Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2002., 00:46   #1
Potvrda za poklon

Da pokusam tok misli prebaciti ovdje...
Dado Topic i Makedonija u pozadini.... Imas samo ono sto drugima das napisa Enes Kisevic na jednoj posveti. Da li, kad ste u najzescem fightu sa boljom polovicom, da li vam je misao vodilja On(a) me voli i sve sto cini, cini za moje dobro? I kada stvari izgledaju lose, i kad se cini da nema izlaza, sve je to za tvoje dobro. Kad ne zove dan dva, a trebala bi nazvat, mora da je zauzet(a) ili postoji banalan razlog zbog kojeg to nije ucinio/la. Imate li dovoljno samopouzdanja da vjerujete? Naivno vjerujete. Svako malo ta vjera biva zgazena. Da li je vasa vjera od gume ili od celika? Kalkulirate li kad dajete? Ocekujete li sto nazad? Dajete li sebe ili od sebe? Da li je dati sebe poklon ili obaveza? Poklanjate li se da prebacite odgovornost na onog drugog? Postoji igra povjerenja. Jedan partner zatvori oci i pada na ledja, drugi ga prima. Ima li toga? Mozete li zatvoriti oci i padati na ledja a da znate da ce vas netko primiti? Mozete li shvatiti da imate samo ono sto drugima date? Bez kalkulacija?
Zivot je jednostavan dok ga ljudi ne zakompliciraju. Da li netko ovdje vodi jednostavan zivot? Mozete li voditi jednostavan zivot?
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 01:06   #2
Leb...

Ne mogu te citirati cijelog... volio bih izdvojiti pitanja... ali eto ti u formi eseja...

Prije svega, ne znam kako bih odrzao prokletu vezu da nije bilo nacina da oprastamo jedno drugome, vec bi posustali nakon druge i trece svadje koliko nam je ranjiv ego, oboje. Rekli smo jedno drugome jos u pocetku da smo poput dvije porculanske lutke.
Kad ne zove dan-dva zna se... ne nema toga da ne zovemo jedno drugo dan-dva. Ne mozemo jednostavno se ne cuti. Ne cujemo li se par dana, ja sam jadan, ja sam izgubljen i onda sam frustriran i pizdim svugdje pa i po ovom Forumu... eto, to su oni zivcani postovi...
Kad dajem... ne kalkuliram ni u ludilu. Gdje god je ego prije ljubavi tu ne dolazi veza uopce da bude ostvarena. Ne smije biti kalkulacija, tu se daje bez pitanja, bez protuvrijednosti, bez ucjena. Da dozivim ucjenu ili bilo sta to bi mi rasparalo zeludac.
Padanje na ledja... jebeno smo jedno uz drugo, to je ono sto nas je odrzalo zajedno...
Ali jebeno ne vodim jednostavan zivot... ak ona nije u nevolji ja sam i obratno... ona mi je jedino sto znam da ce mi biti konstanta barem dugo vremena u zivotu... sve ostalo ce proci, nestati, istopiti se...

Lebowski, kad sam pocinjao vezu s njom, rekao sam sam sebi: "Druze, ajd jednom istjeraj stvar kako spada..." Pod svaku cijenu... iskrenost pod svaku cijenu, ljubav pod svaku cijenu... mnogo toga ne razumijem u ljudima, a jedna je nepovjerljivost... ne znam, valjda ja jos uvijek naivno vjerujem da su ljudi dobri... i ne znam koliko puta se opechem i dalje vjerujem...

Cinim i njoj gluposti, praznim frustracije, nanosim bol... zna mi oprostiti, zna, jer zna da je volim, da je prokleto volim... ali namjerno... ne, ne znam kako bih njoj namjerno nanio bol... prije samoj pomisli presavine mi se zeludac popola...

Vec dvije godine razgovaramo dva sata minimalno tri puta tjedno... natjerani smo na razgovor jer drugacije ne mozemo... daljina... mozda upravo ljudima fali ta kolicina upoznavanja, upoznavanja iznutra... na koje smo ona i ja prisiljeni... ili?

Ne poznajemo se izvana... cesto mi je i njeno lice tesko zamisliti, za kosu koliko joj je duga moram je pitati... par dana nisam znao da je uopce pocela nositi naocale... ne mogu je zagrliti kada zelim, ne mogu leci kraj nje i smiriti je kad joj je tesko... mogu samo... razgovarati, razgovarati i opet razgovarati... sve ima svoju cijenu...

Toliko.

Sentimental
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 01:13   #3
Zivot bi bio jednostavan kada bi sve ovisilo samo o nama ( a mozda ni tada ne bi bilo jednostavnno). U svadama je opcenito jako tesko vjerovati da je taj netko drugi u pravu, ali kako me je mama odgajala da ljutnja ne pase uz moju pojavu, ne znam se ljutiti dulje od 5 minuta, pa ako taj netko ne zove, zovem ja, ispricavam se cak i kad ne mislim da sam kriva. Dajem sebe, svu sebe, ne zato jer mislim da moram, nego zato sto kad se dajem znam da tamo pripadam. Sad se ne bacam na leda, jer iza mene nema nikog (a pad bi bio vrlo nezgodan).
black sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 01:30   #4
Quote:
ne znam se ljutiti dulje od 5 minuta, pa ako taj netko ne zove, zovem ja, ispricavam se cak i kad ne mislim da nisam kriva.
Misao koje se treba drzati.
Quote:
Dajem sebe, svu sebe, ne zato jer mislim da moram, nego zato sto kad se dajem znam da tamo pripadam.
Kad dajes sebe, dajes sebe. Ne znas kome se dajes. Ili znas? Da li se dajes bas zato sto znas gdje se dajes? Znas da tamo pripadas pa se dajes? Sto je bilo prvo, kokos ili jaje?
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 01:38   #5
Istina, ne znam kome se dajem, ali umislim si da znam, jer kad bi se pitala:"tko je uopce ovaj covjek?" ne znam da bi ista ispalo od toga. Bez matematike; ako volim, dajem sve.
black sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 01:49   #6
Da te sad cijelu ne kvotam, udaj se mene Ako se pitas , postavljas i odgovore, ne postoji pitanje na koje ne ne postoji odgovor u ocima pitaoca.Ako se radi o ljubavi.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 02:12   #7
Quote:
Da te sad cijelu ne kvotam, udaj se mene


Sljedecu subotu sam zauzeta, ali za dva tjedna sam slobodna

Quote:
Ako se pitas , postavljas i odgovore, ne postoji pitanje na koje ne ne postoji odgovor u ocima pitaoca.Ako se radi o ljubavi.
Zato se bolje ne pitati neke stvari. Ako si s nekim koga volis, nemas se sta ruzno pitati.
black sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 02:14   #8
I tako...

Leb i Sol... SLATKO!!!
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 02:16   #9
Re: I tako...

Quote:
Originally posted by Sentimental
Leb i Sol... SLATKO!!!
 
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 13:31   #10
Zanimljiv mi je tvoj uvod Lebowski. Ja cu ti nastojati odgovoriti jednostavno. Vjerujem, naravno da vjerujem, jer drugacije ne bih mogla zivjeti. I ne mogu razumjeti ljude koji zive da ne vjeruju.
Istina, puno puta se moje vjerovanje izjalovilo i naravno da onda sam sebi kazes da vise neces vjerovati. I tako neko vrijeme. I kako dani prolaze shvatis da ne mozes zivjeti tako da ne vjerujes. I onda opet pocnes vjerovati i budes ono sto u svojoj biti i jesi. Kako mi je jedan lik svojeveremeno rekao - uvijek ces ostati prokleto pozitivna, kakvu te pamtim i kakvu sam te i upoznao. Mislim da je to jedino ispravno i inteligentno. A ako i nije, bas me briga, to je moj izbor
 
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 13:41   #11
Eto...ja mislim da živim jednostavno...Al' onda naiđu ljudi koji me uvjeravaju da ne vidim dublji i širi smisao...I da je sve ovo privid kome se ne treba predati, nego uvijek tražiti ono ISTINSKO! Al' ne shvaćaju da svatko sam sebi određuje ono istinsko i da je mir sa sobom najvažniji....
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 13:50   #12
sentimental, da.....
to me tak podsjeca na moju bivsu vezu...tak uzasno....
to je jednostavno tako....fakat je...
ali ona vise nije mogla...a ja bijah misljenja that love conquers all
da, istina, ali kaj kad ljubavi nestane zbog prevelikih oluja i predugih bonaca.....koje se smjenjuju protiv zelja, protiv razuma...
kaj onda?
ja nemrem drugacije,
Quote:
Cinim i njoj gluposti, praznim frustracije, nanosim bol... zna mi oprostiti, zna, jer zna da je volim, da je prokleto volim...
Quote:
kad sam pocinjao vezu s njom, rekao sam sam sebi: "Druze, ajd jednom istjeraj stvar kako spada..." Pod svaku cijenu... iskrenost pod svaku cijenu, ljubav pod svaku cijenu... mnogo toga ne razumijem u ljudima, a jedna je nepovjerljivost... ne znam, valjda ja jos uvijek naivno vjerujem da su ljudi dobri... i ne znam koliko puta se opechem i dalje vjerujem...
ali sjebe te....i ja sam mislio da vjerujem ali nepovjerenje je uvijek bilo prisutno....ja vise ne vjerujem da su dobri...isu..
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 16:14   #13
Re: Potvrda za poklon

Quote:
Originally posted by lebowski
Da li je vasa vjera od gume ili od celika?
Sad si me natjerao na razmišljanje....
Moja je vjera od čokade. Slatka je i istopi se lako.

Quote:
Postoji igra povjerenja. Jedan partner zatvori oci i pada na ledja, drugi ga prima. Ima li toga? Mozete li zatvoriti oci i padati na ledja a da znate da ce vas netko primiti?
Poučena iskustvom i mudrošću koja dolazi s godinama dobro znam da upravo u tome trnutku može zazvoniti telefon i onaj će iza mene pomisliti da još nisam počela padati, da sam registrirala poziv, pa će odjuriti po slušalicu. Najgore padove najčešće prouzrokuju nesporazumi.

Quote:
Zivot je jednostavan dok ga ljudi ne zakompliciraju. Da li netko ovdje vodi jednostavan zivot? Mozete li voditi jednostavan zivot?
Mislim da ne. Meni bi to brzo postalo dosadno.

Sentimental, tvoj sam post sa guštom pročitala. Prelijepo!
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 18:20   #14
Vjev...jednostavno = ne komplicirano...probaj ponekad; daleko je od dosade i zahtijeva raznovrsna umijeća
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 18:40   #15
ja kompliciram
jebo me blesavog
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 20:07   #16
Quote:
da, istina, ali kaj kad ljubavi nestane zbog prevelikih oluja i predugih bonaca.....koje se smjenjuju protiv zelja, protiv razuma...
U ljubavi se ne borite jedno protiv drugog, nego jedno za drugog i zajedno da odrzite vezu... kad to postane borba ega protiv ega, prva pogine ljubav... gotovo je onda... ne u toj bitci nema pobjednika... tu se zrtvuje da bi se imalo... tu se pogiba da bi se zivjelo i to jedno za drugo... i obostrano...

Quote:
ali sjebe te....i ja sam mislio da vjerujem ali nepovjerenje je uvijek bilo prisutno....ja vise ne vjerujem da su dobri...isu..
A ti se onda ne daj... vidio si pricu o Mitrovicanki... to me zatvorilo prema ljudima, ali borio sam se protiv toga... ide se dalje... shta sad... cemo se zatvarati, cemo gledati sve sa negativnom predznaku? Da ti nisi u kakvoj depresiji ili tako nesto?
Shto te ne ubije cini te jacim... ako nije tako, onda te ubilo...
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 23:25   #17
Mene zivciraju muskarci koji misle da ljubav sve pobjedjuje. I zene koje isto to misle. Gdje vi ljudi zivite???
 
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 00:01   #18
u dugavama...
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 12:07   #19
Quote:
Originally posted by Sanjar61
Vjev...jednostavno = ne komplicirano...probaj ponekad; daleko je od dosade i zahtijeva raznovrsna umijeća
hehehe.... Ne kužim ponajbolje.... Ako zahtjeva razmovrasna umjeća onda je komplicirano do jaja!
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 12:14   #20
Re: Potvrda za poklon

Quote:
Originally posted by lebowski
Da li netko ovdje vodi jednostavan zivot? Mozete li voditi jednostavan zivot?
Ne.Ja mislim.Shto znachi jebeni jednostavan zivot?
ne mogu voditi jednostavan zivot, jer zivot, uz duzno poshtovanje spram mudrih izreka od prije petsto godina, UOPCE NIJE JEDNOSTAVAN.

Pa, ne mogu na sunchanje , kad je mjesechina,

Boli me kukurijek za pokushaje "jednostavnoga zivota".Lazu oni koji kazu da je jednostavan - jep, otprilike k'o konstrukcija atomske bombe.Samo chekash kad i gdje ce te raznijeti.A ti si taj koji ga demontira.
Pa ti vidi shto je to jednostavno.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.