Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 01:57   #41
500 milj kuna nije li to malo previše 20 i nešto godina nakon rata.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 03:30   #42
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
500 milj kuna nije li to malo previše 20 i nešto godina nakon rata.
A djeca, unuci...
SUBNOR, ali u jacem izdanju.

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L01 koristeći Tapatalk
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 06:29   #43
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/m...---480662.html

Dakle, imat ćemo dodatno povećanje broja hrvatskih branitelja :klap: :klap:

Uvodi se i naknada za nezaposlenih 82.889 hrvatskih branitelja iako nisu vojni invalidi.

Registar branitelja se ukida jer je to tobože narušavanje privatnosti.

Zakon nije ustavan, ali glogoški se s njim slaže iako je iz šatora tražio ustavnost.

Što mislite o ovome svemu?

Cijela nacija će u penziju i živjet ćemo od zraka
Ništa više posebno ne mislim.

O tim društvenim parazitima jasno sam rekao svoje mišljenje dok su se pod šatorom borili za svoja "prava" i postavljali plinske boce po gradu.

Ovo sad je samo plaćanje njihovih usluga. Ništa više.
Za takve sve, a svi mi ostali nek crknemo.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 06:32   #44
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kako misliš?
To mi zvuči krajnje glupo, ako dobijem plaću, penziju, kome ju onda "uzmu".
Ili kako mi još nisu uzeli plaću ili dio, valjda uzimaju samo nekima?
Znači li to da ljudi umjesto institucija svi sebi tiskaju novce?
Btw nisi mi odgovorio na pitanje, misliš li nastaviti sa takvim nepoštenim dijalogom?

Ili radije da samo ja odgovaram pa ti usput objasnim kako funkcionira ekonomija?
Ti se stvarno radiš blesav ili je to samo rezultat manjkavosti obrazovnog sustava?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 07:30   #45
Baš gledam taj novi zakon i mislim si: Pa dokle više sa tim braniteljima, mislim cijenim ja da su oni obranili našu zemlju i sve pet, ali koliko oni sada prava dobivaju i dokle će se država morati znojiti da bi njih opskrbila.U Americi dobiju državni ispraćaj i lijes a za sve ostalo se moraju sami brinuti.Mislim da nigdje drugdje branitelji nemaju ovakva prava

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
Ingvar25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 07:35   #46
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
A djeca, unuci...
SUBNOR, ali u jacem izdanju.

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L01 koristeći Tapatalk
A i ekipa iz SUBNORa je još dosta živa mada ih je sve manje svake godine.No i na njih se dosta troši iako ne toliko koliko na branitelje iz Domovinskog.

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
Ingvar25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 07:41   #47
Slušaj vamo!
Kad su Partizani mogli biti lezilebovići, 50 g. poslije rata, zašto to ne mogu biti i ovi "partizani" od 91?
Stara škola i iskustvo!:klap:
O, da! Dragovoljac sam DR sa 7,5 g u uniformi
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:05   #48
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Slušaj vamo!
Kad su Partizani mogli biti lezilebovići, 50 g. poslije rata, zašto to ne mogu biti i ovi "partizani" od 91?
Stara škola i iskustvo!:klap:
O, da! Dragovoljac sam DR sa 7,5 g u uniformi
I ne samo to, kad i sinovi i unuci Titove partije primaju penziju, onda mogu i oni koji su stvorili ovu Zemlju, i onako potroše taj novac, od pekara kupe kruh, od alatničar alat, a onima koji rade nitko nije smanjio plaću, i svi sretni i zadovoljni, novac se opet porezom vrati u proračun i ekonomija samo dodatno cirkulira i jača.
A gle ovo: Danas 75 posto partizanskih mirovina su naslijeđene mirovine, a svega 25 posto su starosne „prave“ partizanske mirovine.

Najmlađi korisnik partizanske mirovine rođen je 2001. Dolaskom SDP-a na vlast 2001. porastao je broj partizanskih mirovina za 6000! Od 1990.


Očito nekima ovo ne smeta.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:10   #49
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
I ne samo to, kad i sinovi i unuci Titove partije primaju penziju, onda mogu i oni koji su stvorili ovu Zemlju, i onako potroše taj novac, od pekara kupe kruh, od alatničar alat, a onima koji rade nitko nije smanjio plaću, i svi sretni i zadovoljni, novac se opet porezom vrati u proračun i ekonomija samo dodatno cirkulira i jača.
A gle ovo: Danas 75 posto partizanskih mirovina su naslijeđene mirovine, a svega 25 posto su starosne „prave“ partizanske mirovine.

Najmlađi korisnik partizanske mirovine rođen je 2001. Dolaskom SDP-a na vlast 2001. porastao je broj partizanskih mirovina za 6000! Od 1990.


Očito nekima ovo ne smeta.
ali zamisli, ako je ta teorija točna....
basic income za sve, 5 000 kn za običnog građanina, 15 000 kn za branitelja.
kakvo bi blagostanje nastalo
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:40   #50
Trebalo bi te mirovine iz DR malo "prorešetati". Ima tu svašta, a naročito sa muljažom oko PTSPa.
Znam borca kojem je dijagnosticiran PTSP i ponaša se u skladu sa preporukom liječnika. Čak ne vozi auto iako ima dozvolu jer se ne osjeća sposobnim.
A ima ih koji su "dobili" PTSP samo zbog privilegija, voze auto, imaju registrirano oružje......


A sad jedna priča iz onog sistema!
Jedno vrijeme su bila potrebna tri svjedoka i evo ti partizanska penzija!
Došao tip u ured da to sredi i kao svjedoka naveo Vladimira Bakarića. Ovi ga ismijali, a tako je i izgledao - za ismijati, valjda pod gasom, neuk, nepismen...!
Otišao u Zg V. Bakariću, izljubili se, objasnio stvar i kad je došao kući, priča: "da mu je penzija prije stigla doma, nego on iz Zg". Bakariću je bio konjovodac!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:41   #51
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
I ne samo to, kad i sinovi i unuci Titove partije primaju penziju, onda mogu i oni koji su stvorili ovu Zemlju, i onako potroše taj novac, od pekara kupe kruh, od alatničar alat, a onima koji rade nitko nije smanjio plaću, i svi sretni i zadovoljni, novac se opet porezom vrati u proračun i ekonomija samo dodatno cirkulira i jača.
A gle ovo: Danas 75 posto partizanskih mirovina su naslijeđene mirovine, a svega 25 posto su starosne „prave“ partizanske mirovine.

Najmlađi korisnik partizanske mirovine rođen je 2001. Dolaskom SDP-a na vlast 2001. porastao je broj partizanskih mirovina za 6000! Od 1990.


Očito nekima ovo ne smeta.
Ne razumijem zašto tebi to smeta, pa i partizani će kupit od pekara kruh i od alatničara alat kako si i sam rekao, ekonomija cvjeta zahvaljujući tome :klap:

Treba samo da država daje svakom tko želi koliko želi i sve će procvjetati

Blago nama s ovakvim idiotima, ali u biti ne vjerujem da si tolika budala ... vjerovatno se samo praviš glup ...
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:51   #52
Quote:
flexo kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto tebi to smeta, pa i partizani će kupit od pekara kruh i od alatničara alat kako si i sam rekao, ekonomija cvjeta zahvaljujući tome :klap:

Treba samo da država daje svakom tko želi koliko želi i sve će procvjetati

Blago nama s ovakvim idiotima, ali u biti ne vjerujem da si tolika budala ... vjerovatno se samo praviš glup ...
A gdje sam rekao da mi smeta?
Imaš problema sa vidom ili zaključivanjem?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:59   #53
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A gdje sam rekao da mi smeta?
Imaš problema sa vidom ili zaključivanjem?
Da, dobro sam pretpostavio, nisi glup, ti si obična trolčina ....
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:01   #54
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Trebalo bi te mirovine iz DR malo "prorešetati". Ima tu svašta, a naročito sa muljažom oko PTSPa.
Znam borca kojem je dijagnosticiran PTSP i ponaša se u skladu sa preporukom liječnika. Čak ne vozi auto iako ima dozvolu jer se ne osjeća sposobnim.
A ima ih koji su "dobili" PTSP samo zbog privilegija, voze auto, imaju registrirano oružje......
Plodno tlo za muljaže, neka netko dokaže da nemaš PTSP , znanstvenici još nisu otkrili stroj za čitanje misli da utvrde tko laže a tko ne laže
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:09   #55
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post

Očito nekima ovo ne smeta.
NOB penzije, čak i invalidske, su crkavice od 2000-3000 kuna, nisu velike mirovine kao ugroženi Đuro S. Glogoški, koji ima preko 20 000,00 kuna.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:12   #56
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Slažem se, ili neka netko dokaže da nisi rešetao naciste 44 a rođen si 2001.
Zajebano.
To što ti ne znaš što je obiteljska mirovina nije problem topika, a ni tema
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:15   #57
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
NOB penzije, čak i invalidske, su crkavice od 2000-3000 kuna, nisu velike mirovine kao ugroženi Đuro S. Glogoški, koji ima preko 20 000,00 kuna.
Da, jebeno je teško kad si rođen 75 živit sa penzijom od 2 do 3k kn.
Zajebano, pogotovo kad nemaš firmu ili štelu iz sabora za radove na državnoj infrastrukturi.
Preostaje ti radit što god drugo kao običan smrtnik.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:27   #58
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To što ti ne znaš što je obiteljska mirovina nije problem topika, a ni tema
Super, ali je problem mirovina Glogoškog i onih koji su udovima svojih tijela omogućili da danas pišete latinicom.
Čovjek kao jedan od rijetkih ima 20 k kn, a živi u kolicima.
I to vam smeta?
Lagano mi se povraća.

Dakle, korisnika takvih povlaštenih mirovina je prema posljednjim podacima 71 604, više nego što ukupno ima braniteljskih mirovina HV/HVO. Najviše je partizana, 43 557 s prosje?nom mirovinom od 2.683,00 kn, udbaša je 16 125 s prosje?nom mirovinom od 3.925,94 kn, JNA kadrova je 11 540 s prosje?nom mirovinom od 3.028,84 kn, a komunisti?kih funkcionera je 382, s prosje?nom mirovinom od 2913,53 kn.
Ukupno se godišnje na tu skupinu privilegiranih utroši oko 2,6 milijardi kuna, 50% u odnosu na branitelje.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:35   #59
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Super, ali je problem mirovina Glogoškog i onih koji su udovima svojih tijela omogućili da danas pišete latinicom.
Čovjek kao jedan od rijetkih ima 20 k kn, a živi u kolicima.
I to vam smeta?
Lagano mi se povraća.
Kome je problem njegova mirovina i kome to smeta?

Možda si me pobrkao s nekim drugim
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:36   #60
11.000 branitelja na spisku za stambeno zbrinjavanje

komedija od države i naroda
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.