Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2003., 17:54   #61
Quote:
Claire kaže:
ja ne vidim NISHTA snobovsko u tvom prijatelju... samo jednu frustraciju uzrokovanu neuspjehom u zivotu, kojeg on od tebe krije...ocajnicki...
Vidiš, ovo je dobro...

Koliko sam ja upoznao poslovno vrlo uspješne ljude, većina ih preferira otići na ručak u pivnicu Medvedgrad a ne u Sheratona.

I kad idu štogod spremati, obično je to nešto tipa dobro pečenje, jer račiće u vinu imaju na svakom važnijem poslovnom ručku.

A s obzirom da intezitet posla, ionako pola tjedna žive na Montana sendvičima.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 20:01   #62
haj stefice,

trenutno se nalazim u zgb, u jednom internet caffeu i veza je vise nego mizerna :-)

malo sam prosetao gradom i zakljucio da je pol (gornjeg) grada nekak zatvoreno - sve se nekak preuredjuje - a kad sam se spustio sa strosa na mali stros, utvrdio sam da je netko zavario! sva vrata tak da se valjda nemre izac ili uc na mali stros.
sva sreca nasli su se neki ljudi koji su mi objasnili da motram prek ograde do jaegerhorna :-) prava ilegala!

cijenim tvoje razmisljanje i vidim da si dobronamjerna i vrlo "open" kao uostalom i ja kad se radi o analizi tudjih postupaka:

ad kuhanje; mozda mi se zelio oduziti i nesto mi skuhati to je lijepo - ali ako te netko prvo upita.

i naravno da smije, ali kod mene & moje drage se podrazumijeva da "nesto skuhati" znaci i eventualno oprati sudje. to je inace nepisano pravilo jos iz studentskih dana; ono "ja cu kuhat a ti ces prat sudje" i nije neka fora.
mada su to ciste pizdarije i ni ne ocekujem od gosta takve stvari - no ako moja draga nesto skuha, ocekujem da se neke stvari u vezi tog objeda postuju - na primjer termin. dogovorili smo se da u toliko i toliko sati bude rucak. tri sata kasnjenja nije omaska nego nepostivanje. ako vrijedja mene - nema frke, prezivjet cu, ali vrijedjanje moje drage je kod mene ozbiljan prijestup.
ja nju postujem i ocekujem to od drugih. pala mi je na pamet jedna majeticeva replika u tko pjeva zlo ne misli...

a u vezi uvreda? bile su nevjerojatno direktne i vrlo bahato bezobzirne. posjetili smo i nesto moje bliske rodbine - poslije je te ljude na vrlo nepristojan nacin "osrao"...
ovo je samo primjer, o onim zescim ne bih jer bi se duhovi jos vise uzburkali, a nema smisle opet se prisjecat takvih niskih gadosti. way under the belt...

ad baba i stanovanja: to je bio odgovor walteru; sumnjam naime, da je on neki veliki lik u odnosu na svog frenda koji nema socijalno i zato gleda s visoka na istog - grozim se takvih "uspjesnih" koji manje sretnima sole pamet. a kljuc uspjeha najcesce lezi u dobroj vezi ili "pocetnom" kapitalu kada neko od rodbine skikne (mada moze biti moje cisto lupetanje).

no puna mi je kapa i "machoa" koji se sire, nazivaju svoje "pice" imenima, a mame im doma peru, kuhaju i peglaju (ovo je opcenito opazanje, ne mislim na nikog ovdje). poslije si nadju iste takve cure i zene i onda ih prepariraju. urgh. takav me je posjetio i demonstrirao klise.

a ja nisam ispao iz zlatne guzice dapace. sve sto sam stekao, stekao sam svojim radom (ovo zvuci ko udarnik prvoborac ali je to istina) i frenda i njegovu obitelj sam pomagao kad im je bilo tesko - itekako!!

ad zeleni pojas:
imam ovdje prijatelja koji su od rodjenja - nazovimo ih tako - dobro situirani - iz "starih" obitelji - i sasvim su normalni ljudi.
ali u zg. bar kod mojih rodjaka je to snobovstina pomijesana sa malogradjanstinom.
ne bih puno o njima, ali recimo da je rijec o ljudima koji su imali/imaju sve osim jedne sitnice - jebene cinjenice da se nisu rodili u tom velikom gradu, koja ih pokapa. naravno da je to besmislica, ali krecu se u takvom drustvu "pravovjernih" starosjedilaca (mos si mislit) da se moraju prilagoditi. ako nemas dovoljan broj titula, diploma isl. onda se slabo druze s tobom...
kao sto rekoh, oni su nevazni u ovoj prici.

a kad sam mailom pitao frenda da mi kaze nesto malo o njegovoj curi onda je odgovorio: potice iz "ugledne intelektualne obitelji".
a sama cura ne pati od toga - kad smo je vidli, rekla je da joj je mama domacica pa ju je ovaj strijeljao pogledom.
koji kua? domacica? pa sta onda?

a ne znam cemu to? kad smo se zajdno oblijevali on i ja iz iste flase, uzajamno se bodrili kod riganja, zajedno g'edali curice... tesko je onda shvatiti osobu koja ti se jednom stvori naprstena i "smorena" i uopce je ne (pre)poznajes...
Mrga Cvarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 20:05   #63
Quote:
Mrga Cvarak kaže:
ako vrijedja mene - nema frke, prezivjet cu, ali vrijedjanje moje drage je kod mene ozbiljan prijestup.
ja nju postujem i ocekujem to od drugih. pala mi je na pamet jedna majeticeva replika u tko pjeva zlo ne misli...
"Sad je dosta! To je moja zena! Puno vredna ni, al vredjati je ne dam!"

I bas to ti je palo na pamet? Pitam se pitam...hehe...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 09:19   #64
Quote:
Mrga Cvarak kaže:
ad baba i stanovanja: to je bio odgovor walteru; sumnjam naime, da je on neki veliki lik u odnosu na svog frenda koji nema socijalno i zato gleda s visoka na istog - grozim se takvih "uspjesnih" koji manje sretnima sole pamet. a kljuc uspjeha najcesce lezi u dobroj vezi ili "pocetnom" kapitalu kada neko od rodbine skikne (mada moze biti moje cisto lupetanje).
Ti nisi baš neki pametan lik, jel tako? Sad da ja tebi idem objašnjavat da nit je on socijalni slučaj, nit ja na njega gledas s visoka, čemu to?
Ne voli te tvoj prijatelj, a meni se čini da ste obojica, svaki na svoj način, faktap u glavu....
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:32   #65
Quote:
verica kaže:
Pa ljudi se totalno promijene - meni se jedna od najbliskijih osoba iz djetinjstva promijenila do neprepoznatljivosti.

Istina, do promjene nije došlo preko noći, ali je zato promjena totalna i došli smo do toga da nam je gotovo nemoguće izmijeniti više od dvije tri riječi.
Istina znam i ja dve moje frendice kojime su ocito pare udarile u glavu i ponasaju se kao da su sa engleskog dvora dosle
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:54   #66
Quote:
Alyssa Milano kaže:
Istina znam i ja dve moje frendice kojime su ocito pare udarile u glavu i ponasaju se kao da su sa engleskog dvora dosle
Ma pare su ti kao i rat - ne mjenjaju ljude neko omoguće da se čovjek pokaže u pravom svjetlu. Isto kao i politika, ne znaš kakav je tko dok ga ne staviš na funkciju gdje ima moć...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 00:00   #67
Quote:
Vojky kaže:
Ma pare su ti kao i rat - ne mjenjaju ljude neko omoguće da se čovjek pokaže u pravom svjetlu. Isto kao i politika, ne znaš kakav je tko dok ga ne staviš na funkciju gdje ima moć...
Ko visoko leti nisko pada, zato mozda ima jos nade za njih, MOZDA.....
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.