Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2003., 11:44   #21
Quote:
Winona kaže:


Imala jednu takvu u familiji. Kojeg li terora. Jednoms am ucnila kardinalnu gresku i casu soka stavila na stol ne koristeci podmetac. Odmah juri jedna krpa druga krpa sredstvo za glanc sredstvo za zastitu

A muz to sa strane gleda, nadrkan sto gradi.
Koliko lud moraš biti za takvo ponašanje???!!!
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 11:58   #22
imam ja jednu osobu u široj obitelji koja je kompulzivno-opsesivna čistilica. ta nakon svakog posjeta doslovno diže pragove da pomete ispod njih. prestrašno. sick. i ono, nema tu pomoći... barem ne od ljudi koji s njom žive, previše ih je ispizdila da bi mogli normalno razgovarati o tome s njom, frcaju sjekire zrakom čim se netko usudi reći "pa ne moraš svaki dan prati prozore".

takav razvoj mentalnog sklopa treba spriječiti na vrijeme, ako je moguće... recimo tako da zajedno odete na neki zabavni tečaj umjesto da ona čisti? lončarstvo, fotografija, nešto potpuno beskorisno a kreativno...
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 11:59   #23
Ne moraš biti lud, nego samo jadan. Lakše je cijeli dan trčati s krpom u ruci po kući, nego se baviti vlastitim brakom, djecom, izazovima...ŽIVOTOM. Dobar izgovor zlata vrijedi. Prezirem takve žene iz dna duše.
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:01   #24
pa sad... ova iz moje priče je postala takva nakon što je odradila djecu, uspješan brak i poprilično izazova... postalo joj je dosadno kad su djeca otišla, muž ostario... ma duga priča.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:03   #25
Takvi ljudi izazivaju agresiju protiv sebe - stalno te miču da nešto počiste, zanovijetaju, a i tjeraju te da se osjećaš ko odurna prljava svinja koja ništa ne može učinit kako spada.

I zapravo zrače nervozom, možda je to najveći problem....

Friedhelm, tvoja žena nije baš tipična - jesi li razmišljao da sklopite Čarli ili možda Jar reality show direktno iz vašeg doma? Šuške uvijek dobro dođu
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:10   #26
Quote:
lucija kaže:
Takvi ljudi izazivaju agresiju protiv sebe - stalno te miču da nešto počiste, zanovijetaju, a i tjeraju te da se osjećaš ko odurna prljava svinja koja ništa ne može učinit kako spada.
da, i kaj je najgore, stalno cmizdre kako im je teško u životu jer sve moraju same nitko drugi ne zna dovoljno dobro pomesti pod.

a supruga gospodina Friedhelma možda zasad doista i uživa u tom spremanju, no bojim se da će joj s vremenom dojaditi da bude

Quote:
tipična žena iz Čarlijeve reklame - ona ne može mirno spavati ako suđe nije oprano.
a onda će biti frke
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:44   #27
ja recimo , kod svoje male vidim totalni nedostatak organizacije
da neznam da je inace inteligentna , stvarno bi rekao da ima onu jednu vijugu vise od kokosi

jednostavno nije u stanju spojiti dva posla istovremeno vec se namuci i onda poslije kuka kako joj je tesko
a kad joj pokusam pomoci savjetom , stjera me na pivu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:46   #28
Quote:
zg_sash kaže:
a kad joj pokusam pomoci savjetom , stjera me na pivu
A tebi tesko, teskooooo........
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:49   #29
Quote:
asa kaže:
Ne moraš biti lud, nego samo jadan. Lakše je cijeli dan trčati s krpom u ruci po kući, nego se baviti vlastitim brakom, djecom, izazovima...ŽIVOTOM. Dobar izgovor zlata vrijedi. Prezirem takve žene iz dna duše.
tocno tako. Samo ja ih ne prezirem. Mozda bi prikladnija rijec bila - zalim.

Ali uvjerena sam da je njima dobro. Strasna je moc navike.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:52   #30
Ja prezirem i žalim žene koje ne obavljaju kućanske poslove....
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:55   #31
Uh sto se ne useli duh neke takve u mene bar na par dana...dok ne napravi reda..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 13:11   #32
rajna , kaj je nejasno ?
kaj se crvenis ?
jasno da mi je tesko kad mi kvoca oko necega kaj uopce nije problem
a nabijem ja na moj mali ali veseli to razmisljanje kako su zene rodene domacice
druga je stvar kaj si neke ne daju dokazati i nauciti
samo , ja ne moram o tome slusati litanije
odgovorno tvrdim da se u isto vriejme moze prati ves , kuhati i prati sude , tako da nakon jela operes jos samo tanjure i bestek
uostalom , sve sam ja to radio i dok sam bio sam
kako je to postao problem sad kad smo dvoje ???
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 14:10   #33
Quote:
zg_sash kaže:

uostalom , sve sam ja to radio i dok sam bio sam
kako je to postao problem sad kad smo dvoje ???
Prestao, mozda?

BTW, uhvatim se ja kako radim i po 6 (slovima: sest) stvari odjednom. Ne skroz paralelno, naravno, ali kroz sat i pol ih znam raditi: u espressu kuham juhu, u rerni pecem pile, ogulim krompir i stavim u serpu da se kuha, peglam i istovremeno ispitujem kcer prirodu i drustvo, javim se na telefon ako zvoni...



A uz sve to gradim zavidnu karijeru uz vrlo visoku placu.

PS Walteru - udata sam vec, jebiga.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 14:32   #34
Quote:
Parasociolog kaže:
imam ja jednu osobu u široj obitelji koja je kompulzivno-opsesivna čistilica. ta nakon svakog posjeta doslovno diže pragove da pomete ispod njih. prestrašno. sick. i ono, nema tu pomoći... barem ne od ljudi koji s njom žive, previše ih je ispizdila da bi mogli normalno razgovarati o tome s njom, frcaju sjekire zrakom čim se netko usudi reći "pa ne moraš svaki dan prati prozore".

takav razvoj mentalnog sklopa treba spriječiti na vrijeme, ako je moguće... recimo tako da zajedno odete na neki zabavni tečaj umjesto da ona čisti? lončarstvo, fotografija, nešto potpuno beskorisno a kreativno...
to je dokumentovani opsessive compulsive disorder i moze se lijeciti sa psihologom, psihijatrom i lijekovima

ali prvi i najvazniji korak je da osoba shvati da je u pitanju problem i da to nije "normalno" ponasanje

javlja se obicno kao posljedica stresova i napada tjeskobe i panike - najbitnije je otkriti razlog a lijecenje traje duze i u pitanju su kognitivno-behavioral promjene (sorry ne znam na hrvatskom - moja je dijagnoza bila postavljena na engleskom)

to je ista vrsta opsesije kao kad vidite one ljude sto recimo moraju brojati sve sto vide, ili preskacu crte na plocnicima jer ne smiju stati na njih i ima jos dosta primjera

to je nesvjesna obrana organizma od jakih poticaja stresa koje ono dozivljava kao opasnost i programira se u "shematsko ponavljanje izvjesnih radnji" jer je mozak programiran da misli da je jedini nacin da se taj poticaj stresa/tjeskobe/traume smanji

kod mene je bio u pitanju PTSP i dok to nije ustanovljeno nista nije pomagalo, kad smo otkrili uzrok i tretirali sad sam ja sam vec godinu dana "izlijecena"

asa - takve osobe ne treba prezirati nego im pomoci da shvate da je u pitanju problem kojeg se ne treba stidjeti i koji se moze lijeciti - najlakse je mrziti ljude koji su drugaciji - treba im pomoci

vjeruj mi da je takvim ljudima najgore - ovo govorim iz osobonog iskustva - to ti totalno preuzme zivot, postajes opsjednut time, nemas vremena da uzivas u prijateljima, obitelji - nicemu

boris se da ne ponavljas tu shemu ali je jace od tebe - sto se vise trudis da to ne radis dovodis se u vece stanje stresa i anksioznosti i na kraju ipak pokleknes samo onda sto puta gore i jace

ja vec godinu dana zivim normalan zivot - zahvala sam do groba mojoj obitelji i muzu koji me nisu gledali kao cudoviste - dok su me mnogi drugi odbacili kao "ludu" i koji su mi pomogli da shvatim da tom problemu ima lijeka i koji su mi pomogli da se ponovo rodim - jer to je takav osjecaj - kad shvatis da si slobodan od te uzasne i mracne opsesije
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 14:37   #35
Margarita, oke, a kaj sam ja? Caritas? Pa da pomazem svakoj budali koja ima problema. Tko meni pomaze da rijesim svoje probleme? Ajd, prestani idealizirati. Bolesnike treba u ludnicu i to je to. Ako im se tamo ne svidja, nek se sami potrude ,ako im se svidja, nek ostanu. I dobro. Nemam ti ja milosti za opsesivce, alkoholicare, bipolarce, zlostavljace...sve bi ja njih....

Svakoga tko zlostavlja nekog drugog, fizički ili psihički, treba zatuć, a ne mu pomoć.


"da, i kaj je najgore, stalno cmizdre kako im je teško u životu jer sve moraju same nitko drugi ne zna dovoljno dobro pomesti pod." - e, a to se zove manipuliarnje osjećajem krivnje tj. emotivno zlostavljanje. Ali vjerujem da ona kazež da ona "sve to zbog tebe radi" i "u najboljoj namjeri" i sl...

Ima jedna super izreka. Put u pakao je popločan tudjim najboljim namjerama. Fakat. Samo mi nemojte pomagat, pliz I imat najbolje namjere
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 14:40   #36
Opet asa glumi frajericu... ts ts ts...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 14:44   #37
Quote:
asa kaže:
Margarita, oke, a kaj sam ja? Caritas? Pa da pomazem svakoj budali koja ima problema. Tko meni pomaze da rijesim svoje probleme? Ajd, prestani idealizirati. Bolesnike treba u ludnicu i to je to. Ako im se tamo ne svidja, nek se sami potrude ,ako im se svidja, nek ostanu. I dobro. Nemam ti ja milosti za opsesivce, alkoholicare, bipolarce, zlostavljace...sve bi ja njih....

Svakoga tko zlostavlja nekog drugog, fizički ili psihički, treba zatuć, a ne mu pomoć.


"da, i kaj je najgore, stalno cmizdre kako im je teško u životu jer sve moraju same nitko drugi ne zna dovoljno dobro pomesti pod." - e, a to se zove manipuliarnje osjećajem krivnje tj. emotivno zlostavljanje. Ali vjerujem da ona kazež da ona "sve to zbog tebe radi" i "u najboljoj namjeri" i sl...

Ima jedna super izreka. Put u pakao je popločan tudjim najboljim namjerama. Fakat. Samo mi nemojte pomagat, pliz I imat najbolje namjere

ti si zaista slucaj za zaliti

nemas osnovnog ljudoske samilosti - kako ti spavas nocu?

ti si jedna od onih kad covjeka vide da se muci i vapi za pomoc ti bi ga jos dotukla da ti ne smeta

zaista jadno
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 14:52   #38
Smile

margarita, hvala
znam ja sve to, znam što je kompulzivno-opsesivni poremećaj.
nažalost, istina je ovo što kažeš da ta osoba prvo sama treba skužiti da krivo brije. ne možeš nekog liječiti protiv njegove volje.

ali to je onda već blizu kvake 22, ono "ako kažeš da si lud, onda sigurno nisi".

ja isto nemam vremena niti volje osobno izvlačiti tu rodicu na svjetlost... i da, ima kod nje malo te emotivne manipulacije i toga, ali na svu sreću ja se znam nositi s tim kad ona navali.

mislim ne znam, nisam ni ja caritas, ali jedino što bih mogla napraviti, da kojom nesrećom živim s njom, je da je pustim da radi to što radi i da je čak pohvalim kako je sve čisto i uredno. samo neka me pusti na miru jer evo baš gledam film

dapače, čak mislim da bih joj sugerirala, onako mrtvoj umornoj i krepanoj, da kog boga nije već dva tjedna očistila garažu... zajebavala bih je malo tako da popizdi i pobuni se da neće ona više meni tu čistiti
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 14:59   #39
rajna

za sad sam jos toliko pismen da znam kaj mislim i kaj hocu reci
u meduvremenu , cinjenica je da dok ja obavim sve kaj treba , moje najdraze poslaze tri posla pred sebe i onda trci krugove i kuka koliko je posla
ne jednom sam popizdio , preuzeo i napravio sve potrebno bez pretjerane muke i vremena
nakon toga , na pitanje cemu kuknjava , nema odgovora , a i dalje ne zna/zeli nauciti kako da si pomogne
psmtr
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 15:01   #40
Quote:
Parasociolog kaže:
margarita, hvala
znam ja sve to, znam što je kompulzivno-opsesivni poremećaj.
nažalost, istina je ovo što kažeš da ta osoba prvo sama treba skužiti da krivo brije. ne možeš nekog liječiti protiv njegove volje.

ali to je onda već blizu kvake 22, ono "ako kažeš da si lud, onda sigurno nisi".

ja isto nemam vremena niti volje osobno izvlačiti tu rodicu na svjetlost... i da, ima kod nje malo te emotivne manipulacije i toga, ali na svu sreću ja se znam nositi s tim kad ona navali.

mislim ne znam, nisam ni ja caritas, ali jedino što bih mogla napraviti, da kojom nesrećom živim s njom, je da je pustim da radi to što radi i da je čak pohvalim kako je sve čisto i uredno. samo neka me pusti na miru jer evo baš gledam film

dapače, čak mislim da bih joj sugerirala, onako mrtvoj umornoj i krepanoj, da kog boga nije već dva tjedna očistila garažu... zajebavala bih je malo tako da popizdi i pobuni se da neće ona više meni tu čistiti

ja ne mogu tako reagirati - jer prosavshi kroz sav taj pakao osobno dusha me boli kad vidim da se ljudi pate a da im drugi ne znaju ili nece da pomognu

ja recimo nemam bipolar ali imam poznanicu koja ima i ne pada mi na pamet reagirati u stilu - sta joj ja mogu

pomazem koliko i kad mogu - nekad samo onako usputno i nenapadno provjeravam jel jos uvijek uzima lijekove, nekad imamo i "ozbilje" dane i teme

ja ne zivim samo za sebe na ovom svijetu - nikad nisam i nikad necu

a ako im vec ne zelis pomoci ili ne mozes - probaj bar da je ne izrugujes i zajebavash...
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.