Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 15:30   #2081
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ovo s malom predškolkom je kriminalan primjer.
Ali vidim da se spominju tinejđeri kao prihvatljiva opcija.
Za mene isti kuki. Ako ne i gori.
U koja se tek sranja ti za vrijeme ljetovanja mogu uvaliti.
Na stranu lake droZe, kad se samo sjetim što smo mi kao tinejđeri preko ljeta radili.

Jedan frend je pijan sjeo u frendov auto i proveo godinu u bolnici.
Jednom smo si umislili kako nam je svjetionik dovoljno blizu da doplivamo do njega (naravno nitko nije razmišljao kako ćemo nazad), pa je frendicu nasrid kanala uhvatio grč, skoro se utopila.
Jedan biser si je umislio da može odskočiti x metara s krova jednog objekta, preko kamenja pa u more (morali smo mu starog zvati da ga skine s krova).
Jedan je žustro skočio sa skakaone i napravio fini podvodni luk dok nije čelenkom poljubio temelje skakaone (krvi kao u Raljama i milijun punata).
Najslavnije je bilo kad smo otišli na susjedni otok, svi maloljetci u cvijetu debilizma, ponijeli samo vinčinu za piti (bez kapi vode). Došli u uvalu i tek onda skužili posljedice svojih djela. Dok se "kapetan" odlučio vratiti, par njih se na 40 stupnjeva natankalo, jedan skoro svisnuo od trovanja alkoholom.

Koji prihvatljivi tinejđeri. Oni su ljeti ugrožena skupina. Doslovce. Ugroženi.
Pa vrijeme je da ti karma vrati istom mjerom.
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:34   #2082
Ova tema je komedija
Kaj si sve ljudi dozvoljavaju to nije normalno.
Uvijek sam si mislila kako to da svi imaju gdje ljetovat osim mene haha sad znam i zasto , uvaljuju se gdje stignu, uzas.
Ima toga i ovdje na kontinentu, kad dolaze u zg misle da je ovo prenociste kak se kome sprdne , bez najave samo banu. Jesu li ljudi sve ludi ili kaj
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:41   #2083
samo najuža rodbina je tako dobrodošla, a i s njima podrazumijevam reciprocitet. ako nisi spreman uzvratiti na neki način, zaboravi.

imam članova familije koji ne razumiju koncept uzajamnosti, pa su s godinama polako nestali s horizonta svima. dobro, ne trebaju nikoga, nemam problema s time, ali to je isto dvosjekli mač - ako im nešto najednom zatreba, neće naići na spremnost drugih.

usput, na neke upise sam se upitao, jesu li ti ljudi zapravo javili tim svojim parazitima u drugim gradovima da im treba pomoć oko nečega, bilo je spomena nekog betoniranja, ili su očekivali da oni to sami nekako shvate?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:41   #2084
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Koji prihvatljivi tinejđeri. Oni su ljeti ugrožena skupina. Doslovce. Ugroženi.
imas pravo ali kombinacija s djecom slicnih godina koja se međusobno poznaju je jedina imala donekle smisla
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:48   #2085
Quote:
ellaria kaže: Pogledaj post
imas pravo ali kombinacija s djecom slicnih godina koja se međusobno poznaju je jednina imala donekle smisla
Pa to.

I onda da djeca od lee nagovore babu nek frendica ostane s njima tjedan dana da se podruže, neće smetat, budu skupa suđe prale... Ili tak nekaj.

Ovo da lea zove bivšu sveki da joj uvali klinku od poznanika koji čekaju odgovor pred vratima.

Kak ljudima padne na pamet doć na OTOK i kucat po vratima. Ajd ovi koji banu kod mojih svekića koji su 2h od ZG i odmah nakon silaska s autoceste. Ovo mi je misterij.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:55   #2086
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Pa vrijeme je da ti karma vrati istom mjerom.
Pa neka mi onda vrati s mojim djetetom, a ne s tuđim prištavcima.

Iako ja sam još bila super. Dao Višna da moj mali bude poput mene.
Bila sam protiv plivanja do svjetionika od starta (jebeni pear pressure), a nisam takla ni kap alkohola na otoku prokletih. Samo sam se nagledala toga za dva života.

Quote:
ellaria kaže: Pogledaj post
imas pravo ali kombinacija s djecom slicnih godina koja se međusobno poznaju je jednina imala donekle smisla
Ma no way. Sve i da su na isti dan rođeni.
Tuđe dijete je uvijek odgovornost. Ajde za svoju se moraš brinuti, ne možeš baš pobjeći od njih vrišteći. Ali uz svoju još si natakariti tuđu, zbog koje ti sutra ima netko žderati jetru na živo ako se nešto dogodi....ma dajte ljudi.

U tom kontekstu sam se sjetila moje pokojne prabake (here we go), kad je čuvala mog ujca dok je bio klinjo. I mali pao niz stepenice i dobro se sredio. Pa je žena danima plakala mojoj baki na ramenu i rekla joj da bi više voljela da je pao dok ga je vlastita mater čuvala.
Je, isto bi ga boljelo, ali opet - nije to isto.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 16:30   #2087
vezano na tuđu djecu i čuvanje istih: iz bliskih krugova ljudi priča. slavilo djete 10 rođendan. doma. veliki su za igraonice blablabla....majka slavljenika sklonila tepih sa stepenica da u strci netko ne zapne i ne padne. i ne spava vrag. jurcali po stepenicama i jedno djete padne, razbije glavu. rezultat:roditelji djeteta koje se ozljedilo su tužili roditelje slavljenika i tražili 150.000,00 kn za duševne boli i ozljedu. majka slavljenika je i ovak bila u komi ali ovi su ih natezali po sudu 3 godine. nisu dobili ništ.....ali ovaj mali više nikad nije slavil rođendan doma..sad ima 16 pa pretpostavljam da mu to i nije napeto ali onak...gorčina
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 17:07   #2088
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
ja??'pa ništ, oni su ostali na plaži, ja sam ih nazvala i rekla da mi je to sve van pameti. i da ubuduće ne uznemiravaju moje svekiće ili starce jer su to već stari ljudi i ja sam zahvalna kaj hoće biti s unucima a ne da im uvaljujem tuđu djecu. bil je muk s druge strane. rekla hvala i bok

JA ovo jednostavno ne mogu vjerovati.!!Oni bi doslovno uvallili svoje dijete(mada mi se cini da je prvi plan bio da se svi uvale),BIVSOJ svekrvi svoje POZNANICE???I ostaviti klinku na 10 dana nepoznatoj zeni?Pa ovo je slucaj za centar....jbte koji ludjaci.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 17:13   #2089
ja si samo zamišljam kak se to djete osjećalo u trenu dok su oni imali ovu raspravu...meni ovo lošije od ivice i marice.mi smo poznanice, radile skupa prije 15 godina, neko vrijeme bile susjede, ali nikad nismo bile frendice, posjete i druženje. mali je grad i srečemo se ali ovo mi je van pameti.a ne znam. evo baš danas imam druženje s babama svojima i jedna radi na czss. budem pitala na ovu temu
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:23   #2090
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
vezano na tuđu djecu i čuvanje istih: iz bliskih krugova ljudi priča. slavilo djete 10 rođendan. doma. veliki su za igraonice blablabla....majka slavljenika sklonila tepih sa stepenica da u strci netko ne zapne i ne padne. i ne spava vrag. jurcali po stepenicama i jedno djete padne, razbije glavu. rezultat:roditelji djeteta koje se ozljedilo su tužili roditelje slavljenika i tražili 150.000,00 kn za duševne boli i ozljedu. majka slavljenika je i ovak bila u komi ali ovi su ih natezali po sudu 3 godine. nisu dobili ništ.....ali ovaj mali više nikad nije slavil rođendan doma..sad ima 16 pa pretpostavljam da mu to i nije napeto ali onak...gorčina
Ajme hororčine.
Jadni klinci.
I bez tužbe je horor samo po sebi.

Moj mali rođendane od prve godine slavi doma. Živimo u kući, okućnica, stepenice, terasa. Dobro, zatvorim portun, ali ljudi cirkuliraju, ulaze izlaze...vani je naravno, cesta. Uvijek zovemo i starce.
Da, izdatak je, ali nema šanse da vodim računa o svoj toj klinčadiji sama. Svakoga dovedu oba ili barem jedan roditelj, bacimo roštiljadu i svi se zabavimo. Svi pazimo globalno na sve, nije da ćeš samo slijepo gledati u svoje, ali zna se tko je čija primarna skrbi i tko je obvezan voditi računa o svom djetetu.

Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
ja si samo zamišljam kak se to djete osjećalo u trenu dok su oni imali ovu raspravu...meni ovo lošije od ivice i marice.mi smo poznanice, radile skupa prije 15 godina, neko vrijeme bile susjede, ali nikad nismo bile frendice, posjete i druženje. mali je grad i srečemo se ali ovo mi je van pameti.a ne znam. evo baš danas imam druženje s babama svojima i jedna radi na czss. budem pitala na ovu temu
Ma nema tu elemenata za czs. Malo se pretjeruje.
Roditelj svoje dijete na čuvanje može ostaviti bilo kojoj odrasloj osobi po vlastitom nahođenju. Jednom je nepoznata osoba bila i dadilja (koliko god preporuka prethodno čuli i vidjeli) pa roditelji djecu ostavljaju njoj.
Ipak, iako nije protuzakonito, jednostavno je neoprezno i onako, van pameti kad se uzme cjelokupni kontekst u obzir.

Ovo na termu Ivice i Marice me podsjetilo na epizodu kojoj sam svjedočila. Ja kod frendice na moru na kavi, njena baba čeka sina i snajhu koji stižu iz Zg-a s malim. Sad ja mislila da će oni svi ostati, kad ne, starci samo ostavljaju osnovnoškolca babi, a oni idu dalje (negdje su si uplatili cijeli godišnji). Mali plače, jeca, moli starce da ga povedu, obećava da će biti dobar samo da ga barem jedno ljeto povedu sa sobom. Mater gura malog babi, otac izbacuje stvari iz gepeka. Neću nikad zaboraviti tu scenu. Filmska.
Dobro, ima od toga...sad je mali veliki.

Inače kužim želju da se malo makneš od svega, pa i od vlastitih klinaca.
Ja bi svoga nekad na raketu, pa na mjesec...Ne volim s malim ići na plažu i kupanje mi je baš pravi gušt kad njega nema. Najviše ga volim pustiti mužu na plaži i otići se malo baciti na miru.
Ali ne kužim ovo gore nikako.
Grimmova priča.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:38   #2091
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Mali plače, jeca, moli starce da ga povedu, obećava da će biti dobar samo da ga barem jedno ljeto povedu sa sobom. Mater gura malog babi, otac izbacuje stvari iz gepeka. Neću nikad zaboraviti tu scenu. Filmska.
Sa mnom rade ljudi koji dan nakon što se škola i vrtić ugase pale pilu i šibaju klince prvo mjesec dana kod njegovih, a onda mjesec dana kod njenih. Obje lokacije su na sigurnih 300km od mjesta gdje se živi.

Što se tiče ljetovanja, volim kad krenu suptilna pitanja: ''kad ste mislili dolje ove godine'', misleći pri tome na otočni kućerak. U zadnjih 10 dana čujem pitanje barem 1x dnevno...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:49   #2092
srećom pa imam luxuz da svake godine provedemo tjedan dana sami ja i dragi. sve je stvar dobre kombinatorikeali za to vrijeme su mi djeca u mojoj kući s bakama i djedovima. doduše 2 od 3 su sad već i punoljetna pa imaju i svoje kombinacije. ali da se sve dogovorit...jedva čekam morečisto da se maknem od ljudi koje svaki dan vidim.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:59   #2093
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Što se tiče ljetovanja, volim kad krenu suptilna pitanja: ''kad ste mislili dolje ove godine'', misleći pri tome na otočni kućerak. U zadnjih 10 dana čujem pitanje barem 1x dnevno...
Imaš dosta pretendenata, za razliku od mene.
Ali ja ni nemam svoju nekretninu na moru. Imaju je moji starci. Oni su ponekad u kući kad idem na ljetovanje, a ponekad nisu. Presmiješno mi je kad moram nekom objašnjavati da to nije moja kuća i da samo zato jer je prazna ne mogu u nju dovoditi svoje frendove kad odlazim na ljetovanje. Imala sam nedavno baš neugodnu situaciju s jednom frendicom zbog tih nekih smatranja. Ono, "ja to ne kužim zašto tvojima smeta da im netko dođe u kuću dok ih nema, što tvoji imaju protiv mene".

Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
srećom pa imam luxuz da svake godine provedemo tjedan dana sami ja i dragi. sve je stvar dobre kombinatorikeali za to vrijeme su mi djeca u mojoj kući s bakama i djedovima. doduše 2 od 3 su sad već i punoljetna pa imaju i svoje kombinacije. ali da se sve dogovorit...jedva čekam morečisto da se maknem od ljudi koje svaki dan vidim.
Blago vam se. Meni muž ljeti najintenzivnije radi i nema šanse za tjedan dana ikakvog godišnjeg.

Inače, ne ostavljam malog bakama i djedovima danima. Kužim da drugi mogu, ali ja ne mogu. Ne još. Možda kad bude stariji. Nemam problem da bude kod bake i djeda tijekom dana, ali spavati moramo pod istim krovom.
Za slobodno vrijeme s mužem imam dadilju, pa tijekom cijele godine idemo u noćni provod, ili u kino, ili u restoran i na ples ili na koncert.....čemu se dosta mojih frendica čudi. Kad sam tražila dadilju, onda mi je dosta njih govorilo da neću naći nekoga da mi čuva maloga navečer, pa sam skužila da malo njih to u praksi radi.
Da imam više para i svoju kuću na moru povela bih definitivno dadilju na GO. E to je meni luksuz. Budeš zajedno, a opet se odvojiš po potrebi.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 09:14   #2094
ovo s dadiljom je meni bilo skroz nepraktično. pa sam to nakon tri godine ukinula. imamo domačicu koja je dok je dijete bilo manje zapravo bila njezina dadilja, pa je išla s nama i na go. ali čim je navršila 3 godine bilo mi je lakše pa sam to stopirala...nisam imala osjećaj ko da sam na go. a morala sam ju vodit da bi ipak bila malo i sa starijim klincima, pošto su oni imali posve drukčiji tempo od bebe.meni je super jer zapravo dede i bake sami dogovore raspored kad bude tko na moru s klincima, po njhovoj želji.obzirom da se malo viđaju kroz godinu zbog obaveza onda mi je ovak super. a onda klinci odu i s tatom na more i svi sretni
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 20:57   #2095
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
ja??'pa ništ, oni su ostali na plaži, ja sam ih nazvala i rekla da mi je to sve van pameti. i da ubuduće ne uznemiravaju moje svekiće ili starce jer su to već stari ljudi i ja sam zahvalna kaj hoće biti s unucima a ne da im uvaljujem tuđu djecu. bil je muk s druge strane. rekla hvala i bok

Pa dobro očito ovi roditelji nisu baš normalni i zdravi u glavi a nisu ni dobri roditelji kada nepoznatim ljudima i familiji nekih poznanika žene 10 dana ostaviti dijete.
Mislim ne brinući za djetetovu sigurnost i psiho stabilnost tih nepoznatih ljudi.
Da ostave maleno dijete samo sa nečijim nepoznatim svekićima ili nekim nepoznatim starijim osobama ? Ostave malo dijete sa njima na drugom kraju države ? Luđaci.
Ne znam kaj napisati osim da je ovo prebizarno ponašanje.
Kao da su se očajno željeli riješiti djeteta preko ljeta. Malo dijete od tek 7 godina koje nejde ni u školu uvaliti potpuno nepoznatim ljudima ? Gotovanstvo i nemar nepodobnih majki. Strašno.
Takav neodgovorni roditeljski egoizam zaslužuje psiho obradu majke i oca te rad socijalnih centara.
To je druga stvar od uzimanja siromašne nećakinje na more, sestrine ili bratićeve djece koja inače ne mogu na more itd.
Ovo jednostavno nemrem belivit da je netko u stanju napraviti.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 21:03   #2096
Bilivi, bilivi.

Da nema takvih fenomena,ne bi nam bilo ni teme.
Koja je, kako je netko već primjetio, živa komedija.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 10:21   #2097
nastavak priče o nepozvanim gostima: vratila mi se sad kćer s kave i veli da je srela ovo dvoje s djetetom i gđom A. uvalili su se kod žene koju znaju još slabije nego mene veli da je gđa A rekla da su rekli samo 2 noći jer kad su već došli tak nezgodno kaj se djete bar malo okupa......gđa A je sestra njihove radne kolegice
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 10:28   #2098
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
nastavak priče o nepozvanim gostima: vratila mi se sad kćer s kave i veli da je srela ovo dvoje s djetetom i gđom A. uvalili su se kod žene koju znaju još slabije nego mene veli da je gđa A rekla da su rekli samo 2 noći jer kad su već došli tak nezgodno kaj se djete bar malo okupa......gđa A je sestra njihove radne kolegice
Meni je "fora" što nitko od tih parazita nije ni približno siromašan i socijalni slučaj. Ili se varam?
Nisi li trebala ukazati susjedsku solidarnost i upozoriti ih na parazite?
Treba to nagariti dvocijevkom. Stoka je to.

konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 10:44   #2099
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
nastavak priče o nepozvanim gostima: vratila mi se sad kćer s kave i veli da je srela ovo dvoje s djetetom i gđom A. uvalili su se kod žene koju znaju još slabije nego mene veli da je gđa A rekla da su rekli samo 2 noći jer kad su već došli tak nezgodno kaj se djete bar malo okupa......gđa A je sestra njihove radne kolegice
Kakvo sramoćenje... voljela bi da se prepoznaju. Pa koliko košta f..ing apartman 2 dana??
Ustvari bilo bi super da posta netko od tih koji navraćaju par dana "da se dijete bar malo okupa" da daju svoje viđenje situacije, ono da li ih je sram, koliko uštede i tako to..
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 10:50   #2100
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
nastavak priče o nepozvanim gostima:.....jer kad su već došli tak nezgodno kaj se djete bar malo okupa
koliko sam shvatila, već jučer su se svi okupali

ti si se uspješno izvukla, ali možda ne bi bilo loše da se toj ženi kod koje su se uvalili malo otvore oči... imam dojam da će se dva dana samo tako umnožiti
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.