Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2003., 12:43   #21
Ima, naravno da ima.
Samo, ako u SAD-u pozoveš policiju za takvo što, trenutno ga odvode (a ne kao ovdje da moraš razmišljati što će ti on učiniti kad oni "NAPRAVE ZAPISNIK" i odu van.

Ja sam ih pozvala zbog batina i rekla da mi je dan prije i sav nakit negdje založio (nisam mu više davala novce) a ONI SU GA ODVELI u zlatarnicu da to vrati!!

Kod nas policajac iz njegovog mjesta pisao zapisnik.Imala sam dojam da misli: otišla je jedna, nek ode i ova, neću se njemu zamjerati...Toga u zapadnom svijetu nema.Zato smo balkan.
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 13:22   #22
Majda stvarno si prošla strašne stvari. Svaka čast što si to izdržala najbolje kako si mogla i što si danas tako jaka
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 13:57   #23
Sorry, mislio sam da je tema o idiotima koji dižu ruke na žene, a ne o policiji i pravosuđu...
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:35   #24
Quote:
Last unicorn kaže:
Sorry, mislio sam da je tema o idiotima koji dižu ruke na žene, a ne o policiji i pravosuđu...
tema je o idiotima koji dizu ruke na zene, a policija i pravosudje NE REAGIRA, tako da onda ti isti idioti mogu i dalje nesmetano dizati ruke na zene, i sve tako
treba li ti mozda crtez?!
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:48   #25
Molio bih, jer u uvodnom postu to nije baš jasno vidljivo.
NOTA BENE: ne zastupam stav da se tučom bilo što rješava.
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:52   #26
Slazem se s jednorogim:

cinjenica da postoje ljudi koji tuku zene i cinjenica da policija i pravosudje ne reagira nisu jedno-te-isto. Ali, protiv Nobila je podnesena prijava (navodno je napisana prekrsajna prijava zbog toga sto je on izgledao puno gore kad je policija dosla, pa nije imalo smisla kazneno prijaviti njega kad je on dobio vise batina).
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 16:00   #27
u novinama pise da je mahao rukama i slucajno je zakacio po nosu i da je ona otisla kod doktora te da je zaprvao dr zvao policiju. supruga mu je bila tajnica i pokvacili su se u uredu koji ima tapecirana vrata pa buke nije bilo. veli i da je rastava bila u tijeku.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 17:32   #28
za Last unicorna

ide crtez...
Quote:
Majda kaže:
Policija nije pomagala, dođu do vrata i kaže: možemo vam samo pomoći da iznesete stvari i da vas ne dira dok odete.
i jos:

http://www.htnet.hr/vijesti/hrvatska/fset.html
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 17:47   #29
Aha, jasno, znači i policija je udarala? Jer, topic je o onim patetičnim jadnicima koji udaraju, pa zato spominješ i policiju.

Iako postoji veza između jednog i drugog - da nema udaranja, ne bi bila potrebna policija - tema je, ako se ne varam, o bijednim izgovorima za muškarce koji su dovoljno glupi da udare ženu. Ili se varam?
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 17:49   #30
Re: Jesmo li Balkanci?

Quote:
baka kaže:
Pogledala sam naslove i čini mi se da takve teme nema.Ako ima, molim da moderatori moju obrišu.

Prije par dana čitam u novinama da slavni odvjetnik Nobilo ima problema s prekršajnim sudom.On i supruga mu, su svađu očito izveli izvan normalnih okvira, pa su oboje prijavljeni.On malo više.
Prije toga doministar(?!?) Dorešić, pa još prije onaj koji nas je predstavljapred Europom (zaboravih mu prezime).
Pa se pitam, a i vas:što se to događa?Sve neki "visoki intelektualci" a mlate žene kao zadnje Balkanske barabe!
Kakva su vaša iskustva i razmišljanja na temu-izmlati ženu i bit će mir u kući!
ovo na zalost nije samo Balkanski fenomen

samo sto ovdje to malo perfidnije kriju jer je zatvorska kazna propisana za takve stvari
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 18:03   #31
Naravno da smo Balkanci, čak se i ponosim tom našom uzavrelom krvlju, no to ne znači da u drugim zemljama muževi ne tuku žene. Kod nas je nasilje jednostavno normalnije. Vrlo je malo onih koji nisu dobili batine od roditelja, Ameri bi te roditelje strpali u zatvor, pa ipak kriminal je kod njih gori nego kod nas (krvoločniji).
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 18:06   #32
Quote:
žabica kaže:
Naravno da smo Balkanci, čak se i ponosim tom našom uzavrelom krvlju, no to ne znači da u drugim zemljama muževi ne tuku žene. Kod nas je nasilje jednostavno normalnije. Vrlo je malo onih koji nisu dobili batine od roditelja, Ameri bi te roditelje strpali u zatvor, pa ipak kriminal je kod njih gori nego kod nas (krvoločniji).
a mi nismo krvolocni - gdje si ti zivjela zadnjih 10 godina majke ti?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 18:13   #33
Quote:
Last unicorn kaže:
Aha, jasno, znači i policija je udarala? Jer, topic je o onim patetičnim jadnicima koji udaraju, pa zato spominješ i policiju.

Iako postoji veza između jednog i drugog - da nema udaranja, ne bi bila potrebna policija - tema je, ako se ne varam, o bijednim izgovorima za muškarce koji su dovoljno glupi da udare ženu. Ili se varam?
Varas se utoliko sto mislis da se ponasanje takvih idiota moze promatrati izdvojeno iz cijelog sistema. U Hrvatskoj se zlostavljaci ne udaljavaju od obitelji koju teroriziraju, i to je cinjenica koja obeshrabruje zrtve da ih prijave, a zlostavljacima omogucava nastavak teroriziranja. Kada bi intervencija policije bila takva da zlostavljaca privede, dok se zeni u medjuvremenu omoguci odlazak u skloniste i trajno udaljavanje od nasilnog partnera, onda bismo mi ovdje mogli razgovarati samo o tome kako su neki ljudi, eto, potpuni idioti i tuku svoje zene.

Inace, mislim da bilo kakva zatvorska kazna koja ne ukljucuje lijecenje samih nasilnika nije efikasna.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 18:55   #34
Dakle, sistem - a posebno policija - su krivi za sve... Pa što ne kažeš!




Quote:
Inace, mislim da bilo kakva zatvorska kazna koja ne ukljucuje lijecenje samih nasilnika nije efikasna.
violent_femmes9
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 19:13   #35
Quote:
Last unicorn kaže:
Dakle, sistem - a posebno policija - su krivi za sve... Pa što ne kažeš!





violent_femmes9
Ne, policija nije kriva za sve, no sistem na zalost ne funkcionira dobro jer dovodi zrtve u apsurdnu situaciju. Policija i pravosudje ovakvim djelovanjem ne sprjecavaju nastavak nasilja, i to se treba mijenjati.

Ja smatram da je tesko razgovarati o obiteljskom nasilju bez spominjanja mjera koje bi mogle to nasilje sprijeciti ili umanjiti.

Sto se izbora nicka tice, izgleda da bi ti se vise svidjalo da sam se nazvala "umilna zenica"
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 19:36   #36
Quote:
Last unicorn kaže:
Čisto iz znatiželje, može li mi netko reći:
- mislite li da u drugim dijelovima svijeta nema budala koje tuku žene? To je odlika samo Balkana? Čini mi se da slavni superdemokratski i suprecivilizirani Ameri ništa ne zaostaju za Balkanom u tom pogledu, a ne vjerujem ni da su druge zemlje "zapadnog kulturnog kruga" baš jako zaostale. Nitko nije imun na budale...
Ma naravno da to nije karakteristika samo Balkana.Jednostavno sam upotrijebila tu imenicu kao sinonim.Trebala sam je staviti u navodnike.

Nažalost ne bi pasala ni imenica "primitivac".
A policija? Pa eto ona je jednoj umlaćenoj ženi, čije se modrice nisu dale ničim sakriti, postavila upit: Zašto prijava, zašto to niste pokušali riješiti doma u četiri oka!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 21:33   #37
Evo kak to u stvarnosti izgleda
link sa jedne stranice
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la

Zadnje uređivanje Issa : 20.11.2003. at 23:50.
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 22:54   #38
Uvijek me raspizde ovakvi kompleksasi(pizde u dusi).
Ja bih mu rado malo lupao glavom o kadu, ili kakvom ciglom.


Ja sam sestrinog bivseg, tako pricepio uz zid i pripretio mu i jos mu obecao igranku na ledjima sa svojim drustvom ako je samo jos jednom pipne.
Taj brak nije opstao, ali je nije vise nikada dirnuo.


Uvijek se priupitam, pa gdje su tu braca, rodbina sa zenine strane? Pusti policiju, mentalitet je mentalitet i to se tesko mijenja. Ali su se prije takve stvari rijesavale unutar dvije familije.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 00:00   #39
Majdina prica je strasna.

Inace, policija u HR zakazuje, na zalost, to je balkanski mentalitet, no, nasilja prema zenama ima posvuda. Konkretno, ovdje gdje ja jesam, zena moze odmah pozvati policiju, na sto policija odmah dolazi i obicno se alarmira jedan poseban lijecnik, odgovoran za taj okrug, te ga ovaj najcesce smjesti na psohijatriju da se utvrdi njegovo dusevno stanje. Ovakvi slucajevi su vrlo cesti, svakodnevni.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 01:53   #40
Cesto se postavlja to pitanje, a zasto se zena ne obrati obitelji, prijateljima, kolegama, kome vec?

Pocetna taktika onoga koji napastvuje je ta da prvo, na ovaj ili onaj nacin, zenu izolira iz njenog drustva i obitelji.

Takav zenu smatra svojim vlasnistvom, (inace ne bi na nju podigao ruku...) i stoga mu smeta svaki trenutak vremena koji ona provodi s nekim drugim, a ne njim. Naprimjer, taktika da se uvijek mota uokolo kad je ona na telefonu i ocito prisluskuje, stvara zakljucke o cemu se govori iskljucivo na osnovi onoga sto cuje i nakon razgovora pocme ispitivati zenu o cemu se tu pricalo.
A kad se radi o izlascima s drustvom, ili se obavezno mora prikrpiti, ili joj pravi probleme svaki put kad izadje. S kim ides,gdje, koliko ces dugo stati, zasto si to obukla, zasto se sminkas, KOGA TI TO POKUSAVAS IMPRESIONIRATI?
Zasto ti smeta ako ja idem s tobom, STO TO KRIJES OD MENE?

Zena ima sve manje i manje energije da se bori s njime oko tih sitnica, sve manje i manje energije za drustvo - nazalost, prijateljice imaju svoje zivote, i ona koja vise naizgled nema vremena za njih polako ispada iz tog drustva. One instinktivno znaju da ta zena nesto od njih krije, a s obzirom da ne znaju o cemu se radi, to izgleda kao da ONA vise ne mari za NJIH.

A njegovo konstantno zvocanje da 'sto su ti one tako vazne, zasto ti ja nisam dovoljan' pocinje imati nekog hipnotickog efekta, ona se pita da li je mozda on u pravu? Pogotovo kad je on takav da ga ne zanima drustvo, on zeli sve vrijeme provoditi s njom.

A roditelji? Pa naravno, njeni roditelji i obitelj njega 'ne vole', 'od prvog dana imaju nesto protiv njega', kad je ona s roditeljima na telefonu, on opet prisluskuje i zamislja da sve sto osoba s druge strane slusalice govori je protiv njega.. Naravno, ne vjeruje ni rijeci kad ona kaze da razgovor uopce nije bio o njemu.

Naravno da se ne tuzi roditeljima na njega, boji se da ce to njenim roditeljima dati povoda da imaju o njemu lose misljenje.

Zapamtite, zena tog muskarca jos uvijek voli i zeli biti s njime. On joj jos nije dao nikakav konkretni razlog da se boji njegovog nacina razmisljanja ili postupaka. U stvari, u svemu tome ima neke logike, pa on je toliko voli da stvarno pati kad ona provodi vrijeme s drugima, i boji se da ce je izgubiti ako njoj netko napuni glavu protiv njega. Njemu ocito ne treba nitko drugi, zasto njoj toliko treba? Mozda je problem u njoj?

I cijelo vrijeme ona njega brani pred ostalima, pa on je dobar, on mene voli, ja sam centar njegovog svijeta, on nije kao ostali muskarci... Cak i uvjeri ljude da je tako. U stvari, kad god on i izadje u drustvo s njom, on je taj koji je sarmantan, zabavan, dok je ona povucena i tiha... da ne bi slucajno rekla ili napravila nesto sto on moze protumaciti kao 'flerting' ili nelojalnost prema njemu.

I jednog ce dana doci do nekog glupog nesporazuma koji ce polako eskaliratu u viku... guranje... zgrabit ce je za ruku tako da ce joj ostati modrica... ili ce pasti prvi samar.... I nakon toga, NJEGOVE suze, griznja savjesti, "oprosti, nisam te htjeo povrijediti, ne znam sto mi bi.... ali ti ne znas koliko ti meni znacis, i samim time sve sto ti kazes ili napravis ima na mene tako snazan efekt..." Ona je sokirana njegovim ispadom, a jos vise njegovim suzama... to ne moze biti gluma, to mora biti iskreno.... A mozda i jeste, barem djelomicno, njena krivica? Pa zasto je morala bas toliko insistirati da je u pravu - oko te glupe sitnice?

I da li ce ona to ikome reci? Pa naravno da nece. Ljudi, pogotovo obitelj, nece tako nesto razumjeti, odmah ce o njemu misliti sve najgore. A to nije fer, jer nije bas bila potpuno njegova krivica...

Drugi samar.... Opet izvinjenja, suze, ali ovaj put i dodatak... "Znas, nisi bas morala da se svadjas sa mnom tako, pogotovo jer znas da si u krivu..."
Treci, peti, deseti...
Sa svakim samarom njegova krivica je sve manja, a njezina sve veca, njegovo samopouzadanje raste, a njeno pada...
Ona umire iznutra, jer vidi gdje to ide - a izlaza nema...
Odnosno, naravno da izlaza ima, ali ona ga ne vidi jer je njena psiha vec poremecena. Sumnja u sebe, pita se koliko je to njena krivica...
I da li ce joj ljudi uopce vjerovati, s obzirom koliko je truda ona sama ulagala u to da ljudi o njemu misle sve najbolje...

Ipak, ne da se. Tako dalje ne ide. Ona mu kaze, "Ako me jos jednom udaris, napustam te!"
On njoj hladno: TI SI MOJA. Ako me ostavis, naci cu te. Znam gdje radis. A ako te ne budem mogao naci, znam gdje ti zive roditelji, znam gdje ti zive prijateljice, da li zelis da se njima nesto dogodi radi tvoje sebicnosti i gluposti?

I ona zamislja zivot pred sobom. U jednoj varijanti, ona ostaje s njime. Mozda ce pasti jos koji samar, ali ona se moze promijeniti, paziti sto govori, sto radi, kako se ponasa, kako izgleda.. umanjiti sve faktore koji izazivaju njegov bijes i ljubomoru... A ako bas i ne moze svaki put, lakse je izbjeci udarac koji ti dolazi prema licu, nego onaj s ledja...

Druga varijanta: Ona ga napusta. Bjezi u drugi grad... i ostavlja one koje voli iza sebe na milost i nemilost njegove osvete....
Ona ne vidi razloga zasto bi drugi ispastali zbog NJENE greske - pa to je njena greska, ona ga je izabrala, ona na vrijeme nije prepoznala znakove...
A otici u drugi grad, ostaviti sve iza sebe, zapoceti novi zivot - sve to zahtijeva energiju i samopouzdanje koje ona vise NEMA.

I najgore od svega... koliko ce se dugo stalno osvrtati, gledati preko ramena, drhtati svaki put kad telefon zazvoni, zivjeti u neizvjesnosti? Sto ako je on toliko uporan i osvetoljubiv da ce je progoniti do kraja zivota? Ona je procitala neke statistike - vecina maltretiranih zena koje njihov partner ubije je ubijena NAKON sto napasnika ostave...

Lakse je prepustiti se zivotu kakav je, vjerovati u njegovo rutinsko zaklinjanje da on to nije tako mislio, on je nije htjeo udariti, nece vise nikada, nikada, nikada...

Eto zasto. Jer on nju izolira i psiholoski unisti, tako da joj i ne padne na pamet da zatrazi pomoc.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.