Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2007., 21:01   #101
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
joooooooooj,baš slatko
i mi se krstimo u 10-tom mjesecu-14.10 na našu godišnjicu braka.ja mislim kupit svileno odijelce ili čak svilenu haljinicu sa plavim detaljima ako nađem
Mai i mi se krstimo 14.10. ali vi srt nesto mladji od nas, mi imamo 29.6mj. Nisam cula za tu kosuljicu krsnu vidjeti cemo sto kaze svecenik a gdje cemo dobiti/kupiti svijecu??
Koliko traje obred krstenja jer nisam bila godinama pa sam zaboravila!

Zadnje uređivanje putnica : 26.09.2007. at 22:12.
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:03   #102
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
mislim da će ti povrh košuljice biti potrebno još nešto ako samo malo zahladi...znaš da crkve znaju biti hladne...ili jednostavno ispod košulje obuci bijeli bodi dugih rukava...
Obavezno ispod kosuljice pamučni bodić na duge rukave da se ne smrzne u crkvi i naravno šminkerske cipelice!!

Zadnje uređivanje putnica : 26.09.2007. at 22:12.
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:36   #103
Mi se krstimo u nedjelju 30.09. Kupili smo hlačice, košuljicu i krsnu košuljicu. Pripreme su se zahuktale
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:07   #104
Leon imao krsnu košuljicu prislonjenu i to onu lijepu satensku,a bio obučen ovako http://public.fotki.com/ribica/nas-m...n/img4286.html
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:08   #105
Quote:
mi_ama kaže: Pogledaj post
Mai i mi se krstimo 14.10. ali vi srt nesto mladji od nas, mi imamo 29.6mj. Nisam cula za tu kosuljicu krsnu vidjeti cemo sto kaze svecenik a gdje cemo dobiti/kupiti svijecu?? Koliko traje obred krstenja jer nisam bila godinama pa sam zaboravila!
jeeeeeeeeeeee tada su 2 krštenja i dvije godišnjice braka-sjuper a obred krštenja ti traje nekih 10-15 min+misa ako krstiš preko mise a ja budem
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:08   #106
nikako mi nije za dečka bijelo satensko odijelce,a pogotovo za moju mrgu
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:26   #107
evo prenosim glasa koncila, tekst je sastavio vlc. Tomislav Suboticanec

Današnji obred krštenja

U današnje se vrijeme uglavnom krste mala djeca. Sakrament krštenja primaju
u vjeri roditelja, kumova i zajednice vjernika. Krštenje se odvija u crkvi ili kapeli, a redoviti krstitelji su biskupi, prezbiteri i đakoni.

Obred krštenja sastoji se od četiri glavna dijela:

1. Primanje djeteta.
U obredu primanja djeteta, svećenik pita roditelje koje će ime nadjenuti djetetu i što traže od Crkve za njega. »Sjetite se da su vaša imena upisana na nebesima«, rekao je Isus svojim učenicima. Nakon krštenja naša su imena upisana i u knjigu krštenih Crkve, čiji smo postali članovi. Nakon izricanja imena, roditelji daju obećanje da će svoje dijete odgajati u vjeri, učiti živjeti po Božjim zapovijedima, učiti ljubiti Boga i bližnje, a kumovi obećaju da će roditeljima u tome pomagati. Na koncu svećenik, a onda roditelji i kumovi
znamenuju dijete znakom križa na čelu, što predstavlja trajnu pripadnost Isusu
Kristu. Krštenjem smo primili dar vječne pripadnosti Bogu. Zato se krštenje prima jednom i nije ga potrebno ponavljati.

2. Služba riječi.
Tekstovi koji se čitaju iz Svetoga pisma njegov su govor upućen nama judima. Zato je važno kao vjernik uvijek imati otvoreno srce za Božju riječ, pažljivo je slušati i dopustiti da ona u nama odjekuje. U službu riječi spadaju još i vjernička molitva, te molitva zaklinjanja.

3. Krštenje.
Sam obred krštenja započinje blagoslovom vode. Voda nas pere i čisti - označava duhovno čišćenje i rađanje na novi i vječni život. Iz krsne vode postajemo nova stvorenja. Poput izlaska Izraelaca iz egipatskog ropstva, po krsnoj vodi i mi »izlazimo«, tj. oslobođeni smo od robovanja grijehu i zlu. U ime djeteta roditelji i kumovi ispovijedaju vjeru i odriču se svakoga zla. Izgovaraju
»vjerujem« umjesto svoga djeteta i time jamče i obećaju da će vjeru prenijeti
na svoje dijete. Potom svećenik krsti dijete. Izgovara djetetovo ime, polijeva mu glavu vodom ili ga uranja izgovarajući riječi: »Ja te krstim u ime Oca i Sina i Duha Svetoga«. Krštenje se događa u Isusovo ime, tj. sâm Isus je krstitelj.
On daje božanski život i uključuje krštenika u svoju Crkvu. Zatim slijedi mazanje svetom krizmom (što označava pripadnost Isusovoj svećeničkoj,
proročkoj i kraljevskoj službi), odijevanje bijelom haljinom (kao znak božanskog
života i čistoće koja je zasjala u ljudskoj duši) i pružanje zapaljene svijeće (znak Isusa Krista, svjetla svijeta, koji poput plamena obasjava naš život i pokazuje nam ispravni put).

Krštenje završava molitvom Gospodnjom. To je najistinskija molitva kojom sve svoje pouzdanje i čitavu svoju životnu stvarnost stavljamo u Boga. Ovu molitvu mole svi prisutni uime djeteta, koje je kršteno, i u duhu sinovstva, koje su svi članovi Crkve krštenjem primili.

4. Blagoslov.
Posljednji dio obreda zaključuje se blagoslovom. Službenik Crkve zaziva Božji blagoslov na majku i oca djeteta, a onda i na sve ostale. Blagoslov je znak zahvale, ali i Božje pomoći koja je uvijek s nama. U svom djelovanju, rastu i napredovanju kroz čitav život, čovjek ništa ne može učiniti bez njegove pomoći, suradnje i blagoslova.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:30   #108
dijete ne mora biti u bijelom, uz normalnu odjecu (stvar je ukusa ili neukusa kakvu tko odabere ) treba imati pripravljenu svijecu (obicno to preuzmu kumovi) i bijelu "haljinicu". to moze biti kosuljica, cak i obicna benkica, koja ce se simbolicno tijekom obreda prebaciti preko djeteta.

lijepe su mi te starinske krsne kosuljice, fine, meke, obicno dugacke, s cipkom ili svilom...
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:44   #109
http://public.fotki.com/ribica/nas-m.../p8070013.html
evo stavila sam dvije fotkice Leonove krsne košuljice
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 09:04   #110
milkice, košuljica je divna, gdje ste je kupili?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 10:45   #111
Quote:
mi_ama kaže: Pogledaj post
Nisam cula za tu kosuljicu krsnu vidjeti cemo sto kaze svecenik a gdje cemo dobiti/kupiti svijecu??
Svijeća se kupi, a ne dobije u crkvi...ima ih u ZG po Bakačevoj( ulica prema katedrali)... a tamo ima i lijepih košuljica. košuljica ima i po nami, dječjem svjetu, opremi....
naša curica je imala krasnu nježnu heklanu haljinicu jer ja nisam htjela one nacifrane satenske...
svatko ima svoje želje i ukus,ali meni je većina takvih klaunovska, pogotovo one jako duge.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 10:45   #112
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
http://public.fotki.com/ribica/nas-m.../p8070013.html
evo stavila sam dvije fotkice Leonove krsne košuljice
Prekrasna!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 10:57   #113
jel istina da se dijete mora krstit u crkvi u koju pripada po mjestu stanovanja? ja zvala u crkvu u susjednom kvartu i pita me svećenik gdje živimo i kaže da se javimo svom župniku. a ovi naši imaju krštenja subotom u 16h i ne možemo naći nijedan restoran slobodan jer svi imaju vjenčanja!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:01   #114
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
jel istina da se dijete mora krstit u crkvi u koju pripada po mjestu stanovanja? ja zvala u crkvu u susjednom kvartu i pita me svećenik gdje živimo i kaže da se javimo svom župniku. a ovi naši imaju krštenja subotom u 16h i ne možemo naći nijedan restoran slobodan jer svi imaju vjenčanja!
pa zar ne možete ugovoriti dan i vrijeme koje vama odgovara?
kod nas su isto krštenja u subotu ali može se dogovoriti i bilo koji drugi dan
mi smo krstili u srijedu...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:02   #115
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
jel istina da se dijete mora krstit u crkvi u koju pripada po mjestu stanovanja? ja zvala u crkvu u susjednom kvartu i pita me svećenik gdje živimo i kaže da se javimo svom župniku. a ovi naši imaju krštenja subotom u 16h i ne možemo naći nijedan restoran slobodan jer svi imaju vjenčanja!
ne,ne mora.samo znam da se mora pričestit i krizmat po mjestu stanovanja-ako sam u krivu ispravite me.mi se nećemo krstit po mjestu stanovanja već idemo u imotski,zapravo blizu imotskog-tamo se je i mm krstio pa smo se složili da bi bilo lijepo da se i malac krsti di mu se tata krstio i plus što će fešta biti u kući,nikakvi restorani-domaće je domaće
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:05   #116
a kad mi nemamo mjesta doma
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:08   #117
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
a kad mi nemamo mjesta doma
nemamo ni mi alidemo na selo-al opet sve moram gore vući al sam bar u miru
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:09   #118
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
ne,ne mora.samo znam da se mora pričestit i krizmat po mjestu stanovanja-ako sam u krivu ispravite me.
ja se nisam krizmala po mjestu stanovanja nego gdje su m išli prijatelji i nije bilo problema...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:11   #119
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ja se nisam krizmala po mjestu stanovanja nego gdje su m išli prijatelji i nije bilo problema...
a mi imamo zeznutog popa pa ćemo vidit
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 14:05   #120
Mi smo lorenu krstili 19.08. Nosila je haljinicu u kojoj sam se i ja krstila (meni je to bas super). Haljina je bijela, cipkasta, nije satenska. Slike cu vam stavit kad mi prija koja je slikavala donese cd - za sad imam samo razvijene slike. Al evo slika torte torta

Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
jel istina da se dijete mora krstit u crkvi u koju pripada po mjestu stanovanja?
Nije istina! Mi smo malenu krstili u drugoj zupi, al smo morali od naseg zupnika donit potvrdu da on to dopusta.
__________________
Boze molim Te ozdravi malog Jana
moj bebac LORENA
jelena s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.