među njih(krscane) i odvuc ih na drugu stranu kroz svoja tumacenja i dogme.

Sto se Boga tice,On je donjeo zakon ili zavjet,kojeg se mi moramo drzati ukoliko zelimo biti s Bogom (vjecni zivot,raj itd),zato nam je Bog dao slobodnu volju,jer On nikoga ne zeli tjerat da ga na silu postuje nego da to bude tvoj vlaztiti izbor,i ukoliko zelis biti na njegovoj strani imas uputstvo za uporabu unutar njegove riječi tj Biblije,eto to ga cini postenim i pravednim,nikako licemjernim.
(Svati Boga kao da ti je roditelj i kad ti roditelj nesto brani da li to znaci da te ne voli,a brani ti recimo kao djetetu da ne ulazis u auto s nepoznatim ljudima,jer roditelj zna sta se tu moze desiti,ali ti si premali da bi kuzio.Da ti roditelj kaze odi radi sta god hoces da li je to znak brige i ljubavi prema tebi?)

E sad,ako ti ne zelis nista s Bogom ti slobodno zivi zivot kako god ti zelis,ali kad dođe tvoj trenutak,doci ces na sud gdje ce ti on presudit da za zivota nisi htjeo imat nista s njim, pa ce te i poslat na mjesto gdje je on u cijelosti odsutan.
Znaci ako nisi s Njim,protiv njega si i nema druge varijante,ti mozes odlucit da si ateist,i da se ti ne zelis opredjeliti niti za jednu vjeru,ali to je samo fikcija,ti si se u biti opredjelio i to za sotonu,zato sotona i forsira znanost,ali i znanost je vjera!!

Zadnje uređivanje InterMag : 01.10.2017. at 21:01.
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:20   #545
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ako je tako, gdje onda odlaze ljudske duše nakon što napuste tijelo? U ocean? Nema logike. Isus je čak spomenuo raj, obećao čak svom kolegi, s kojim je visio na križu, da će skupa s njim otići u raj. A taj tip je isto bio osuđen navodno za neki lopovluk, koliko se sjećam, pa su ga isto osudili i pribili na križ. Ne možeš govoriti da se oko nas nalazi ništavilo, ako je i sam Isus tvrdio da nešto iza postoji.
Nisam siguran da li razumijem tvoj komentar posto imam osjecaj da nisi bas sa razumijevanjem procitao.Gore sam naveo da su iznad kupole vode,ali to je materijalna konstatacija,naravno da duse idu u raj,a to je duhovna strana. Znaci svemir kao fizicki/materijalno ne postoji u smislu vakuma,ogromnih udaljenosti/praznina/nistavila između zvijezda,ogromnih planeta,crnih rupa itd..

Zadnje uređivanje InterMag : 01.10.2017. at 22:37.
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:28   #546
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
E sad,ako ti ne zelis nista s Bogom ti slobodno zivi zivot kako god ti zelis,ali kad dođe tvoj trenutak,doci ces na sud gdje ce ti on presudit da za zivota nisi htjeo imat nista s njim, pa ce te i poslat na mjesto gdje je on u cijelosti odsutan.
Znaci ako nisi s Njim,protiv njega si i nema druge varijante,ti mozes odlucit da si ateist,i da se ti ne zelis opredjeliti niti za jednu vjeru,ali to je samo fikcija,ti si se u biti opredjelio i to za sotonu,zato sotona i forsira znanost,ali i znanost je vjera!!
I evo još jedne nelogičnosti. Zašto bi Bog, osobu, koja ne zna ništa o njemu, osudio na mjesto gdje je u potpunosti odsutan? Već sam rekao da je ateizam nastao zbog pogrešnih učenja religije, dakle iz neznanja. Zar Bogu ne bi bilo isplativije da se približi toj osobi i dokaže svoje postojanje, umjesto da ju pošalje negdje, gdje ga nema i time samo pogorša percepciju o sebi? To bi ga učinilo sebičnim, a mi koji vjerujemo, znamo da on nije takav. Postoje dobri razlozi zašto nam se svima događa zlo. Zbog sistema, u kojemu smo zatvoreni, izolirani.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 01:29   #547
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
I evo još jedne nelogičnosti. Zašto bi Bog, osobu, koja ne zna ništa o njemu, osudio na mjesto gdje je u potpunosti odsutan? Već sam rekao da je ateizam nastao zbog pogrešnih učenja religije, dakle iz neznanja. Zar Bogu ne bi bilo isplativije da se približi toj osobi i dokaže svoje postojanje, umjesto da ju pošalje negdje, gdje ga nema i time samo pogorša percepciju o sebi? To bi ga učinilo sebičnim, a mi koji vjerujemo, znamo da on nije takav. Postoje dobri razlozi zašto nam se svima događa zlo. Zbog sistema, u kojemu smo zatvoreni, izolirani.

Ne brini,Bog se priblizi toj osobi i dokaze joj svoje postojanje,ja sam ti zivi primjer a mislim da si i ti,do pred koju god nisam vjerovao u nista od ovog sto sad,gle čuda,branim.
Tako da Bog sigurno djeluje.
Moje neko misljenje zasto: sotona,prvi grijeh,obmana,demonizacija,zlo itd. postoje zato da bi Bog odvojio zito od kukolja.
Bog bi htjeo da bude okruzen ljudima koji ga stvarno postuju/cijene i vole. Jer da se on javno objavi i svi shvate da je stvaran,svi bi se poceli ponasati kako po Bibliji trazi,sto znaci da bi i oni kojima nije stalo do njega,ali da izbjegnu pakao,bi se ponasali po ps-u.Sad mozes reci da bi On znao tko glumi a tko ne,ali ako taj koji glumi nije napravio niti jedan grijeh kako bi ga onda Bog mogao osuditi,a tvrdimo da je Bog pravedan.

Vidis kako je stvorio lucifera - automatski je bio u raju,nije s nicim to zasluzio nego mu je sve dano na poklon,i sta se desilo frajer se pobunio,zajedno sa jos trecinom anđela,bilo mu malo to sve sto je dobio,specijalac!!
Mozes i po sebi shvatit,kad se za nesto stvarno potrudis i oznojis da to cijenis daleko vise nego da te samo posere..
Tako da mislim da tu negdje lezi razlog cijelog sistema postojanja,da se sve svodi na to da moras zasluziti da bi bio kraj Boga,meni zvuci posteno..

Sad pak s druge strane,tko smo mi da preispitujemo sta Stvoritelj zeli da radi sa svojom kreacijom,recimo da ti stvoris tri robota i jedan ti se ne sviđa,ne slusa te bas najbolje,slabe instalacije,bacas ga u smece,da li taj robot ima ikakve osnove da trazi svoja prava i da blati tebe jer si ga bacio,on je osobno povrijeđen ali ti znas zasto si ga bacio,i na kraju krajeva ti si zasluzan zasto uopce i postoji tako da imas pravo da radis snjim sta got te volja,kuzis foru..
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 02:33   #548
Koji bog, o čemu vi?!? Da je taj bog imalo dobar ,ako uopće postoji, ne bi stvari bile posložene ovako kako jesu. Da nepravda prolazi i da uvijek oni koji čine dobro budu kažnjeni. Bog je najobičniji smrad ako postoji i na ovom svijetu nikad neće biti mira i uvijek će se ratovati i mučiti. Da on to želi mogao bi sve to loše prekinuti u sekundi, ako je uistinu svemoćan i ako uistinu postoji. Ako je taj bog takav kakvog ga se opisuje u starom zavjetu, znači osvetoljubiv, ljubomoran, sadist i šta sve ne, ko normalan bi poželio ići tamo gdje je on i obitavati u istom prostoru s njim?! A to dali uistinu postoji živ čovjek nikada neće saznati, tako da to možete objesit mačku o rep...

LP, W.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:11   #549
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
Koji bog, o čemu vi?!? Da je taj bog imalo dobar ,ako uopće postoji, ne bi stvari bile posložene ovako kako jesu. Da nepravda prolazi i da uvijek oni koji čine dobro budu kažnjeni. Bog je najobičniji smrad ako postoji i na ovom svijetu nikad neće biti mira i uvijek će se ratovati i mučiti. Da on to želi mogao bi sve to loše prekinuti u sekundi, ako je uistinu svemoćan i ako uistinu postoji. Ako je taj bog takav kakvog ga se opisuje u starom zavjetu, znači osvetoljubiv, ljubomoran, sadist i šta sve ne, ko normalan bi poželio ići tamo gdje je on i obitavati u istom prostoru s njim?! A to dali uistinu postoji živ čovjek nikada neće saznati, tako da to možete objesit mačku o rep...

LP, W.
Boga ovdje nema. NA Zemlji se vrsi volja ljudi, ne bozija volja i to zato sto smo mi tako htjeli.
Htjeli smo slobodnu volju i individualnost... dobili smo .
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:32   #550
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
..Da on to želi mogao bi sve to loše prekinuti u sekundi..
Točno tako. On to ne želi. To loše ima svoju dobru ulogu i zato je tu, kao poticaj za učenje. Stvar je u tome da živimo u iluziji koja postoji kao sredstvo koje će nam pomoći da brže učimo i napredujemo. Stvarni svijet je čista ljubav i ništa drugo ne može niti postojati. Ljubav ovoga svijeta i njegovih nedaća je ubrzavanje našeg učenja i napredovanja. Mi smo sami po svojoj slobodnoj volji kreatori takvih nevolja radi vlastitog napredovanja. Tolika je želja i navala ući u ovaj svijet i njegove "nevolje" da postoji sustav koji određuje prvenstvo jer nema mjesta za sve koji se žele inkarnirati. Napredniji imaju prednost.
Ne samo da Bog to ne želi prekinuti, nego će zbog sve većeg razvoja budući sustavi na ovakvim razinama imati još kompliciranije uvjete. Mi smo sada top klasa ali će među svjetovima koji dolaze poslije nas na ovakvim razinama biti onih s još težim i naprednijim uvjetima.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:36   #551
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Boga ovdje nema. NA Zemlji se vrsi volja ljudi, ne bozija volja i to zato sto smo mi tako htjeli.
Htjeli smo slobodnu volju i individualnost... dobili smo .
A, ne znam da li ga ima ili nema, ali ovako kako je ne valja pa kako god da uzmeš...
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Točno tako. On to ne želi. To loše ima svoju dobru ulogu i zato je tu, kao poticaj za učenje. Stvar je u tome da živimo u iluziji koja postoji kao sredstvo koje će nam pomoći da brže učimo i napredujemo. Stvarni svijet je čista ljubav i ništa drugo ne može niti postojati. Ljubav ovoga svijeta i njegovih nedaća je ubrzavanje našeg učenja i napredovanja. Mi smo sami po svojoj slobodnoj volji kreatori takvih nevolja radi vlastitog napredovanja. Tolika je želja i navala ući u ovaj svijet i njegove "nevolje" da postoji sustav koji određuje prvenstvo jer nema mjesta za sve koji se žele inkarnirati. Napredniji imaju prednost.
Ne samo da Bog to ne želi prekinuti, nego će zbog sve većeg razvoja budući sustavi na ovakvim razinama imati još kompliciranije uvjete. Mi smo sada top klasa ali će među svjetovima koji dolaze poslije nas na ovakvim razinama biti onih s još težim i naprednijim uvjetima.
Pa učimo već koliko ono tisuća godina?

Kako netko tko je navodno neizmjerno dobar i milostiv može gledati sve ovo što se događa i ne mrdnuti ni malim prstom da bi makar ublažio patnju?? Isto je s onim da kako netko toliko inteligentan i velik stvara neka bića koja moraju ubijati druga bića da bi se prehranila i održala na životu?

Ja nekako mislim da bog ako postoji, da je to neko biće bez duše i emocija odnosno potpuno hladnokrvno. (Kao da je reptil? )
A nama je dana i duša i emocije. Da bi možda više patili? Možda se taj "bog" i njegovi hrane tim našim patnjama i strahom koji proizvodimo (čitao sam nedavno priče i o onim tzv. Arkoncima, ili kako im je već ime...)
I SVIM živim bićima na ovom planetu je od rođenja po defaultu u svijest ugrađen strah od smrti i nagon za preživljavanjem. Jel to možda zato da nas što je moguće duže zadrže u ovom zatvoru od planeta da bi im proizvodili što više hrane??

Ne znam, puno je pitanja, a samo je jedan odgovor - jedna istina!

lp, Wolf.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:14   #552
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
Ja nekako mislim da bog ako postoji, da je to neko biće bez duše i emocija odnosno potpuno hladnokrvno. (Kao da je reptil? )
Reptil, psihopat ili Skynet.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:30   #553
Quote:
Wolfdale;65843099.. kaže:
Pa učimo već koliko ono tisuća godina?
A nakupi se. Neki su tu od početka, dakle oko 75 tisuća godina. Nekima treba pribrojiti i koji ciklus od prije na nekom drugom planetu. A po nekim izvorima mi smo tu od prije nastanka svemira. Možda bi pravo pitanje onda bilo koliko već ciklusa Svemira učimo? Međutim oni gore s kojima uspijevamo komunicirati imaju i do 150 milijuna godina više razvoja. Naši gardijani su još napredniji i stariji, ali to je već razina s kojom s naše sadašnje razine ne uspijevamo komunicirati. Naš dosadašnji ciklus je u tim odnosima zapravo vrlo kratak.
Quote:
Kako netko tko je navodno neizmjerno dobar i milostiv može gledati sve ovo što se događa i ne mrdnuti ni malim prstom da bi makar ublažio patnju??
O tome ima tema na Duhovnosti. Patnja je poticaj za učenje i zato je u ovim uvjetima poželjna i mi ju sami odabiremo kao takvu. E sad, priča da se ne mrda ni malim prstom ima problema s informacijama o prisutnosti, brojnosti i aktivnostima onih gore. Na kraju, materijalni svijet je iluzija, stvoren baš za učenje. Ova tijela smo zauzeli dijelićima svoje duše koje smo za to namijenili. Ono naše što je gore je milijarde puta veće. Još šire, mi smo dijelovi te jedinstvene svijesti. Mi smo Bog. Mi sami smo stvoritelji te materijalne iluzije.
Quote:
..A nama je dana i duša i emocije. Da bi možda više patili?
Emocije svakako baš za to. I to jako zgusnute emocije radi jačeg doživljaja i bržeg učenja. Ovo je zadnja razina gdje emocije tako jako djeluju.
Quote:
Možda se taj "bog" i njegovi hrane tim našim patnjama i strahom koji proizvodimo (čitao sam nedavno priče i o onim tzv. Arkoncima, ili kako im je već ime...)
S ovim se u priličnoj mjeri slažem. Negativci jesu tu iz svojih razloga i koriste svoje sposobnosti i naše slabosti. Međutim pravi bogovi ovog planeta smo mi sami. Mi imamo najveću moć urediti život kako želimo. Mi imamo izbor i moć prihvatiti ili odbaciti taj strah koji oni tako vole. Najljepše, mi imamo moć poslati im svoju nesebičnu ljubav od koje će se razbježati glavom bez obzira.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:33   #554
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
Koji bog, o čemu vi?!? Da je taj bog imalo dobar ,ako uopće postoji, ne bi stvari bile posložene ovako kako jesu. Da nepravda prolazi i da uvijek oni koji čine dobro budu kažnjeni. Bog je najobičniji smrad ako postoji i na ovom svijetu nikad neće biti mira i uvijek će se ratovati i mučiti. Da on to želi mogao bi sve to loše prekinuti u sekundi, ako je uistinu svemoćan i ako uistinu postoji. Ako je taj bog takav kakvog ga se opisuje u starom zavjetu, znači osvetoljubiv, ljubomoran, sadist i šta sve ne, ko normalan bi poželio ići tamo gdje je on i obitavati u istom prostoru s njim?! A to dali uistinu postoji živ čovjek nikada neće saznati, tako da to možete objesit mačku o rep...

LP, W.
Vidiš? Nelogičnosti tu ima koliko te volja i to očito zato što su ga opisali onakvim kakav ustvari nije, s ciljem da nas udalje od njega.

Jel još netko ovdje vjeruje da smo majmuni koji se vrte na kugli?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:14   #555
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post

Boga ovdje nema. NA Zemlji se vrsi volja ljudi, ne bozija volja i to zato sto smo mi tako htjeli.
Htjeli smo slobodnu volju i individualnost... dobili smo .
Živa istina.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:26   #556
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Točno tako. On to ne želi. To loše ima svoju dobru ulogu i zato je tu, kao poticaj za učenje. Stvar je u tome da živimo u iluziji koja postoji kao sredstvo koje će nam pomoći da brže učimo i napredujemo. Stvarni svijet je čista ljubav i ništa drugo ne može niti postojati. Ljubav ovoga svijeta i njegovih nedaća je ubrzavanje našeg učenja i napredovanja. Mi smo sami po svojoj slobodnoj volji kreatori takvih nevolja radi vlastitog napredovanja. Tolika je želja i navala ući u ovaj svijet i njegove "nevolje" da postoji sustav koji određuje prvenstvo jer nema mjesta za sve koji se žele inkarnirati. Napredniji imaju prednost.
Ne samo da Bog to ne želi prekinuti, nego će zbog sve većeg razvoja budući sustavi na ovakvim razinama iamati još kompliciranije uvjete. Mi smo sada top klasa ali će među svjetovima koji dolaze poslije nas na ovakvim razinama biti onih s još težim i naprednijim uvjetima.
Kad bis samo znao izvor tvojih uvjerenja,vrlo brzo bi sve to zaboravio,znam po sebi..!!
Samo nastavi kao do sad i doci ces i do toga,kad tad,nadam se za tebe sto prije..
(Savjet iz iskustva i ljubavi)

Zadnje uređivanje InterMag : 08.10.2017. at 00:44.
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 00:15   #557
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
A, ne znam da li ga ima ili nema, ali ovako kako je ne valja pa kako god da uzmeš...

Kako netko tko je navodno neizmjerno dobar i milostiv može gledati sve ovo što se događa i ne mrdnuti ni malim prstom da bi makar ublažio patnju?? Isto je s onim da kako netko toliko inteligentan i velik stvara neka bića koja moraju ubijati druga bića da bi se prehranila i održala .
Gle stvar je vrlo jednostavna,Bog se ne smije mijesati u tvoju slobodnu volju i amen,jer da se mjesa,to onda vise nije tvoja slobodna volja,nego njegova volja,e sad da li si ga ti ikada trazio za pomoc,ali ono iskreno,da mozes rec da taj ne mrda malim prstom,jer kad ga trazis on tek tada smije djelovat,posto si ga zatrazio svojom vlastitom voljom..

I zato je cijeli svijet u banani jer svi puse darwinove fore i misle da smo isprdak slucajnosti,koliko ljudi oko tebe iskreno vjeruje u Boga,vjerojatno jaaaako malo,a koliko ih vjeruje da su nekad bili majmuni,i to ti je to..

Sto se tiče ubijanja,vidi ovako: Ako si Bog onda mozes sve,i ako si dobio ideju da sad kreiras zemlju jer si odlucio tu nastanit svoju novu kreaciju ljude,i zelis da imaju sve uvjete za zivot (hranu/vodu/zrak/toplinu itd),napravit ces samoodrzivi sistem (flora i fauna) o kojem ne moras uopce voditi nikakvu brigu,jer da moras vodit brigu, i stalno nesto intervenirat/odrzavat onda bas i nisi neki mudri Bog..

E sad to sto ti gledas na smrt kao nesto lose to je samo u tvojoj glavi,na kraju krajeva te su zivotinje radi tebe stvorene i nisu uopce bitne u cijeloj ovoj "igri" koju je Bog poslozio,tu su samo zato da bi odrzavale sistem i da bi ti imao sta jest obuci itd..kao sto su i biljke tu samo za tebe, da ih imas osim za zrak i hranu,da ih imas i za ljek,znas kako se kaze,svaka bolest svoju biljku ima,isto puka slucajnost jel tako !?

Zadnje uređivanje InterMag : 08.10.2017. at 00:57.
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 00:32   #558
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
A to dali uistinu postoji živ čovjek nikada neće saznati, tako da to možete objesit mačku o rep...

LP, W.
Ja sam živ i znam 100% da postoji.. i sta cemo sad objesit na rep!!?
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 00:47   #559
Quote:
InterMag kaže: Pogledaj post
Gle stvar je vrlo jednostavna,Bog se ne smije mijesati u tvoju slobodnu volju i amen,jer da se mjesa,to onda vise nije tvoja slobodna volja,nego njegova volja,e sad da li si ga ti ikada trazio za pomoc,ali ono iskreno,da mozes rec da taj ne mrda malim prstom,jer kad ga trazis on tek tada smije djelovat,posto si ga zatrazio svojom vlastitom voljom..
Ima nešto što automatski prisjeti na manipulaciju s Bogom, odnosno pokušaj istog. Baš nedavno je jedan čovjek prišao o sličnom, rekavši da ljudi određuju što Bog smije a što ne smije učiniti, pritom je dodao da tako prosuđujući ispadne da sotona i demoni smiju više od Boga. Prilika da se ljudi ozbiljno zamisle nad svime time, jer, slušajući ga, tog čovjeka koji je razjašnjavao, ostavljen je dojam da je u stvari htio reći 'netko tu laže', tako smo pomislili i zato ga priupitali, al gle nekim čudom se više nije htio razjašnjavati, što se kaže ostavio nas je bez odgovora, misleći da zna bolje od drugih, vezano za 'demoni zarobljavaju ljude', no ali zaboravio je nešto, baš ono da šutnja počesto puta nije pravovaljani a prešutni odgovor. Uostalom, mnogi kažu da vjerovanje u postojanje demona je ravno praznovjerstvu, što asocira na 'etiketiranje tuđih mišljenja'. U svakom slučaju, ljudi su si slobodni misliti što žele, barem to pravo im nitko ne može uskratiti, drugom rječju mogao bi Bog ali oN to ne želi, i tu se opet vraćamo na činjenicu 'ljudima je zbilja data slobodna volja', osim u slučaju opsjednuća demonima, kojima nije u interesu da ljudi misle svojom glavom.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 01:22   #560
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ima nešto što automatski prisjeti na manipulaciju s Bogom, odnosno pokušaj istog. Baš nedavno je jedan čovjek prišao o sličnom, rekavši da ljudi određuju što Bog smije a što ne smije učiniti, pritom je dodao da tako prosuđujući ispadne da sotona i demoni smiju više od Boga. Prilika da se ljudi ozbiljno zamisle nad svime time, jer, slušajući ga, tog čovjeka koji je razjašnjavao, ostavljen je dojam da je u stvari htio reći 'netko tu laže', tako smo pomislili i zato ga priupitali, al gle nekim čudom se više nije htio razjašnjavati, što se kaže ostavio nas je bez odgovora, misleći da zna bolje od drugih, vezano za 'demoni zarobljavaju ljude', no ali zaboravio je nešto, baš ono da šutnja počesto puta nije pravovaljani a prešutni odgovor. Uostalom, mnogi kažu da vjerovanje u postojanje demona je ravno praznovjerstvu, što asocira na 'etiketiranje tuđih mišljenja'. U svakom slučaju, ljudi su si slobodni misliti što žele, barem to pravo im nitko ne može uskratiti, drugom rječju mogao bi Bog ali oN to ne želi, i tu se opet vraćamo na činjenicu 'ljudima je zbilja data slobodna volja', osim u slučaju opsjednuća demonima, kojima nije u interesu da ljudi misle svojom glavom.
Gle ako sam te dobro razumio objasnit cu ti to na sljedeci nacin;

demoni nemaju nista vise prava na covjeka od Boga,znaci na istoj liniji počiva start za oboje,ali cim covjek pocne naginjati na jednu stranu svojim odlukama i nacinom zivota, ta strana ima za pravo da te sve vise vrbuje ka sebi,jer ti si se izjasnio. Ako si odabrao stranu sotone,ti si automatski otvorio vrata za demone da slobodno ulaze,i sada te oni tjeraju da sto vise grijesis i dalje,da bi ih moglo uci jos i vise,i onda ih se nakupi toliko da dođe do simptoma šizofrenije (uzmimo ekstrem za primjer),cuju (stvarne) glasove u glavi itd..

Ako pak naginjes na Boziju stranu ono sto uđe u tebe u tom slucaju je Duh Sveti,i onda te on sve vise vrbuje ka Bogu,pa dobijas samim time i darove obecane od Isusa,mozes drugima istjerivat demone,mozes ih trenutno izljeciti od bolesti itd..

Da se razumijemo,cijelo vrijeme je tvoja zadnja,sto se tice svih tvojih odluka,znaci slobodna volja je cijelo vrijeme na snazi,ali sada imas nekog u sebi koji te nagovara da odabres odluke shodno strani koja je zastupljena vise,ali kazem jos jednom,tvoja je zadnja,ti si na kraju odlucio da li ces poslusati taj "glas u sebi" ili ne..

Gore navedeno ti mogu potvrdit iz vlastitog iskustva..(ozim šizofrenije )

Zadnje uređivanje InterMag : 08.10.2017. at 01:47.
InterMag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.