Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2020., 01:02   #1
Kreditna kartica Klarna

Pozdrav,
Vidim da jako puno vas koristi Klarna kreditne i debitne kartice. Kako ju izvaditi? Je li potrebno primati plaću u Njemačkoj, preko kojih servisa i sl. Je li moguće povezati Klarnu i N26? Koliko se prosjecno limita dodijeljuje i kako funkcionira ta kreditna kartica?
Tenks

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 08:49   #2
Kakva crna kreditna kartica, to je servis poput Paypal-a sa odgodom plaćanja, nema tu nikakve kartice.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 09:24   #3
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kakva crna kreditna kartica, to je servis poput Paypal-a sa odgodom plaćanja, nema tu nikakve kartice.
Pa kako? U app mi nudi Klarna Card. Ako povežem DE IBAN. I svi živi vele da plaćaju švedskom kreditnom Klarna.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 09:34   #4
Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
Pa kako? U app mi nudi Klarna Card. Ako povežem DE IBAN. I svi živi vele da plaćaju švedskom kreditnom Klarna.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
Pod "kreditna" valjda misle na odgodu plaćanja. btw. otkuda ti to da netko u Hrvatskoj to koristi?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 09:47   #5
Prvi put cujem za Klarna karticu, ali nakon citanja na njihovom sajtu, postoji i ta opcija. U Svedskoj placamo racune preko Klarne. Ne sve, neke tipa, online shopping i to. I kao sto je navedeno, ima opcija odgode placanja, na rate ili odmah sve.

A tu karticu mozes naruciti besplatno i connectas ju na Google Pay ili Apple Pay. Nema godisnje clanarine, besplatna je i moze se koristiti u inozemstvu bez dodatnih placanja. Znaci, kao obicna visa kartica.

Procitajte si vise ovdje, ako vas zanima. Na Svedskom je, mozda ima negdje opcija za Engleski ili c/p u google translate.
Vampyria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 10:10   #6
Quote:
Vampyria kaže: Pogledaj post
Prvi put cujem za Klarna karticu, ali nakon citanja na njihovom sajtu, postoji i ta opcija. U Svedskoj placamo racune preko Klarne. Ne sve, neke tipa, online shopping i to. I kao sto je navedeno, ima opcija odgode placanja, na rate ili odmah sve.



A tu karticu mozes naruciti besplatno i connectas ju na Google Pay ili Apple Pay. Nema godisnje clanarine, besplatna je i moze se koristiti u inozemstvu bez dodatnih placanja. Znaci, kao obicna visa kartica.



Procitajte si vise ovdje, ako vas zanima. Na Svedskom je, mozda ima negdje opcija za Engleski ili c/p u google translate.
Hvala, vidimo da @neno1966 nema pojima a kao dijeli savjete na forumu.
Teeenks @Vampyria

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 10:46   #7
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
btw. otkuda ti to da netko u Hrvatskoj to koristi?
Forumaš soundvison koristi.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 14:35   #8
Ja imam njemačku Klarna karticu. U pitanju je Visa kreditna kartica sa švedskim BIN-om koju izdaje švedska Klarna Bank. Kako se čuje od 1.6. kreće njemačke kartice izdavati njemačka Klarna Bank.

Quote:
Scheme/Network: Visa
Brand: Traditional
Type: Credit
Country: Sweden
Za svako tržište Klarna ima drugačije uvjete, za njemačko je potrebno u app-u spojiti račun sa njemačkim IBAN-om, tj. njemačkim bankovnim računom preko kojeg onda oni izravno naplaćuju račune koje napraviš preko kartice. Računi se naplaćuju od 7 do 30 dana nakon troška, to je u app-u moguće regulirati kako želiš. U web dućanima sa kojima oni imaju posebne ugovore moguće je to prolongirati i do 45 dana ili dok u potpunosti ne zaključiš da robu koju si kupio želiš zaista ostaviti, bitno je samo da plaćaš njihovom karticom. Koliko vidim stalno reklamiraju i mogućnost plaćanja na rate bez kamata ali to još nisam probao kako funkcionira.

Meni su na početku odobrili kredit od 1,000 eura, mislim da je to svima početni limit pa kako je koristiš i uredno otplaćuješ on stalno raste. Sad trenutno sam na 2,300 eura koliko vidim u app-u.

Pisalo se već dosta o ovome po raznim temama.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2020., 00:37   #9
Večeras sam prvi put isprobao plaćanje na rate preko Klarne i radi

Ponudio mi je ovo na Scottsmenswear.com, račun od £227.50 podijelio je na 3 dijela bez kamata. Nisam mogao birati broj rata, 3 automatski izbaci (ne znam da li to ovisi o visini računa)... uglavnom fora

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2020., 01:29   #10
Imam isto Klarna Visa karticu, Njemačku.

Trenutni limit mi iznosi oko 5000€.

Karticu je moguće zatražiti ako imaš neki njemački bankovni račun, N26 prolazi također. Jedino nije moguće odabrati dostavu u Hrvatsku, tako da morate imati nekoga u Njemačkoj ili koristiti neku post forwarding uslugu.

U aplikaciji možete na kraju također odabrati želite li teretiti spojeni bankovni račun direktno nakon plaćanja karticom (npr ako vam tekući račun ne podržava Apple/Google Pay) ili da vam se izda za transakciju račun za koji imate vremena 14 dana platiti ga ili otplaćivati na rate pri 15% godišnje kamate.

S karticom se može sve osim podizati gotovina (ali indirektno preko Curve ide).


Sent from my iPhone using Tapatalk
kkxx92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2020., 08:21   #11
Quote:
kkxx92 kaže: Pogledaj post
Imam isto Klarna Visa karticu, Njemačku.

Trenutni limit mi iznosi oko 5000€.

Karticu je moguće zatražiti ako imaš neki njemački bankovni račun, N26 prolazi također. Jedino nije moguće odabrati dostavu u Hrvatsku, tako da morate imati nekoga u Njemačkoj ili koristiti neku post forwarding uslugu.

U aplikaciji možete na kraju također odabrati želite li teretiti spojeni bankovni račun direktno nakon plaćanja karticom (npr ako vam tekući račun ne podržava Apple/Google Pay) ili da vam se izda za transakciju račun za koji imate vremena 14 dana platiti ga ili otplaćivati na rate pri 15% godišnje kamate.

S karticom se može sve osim podizati gotovina (ali indirektno preko Curve ide).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ti primaš plaću na N26? Imaju uvida u to i naše banke?

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2020., 11:30   #12
Kreditna kartica Klarna

Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
Ti primaš plaću na N26? Imaju uvida u to i naše banke?

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk

Nije im bitno gdje primaš plaću, ni ne pitaju te o tome. Hrvatske banke nemaju nikakvog uvida u to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kkxx92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2020., 12:14   #13
Quote:
kkxx92 kaže: Pogledaj post
Nije im bitno gdje primaš plaću, ni ne pitaju te o tome. Hrvatske banke nemaju nikakvog uvida u to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Super, kaj piše da trebaš nešt prvo kupiti preko Klarne, da se odobri?

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 20:37   #14
Uspio otvoriti N26 sa slovenskom adresom. Mogu ja sad aplicirati za Klarna karticu? Ili mi račun bađ mora biti u de.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 21:23   #15
Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
Uspio otvoriti N26 sa slovenskom adresom. Mogu ja sad aplicirati za Klarna karticu? Ili mi račun bađ mora biti u de.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk

Mozes zatraziti Klarna karticu. Najbitnije je da ti je DE IBAN.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kkxx92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2020., 09:42   #16
Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
Super, kaj piše da trebaš nešt prvo kupiti preko Klarne, da se odobri?

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
?

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2020., 10:26   #17
Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
?

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk

Mislim da je to prije bilo potrebno, vise ne. Pokušaj se ulogirati na klarnu (to ide samo s e-mailom, nema nikakvih šifri). Ako ti ponudi opciju zahtijevanja kartice onda sve oke, ako ne onda nešto plati s klarnom. I obrati pozornost na državu i gornjem uglu, mora biti Njemačka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kkxx92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2020., 22:28   #18
Nikako ne mogu aplicirati za Klarnu. Imam Viabuy račun, N26 iz nekog razloga nemogu dodati, iz SZK za N26 su rekli da bude oke cim se napravi prva transakcija karticom. Ugl, Viabuy suraduje s Deutsche Handelsbank, i njihov DE iban sam stavil al nece. Ima ko iskustva?

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 11:30   #19
Kreditna kartica Klarna

Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
Nikako ne mogu aplicirati za Klarnu. Imam Viabuy račun, N26 iz nekog razloga nemogu dodati, iz SZK za N26 su rekli da bude oke cim se napravi prva transakcija karticom. Ugl, Viabuy suraduje s Deutsche Handelsbank, i njihov DE iban sam stavil al nece. Ima ko iskustva?

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk

Za Identifikaciju moras se moci ulogirati direktno na bankovni racun.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kkxx92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2020., 10:10   #20
Quote:
kkxx92 kaže: Pogledaj post
Imam isto Klarna Visa karticu, Njemačku.

Trenutni limit mi iznosi oko 5000€.

Karticu je moguće zatražiti ako imaš neki njemački bankovni račun, N26 prolazi također. Jedino nije moguće odabrati dostavu u Hrvatsku, tako da morate imati nekoga u Njemačkoj ili koristiti neku post forwarding uslugu.

U aplikaciji možete na kraju također odabrati želite li teretiti spojeni bankovni račun direktno nakon plaćanja karticom (npr ako vam tekući račun ne podržava Apple/Google Pay) ili da vam se izda za transakciju račun za koji imate vremena 14 dana platiti ga ili otplaćivati na rate pri 15% godišnje kamate.

S karticom se može sve osim podizati gotovina (ali indirektno preko Curve ide).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako nije problem, koliko si novaca potrošio da dodjes do tog limita?
__________________
Jesi li čuo štoje Janica rekla.
matoc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.