Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2013., 13:19   #21
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jeli ikoga došli samo ljekovi više od 2000kn koje vam je on preporučio
mene je terapija za cca 4mj dosla oko 2000kn i stvarno mi je puno pomoglo,naravno uz pridrzavanje prehrane koju mi je propisao. nakon 4 mj se osjecam ko novi covjek,i nemam nikakvih problema vise.
lee lo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 21:43   #22
Meni nije jasno što njemu znači stroga dijeta ja se držim onoga što mi je reko što se tiče alergija a sad ovo ostalo što smijem jedem jeli to to?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 23:05   #23
zašto ga ne pitaš? ne znam ni ja je li mislio na onu njegovu juhu ili samo na odvajanje škrobnih ugljikohidrata i bjelančevina i izbjegavanje hrane na koju si intolerantan.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 12:02   #24
Imam odlično iskustvo s ovim doktoro. 5 članova šire obitelji i ja i moje dvoje djece smo bili kod njega.

Osobno sam bila prvi put 2007.g. zbog alergija, oči su mi jako naticale, plus raznorazne upale mjehura, jednom me i gušilo pa sam završila na hitnoj. Dobila sam popis hrane koju ne smijem, bio je popriličani i preparate i pridržavala sam se dijete strogo tri mjeseca, onda još godinu dana nisam jela namirnice koje nesmijem i preporodila sam se. Oči mi nikad nisu više natekle, a popis hrane na koju sam alergična se sve samo na proizvode od kravljeg milijekai bijeli šećer.

Brat mi je do se godinu i pol pridržavao prehrane nije imao niti jedan napadaj astme.

Stvar je u tome da ljudi ne žele ništa mijenjati u svojim navikama, kao neki koji su bili i koje znam, eventualno mjesec dana paze, onda sve po starom, tegobe se vrate a kriv je doktor Marđetko koji uzima pare.

I zašto se svi zgražaju nad cijenom za kompletan pregled tijela, krvi mokraće plus testovi intolerancije na hranu 900kn, a samo analiza krvi na sto namirnica dođe preko 2000 tisuće kuna. Ili npr kardiološki pregled kod privatnika košta 600 do 800kn, kako gdje.

Što se mene i moje obitelji tiče, svaka kuna mu se pozlatila, koliko nam je pomogao.
ivco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 09:37   #25
Da ozivim malo temu
Da li jos neko ima neka iskustva sa ovim doktorom ?
Kanim se otici mu, ali je jako skup pa da ne bacam pare, ako neko ima nesto da kaze bio bih mu vise nego zahvalan.
FilipNS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 15:59   #26
Pozdrav!

Drago mi je da sam našla i ovu temu na forumu, premda nije baš aktivna. Vidim da za alergije uglavnom pomaže, neurodermitis, i to je ono primarno što mene muči, no čula sam od dobre prijateljice koja je vidjela koliko se mučim za ovog doktora. Osim za sebe, pitala sam i za oca, odnosno da li se bavi i teškim bolestima, tipa multiple skleroze (pitala sam za prijateljicu ); na što mi je odgovorila da je njezina susjeda bolovala od multiple, ležala u krebetu i nakon njega evo je super, hoda normalno živi, a drugoj njezinoj je izliječio rak kože, našao uzrok i abrakadabra. Naravno, ne vjerujem da mi je ona lagala jer nema apsolutno nikakve koristi od toga i stvarno smo si dobre, a ići do dubine da i njezini rođaci i susjedi lažu mi vuče na teoriju zavjere, pa, premda sam sklona smatrati da je ovaj vid terapije šarlatanstvo (prvenstveno jer uzima novce), malo previše toga dobrog čujem o njemu, Moj tata je u kolicima i sprema mu se amputacija nogu, da ne pišem kojekakve dijagnoze i nalaze, loše mu je stanje, može dobiti sepsu, mislim da je zlatni stafilokok u pitanju. e pa sad mene zanima ima li itko iskustva s nečim malo ozbiljnijim od astme i neurodermitisa? Nije nam žao skupiti novce ako će pomoći, tko je u situaciji, zna da se na ovakve stvari ne može staviti cijena, ali nam nije baš niti situacija baciti par tisuća kuna...

Iskustva, anybody?

Hvala
__________________
Ljudi kažu da ne mogu da prežive bez ljubavi. Šta znam, po meni je najvažniji kisik.
SeLjaNcHiCa LoLiTa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 14:03   #27
iskustva

također ja i moja obitelj liječili smo se kod Dr. Marđetka i to vrlo uspješno
Iskustvo od 2001. godine do sada, za mene je Dr. Marđetko doktor br.1, lječio je ono što drugi nikad nebi mogli, a što je najvažnije otkrivanje dijagnoze ponekad je trajalo 1 minut, vidim mnogi pišu da je skupo, ja vam ovako velim: jedan odlazak kod dr. Marđetka kao drugdje 50 tisuća kuna baciti u vjetar.
Pridržavati se propisanog i nema više bolesti, vratiš li se na stare navike bolest se vraća, lijep pozdrav
ŠDušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:14   #28
dobivanje termina

Pozdrav ljudi,
Ja sam neki dan zvala kliniku i rekli su mi da termin mogu dobiti tek za nekih 5 mjeseci?? Je li i vama tako bilo, zar su bas toliko bukirani?
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 13:44   #29
Narode, imate li informaciju tko bi bio bolji, Marđetko u Zadru, ili Mataić u Splitu? Vidim da koriste vege test i jedan i drugi. Problem je ispadanje kose jos uvijek nepoznatog uzroka i autoimuna bolest (štitnjača).
Hvala!
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 09:56   #30
pozdrav svima.
jel doticni uspio pomoci bar malo ikome sa crohn ili ulcerozni kolitis?
__________________
sve sto napisem je IMHO
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 13:13   #31
napišite mu mail,odgovoriti će,, iako,je to kod većine bolesti,papilova, savjeti i suplementi za čišćenje organizma, promjena plombi itd itd.Puno toga znate i sami osim Vega testova....m
__________________
hvala svima
twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 08:40   #32
Pozdrav svima,

Dvoumio sam se da li da stavih ikakav post ili ne, ali mislim da treba se sharat-i kako dobra tako i loša iskustva.

Uglavnom o dr. Mardjetku sam ćuo preko frendice i vidio poz.reakcije ljudi na forumu i rekoh idem svoje zdravstvene probleme probati riješiti kod njega (alergije). Pošto osobno znam neke dr. u Zadru svi si govorili da sam lud i da ga zovu dolje šarlatan al rekoh svejedno idem vidjeti jer sa klasičnom medicinom mi ništa nije pomoglo trajno...
Uglavnom da skratim nakon što je rekao da mi može naravno pomoći ...napravio je testiranje i kakti alergičan na ovo i ono..i tu je problem..bla bla..
moram to izbaciti iz prehrane, napisao neke homeopatske kape i tablete za korištenje za alergiju i vitamine koje mi kao fale.naravno za svaku stvar napisao di u zagrebu da se javim tj di da kupim, čak i kontakt sa brojevima itd.. (sve jedan veliki povezani biznis).
Kapi se naručuju iz Njemačke i nisu jeftine, ajmo reći cijela "avantura" me koštala oko 3000kn.
Naravno kao u svemu pridržavao sam se 101% posto ... izbacio sve iz prehrane po uputama, uzimao kapi redovito ovo ono..i čik pogodi ama baš ništa bolje što se alergija tiče... i nakon nekoliko mjeseci ja zovem dr. čisto da ga čujem i počeo sa on vaditi prvo da kao sigurno ja nisam se pridržavao 100% prehrane di mi je odmah digao tlak..al kada sam mu objasnio neke stvari onda je prešao na to da tu mora biti kod mene nešto drugo psihosomatski vezano ovo ono... te da bi se trebao pridržavati barem godinu do dvije godine sa ovakvom prehranom (naravno totalno proturječio samom sebi što je govorio prije pregleda i na pregledu) i pravdao se na taj način... ja sam mu zaželio sve najbolje jednostavno nema svrhe u svađi, svatko u životu ima svoju lekciju.

I sada kada vidim ovako komentare pozitivne..pitam se da li su to stvarno ljudi sa problemima kome je pomogao.. možda je..a možda su to njegovi zaposlenici ili on sam otvarao profile i "komentirao". Da ne griješim dušu...ako je nekome pomogao odlično...moje iskustvo je nažalost da sam trebao slušati komentare kolega i da je običan šarlatan i na svemu jako jako dobro zarađuje, kako on tako i cijela povezana struktura.

Pozdrav.
Pajdo1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2018., 17:34   #33
hej!

kužim zašto si ljut i razočaran. problem je u tome šta svi ti doktori i terapeuti rješavaju posljedice a ne uzroke bolesti. budući da se bolest ne dešava doktoru/terapeutu, nema baš velike šanse da će ti ju on izliječiti (osim kod nekih akutnih stanja). znam dosta ljudi kod kojih se bolest seli po tijelu, npr alergije na koži se povuku na neko vrijeme, ali ih počne mučiti proljev. moraš se sam aktivirati, preuzeti odgovornost za svoju bolest/život i na suplemente, prehranu te razne terapije gledati samo kao pomoćno, a ne osnovno sredstvo rješavanja problema. alergije su jaaako zeznute, pogotovo ako te muče cijeli život. koliko si spreman daleko ići i vremena uložiti u otkrivanje uzroka?
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2018., 15:57   #34
Thumbs up Nalaz

Pozdrav! Radi se o alergijama....
Može li mi netko prepisati njegov nalaz i način čišćenja organizma tj. kakve kapi,koje suplemente piti i kako dugo... Na taj način bi mogli usporediti da li svima pripisuje istu terapiju. Jer ako to radi onda je to čista glupost. Zašto ići kod njega po terapiju ako svima istu daje?! Hvala!
mestrovica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 13:13   #35
Gdje ste?

Evo me opet... Znači, svi vi koji ga hvalite i kudite ne želite prepisati savjete i suplemente koje vam je napisao za čišćenje organizma... pretpostavljam da je početak kod svakoga isti... prvo očistiti organizam, jetru,... pijuću svaki dan to i to, izbaciti šećere, kravlje mlijeko i mliječne prouzvode,... a onda...
Dakle,...., da vidimo,....
mestrovica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 13:39   #36
Mogu vam reći po osobnom iskustvu...bez ikakvih uplitanja u rad dotičnog gospodina ili bilo kakvu vrstu negacije ili potvrde onoga što i kako radi.
Pomoći si svi možete sami. Bez puno muke i nauke: Promjenite način prehrane i posvetite vremena ZDRAVOJ prehrani i pravilnom disanju. Bez ikakvih hiljada i hiljada kuna za preparate i slično, a pogotovo bez ikakvih "lijekova" (opet ponavljam - ne dotičem se onoga što gospodin radi i(li) preporuča).
Sami se možete riješiti svih alergija i skoro svih problema.
Ali je istina, ako nemate sami kontrolu da se pokrenete u tom smjeru, potreban vam je netko da to napravi umjesto vas. Kao u ovom slučaju gospodin Marđetko (sudeći po napisanome).
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 13:46   #37
prilicno sam siguran u ovo sto chillout23 kaze. samo malo tko je spreman stisnut kako treba i na duge staze. mi ljudi smo cudna sorta.
a sto se tice ovog šamana iz zadra, zena je bila tamo pred par mjeseci. pitat cu je da mi nabroji sve sta joj je dao i rekao pa napisem.
__________________
sve sto napisem je IMHO
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 21:10   #38
Ja bih stvarno bila zahvalna kada biste mogli napisati nešto više. Kako ste zadovoljni pregledom, što je nađeno, je li tretman djelotvoran? Razumijem da preporuke rade samo se pridržavamo, ali kao što je već spomenuto, čovjeku koji teži ka zdravlju, prehrana i ti neki ostali faktori, trebali bi biti "pod moranje", ionako. Ja nailazim samo na pozitivne komentare na internetu, pa bih voljela čuti je li to baš tako, prije nego dam novce, terapija obično dođe koliko i pregled, tako da nije baš malo.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 12:17   #39
Smile Pomozimo si međusobno...

Vidim da još nitko ne šalje svoju terapiju. Evo ću ja prva...
Je li i Vama ovako piše? Nije mi se dalo prepisivati sve ali popis lijekova je tu:

stt + 35 anabol (jetra)
sanukehl salm d6
fortakehl d5
sinupas n
quassia spl.
basenpulver pascoe
c 300 plus

Potpisujem da je naše zdravlje u našim rukama, ali kad već dođe do problema ... Zato sam i htjela da kad nekoga hvalimo ili kudimo to i argumentiramo... u dobroj vjeri...
mestrovica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 09:19   #40
Hvala ti mestrovica…
Ja ne mogu staviti nista jer nisam bila, još uvijek.
Bila sam u Mataića, koji se bazira na D vitaminu, čajevima i ciljanim sumplementima - digestivni enzimi, ulje crnog kima, ulje nocurka, alge...
I on ima vege test, i nađe ti masu virusa, parazita...Nema preporuke za prehranu ili alergene i dosta je jeftinije od Marđetka, ali i nekompletnije.

Ono što meni bude specifično je da mi uvijek prvih nekoliko dana terapije bude grozno, osjećam se kao smlaćena, samo ležim...Imam strasne die-off reakcije, onda mi bude relativno ok, no kad prođe terapija i tih mjesec dana, sve mi vrati na staro... Ne primjećujem dugotrajan napredak, iako u mene te "zaraze" nisu jednostavne pa nije ni za ocekivati lagano prolaženje.

I da, i u jednog i u drugog je jaaako tesko doci do termina.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.