Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2006., 22:07   #41
Quote:
tough_cookie kaže:
@ sms, imala sam komentar na to sto je cijela misa preduga za takvu malenu djecu koja to ne mogu izdrzati a ionako nista ne razumiju, pa je potpuno svejedno koji sam glagol upotrijebila (iako sam ovaj namjerno izabrala jer smatram da bi se za krstenje osim u slucaju vece djece i odraslih trebala modificirati misa u smislu trajanja i sadrzaja bez neke vece stete po slavlje).

ovi moji nisu bili na vjeronauku prije obreda.
Ovo je oksimoron. Misa 'za djecu'. Pa što je u to doba dok još niš ne kuže 'za djecu'. Misa se slavi zbog onih koji je razumiju, a ne 'za djecu'. Možda zato jer nisu bili na vjeronauku nisu ni znali da imaju izbor, jer krštenje je jedan od sakramenata koji se ne moraju dijeliti pod misom. osobno, ne razumijem zašto bi se itko odlučio za takvu soluciju, ali mogućnost postoji...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 01:07   #42
cookie,znaš da nema smisla s njom raspravljat.ona sigurno misli da se djete mora znat molit na krštenju (sms,ova rečenica je ironična).pa ne znam za koga je onda krštenje,ako ne za djecu koja niš ne kuže.
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 11:24   #43
Kako organizirati krstitke

Haj!! Jel mi netko može pomoći ovdje, naime, htjela bi organizirati krstitke. Beba ima 3 mj. htjela bi negdje blizu jaruna u neki restoran, a ne znam ni približno kako se kreću cijene menija po osobi za predjelo, jelo i desert i koji restoran postoji blizu jaruna. Za Lido znam, ali ne znam cijene. Jel ima još koji u okolici jaruna? I kako se kreću cijene pića, jel se to plaća posebno ili ne??
Koliko se plača crkva i koliko unprijed treba rezervirati? Što sa djetetom nakon krštenja? Jel ono ide doma da ga netko čuva i kako se to organizira? Ako netko ima iskustva u tome bila bih mu zahvalna na pomoći.
pilgrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 11:33   #44
Quote:
pilgrami kaže:
Što sa djetetom nakon krštenja?
itni ga
šala


za cijene ti ne znam, za zg restorane još i manje , crkva se ne plaća ali se stavi neš u kuvertu, reda radi

Nakon obreda u crkvi išli smo u restoran na ručak a beba je bila tamo gdje joj je i mjesto ~ kraj mene
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:32   #45
crkva - doc po mogucnosti na vrijeme sa sitom bebicom, mozda ces imat srece da ti prespava cijeli obred , lova u koverti, a nitko te nece tuzit ako i ne platis
moji su bili isto te dobi, tako da smo mi organizirali doma klopicu, ali to je bilo u moje doba (b.c. ) prije 10 godina, pa smo bili obitelj i kumovi i najblizi frendovi. imas bebaca kamo stavit spavati, nahranit u miru, presvuc...meni je to sasvim bilo sasvim ok.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:46   #46
Quote:
Tija kaže:
itni ga
šala
to je i meni oko zapelo i bas sam si to pomislila
mozda ce me mnogi smatrat premodernom, ali ja bi to ipak u restac, pojedes, obrises usta, speglas karticu, i odmorna ides doma

e, a za restace oko jaruna ti ne mogu pomoc, osim da te uputim na gastronomiju jer ti tamo ekipa vise spura okolo nego roditelji s malom djecom koji su pretezno ovdje
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:53   #47
restorani su ok, zapravo u cijeni i ne ispadne neka razlika, a ne namucis se, ali ja sam tip vise onak...za dernek , pa volim da nemam ogranicenja.

s bebicom od 3 mjeseca mama svakako nakon nekog vremena ipak treba ici kuci, a kad racunas: crkva, sakupi se, ceremonija, vozi do restorana, sakupi se, klopa...ne moze ispod 4 sata, a u domacoj atmosferi smo to izbjegli.

i ne znam bi li kome ostavila tako malu bebicu, k tome jos slavljenika, pa i na dva sata, osim baki, a i baka je za dernek
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:54   #48
restorani
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:58   #49
mi smo na zadnjim krstitkama bili u buncicu i 4 mala bebaca spavali u svojim kolicima i nikom nista.
a starci dernekirali
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 17:33   #50
Mi smo bili u restaču. Kad sve uzmeš u obzir - kupnju namirnica, kuhanje, gnjavažu (sve uz malu bebu) - restač je bolja opcija. Važno je da restač ima pristojnu prostoriju za presvlačenje bebe (što u pravilu i imaju, jer oni koji inače organiziraju svadbe mladencima daju prostor za presvlačenje). Inače, oboje mojih su za vrijeme ručka spavali u kolicima kraj stola, kao i klinci naših kumova (pozvali smo najbližu rodbinu i kumove - krsne i vjenčane). Čini mi se da je bedasto bebu ostaviti doma, a beba je zapravo slavljenik.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 20:19   #51
Quote:
Tiger Lilly kaže:
Čini mi se da je bedasto bebu ostaviti doma, a beba je zapravo slavljenik.
i kad u zivotu bude gledo slike sa svog krstenja...njega/nje nigdje
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:24   #52
Mi sada 11.11. imamo krstitke naše princeze, biti će oko 30 ljudi i sve smo organizirali da bude kod nas doma
ice_queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 16:33   #53
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Misa se ne 'recitira' nego SLAVI. I to nije nešto što svećenik može učiniti sam za sebe, jer bez vjernika koji slave s njim nema ni mise.
Sam obred krštenja svećenik mora proći s roditeljima i kumovima na vjeronauku na koji ih zove prije obreda da bi ljudi razumjeli što će se dogoditi, jer sam obred ima nekoliko dijelova:
- odricanje od đavla i njegovih djela, ispovijedanje vjere u Krista i Crkvu, te obećanje da će dijete biti odgojeno u vjeri KC (sve daju roditelji u ime djeteta koje će - nadajmo se - to samo u svoje ime potvrditi prilikom primanja krizme (ako ne - to je krivnja roditelja i kumova)
- trostruko polijevanje vodom po čelu uz izgovanje imena i riječi "Ja te krstim u ime Oca i Sina i Duga Svetoga"
- polaganje bijele haljine na dijete kao znak ćistoće zboh brisanja istočnoga grijeha
- davanje zapaljene uskrsne svijeće ocu obitelji kao znak svjetla Kristova koji je pobijedio smrt i vodit će dijete dalje u život
- obred efata - svećenik dodiruje djetetu oči, uši i usta u znak toga da što prije počne čitati Evanđelje svojim očima, slušati svojim ušima i širiti svojim ustima - u spomen toga kad je Isus izličio gluhonijemog slijepca
Baš si to lijepo opisala sve i pojasnila, i vidi se iz priloženog da ti je i stalo do krštenja i do svakog drugog sakramenta, te da ne činiš to iz puke tradicije, u smislu ono "hajde da i to obavimo, jer ćemo u suprotnom biti crne ovce u društvu." I super je ova ideja o poklanjanju Biblije, to bih i ja svakome preopručila. Ali sada me zanima, jel zna netko gdje to točno u bibliji piš, sve detaljno o sakramentu krštenja i o tome zašto je potrebno krstiti se, kada i kako? Tnx
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 15:37   #54
Quote:
AthasOfLordaeron kaže:
Uloga Kuma je (do još veće mjere nego što bi to trebao Svadbeni Kum):
svadbeni kum u kanonskom pravu ne postoji. to je samo svjedok koji moze biti svaki punoljetna i prisebna osoba s ceste
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:06   #55
Jer netko zna jel moguće u Zagrebu uzeti za krsnog kuma djeteta osobu koja je samo krštena i nema drugih sakramenata????
bljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:12   #56
Pa naravno da je moguce. Moze biti krsni kum svaka krstena osoba. E sad ako se radi o sv. Potvrdi onda mora imati i taj sakrament, a ako je vjencana onda mora biti crkveno vjencana.
Eto
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:20   #57
Quote:
misiz S kaže:
Pa naravno da je moguce. Moze biti krsni kum svaka krstena osoba. E sad ako se radi o sv. Potvrdi onda mora imati i taj sakrament, a ako je vjencana onda mora biti crkveno vjencana.
Eto
ovo dvoje prvo ok... za vjencanje, kum iliti ga svjedok ne mora uopce biti krscanin..
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:24   #58
Ma ne krivo si me shvatila(mozda sam se ja i krivo izrazila), ako je krsni kum ozenjen onda to mora biti crkveni brak. Mislim mora donijeti potvrdu o crkvenom vjencanju jer je to sakrament, i ako brak nije crkveni kum zivi u grijehu i kao takav nije pogodan biti krni kum.
Ne mislim na vjencanog kuma

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:23   #59
krsna kuma

koje su sve zadaće krsne kume???
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:33   #60
molim vas pomagajte, krsna kuma sam a ne znam sto sve kuma ima u zadacu na taj dan!!!!
plaseee
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.