Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2003., 09:06   #21
tek kad izadjes iz njega skuzis kaj je to brak
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 10:02   #22
Quote:
FANCY kaže:
Čini mi se sretno odabrala pa ti samo prsten ostao..
Jesam!
Odabrala sam uistinu dobro!
Nemam onaj klasičan osjećaj da sam u braku i ne želim ga ikada imati, jer tada ću znati da se izgubila ona iskra..Ponekad je to iskra svađe, ponekad strasti, ali uvijek i sve više one prave Ljubavi.
Nema to baš puno veze s klasičnom institucijom braka, koja je samo forma, a ja ne moram vidljivo svjedočiti o toj formi, ne?! Moje ponašanje, briga o sebi, volja da drugima pomognem, sposobnost da reagiram, a ne beskrvno životarim - sve to svjedoči o mom braku, više no prsten koji je tu a i ne mora biti.
Dobro kažeš, od vizije te formalističke, klasične slike braka, ostao mi je samo prsten. I nek' i dalje tako bude!
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 10:31   #23
Re: Po čemu znate da ste (bili) u braku?

Quote:
placebo kaže:
Možda vam se pitanje čini malo čudno, ali mene zapravo zanima koji su to prepoznatljivi znakovi po kojima ste sigurni da ste u braku?

Pitam vas zbog toga što me neki tu na forumu uvjeravaju da sam već bila, pa mi je mozak potisnuo ružna sjećanja, ali ja se toga stvarno ne sjećam..
zivjeli smo skupa i u doba prije mraka, nosili smo prstenje i prije vjencanja tako da se realno samo promijenilo na administrativnoj raznini: placam manji porez, lakse nam je imati zajednicke papire i sredjivati takve stvari skupa (jer uvijek nas pozovu skupa na salter, pa smo 2:1 s administracijom ).
ostalo je isto
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 10:45   #24
Re: Po čemu znate da ste (bili) u braku?

Quote:
placebo kaže:
Možda vam se pitanje čini malo čudno, ali mene zapravo zanima koji su to prepoznatljivi znakovi po kojima ste sigurni da ste u braku?
trenutačno po opuštenosti
ponekad po svađanju.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:24   #25
eto to je to....
__________________
... meni malo nije dosta, a za puno nemam vremena...
nanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:30   #26
Re: Re: Po čemu znate da ste (bili) u braku?

Quote:
luca kaže:
zivjeli smo skupa i u doba prije mraka, nosili smo prstenje i prije vjencanja tako da se realno samo promijenilo na administrativnoj raznini: placam manji porez, lakse nam je imati zajednicke papire i sredjivati takve stvari skupa (jer uvijek nas pozovu skupa na salter, pa smo 2:1 s administracijom ).
ostalo je isto
( prepoznala se u tvom opisu)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:35   #27
citam ove odgovore i rastuzuje me sto iz dosta njih se vidi da ljudi brak smatraju necim dosadnim i losim. Zasto se "klasican brak" karakterizira kao los i dosadan?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:41   #28
Mozda zato jer svatko ima "svoju" definiciju klasicnog braka.

Ono sto je meni klasican brak nekome drugome je sve samo ne to.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:42   #29
Quote:
margarita kaže:
citam ove odgovore i rastuzuje me sto iz dosta njih se vidi da ljudi brak smatraju necim dosadnim i losim. Zasto se "klasican brak" karakterizira kao los i dosadan?
sto je "klasican brak"? meni je svaki brak klasican neklasican (u administartivnom smislu) brak bi mi bio kad ljudi zive skupa (ili su potspisali PACS) ali nisu vjencani...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:45   #30
Quote:
luca kaže:
sto je "klasican brak"? meni je svaki brak klasican neklasican (u administartivnom smislu) brak bi mi bio kad ljudi zive skupa (ili su potspisali PACS) ali nisu vjencani...
zato sam i stavila u navodnike jer vidim da par njih veli da nisu u "klasicnom braku" ili tako nekako -

i nekako kao da se brane - jesam u braku al nije u pravom smislu te rijeci...nekako to daje losu konotaciju instituciji braka.....
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:47   #31
Quote:
margarita kaže:
zato sam i stavila u navodnike jer vidim da par njih veli da nisu u "klasicnom braku" ili tako nekako -
kuzim. ni tebi nije jasno kao ni meni
ne znam sto bi tocno trebao biti "klasican brak" niti kako se netko u njemu osjeca (pa da znam usporediti sa sobom)...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:50   #32
Quote:
luca kaže:
kuzim. ni tebi nije jasno kao ni meni
ne znam sto bi tocno trebao biti "klasican brak" niti kako se netko u njemu osjeca (pa da znam usporediti sa sobom)...
upravo tako

ja sam u braku i sretni smo i zadovoljni - ali to mi ne znaci da nismo u braku u pravom smislu te rijeci - upravo obrnuto - to je ono sto brak treba biti

nekako ispada da bi "klasican brak" trebao biti monotona zajednica dvije ljudi koji se jedva podnose - a upravo je obrnuto - ako do takvog stanja dodje brak je davno zavrsio - bez obzira na papir ili ne
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:51   #33
ovo ljudi u mojoj blizini smatraju tipicnim bracnim odnosom - zajednicki racun, zena radi manje i vise brine o kuci, izlazi se iskljucivo upareno s tendencijom da se druzi samo sa isto tako uparenim ljudima ( ili barem oni cine vecinu u drustvu), pocinje se oblaciti odraslije ( ma sto god to znacilo) planiraju se krediti i kuce a mnogo manje daljnje obrazovanje, neke avanture i neplanirani provodi. Izlazi se samo preko dana i na mirna i tiha mjesta itd. itd.

Opisujem dakle ljude koje znam - bilo privatno bilo poslovno. Ne uklapam se u gornju sliku. Zato se vecina njih iznenadi kad negdje u razgovoru ubacim " moj muz".
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:53   #34
Quote:
Winona kaže:
Mozda zato jer svatko ima "svoju" definiciju klasicnog braka.
A kakav bi onda morao biti da nema tu losu konotaciju? Moderan? Divlji? Ne znam, ali se pridruzujem Margariti i njezinom zaljenju, jer tako los image braka zbilja nije nicime opravdan.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:57   #35
Quote:
Secundo kaže:
A kakav bi onda morao biti da nema tu losu konotaciju? Moderan? Divlji? Ne znam, ali se pridruzujem Margariti i njezinom zaljenju, jer tako los image braka zbilja nije nicime opravdan.
kad pogledam ljude oko sebe a u braku si 10-ak ili vise godina, ne mogu tome sto vidim pripisati nista pozitivno. Vecini. Ima izuzetaka, ali premalo. No nigdje ne tvrdim da sam imuna. Moze se i meni dogoditi to isto. Nego zasto pojam " tipican brak" ? Zato jer pod time podrazumjevam ono sto u drustvu prevladava.

Bila bi sretna da nakon 10 ili1 5 godina zadrzim barem polovicu ovoga sto sada imam.



Nego nisam rekla da je klasican brak los , nego da takav nemam.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:03   #36
Quote:
Winona kaže:
kad pogledam ljude oko sebe a u braku si 10-ak ili vise godina, ne mogu tome sto vidim pripisati nista pozitivno. Vecini. Ima izuzetaka, ali premalo. No nigdje ne tvrdim da sam imuna. Moze se i meni dogoditi to isto. Nego zasto pojam " tipican brak" ? Zato jer pod time podrazumjevam ono sto u drustvu prevladava.

Bila bi sretna da nakon 10 ili1 5 godina zadrzim barem polovicu ovoga sto sada imam.



Nego nisam rekla da je klasican brak los , nego da takav nemam.

ja ne znam u kakvom se ti drustvu kreces ali ovo definitivno nije tipicno za ljude koje ja znam

osim toga - mislim da to ovisi od ljudi a ne od toga da li su u braku ili ne

nekako mi se cini da je "in" reci da ti brak ne izgleda "tipican" ma sto god to bilo
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:08   #37
Quote:
margarita kaže:
nekako mi se cini da je "in" reci da ti brak ne izgleda "tipican" ma sto god to bilo
Pa da, tko vec voli biti obican
-> Winona: Ja ne bih mogao reci da je kod vecine tako. Mislim, kada ide rastava, to se daleko cuje, ali ima puno primjera gdje nema nikakvih znakova kriza i trzavica.

Osim toga, i veza (bez braka) se potrosi ako ju se ne obnavlja. Mislim da je posrijedi manjak fantazije. I tromost, teznja poznatim rijesenjima: Rastava, razlaz, prekid, stovec. I onda pici dalje. Sto u slucaju obostrane saglasnosti i ako nema djece i ne mora biti lose.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:09   #38
Quote:
Secundo kaže:


Osim toga, i veza (bez braka) se potrosi ako ju se ne obnavlja.
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:15   #39
Ja sam u tipičnom braku
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:19   #40
Quote:
Osim toga, i veza (bez braka) se potrosi ako ju se ne obnavlja. Mislim da je posrijedi manjak fantazije. I tromost, teznja poznatim rijesenjima: Rastava, razlaz, prekid, stovec. I onda pici dalje. Sto u slucaju obostrane saglasnosti i ako nema djece i ne mora biti lose.
Tocno. U svemu se slazem. Sto ne osporava cinjenicu da losih brakova ima. Gdje ljudi pricaju a nista si ne kazu mjesecima.

Malom broju uspjeva ne predati se toj inerciji kako godine prolaze. Takvima svaka cast. ( ima ovdje jedan krasan par, on ima 90 i nesto ona 80 i nesto u starackom domu, kad sam ih neki dan gledala - izgledali su vise zaljubljeni nego nego netko u prvom mjesecu braka ). Njegovateljica mi je rekla da se tako vole vec 60 godina

Samo , koliko je takvih ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.