Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 10:06   #161
kako stavite fiziološku u nos? sa čime? neće joj biti prejak mlaz ako stavim sa špricom? ima par šmrkljića, ništa strašno, ali htjela bih joj očistiti nosić
samsonova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:49   #162
Quote:
samsonova kaže: Pogledaj post
kako stavite fiziološku u nos? sa čime? neće joj biti prejak mlaz ako stavim sa špricom? ima par šmrkljića, ništa strašno, ali htjela bih joj očistiti nosić
sa špricom ili kupiš onu u maloj plastičnoj bočici od 1 dcl, tu se lakše da kontrolirati ali može se i sa špricom kontrolirati dobro
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:42   #163
Quote:
samsonova kaže: Pogledaj post
kako stavite fiziološku u nos? sa čime? neće joj biti prejak mlaz ako stavim sa špricom? ima par šmrkljića, ništa strašno, ali htjela bih joj očistiti nosić
Ja sam kupila u hospitaliji praznih bocica sa kapaljkom. To mi je najprakticnije. Ili ako imas od starih japi za nos
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 23:11   #164
Mi smo dosad, tj.dok je bila mala beba uspricavali sa spricom, a sad kad joj jedno od nas drzi ruke i glavu a drugo uspricava fiziolosku, strah me da ju ne ozlijedim sa spricom, tako da ste mi dali dobru ideju s ovim praznim bocicama
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:01   #165
Ima li veze jacina usisavaca kod koristenja aspiratora??
Nemam mogucnost regulacije jacine na novom usisavacu Inace usisava kao lud, a nekako ga se bojim pristekati na bebu
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:16   #166
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Ima li veze jacina usisavaca kod koristenja aspiratora??
Nemam mogucnost regulacije jacine na novom usisavacu Inace usisava kao lud, a nekako ga se bojim pristekati na bebu
Taj nastavak stvori podtlak koji nije jak. Uvijek mozes sebi na prstu provjerit jel prejako vuce ili ne
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:30   #167
Ne moze vuci prejako. Prije ce ti riknuti usisavac provjereno. Usisavac ako je prejak pregrije se i ugasi. Moj je prejak i samo ga ne stavljam na maximum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 16:00   #168
Mi imamo industrijski usisivač, izuzetno glasno čudovište. Vuče kao lud, nemamo nikakvih problema sa Nosijem.
Samo otvorim onaj prozorčić na dršci i tako smanjim jačinu. Plus sam nosi je takve konstrukcije da smanjuje jačinu protoka zraka.

Špricamo i špricom, ali uvijek imamo neki sprejić u lići. Marisol ili na tu foru. Oni su mi dobri kada treba povremeno očistiti nos. U toku sezone curenja nosa, šprica i fiziološka su nam najbolji prijatelji.

Nemamo problema sa korištenjem. Naravno da se isprva bunio, pa i sada glumata ako par mjeseci ne koristimo Nosi. Moj stav je da se čišćenje nosa, ušiju i sređivanje noktiju mora mirno istrpiti. Kao i vađenje krvi, vakcine i pregledi kod doktora. Ne tražim da voli, ali mora biti miran.
Nosi sam mu davala da se igra, pa je naučio sam paliti usisivač, pa onda čisti malo nama nos, malo sebi, pokušava i ćuki. Ne pravim stres od toga, sam shvati da će mu biti lakše. Ima 22 mjeseca, Nosi koristimo od njegovog 10tog mjeseca, ako ne i ranije.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:41   #169
Koliko beba mora biti stara da bi se koristila ova vrsta aspiratora?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:15   #170
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Koliko beba mora biti stara da bi se koristila ova vrsta aspiratora?
na usisavač? kažu da može od rođenja ali mi nismo imali potrebe do 9 mj pa nemam osobnog iskustva

ako je skorz malena bebica, možda ipak krenuti sa nekom slabom jačinom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:44   #171
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Koliko beba mora biti stara da bi se koristila ova vrsta aspiratora?
mi smo s mjesec dana maloj to radili. nije to ništa strašno.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:31   #172
Bas cu danas isprobati.
Moja curka ima 18 dana i primjecujem kad bljucne da ima i sluzi i bas se nekako “cuje” kad je budna. Mislim da joj se slijeva iz nosa u grlo i da bi iskasljala al ne moze.
Cica dobro, kapam joj s fiziloskom al onda kao da sve to proguta, nista ne izbaci kroz nos.
Frka me da joj je sjedne na pluća.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:55   #173
Mi smo maloj izvlacili kad je imala.3 tjedna. Bila se prehladila, a ona rucna pumpica je bila preslaba da to izvuce.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:22   #174
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Bas cu danas isprobati.
Moja curka ima 18 dana i primjecujem kad bljucne da ima i sluzi i bas se nekako “cuje” kad je budna. Mislim da joj se slijeva iz nosa u grlo i da bi iskasljala al ne moze.
Cica dobro, kapam joj s fiziloskom al onda kao da sve to proguta, nista ne izbaci kroz nos.
Frka me da joj je sjedne na pluća.
Mozes koristiti ali stavi na jako slabo jer se sluznica moze iziritirati pa ide krv.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:56   #175
Prijavljujem da je aspirator stvarno super stvar..
Nakapala fizioloskom i dosta toga izvukla. Mišica mala je čak bila mirna kao da je skuzila da joj je lakse kad se nos ocisti.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 10:44   #176
Mame ima li koja mama viska nastavak za arianu znac ionaj koj ise ne rastavlja. Nama je jedan puko a drugi smo izgubili???
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 11:52   #177
ženice, oni aspiratori za nos na baterije, valja to išta?
imamo arianu i super nam služi
puno putujemo, ali uvijek smo išli na neka "poznata" mjesta gdje su znali pa su nam pripremili usisavač
a bome mi se ne tegli naš sa sobom

da ne dam 500kn za nešto što zapravo ne funkcionira
imam i onaj neki na "pumpicu" od prije 20 godina, nasljeđen od nećakinje (onda nije bilo ničeg boljeg) ali ono je drek

a i očekujem da mali s vremenom skuži ispuhati nos
tj. lijena majka pa ga ne forsira s tim da nauči jer smo trenutno u odvikavanju od pelena pa ne želim još i to forsirati

znam da se ariana može i u sili s ustima potegnuti, to sam u bolnici jednoj curici radila, ali nisam baš bila uspješna
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 13:45   #178
Ja sam uzela NoseFridu u Emmezeti za 80 kn i super mi sluzi umjesto usisavaca jer od njega vec ima traume
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 14:59   #179
na koju foru to radi?
to je kao neki mali usisavac na baterije?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 15:17   #180
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
na koju foru to radi?
to je kao neki mali usisavac na baterije?
Vučeš ustima i sadrzaj se zadrzi u toj cjevčici
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.