Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2016., 10:52   #521
Quote:
vjetar27 kaže: Pogledaj post
Je li netko friško koristio usluge I. Ognjenovića i njegove škole? Nekako mi se čini da bi to upisala...
sad 6.09 su upisi...
7.09 pocinje prvo predavanje
i ja bih isla tamo ...
2 mjeseca traje...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 10:43   #522
Pitanje jedno.

Kada bi netko hio pisati tekstove o modi, odjeci, analizi filmova, glazbe i sl, ali kroz astrološku simobliku, i ponešto psihologije mora li prolaziti cijelu astrološku edukaciju ili postoji specijalizacija?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 16:45   #523
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Pitanje jedno.

Kada bi netko hio pisati tekstove o modi, odjeci, analizi filmova, glazbe i sl, ali kroz astrološku simobliku, i ponešto psihologije mora li prolaziti cijelu astrološku edukaciju ili postoji specijalizacija?
Nisam siguran, ali mislim da bi morao proči kroz cijelu astrološku edukaciju. Pod cijelu mislim pročitati dobru knjigu za početnike / srednji nivo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 11:29   #524
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Pitanje jedno.

Kada bi netko hio pisati tekstove o modi, odjeci, analizi filmova, glazbe i sl, ali kroz astrološku simobliku, i ponešto psihologije mora li prolaziti cijelu astrološku edukaciju ili postoji specijalizacija?
Baš razmišljam kako odgovoriti jer mi ovo pitanje nije jasno. Gdje pisati? Na netu? U nekom časopisu? Pisati knjigicu?

Mislim danas svatko može pisati što hoće i gdje hoće, posebno ako ima dobru vezu. A to je pak posve druga stvar od toga da li to napisano ima težinu, odnosno da li je istinito i astrološki mjerodavno. Na što misliš kada pitaš ovo pitanje? Tko provjerava gdje je nešto napisano i tko je to napisao?

S druge strane za poznavanje astrološke simbolike treba malo dublje ući u astrologiju, a ako se kroz astrološku simboliku opisuje npr. moda ili film onda treba ponešto znati i o tim područjima kako bi se astrološko znanje moglo kvalitetno povezati s tim područjima. A što se tiče izučavanja isto kao npr. kada netko studira medicinu onda mora najprije završiti medicinu pa specjalizirati npr. očnu...tako je i na mjerodavnim astrološkim studijima u svijetu. Postoji opća astrološka edukacija u kojoj se malo dublje uđe u astrologiju, a onda unutra nekih postoje i posebni odsjeci vezani uz astropsihologiju ili pak u nekim drugim školama kao neki "izborni predmeti" na kojima se širi znanje iz astropsihologije.


Evo npr. virni ovaj link s popisom ISAR-ovih astroloških studija od kojih mnogi imaju u samom nazovu taj psihološki smjer pa su oni kao škola orijentirani psihološki za razliku od nekih "klasičnijih" koji onda unutar izbornih kolegija imaju astropsihologiju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 11:40   #525
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nisam siguran, ali mislim da bi morao proči kroz cijelu astrološku edukaciju. Pod cijelu mislim pročitati dobru knjigu za početnike / srednji nivo.
Piskavac, miša mu ti opet pišeš stvari napamet.

Od kada se to astrologija može naučiti tako da se pročita dobra knjiga za početnike? I to je kao tuto kompleto edukacija za srednji nivo.

Pa astrologija se uči cijeli život. Treba pročitati "knjiga i knjiga" da se postane dobrim astrologom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 12:12   #526
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Baš razmišljam kako odgovoriti jer mi ovo pitanje nije jasno. Gdje pisati? Na netu? U nekom časopisu? Pisati knjigicu?

Mislim danas svatko može pisati što hoće i gdje hoće, posebno ako ima dobru vezu. A to je pak posve druga stvar od toga da li to napisano ima težinu, odnosno da li je istinito i astrološki mjerodavno. Na što misliš kada pitaš ovo pitanje? Tko provjerava gdje je nešto napisano i tko je to napisao?

S druge strane za poznavanje astrološke simbolike treba malo dublje ući u astrologiju, a ako se kroz astrološku simboliku opisuje npr. moda ili film onda treba ponešto znati i o tim područjima kako bi se astrološko znanje moglo kvalitetno povezati s tim područjima. A što se tiče izučavanja isto kao npr. kada netko studira medicinu onda mora najprije završiti medicinu pa specjalizirati npr. očnu...tako je i na mjerodavnim astrološkim studijima u svijetu. Postoji opća astrološka edukacija u kojoj se malo dublje uđe u astrologiju, a onda unutra nekih postoje i posebni odsjeci vezani uz astropsihologiju ili pak u nekim drugim školama kao neki "izborni predmeti" na kojima se širi znanje iz astropsihologije.


Evo npr. virni ovaj link s popisom ISAR-ovih astroloških studija od kojih mnogi imaju u samom nazovu taj psihološki smjer pa su oni kao škola orijentirani psihološki za razliku od nekih "klasičnijih" koji onda unutar izbornih kolegija imaju astropsihologiju.
Svidja mi se npr kako pise Liz Green, tj to kako ona to sve uparuje u jednu cijelinu, mitologiju, psihologiju i astrologiju. Moje pitanje se više odnosilo na pisanje nekakvih postova, clanaka online da bude ne prezahtjevno stivo za čitaca, a opet da ima neku težinu.

Teme mogu biti film, glazba, moda, filmovi, psihilogija, mogu biti neki dogadjaji opisani kroz astrolosku simboliku. Ili pisanje nekog totalno pomaknutog romana. Ili npr, kako je Lucasu u Star Warsu pomagao Joseph Campbell kako bi se Star Warsi oblikovali u nekakvu mitsku pricu sadasnjice.

Pretpostavljala sam da ne bi mogla proci bez astroloske edukacije. Pitanje je bilo više usmjereno na to koliko covjek moze sam svojim istrazivanjem materije prije pisanja? I sad mi se u glavi sam odgovor nametnio, ne može.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 13:37   #527
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Svidja mi se npr kako pise Liz Green, tj to kako ona to sve uparuje u jednu cijelinu, mitologiju, psihologiju i astrologiju.
Ali to je zato što je ona prije svega po svojoj orijentaciji astrolog koji se bavi psihološkom astrologijom (astrologija ima puno grana....tradicionalna, psihološka, medicinska, elekciona, mundana, karmička, sinastrijska...). A to je postala tako da je završila studij psihologije (ona je naime po struci psiholog) pa ujedinila ta svoja dva studija psihologiju i astrologiju...i zbog toga to tako dobro "uparuje". Dakle ona je educirana za obje grane: astrologiju i psihologiju.
Quote:
Moje pitanje se više odnosilo na pisanje nekakvih postova, clanaka online da bude ne prezahtjevno stivo za čitaca, a opet da ima neku težinu.

Teme mogu biti film, glazba, moda, filmovi, psihilogija, mogu biti neki dogadjaji opisani kroz astrolosku simboliku. Ili pisanje nekog totalno pomaknutog romana. Ili npr, kako je Lucasu u Star Warsu pomagao Joseph Campbell kako bi se Star Warsi oblikovali u nekakvu mitsku pricu sadasnjice.
Opet pitaš isto što nema logiku.

Da bi netko napisao nešto što "ima težinu" on mora biti znalac. Znalac se uvijek postaje na isti način, osim prirodnog dara...studioznim radom i edukacijom u određenom području (kako u astrologiji tako i u svemu drugom). A znalac pak može neku materiju obraditi tako da bude svima razumljiva, isto kao i "stručno" pa da bude razumljiva samo onima koji su "struka".

Ključ je u tomu da za pisanje astrološke simbolike mora postojati jako dobro poznavanje arhetipova, a to pak podrazumijeva jako široko znanje jer iako su osnovni arhetipovi nekolicina temeljnih modela koji egzistiraju na nesvjesnom nivou, oni obuhvaćaju ukupan život i manifestiraju se u osnovi svega što postoji.

Tj. svaki arhetip sam za sebe je simbolička slika sastavljena od jednog centralnog motiva, ali osim što treba naučiti/znati što sve arhetip predstavlja odnosno simbolizira, treba ga povezati s duhovnom sviješću koju svaki arhetip skriva da bi se isti transmutirao u odnosu na određenu situaciju ili temu (pa bio to film, moda ili što već).

Joseph Campbell je stručnjak u području mitologije, a mitologija je sva zasnovana na arhetipovima pa je lako mogao Lucasu pomoći da složi priču na platnu koja bi se doimala "snažno mitološkom". To je kao da npr. spojiš dva stručnjaka jednog astrologa i jednog psihologa i onda da oni zajedno rade na nekoj priči, naravno da će ujedinjavanjem svog znanja moći napraviti dobru astropsihološku priču.
Quote:
Pretpostavljala sam da ne bi mogla proci bez astroloske edukacije. Pitanje je bilo više usmjereno na to koliko covjek moze sam svojim istrazivanjem materije prije pisanja? I sad mi se u glavi sam odgovor nametnio, ne može.
Ovo je kao da pitaš koliko bi mogla biti uspješan psiholog i pisati članke o tome samo svojim istraživanjem materije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:41   #528
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa astrologija se uči cijeli život. Treba pročitati "knjiga i knjiga" da se postane dobrim astrologom.
Naravno.

Jedna indijska poslovica kaže: - ""Dobar astrolog umire"". Tj. dok astrolog skupi sva potrebna znanja iz astrologije, prođe mu život.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:29   #529
Fish, bas nisam znala da ti odgovorim, ne znam di mi je mozak bio tu vecer.

Valjda sam mislila koliki znanje je potrebno, ono ko na skali, i su mi pali na pamet neki ljudi, novinari, koji pisu dobro, a nisu posebno obrazovani. Ili je stvar toga sto sam ja uglavnom bila autodidakt. Sama pomisao da nesto moram pohadjati uzas. Uglavnom valjda je sad na kraju pitanje može li se tome sam covjek nauciti samo citanjem npr.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 10:51   #530
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Fish, bas nisam znala da ti odgovorim, ne znam di mi je mozak bio tu vecer.

Valjda sam mislila koliki znanje je potrebno, ono ko na skali, i su mi pali na pamet neki ljudi, novinari, koji pisu dobro, a nisu posebno obrazovani. Ili je stvar toga sto sam ja uglavnom bila autodidakt. Sama pomisao da nesto moram pohadjati uzas. Uglavnom valjda je sad na kraju pitanje može li se tome sam covjek nauciti samo citanjem npr.
Ne moraš "pohađati", možeš se obrazovati i samostalno, ali sama teorija ništa ne znači bez prakse. Astrologija se osim usvajanja teoretskog znanja mora učiti na praktičnim primjerima. Tako se postaje stručnjakom. Isto kao npr. medicinar, kada završi faks treba raditi neko vrijeme da sve to "stavi" u praksu i tek onda je dobar liječnik.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:37   #531
Prije par godina, mislim na narodnom radiju, neka astrologinja je govorila dnevni horoskop. Sjeca li se netko o kome se radi?


Ps. Ima li tko iskustva s Mirjanom Bjelobrk?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 28.09.2016. at 22:54. Reason: spajanje postova
MeaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:24   #532
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne moraš "pohađati", možeš se obrazovati i samostalno, ali sama teorija ništa ne znači bez prakse. Astrologija se osim usvajanja teoretskog znanja mora učiti na praktičnim primjerima. Tako se postaje stručnjakom. Isto kao npr. medicinar, kada završi faks treba raditi neko vrijeme da sve to "stavi" u praksu i tek onda je dobar liječnik.
Naravno, moram analizirati ljude

Hvala na odgovorima.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 17:48   #533
Jel zna netko nešto o Gogi Kovačević (http://www.zvjezdarnik.com/ )?Započinje školu u Os i Zg pa razmišljam da se uključim.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 16:29   #534
Molila bi, da li među vama postoji astrolog koji mi je voljan pomoći oko jedne, za mene, osjetljive teme? Može mi se javiti na pp...
Hvala unaprijed!
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 04:32   #535
Pozz moze li mi netko molim vas poslati u pp broj Jovetica
A moze i preporuka jos nekoga tko bi mi napravio natalnu a da ne bacim novac u vodu.

Hvala
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 10:19   #536
Quote:
Noirin kaže: Pogledaj post
A moze i preporuka jos nekoga tko bi mi napravio natalnu a da ne bacim novac u vodu.

Hvala
Dr. Avelina Kašelić-Kraljević, liječnik i astrolog. Adresa: Trg Republike 2/IV 51000 Rijeka. Kontakt: Tel. +385 91 2444 607. Mail: info@studiojupiter

Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 11:31   #537
Hej.
Moze preporuka za dobrog numerologa.
Hvala Vam
Laura21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 07:36   #538
Quote:
Laura21 kaže: Pogledaj post
Hej.
Moze preporuka za dobrog numerologa.
Hvala Vam
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:42   #539
Slaven Slobodnjak? Ima li netko iskustva? Ili nekog drugog za preporuku konzultacija uživo za ZG? Može i u Inbox. Hvala.
__________________
Unthinking respect for authority is the greatest enemy of truth. - A.E.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:44   #540
Slobodnjak je zaista kvaliteta. Puno zna i to jasno prenosi.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.