Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2008., 21:40   #81
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Fali mu samo to što će umrijeti za par godina i morat ćeš opet u Afriku po novo. Osim ako nisi baš emotivno vezana za crnu rasu, ekstremna bijeda vlada i u nekim državama Južne Amerike i Azije, pa se možeš raspitati koja od njih ima najliberalniji režim posvajanja.
zanimljivo misljenje. razmislit cu ozbiljno o tvojim rijecima.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:43   #82
Gledam i ne virujem, strašno, strašno... šta sve ljudima padne na pamet. Jer eto moderni su baloneri, bob frizure i malo "crnče" pod ruku. Prava humanitarka... Ma Anđi ni do kolina...
__________________
Trust no one!
šibenka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.03.2008., 03:34   #83
Quote:
šibenka kaže: Pogledaj post
Gledam i ne virujem, strašno, strašno... šta sve ljudima padne na pamet. Jer eto moderni su baloneri, bob frizure i malo "crnče" pod ruku. Prava humanitarka... Ma Anđi ni do kolina...
E bas me zanima koliko si ti dana provela u sirotistima i brinula se o djeci da mozes pljuvati po ljudima koji hoce pomoci nekome. Ovaj podforum se ne zove Moralnost i Etika nego pravo tako da ostavite zenu na miru, nije bitno zasto hoce to sto hoce, nego kako i je li to pravno izvedivo.
perokreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 10:20   #84
u dogovoru s autoricom zatvaram. ako tko ima pametan savjet nek joj se javi na pm.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 22:36   #85
Odricanje od djeteta

Zanima me legalna situacija. Kako se roditelj moze odreci svog djeteta? Ima li razlike ovisno o starosti djeteta? Da li postoji nesto sto ogranicava mogucnost odricanja od roditeljske skrbi, te kako se formalno provodi odricanje od roditeljske skrbi?
Googlao sam malo ali nikako da nadjem Obiteljski zakon, premda koliko mi se cini odricanje, osim odmah nakon poroda nije dozvoljeno.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 22:44   #86
u kojem smislu odreći i zbog čega?
ivy_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 23:21   #87
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Zanima me legalna situacija. Kako se roditelj moze odreci svog djeteta? Ima li razlike ovisno o starosti djeteta? Da li postoji nesto sto ogranicava mogucnost odricanja od roditeljske skrbi, te kako se formalno provodi odricanje od roditeljske skrbi?
Googlao sam malo ali nikako da nadjem Obiteljski zakon, premda koliko mi se cini odricanje, osim odmah nakon poroda nije dozvoljeno.
da dobiješ konkretan odgovor moraš jasno pitati, a nije jasno radi li se o maloljetnom ili punolj. djetetu, u suštini nije moguće odreći se skrbljenja za svoje malodobno dijete, ali je moguće ostati bez roditeljskog prava, dakle dužnost ostaje, a skrbiti se je dužnost, al što tebe zapravo zanima
Georgina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 01:10   #88
Zanima me da li je moguce odreci se maloljetnog djeteta u smislu prestanka ikakvih obveza prema djetetu. Tipa dati ga na usvajanje, smjesiti ga u ustanovu, izbaciti ga iz kuce i ne biti odgovoran za njega. Nesto u tom smislu.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 20:34   #89
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Googlao sam malo ali nikako da nadjem Obiteljski zakon, premda koliko mi se cini odricanje, osim odmah nakon poroda nije dozvoljeno.
Nije mi jasno kako nisi mogao naci zakon, evo ti ga:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306171.html

I da, moguce je...ali...mislim ono....
TESSA0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:23   #90
Hvala Tessa, ali koliko ja citam kaze da odricanje roditelja od roditeljske skrbi nema pravni ucinak. Zasto ti mislis da je odricanje moguce?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:18   #91
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Hvala Tessa, ali koliko ja citam kaze da odricanje roditelja od roditeljske skrbi nema pravni ucinak. Zasto ti mislis da je odricanje moguce?
valjda misli ono....ono... - ima nesavjesnih roditelja koji svoju djecu napuštaju i zapuštaju, jer nisu brižni i dostojni roditeljske uloge, šteta što se ne ugledaju u mačku koja brine o svojim mladima, valjda na to misli pod ono... ili ne zna odgovoriti, a da... imaš zakon pa ti jasno piše iz kojih ti se razloga može oduzeti
roditeljska skrb, al dok do tog dođe, jadno tvoje dijete, neka mu bog pomogne, a da ak sumnjaš da si rogonja pa ti je to razlog i tu je situaciju zakonodavac predvidio.
Georgina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:35   #92
autoru topica: ukoliko se ti dijete oduzme od strane socijalnih/ pravnih službi, nemoj misliti da nećeš imati pravnih posljedica. plaćati ćeš (ponajmanje alimentaciju), i imati ćeš dosje.
dijete nije teniska loptica niti kućni ljubimac. lako je štancati, pa da ih se onda odričemo... dobronamjerni prijedlog:a da se kastriraš??????????
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.12.2008., 22:38   #93
nisu toliko jadna djeca čijim su biološkim roditeljima oduzeta roditeljska prava, brzo se posvoje
jadnija su ako odrastaju sa takovim kreaturama od kojih je i zvijer iz džungle humanija
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.12.2008., 10:28   #94
succorosso, ja sam posvojena i znam neke stvari o tome.
neću ti solit pamet i dilit ti neke "mudre savjete", jer nikakve koristi od toga.

al iz iskustva znam, da je to za dijete trauma kad je ostavljeno, pogotovo ako onda živi u domu,
tamo di tete znaju bit vrlo drske i sl.

da djeca koja su odrasla u domu, imaju puno više životnog iskustva od svojih vršnjaka, bolje se snalazu i znaju neke stvari više cijenit nego
oni koji žive kod bioloških roditelja.

ja sam npr.uvik imala kompleks "ostavljenog djeteta", al šta sam starija shvaćam da je to život, moram bit sretna šta su me uzeli
ljudi kojima je stalo do mene(iako se dosta puta posvađamo, al to je sve normalno) i da nisam sad u nekom glupom domu.

ta djeca koja su ostavljena u domu, imaju kasnije problema, tj.kako nać posao, često su na ulici i sl.jer nemaju financijskih sredstava.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 13.12.2008., 10:32   #95
zašto pretpostavljate da se succorosso hoće odreć svog djeteta?
to nije napisao, a niti se između redova čita
možda je on davno ostavljeno dijete, možda pita za ostavljenog prijatelja, možda pita iz profesionalnih razloga,....

najtočnije bi sigurno znao netko tko radi na usvajanju, u socijalnom radu,...
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 15:34   #96
vidiš, radim u socijalnom radu a imam osjećaj da je namjera, po posve hladnom postu

a možda je to njegovo iskustvo pa je potpuno oguglao na to kako su njega za...ali i donatori stanica a i nadležne službe.

je..ga, to zna samo autor
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.12.2008., 15:44   #97
kaj ste tak napali čovjeka, pitao je čisto teoretski
nije nikog uvrijedio, al neki su se našli uvrijeđeni bez razloga...

pretpostavljam da pitanje postavljeno čisto iz znatiženje a ne zbog nekih skrivenih namjera, a i da je jednim dijelom" inspiraciju" dobio na temi o plavom telefonu i o tome kako ga djeca zloupotrebljavaju i ucjenjuju roditelje njime
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 17:25   #98
i mene nešto zanima,čitala zakon,guglala ali ništa konkretni nisam našla

Može li se čovjek koji se rastavlja s dijetetovom majkom odreči dijeteta kojeg je priznao kao svoje,a nije njegovo,znači može li se doreči očinstva nad dijetetom koje nije njegovo
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 18:16   #99
Zašto ne bi postojala opcija odricanja od roditeljskih obveza i prava

Tako bi se izbjeglo puno pogrešnih životnih poteza......

Ima puno situacija gdje žena zatrudni, slučajno ili namjerno, a muškarac ne želi postati roditelj......žena samostalno, dakle bez pristanka oca, donese odluku da iznese trudnoću i rodi, postaje samohrana majka i počne ganjati oca koji u startu to nije želio za raznorazne obveze prema tom djetetu......itd......

I sama znam nekoliko takvih slučajeva, ima svakakvih životnih priča..

Imamo i slučaj iz javnosti: Mirela Rupić i Goran Višnjić....
Tzv. žene u lovu na egzistenciju putem trudnoće.....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 19:19   #100
moralno,ima svakakvih opicija,ali jedino ono pravo je što je pravno u svemu tome.
Dakle mene zanima pravno,što zakon kaže o odricanja očinstva čovjeka koji nije biološki otac dijetetu!
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.