Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2008., 12:16   #61
A šta je s autosjedalicama koje se pretvaraju u košaru (skroz ravni položaj s krovom?).Moja beba će se rodit krajem 12-og mjeseca pa ako će prvih mjesec dana bit prehladno za izlaske, a čujem da se u košari voze oko 4 mjeseca, koliko je onda ona isplativa?Kakva su iskustva s tim autosjedalicama koje se pretvaraju u košaru?-Znači kralježnica bi trebala bit ravna skroz...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:18   #62
Moja ljetna beba se još uvijek vozi u košari, iako je već poprilično "na knap", ali je i AS na "knap". Uglavnom košara se isplati u svaku lipu, zsštićena od vremenskih prilika i neprilika, spava na ravnom, šetnje su nam duge, na moru smo je koristili kao noćni krevet! Gdjegod smo bile u gostima, ona je spavala i nisam trčala doma jer je umorna!
AS koristimo isključivo u autu, 2-3 puta smo je stavili na okvir kolica za brzinski šoping jer je spavala...Zašto nismo koristili AS za šetnje:
ne štiti od sunca po ljeti,vjetra i hladnoće ujesen i zimi, jako se beba znoji u AS, ne volim je dugo ostavljati u tom položaju, dovoljno se vozi u autu u njoj.
Imamo PP Pliko 3 on track(3 u 1) i stvarno se isplati kupovati sistem 3 u 1, iako razmišljam o prodaji, ali samo zato što kupujemo veći auto pa ću moći kupiti i kolica sa velikim kotačaima jer su bolji za teren po kojem vozimo.
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:18   #63
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
A šta je s autosjedalicama koje se pretvaraju u košaru (skroz ravni položaj s krovom?).Moja beba će se rodit krajem 12-og mjeseca pa ako će prvih mjesec dana bit prehladno za izlaske, a čujem da se u košari voze oko 4 mjeseca, koliko je onda ona isplativa?Kakva su iskustva s tim autosjedalicama koje se pretvaraju u košaru?-Znači kralježnica bi trebala bit ravna skroz...

to je ona Jane sjedalica? to je moja prijateljica kupila i zadovoljna je s njom,definitivno isplativije od kosar,e iako bi ja kupila opet maxi cosi as, ja sam zapela za njih i gotovo..
J_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:37   #64
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
I da, moj mali ima ravnu kicmu u marami, ne zaobljenu, čak se izokrene pa još kičma ima oblik C u obrnutom smjeru kad on počne zvjerkati okolo.

:

Pa nemoze imati u marami ravnu kicmu ! Jedino ako ga nosis neokrenutog prema sebi, nego da gleda u suprotni smijer od tebe, inace kako cemu biti u marami ravna kicma ???


Cudno mi je kad cujem mamice kad se pitaju koliko se isplati kupiti kosaru

Pa koliko god se neisplatilo ili isplatilo, ako je za dijete zdravije lezati na ravnome, kako je to onda razmisljanje I kako se nebi isplatilo nesto dijetetu kupiti sto mu jednostavno treba ? Isto kao sto mu treba hrana, krevetic, pelene i takoder as kad se vozi u autu.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 13:10   #65
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
A šta je s autosjedalicama koje se pretvaraju u košaru (skroz ravni položaj s krovom?).Moja beba će se rodit krajem 12-og mjeseca pa ako će prvih mjesec dana bit prehladno za izlaske, a čujem da se u košari voze oko 4 mjeseca, koliko je onda ona isplativa?Kakva su iskustva s tim autosjedalicama koje se pretvaraju u košaru?-Znači kralježnica bi trebala bit ravna skroz...
to ja imam, jane matrix i koristim je samo ko košaru zasad i mogu ti reć da je super osim što je jaaako teška (6 kg plus bebač od skoro 6 kg i onda još konstrukcija 8 kg...cca 20 kg sve skupa )
ali ima nešto drugo...pošto je to as, ima one pojaseve koje sam morala provuć ispod i namjestit da ga ne žulja tako da bi to bio problem svaki put vadit kad ideš u auto a kamoli montirat sjedalicu svaki put...tako da je ili-ili...meni je opcija košara jer se ne vozimo nigdje zasad, u centru smo...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 17:41   #66
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Pa nemoze imati u marami ravnu kicmu ! Jedino ako ga nosis neokrenutog prema sebi, nego da gleda u suprotni smijer od tebe, inace kako cemu biti u marami ravna kicma ???


Cudno mi je kad cujem mamice kad se pitaju koliko se isplati kupiti kosaru

Pa koliko god se neisplatilo ili isplatilo, ako je za dijete zdravije lezati na ravnome, kako je to onda razmisljanje I kako se nebi isplatilo nesto dijetetu kupiti sto mu jednostavno treba ? Isto kao sto mu treba hrana, krevetic, pelene i takoder as kad se vozi u autu.
slikat cu ti pa ces vidjeti. Nije onak u obliku C nego ravna I nosim ga okrenutog prema sebi, a ako je budan zvjerka okolo pa se još iskrivi.

A sto se tice košare, shvaćam zašto se ljudi to pitaju. Moj je popišanac prerastao košaru u 2 i po mjeseca (Quinny). srećom posudili smo ju, inače bi mi bilo žao dati 1200 kn za nešto što bi koristila 2 i po mjeseca.
AS je drugo, to je do prve godine ili 13 kg - i na tome nismo štedjeli - ISOFIX i najbolja na ADAC testu, al košara... hm...

Kako tko izvoli.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 14:45   #67
I košara, npr. NeoNato, je od 0 do 13 kg, isto kao AS. Zato je i bolja od košare Jane, jer je dosta veća, tako da dijete možete voziti minimalno 4, a vjerojatno i 6 mjeseci, dijete je okrenuto prema vama, ima zaštitu od sunca i vjetra, a preko svega i poplun koji je jako topao i lako se stavlja i skida.
In me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 15:18   #68
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
A šta je s autosjedalicama koje se pretvaraju u košaru (skroz ravni položaj s krovom?).Moja beba će se rodit krajem 12-og mjeseca pa ako će prvih mjesec dana bit prehladno za izlaske, a čujem da se u košari voze oko 4 mjeseca, koliko je onda ona isplativa?Kakva su iskustva s tim autosjedalicama koje se pretvaraju u košaru?-Znači kralježnica bi trebala bit ravna skroz...
mi imamo Jane AS/košaru7nosiljku i super nam je bila...iz auta na kolica, spustim i beba leži...jedino te AS dobivaju loše ocjene na testovima....a opet bilo kakva AS je sigurnija od nikakve...

ne mora biti na ravnom, bitno je da je težina bebina tijela raspoređena na cijela leđa a to AS 0-9 i 0-13 i rade..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:16   #69
Mi se još uvjek šetamo u AS. Imamo onu od Maxi Cosi što ide i na kolica.

Fizijatar je rekao da slobodno koristimo stolicu jer je anatomski napravljena, a pogotovo za bebe koje se izvijaju je dobra jer je beba vezana i ne može se izvijat. ....

__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 10:02   #70
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Nije istina as se kači i na kolica

evo:
boze dragi, nedokazani uvik dosta

ja se bas pitam u cemu je problem u HR da ljudi voze bebice u as na kolicima ja bi bas volila znat, do cega je to, nezainteresiranost, glupost, ko je kriv, doktori, drzava, babice, prodavacice koje nemaju blage veze o stvarima koje prodavaju-ili ipak roditelji- tko,tko,tko ???


mozda sam malo ostra, nezelim nikoga napast osobno, ali to me stvarno ljuti, zasto roditelji u HR neznaju sto je dobro a sto lose za njihovu dijecu

sorry, offtopic,
ali zivila sam 33 godine u njemackoj, i necu reci da nisam sve te godine vidila bebu u as na kolicima, ali mogu reci da ovih zadnjih desetak godina odkada imam sama dijecu, nisam vidila da roditelj voze bebu u as u setnju na kolicima.
Ja sam svoje znala ako bi u autu zaspali isto stavit u as na kolica, kad bih kratko usla u ducan, i kad bi znala da cu se odma vratit u auto, priznajem, jer je jednostavnije, nego ga budit za tih desetak minuta.
Ali nikada mi nije palo napamet stavit bebu u as na kolica i onda u setnju
A ovde stalno susrecem roditelje s bebama u as-u na kolicima setajuci po gradu i Rivi...........

eto nenamjeravam otvorit diskusiju ili svadu, ali zaista mi nije jasno zasto su roditelji u Hrvatskoj toliko strasno neinformirani o transportu beba i dijece, to mi nikako neide u glavu

Usagi
ljepa su ti kolica. I uzela si i kosaru
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 10:19   #71
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
boze dragi, nedokazani uvik dosta

ja se bas pitam u cemu je problem u HR da ljudi voze bebice u as na kolicima ja bi bas volila znat, do cega je to, nezainteresiranost, glupost, ko je kriv, doktori, drzava, babice, prodavacice koje nemaju blage veze o stvarima koje prodavaju-ili ipak roditelji- tko,tko,tko ???
:
krivo je neznanje.
a i kad potraže neku informaciju onda je problem što ju traže od needuciranih ljudi (npr. prodavačica koja mijenja ploču samo da proda proizvod). Tako dolazimo do apsurda da ima jako jako puno djece koja se šetaju u AS, i također jedna užasno velika brojka novorođenčadi se u autu voze u košarama
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 11:06   #72
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
boze dragi, nedokazani uvik dosta

ja se bas pitam u cemu je problem u HR da ljudi voze bebice u as na kolicima ja bi bas volila znat, do cega je to, nezainteresiranost, glupost, ko je kriv, doktori, drzava, babice, prodavacice koje nemaju blage veze o stvarima koje prodavaju-ili ipak roditelji- tko,tko,tko ???


mozda sam malo ostra, nezelim nikoga napast osobno, ali to me stvarno ljuti, zasto roditelji u HR neznaju sto je dobro a sto lose za njihovu dijecu

sorry, offtopic,
ali zivila sam 33 godine u njemackoj, i necu reci da nisam sve te godine vidila bebu u as na kolicima, ali mogu reci da ovih zadnjih desetak godina odkada imam sama dijecu, nisam vidila da roditelj voze bebu u as u setnju na kolicima.
Ja sam svoje znala ako bi u autu zaspali isto stavit u as na kolica, kad bih kratko usla u ducan, i kad bi znala da cu se odma vratit u auto, priznajem, jer je jednostavnije, nego ga budit za tih desetak minuta.
Ali nikada mi nije palo napamet stavit bebu u as na kolica i onda u setnju
A ovde stalno susrecem roditelje s bebama u as-u na kolicima setajuci po gradu i Rivi...........

eto nenamjeravam otvorit diskusiju ili svadu, ali zaista mi nije jasno zasto su roditelji u Hrvatskoj toliko strasno neinformirani o transportu beba i dijece, to mi nikako neide u glavu
Da, sorite na oftopičarenju, ali ja sam čitala nedavno u Bebama ili Mame i bebe, tak neki časopis da nije baš dobro na dulje voziti, tj koristiti AS za šetnju s bebom s kolicima, da to IPAK nije baš najbolji položaj za malu bebicu. Iskreno, nisam znalac, ali od kad sam to pročitala odlučila sam da samo u najnužnijim slučajevima, tipa, skoknut do dućana a macek pava, da ju ne probudim. inače, a-a :no no:

Usagi
ljepa su ti kolica. I uzela si i kosaru[/QUOTE]

Hvala...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:15   #73
Baš sam htjela tražit ovu temu, a cure taman oftopičarile na kolicima.. pa eto.
Uglavnom, neki dan sam morala nešto obavit u stanu na brzinu, a pošto moja beba ne voli ostati sama i jako se dere i plače, stavila sam ga na kratko u as... i...... on toliko voli biti u as, da ga nisam mogla van izvadit, ok reko, ajd kratko, al on i zaspao i idem ga izvadit da spava na ravnom i naravno neće i neće, as mu je zakon, sviđa mu se taj položaj i gotovo, čim ga stavim u as on se umiri i vidim mu na faci da uživa, da mu se to sviđa.. i šta sad, nekad znam da je ok, ali na kratko, ali on bi stalno bio u njoj..
I ajd sad reci, a kad dijete nešto smiruje, znate i same koliko to znači, a opet zar bi ga smirivalo nešto u čem se ne osjeća dobro i što nije dobro za njega I tak nađem nešto što ga smiruje, a ne bi to baš smjela koristit ili možda ipak
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:41   #74
ma ja mislim da se ne treba pretjerivati ni s as ni sa nicim drugim....
ja imam chicco 3u1 i uz as smo dobili jastucic koji je za udobnije sjedenje dok su jos mali....
ali kako netko kaze nije doro da su u as ali ako je dijete zaspalo i moras skociti u trgovinu zasto ga buditi da ga prebacis a neces dugo se zadrzati....
a najsmjesnije mi je kad mi netko kaze da as nije dobar a sa druge strane dijete nosa po rukama i uspavljuje ga tako satima i mjesecima i to je onda ok bebi za kicmu....
svatko ima pravo na svoje misljenje i misli da svom dijetetu pruza najbolje....
MalaLola i moj je volio biti u as doma jer ga je to na trenutke smirivalo a znam da tih par minuta puno znaci....
renatap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 19:23   #75
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
boze dragi, nedokazani uvik dosta
Kao prvo uopće mi nije jasno zašto mene citiraš, ja sam samo odgovorila na tvoju rečenicu : "as se ne koristi na kolicima, samo u autu". odgovorila slikom na kojoj je nacrtano da se as ipak koristi na kolicima jer su proizvođači tako predvidjeli, nije bilo govora o tome koliko će beba dugo bit u as-u nego o kačenju chicco as-a na druga kolica,. što bez obzira na to koliko misliš bebu držat u njemu, može, kao što je jedna cura rekla, bit jako korisno kad beba zaspi u autu i treba ić npr u trgovinu.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 19:42   #76
I ja sam bila striktno protiv AS na klolica. Al kad krene praksa stvar se mijenja.
Kako je V zapravo ljetno dijete svaki smo dan išli šetati na Bundek i on bi redovno zaspao u autu. Šetnja po Bundeku trajala nam je oko 45 min i on je spavao, vratili bi ga u auto i zbudio se doma, taman gladan i spreman za cicanje.
Pokušavali smo ga premještati u košaru al bi se vsaki put probudio i šetnja je trajala manje jer je V bio često gladan i pravi mali cicač, a nije mi bilo baš supe dojiti na Bundeku, iako nemam niš protiv dojenja u javnosti.
Dakle tih 45 min u AS na kolicima mu je samo dobro došlo. Uostalom u toj fazi njihova je kićma još u obliku slova C i AS im je OK položaj
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 19:53   #77
Quote:
renatap kaže: Pogledaj post
ma ja mislim da se ne treba pretjerivati ni s as ni sa nicim drugim....
ja imam chicco 3u1 i uz as smo dobili jastucic koji je za udobnije sjedenje dok su jos mali....
ali kako netko kaze nije doro da su u as ali ako je dijete zaspalo i moras skociti u trgovinu zasto ga buditi da ga prebacis a neces dugo se zadrzati....
a najsmjesnije mi je kad mi netko kaze da as nije dobar a sa druge strane dijete nosa po rukama i uspavljuje ga tako satima i mjesecima i to je onda ok bebi za kicmu....
svatko ima pravo na svoje misljenje i misli da svom dijetetu pruza najbolje....
MalaLola i moj je volio biti u as doma jer ga je to na trenutke smirivalo a znam da tih par minuta puno znaci....
E, to i mene zanima. Kad je beba na rukama ona je sva sfrkana i kicma je u gorem polozaju nego u as.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 19:58   #78
Ja iskreno ne vjerujem da bi omogućili kačenje na kolica da je to stvarno tako štetno
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:01   #79
Ma normalno da nije ok drzati dijete 10 sati dnevno u as ali da ce se nesto dramaticno dogoditi ako ga provozas sat dva u as ne vjerujem.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:02   #80
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Ja iskreno ne vjerujem da bi omogućili kačenje na kolica da je to stvarno tako štetno
pa i meni je cudno da bi proizvodaci omogucili kacenje as na kolica,da je to lose za bebe
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.