Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2016., 13:12   #5701
Pozdrav mame, meni su odobrili njegu godinu dana (do kolovoza 2017. god.). Ostalo mi je još 2 mjeseca porodiljnog kojeg sam zamrznula i to ću koristiti do njegove 8 godine.
Dobili smo produženje na temelju atopijskog dermatitisa, alergija i vježbači smo. E sad, s obzirom da su se neke alergije smanjile, tj. sumnjala se alergija na kravlje mlijeko, ali hvala dragom Bogu ipak je nema. Dobili smo neki dan dopuštenje od doktorice da lagano uvodim mliječno u prehranu, i vidim da za sad nije reagirao i nadam se da neće. Imamo alergiju na jaje, ali nisko pozitivno i doktorica kaže da bi se to drugi put na testu moglo pokazati negativnim. Testiranje nam je na proljeće. Moramo kod defektologa na kontrolu tada, ali nadam se da će biti sve u redu. Što se tiče fizijatra, prohodali smo tako da mislim da nema više potrebe niti za fizijatrom, ali to ću vidjet na kontroli u 2. mjesecu.
E sad, ono što mene zanima...znam da ima još vremena do tada...mogu li ja dalje dobivati njegu na temelju atopijskog dermatitisa? Jer on je tu, prisutan je. Nekad je koža dobro, a nekad bude osipan. Vrti se strašno po noći i jako loše spava. Izbijaju mu ponekad ekcemi koje mažemo sa Elidelom, a sad smo ponovo dobili kortikosteroide, iako bi ih ja izbjegavala (oni nam više štete naprave nego koristi). Što vi mislite mame, koje već imate iskustva s tim produljenjima?
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 21:23   #5702
Pia, mi smo bas pred koji dan dobili produljenje na temelju ad-a, ali moj ima i dalje prisutne alergije na km, jaja, grinje, kikiriki i ima dijagnozu alergijske astme te je na stalnoj terapiji radi toga. Koliko sam skuzila nas se klasificirali kao kronicnu bolest i dali nam 2 god produljenje. Dr je komentirala na vjestacenju da im je to 3 slucaj ad-a taj dan. Moh savjet ti je da pises dnevnik stanja koze i prilozis slike uz njega.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:56   #5703
Moje je iskustvo da pravila nema
Svakako cim vise papira i dokaza priloziti
Kako citam i cujem da nepokretnoj i slijepoj djeci ukidaju a neki bez problema dobivaju,stvarno je valjda o dobroj volji komisije.

moj savjwt:borite se i rukama i nogama jer sam iskusila na vlastitoj kozi kad ti veli socijalna radnica da nema sanse i da se ne trudis,a ti se potrudis pa komisija odobri
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 22:32   #5704
Što kada dijete napuni 8 godina,a rješenje ti još uvijek vrijedi.
MOram li na skraćeno radno vrijeme,odnosno na polovicu radnog vremena odmah drugi dan
binki2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:22   #5705
Quote:
binki2212 kaže: Pogledaj post
Što kada dijete napuni 8 godina,a rješenje ti još uvijek vrijedi.
Moram li na skraćeno radno vrijeme,odnosno na polovicu radnog vremena odmah drugi dan
Mislim da bi trebalo, da. Imaš pravo na GO od 2016. kojeg trebaš iskoristiti do kraja lipnja pa eventualno da njega nastaviš koristiti.
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:33   #5706
Pozdrav, ima li neka mama koja je trazila i dobila dopust za njegu zbog dijagnze refluksa mokrace?
tacey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:43   #5707
Prema pravilniku iz 2009. pravo na rad s pola radnog vremena radi pojačane skrbi i njege za dijete s teškoćama u razvoju ima roditelji djeteta koje ima neku od sljedećih dijagnoza:
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:48   #5708
dijagnoze

1. tuberkuloza (svi oblici primarne i postprimarne tuberkuloze
bez obzira na lokaciju) A15-A19
2. sifilis i njegove posljedice A65-A69
3. posljedice akutnog encefalitisa razne etiologije G04-G05
4. sve vrste malignih neoplazmi, uključujući i leukemiju C00-C97
5. bronhijalna astma i astimatiformni bronhitis J40-J47
6. stanja prouzrokovana atireoidizmom i hipotireoidizmom,
kongenitalne ili stečene etiologije E00-E03
7. šećerna bolest E10-E14
8. kongenitalne hemolitičke anemije D55-D59
9. policitemija D75
10. hemofilija D66-D68
11. duševna zaostalost F70-F79
12. cerebralna dječja paraliza (svi oblici) G80-G83
13. bolesti motornih neurona i mišićne distrofije G70-G71
14. sljepilo H54
15. gluhonijemost H91.3
16. kongenitalna i kronična srčana oboljenja Q20-Q24
17. suženje jednjaka nakon korozije K20
18. ciroza jetre K74
19. cistična fibroza E84
20. bubrežna insuficijencija N17 – N18
21. kronična upala bubrega N00-N12
22. opstruktivna i refluksna uropatija N13
23. upalne reumatske bolesti M00-M13
24. kronični osteomielitis i periostitis M86
25. urođene i stečene malformacije kostiju i mišića Q65-Q79.
26. imunodeficijencija D80-D84
27. crijevne malapsorcije K90
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:56   #5709
PRAVILNIK
O UVJETIMA I POSTUPKU STJECANJA PRAVA NA RAD U
SKRAĆENOM RADNOM VREMENU RADI POJAČANE
BRIGE I NJEGE DJETETA
Članak 1.
Ovim Pravilnikom propisuju se uvjeti i postupak za stjecanje prava zaposlenih i
samozaposlenih roditelja i posvojitelja na rad u skraćenom radnom vremenu radi
potrebne pojačane brige i njege djeteta do njegove navršene 3. godine života.
Članak 2.
Pravo na rad u skraćenom radnom vremenu iz članka 1. ovoga Pravilnika
zaposleni i samozaposleni roditelj i posvojitelj (u daljnjem tekstu: roditelj) može
ostvariti nakon što je za dijete, za koje traži pravo na rad u skraćenom radnom
vremenu, u cijelosti iskorišteno pravo na roditeljski dopust.
Pod skraćenim radnim vremenom prema odredbama ovoga Pravilnika
podrazumijeva se rad s polovicom punog radnog vremena.


Iznimno od stavka 1. ovoga članka roditelj može ostvariti pravo na rad u
skraćenom radnom vremenu radi pojačane brige i njege djeteta kod kojeg
postoje druge bolesti i stanja koja nisu utvrđena u stavku 1. ovoga članka, a s
obzirom na opće zdravstveno stanje djeteta.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 23:12   #5710
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_25_544.html

evo i link na taj Pravilnik
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:56   #5711
Quote:
tacey kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li neka mama koja je trazila i dobila dopust za njegu zbog dijagnze refluksa mokrace?
Ima! Predala papire, odbili pa sam slala žalbu u Zg i odobrili su na 12 mj. Uz to sam dobila i uvećan dječji.
Enigma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 16:39   #5712
Quote:
Enigma7 kaže: Pogledaj post
Ima! Predala papire, odbili pa sam slala žalbu u Zg i odobrili su na 12 mj. Uz to sam dobila i uvećan dječji.
Ako smijem pitati, o kojem se stupnju refluksa radi. Hvala!
barsana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:48   #5713
Pozdrav svima, ako tko zna molila bi pomoć ili odgovor. Na porodiljnom sam sa trećim djetetom, prvotni šok mi je bio da trebam suglasnost firme kada ću produživati porodiljni nakon godine dana. Ipak nadam se da neće biti problema. Druga stvar, mali je hypo i na vježbama su nam rekli da će nam dr pisati papire za produljenje porodiljnog radi njege. E sad što se vremena tiče meni to ne igra neku ulogu jer imam 3 god ali navodno dobivam nešto veći iznos od onih 1.600,00kn. Zna li netko možda je li to točno? Hvala 😊
željkica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:06   #5714
na njezi 2161 kn plus 831 kn dječji doplatak za dijete s teškoćama u razvoju. Raspitaj se možeš li nastaviti svoj porodinski zbog trećeg djeteta do 3. god ako ti njegu prije 3. godine ukinu. Mislim... ako želiš biti kod kuće. I mislim da da, ali nisam sigurna.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:25   #5715
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
na njezi 2161 kn plus 831 kn dječji doplatak za dijete s teškoćama u razvoju. Raspitaj se možeš li nastaviti svoj porodinski zbog trećeg djeteta do 3. god ako ti njegu prije 3. godine ukinu. Mislim... ako želiš biti kod kuće. I mislim da da, ali nisam sigurna.
Hvala ti 👍
željkica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 17:41   #5716
možeš prekinuti porodiljni i prijeći na njegu
mi kad smo imali prvo vještačenje, to je bilo nekih par mjeseci prije nego mi je istekao porodiljni, sa zdravstva su me zvali da li želim do kraja iskoristiti prodiljni pa onda prijeći na njegu ili odmah na njegu
ja sam odabrala da iskoristim prvo porodiljni, jer me tih 2 mjeseca ne bi nešto kasnije spasilo
rečeno mi je da smo morali odmah dati zahtjev za vještačenje za njegu, i bilo bi nam maltene odobreno kad bi dijete bilo staro par mjeseci

i rečeno mi je da onda taj porodiljni koji bi mi kao ostao mogu iskoristiti do djetetovog 8. rođendana
ili tako nekako

i svakako se raspitaj za uvećani dječji, tj. daj zahtjev, jer se to isto vještači, i na to ćeš se načekati dok dođe na red
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 09:47   #5717
Ja imam ovakvu situaciju:

Malena je stara 2 godine i na njezi sam trenutno koja je odobrena do srpnja no kako nema poboljšanja skoro sam sigurna da možemo dobiti produženje još 12 mj.

No, trebam roditi drugu bebu u travnju. Ostaje li mi uvećani dječji doplatak za prvo dijete dok sam na obveznom porodiljnom za drugu bebu?

Kada se mogu skinuti sa porodiljnog za drugo dijete i vratiti na njegu za prvo?

Zna li netko ? Tnx
Enigma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:09   #5718
pozdrav cure, na produljenom porodiljnom sam, zanima me ako ga prekinem mogu li ga opet otvoriti i do kad? na rješenju stoji da imam pravo na prod.porod. do 8 god. života, drže li se toga točno u datum?
plavi medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:19   #5719
malo bolje pročitaj rješenje, u glavnim crtama ti piše da je do 8. godine, ali ti piše negdje pri kraju sitnim slovima kad je ponovno vještačenje
najčešće to bude za godinu dana
jer nisam još čula nekog da ima odobreno do 8. godine, bez ikakvih vještačenja, čak niti ozbiljno (ali ono stvarno ozbiljno) bolesna djeca.

da ti ne bi slučajno protekao rok za predaju papira za daljnje vještačenje
jer te nitko neće upozoriti i podsjetiti na to

ovo za prekid ne znam, zašto bi ga prekidala? želiš ići na posao?
ne znam baš kako bi se na to gledalo, imaš odobrenu njegu da doma njeguješ bolesno dijete, a ti to želiš prekinuti i onda ponovo vratiti.
ne znam, pitaj na zdravstu najbolje kako oni na to gledaju
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:05   #5720
Ili, ako želiš ići na posao, prebaci se na drugi način korištenja njege tj na rad s pola radnog vremena na koji imaš pravo po zakonu. Možeš se odlučit za jedno ili drugo u okviru iste njege bez njenog prekidanja. Prebacivat se možeš s jednog načina na drugi 4 puta godišnje, a poslodavac ti je po zakonu to dužan omogućiti uz pismenu suglasnost na temelju koje ti se izdaje novo nastavno pod-Rješenje.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.