Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2006., 22:58   #1
Dječja kozmetika

Evo, potaknuta topikom o pripremama...
Strasno se palim na svu tu djecju kozmetiku
Pa prijavljujem da Johnson sampon i Top-to-toe kupka stvarno ne nagrizaju oci. Probala, drzala otvorene i posteno sapunala
Pa jel ima jos koja da te djecje samponcice, kremice, pudere... kupuje sebi, il sam ja totalno pukla?

Takodjer: ulazim u kriticno razdoblje za strije, vene, kapilare.
Dosad sam imala Weleda ulje, i bilo je ok, al miris me bas ne odusevljava.
Sad sam kupila Nivea ulje vulgaris, i to se prebrzo upije i premalo traje, stalno ga moram nadomazivat.
Sto vi koristite?

A za vene i kapilare, jel ista od onih silnih gelova i krema pomaze? Ono, da se vide manje?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:17   #2
Weleda je jos i naj bolja kozmetika za klince jer ima naj manje sranja u nutra.
Ja sebe (strije)mazem cocoa butterom i nisam ih ni u prvoj a bome ni do sada dobila. Za prvo vrijeme za bebicu ti nista ne treba, peri je u obicnoj vodi sa kojom kapi ulja(bilo kakvog jestivog)badem, maslinovo.
Ja koristim weledin losion za bebe kad joj se guza malo zacrveni i ak joj se koza osusi. Isto tak u kadu ubacim vrecicu(najloska carapa, par zlica mekinja u nutra) sa mekinjama i to pusti super mlijeko u kadu i bas joj je koza super poslje toga. I ja si to sebi cesto napravim. Eto to je od kozmetike. Na pocetku sam koristila Mustelu ali isto ima svakojakih cuda u nutra pa sam odustala.Johnson, Nivea i ostale takve marke ne kupujem uopce.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 13:23   #3
Ja zasad koristim Balein maslac za tijelo sa Aloe verom, dosta je mastan ali se brzo upije i koža mi ostane glatka i lijepo miriši.
Kažu da je to sa strijama stavr skloonosti, ako si sklona strijama nijedna ih krema neće spriječit.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 14:23   #4
ja sam na becutanu
bilo mi je dobro kad sam se rodila, dobro mi je i do sad. cice su mi popucale prvi mjesec i to fakat grozno, na svakoj imam bar 10 crvenih, debelih crta (hebemu genetiku), a trbuh je za sada dobro
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 14:36   #5
Ja srećom još nemam ništa. Mama ni samnom ni sa bratom nije dobila strije pa se nadam da sam nasljedila taj dio
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 17:19   #6
joj mandy, blago tebi. kod mene je cijeli zenski dio obitelji "nastrijan". kad bi strije bile crne boje, izgledale bi ko robijasi
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 17:42   #7
weleda za bebe... ja sam malo fanatik na sto cistije i organskije proizvode. daklem, moja curka koristi iz kolekcije; shampon, kremicu (samo zimi) i ulje nevenovo (svako par tjedena je natrackam)...
za strije - ja se mazala uljem psenicnih klica, bogato vitaminom E, koje imate u aromatici, vlaska - nemam nijedne strije, hura!!!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 17:49   #8
a kak stoje cijene te welede?
i gdje u zg ima za kupit domace maslinovo ulje (od provjerenih proizvodaca) a da od cijene ne opadnem na dupe?

Zadnje uređivanje magic blue : 11.09.2006. at 18:52.
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 19:19   #9
Ja sam od tete saznala da je cijelu trudnoću trbuh i cice mazala običnim bademovim uljem i jako je dobar.Niti jedne strije a bila je oooogromna.
Ja si umasiravam navečer "babylove" kremu za trudnice.Jako mi je dobra.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 21:17   #10
Magic, dost je skuplja od ostale kozmetike ali se tak malo koristi pa se isplati. Ja je ne koristim za sebe ali zato za bebolice sve NAJ, offcourse
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 21:43   #11
ma kupit cu ja sa bebicu, ali me zanima da li da ko naivac idem s kesom ili s karticom
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 05:32   #12
JA ti znam cijene ovdje.
Calendula crema od 71.6g je oko 10tak $ to joj ja mazem na lice, guzu kad se zacrveni ili na nesto suho(laktovi ponekada). Imaju i kremu za guzu bas koja ima 10% zinc, to je isto OK ali je nismo trebali bas. Imaju i dobro ulje koje stavim ponekad u vodu za kupanje.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 11:04   #13
Quote:
baja kaže:
weleda za bebe... ja sam malo fanatik na sto cistije i organskije proizvode. daklem, moja curka koristi iz kolekcije; shampon, kremicu (samo zimi) i ulje nevenovo (svako par tjedena je natrackam)...
za strije - ja se mazala uljem psenicnih klica, bogato vitaminom E, koje imate u aromatici, vlaska - nemam nijedne strije, hura!!!
Oh, welcome to the club!

Weleda je definitivno najskuplja, ali ju sve babice preporučuju. Opet, sve skupa, nije nešto tak prestrašno skupa
Inače, tu uglavnom svi proizvodi prolaze nekakve eko- testove i brandovi koje proizvodi (ili za njega proizvode) sam DM uvijek dobivaju najbolje ocjene, jer su najčešće bez primjesa svega i svačega (znači, oni njihovi čajeki, vitamini, dodaci prehrani sportaša, sredstva za čišćenje i kozmetika, pa tako i dječja su ful OK).

Znači za bebu stariju od tri mjeseca: Weleda, na bazi Kalendule (nevena): dječje ulje za pregibna mjesta na koži, krema za guzu i kremica za tijelo i lice

Bebu do tri mjeseca treba kupati čistom vodom na 37/38 stupnjeva, eventualno uz dodatak par kapi maslinovog ulja/ bademovog ulja/ nevenovog ulja- Weleda, babica kaže da dječji sapun nikako ne treba koristiti.
Vlažne maramice- apsolutno je protiv toga, guza se nakon kaj se beba pokaka obriše frotirnom trljačicom namočenom toplom vodom ili jednostavno navlažiš tetra pelenu.

Ja se malo informirala
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 11:43   #14
lako se tebi informirat kad bi trebala mirovat
ajd samo se ti nama lijepo raspituj okolo pa javi da mi prvotrudnjace ne ostanemo neuke i tupave
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 12:05   #15
Quote:
magic blue kaže:
lako se tebi informirat kad bi trebala mirovat
ajd samo se ti nama lijepo raspituj okolo pa javi da mi prvotrudnjace ne ostanemo neuke i tupave
Ma ja se informiram po netu, knjigama, časopisima, frendicama.... već mjesecima, ja sam freak... Sam sam jučer zgrabila babicu i otela ju na dva sata pa su ovo friške informejšn
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 12:12   #16
Quote:
magic blue kaže:
a kak stoje cijene te welede?
i gdje u zg ima za kupit domace maslinovo ulje (od provjerenih proizvodaca) a da od cijene ne opadnem na dupe?
rita ti je već dala cijenu za kremicu, tako i košta, otprilike i otprilike su to cijene i za ulje i shampon... eto toliko to traje da sam ja već zaboravila točnu cijenu. ja mišici stavljam kremicu samo zimi, ljeti ne vidim potrebu jer ju mažem uljima kontra sunca, po potrebi, što rijeđe. a i ovo weledino, nevenovo ulje joj stavljam rijetko, u prosjeku 1-2 puta mjesečno. mislim da nema smisla pretjerano ih navlačiti na kozmetiku, bez obzira koliko čista i bezazlena bila. bebe su čiste ko anđeli, tek tu i tamo ih malo zaštiti od vanjskih utjecaja. shampon za kosu sam počela korisitit tek s 9-10 mjeseci, nije bila baš nešto kosata...
maslinovo ulje dobivam, po narudžbi, s korčule... to je čisti medikamenat, plaćam ga 100 kn/l. probaj naći nekoga tko ti može iskopati domaće.
nemam nešto naročito love u životu, naprotiv! al čini mi se bitnim ulagati u zdravlje (a koža je najveći organ, preko nje pokupimo svakog dreka). odjevam je u second hand odjeću, posuđujem sve što mogu al za hranu i kozmetiku dajem zadnju lipu!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 23:25   #17
Quote:
baja kaže:
maslinovo ulje dobivam, po narudžbi, s korčule... to je čisti medikamenat, plaćam ga 100 kn/l. probaj naći nekoga tko ti može iskopati domaće.
ma u mene sve slavonci, mos dobit speka i luka kolko os', ali maslinovog ulja
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 04:18   #18
Baja, my woman. Ko da sebe citam,hehe
Magic, robna razmjena, sigurno znas kojeg dalmatinca koji voli spek i luk A kolko sam skuzila kod nas sad ima em Mavrovic, em neki drugi takvi proizvodjaci,pa sto nitko ne radi dobro ulje?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 10:48   #19
ja sebe mažem nekakvim uljem iz dm-a, a sada sam si kupila i neku chiccovu kremu protiv strija - skuplja je ali mi je bolja. A za malenu planiram kupiti u dm-u onu niveinu torbu sa svom potrebnom kozmetikom za početak. A poslije ćemo preći na johnson pizdarije
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 10:53   #20
bum se provrzmala po ducanima i procitala na etiketama. moram trazit ono extra djevicansko jel i po mogucnosti hladno presano ili kako?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.