Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2011., 16:51   #1
Oil Pulling

Stara ayurvedska metoda detoksikacije organizma hladno cijeđenim (hladno prešanim) suncokretovim uljem.

Molio bih sve koji imaju iskustva s ovom metodom da ista podijele uključivanjem u temu.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:59   #2
Mislim da nije obavezno suncokretovo ulje. Može biti i maslinovo, sezamovo ili drugo. Važno je da je prirodno, odnosno, nerafinirano.
Ulje mućkaš u ustima nekih 15 do 20 minuta i sipljuneš. NIKAKO NE PROGUTATI! Ulje bi trebalo biti posve bijelo. Nakon toga ispereš usta vodom.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:11   #3
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Mislim da nije obavezno suncokretovo ulje. Može biti i maslinovo, sezamovo ili drugo. Važno je da je prirodno, odnosno, nerafinirano.
Ulje mućkaš u ustima nekih 15 do 20 minuta i sipljuneš. NIKAKO NE PROGUTATI! Ulje bi trebalo biti posve bijelo. Nakon toga ispereš usta vodom.
da može biti i kantarionovo. evo ja sam počeo prije tjedan dana i počeo sam se raspadati. tri dana sam imao temperaturu, upalilo mi se grlo, nos mi je začepljen, a ima još nekih reakcija.

e, mene sada interesira da li su to samo reakcije ili je neki virus. negdje sam čitao da je to sasvim normalno i da traje najviše dva tjedna. pa bih molio ako tko može da mi opiše svoje iskustvo ili saznanje.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:15   #4
radije koristi suncokretovo ako je na svoju ruku, najuniverzalnije za to.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 00:08   #5
ne mogu vjerovati da nitko ne mućka ulje u ustima.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 02:22   #6
ovaj tvoj post iznad je genijalan

ja sam pred dvije godine nekoliko dana mućkala ulje u ustima pa mi je dosadilo. potaknula ovim topicom, razmišljam da opet počnem od sutra, dvaput dnevni, ujutro i navečer, suncokretovo ulje.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 12:50   #7
Quote:
Aiko22 kaže: Pogledaj post
ovaj tvoj post iznad je genijalan

ja sam pred dvije godine nekoliko dana mućkala ulje u ustima pa mi je dosadilo. potaknula ovim topicom, razmišljam da opet počnem od sutra, dvaput dnevni, ujutro i navečer, suncokretovo ulje.
i reci mi da li si imala nekih nus pojava tipa temperature ili nekih bolova.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:19   #8
nisam imala nikakvih nuspojava. javit ću ti ako šta bude u sljdećih nekoliko dana. upravo sam saznala da od frenda mama mućka ulje, danas ću pitati ima li ona nuspojava pa ti javim.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:55   #9
ja sam se doslovce sutradan razbolio, ali evo sada mi prolazi. ovo zvuči ludo s obzirom na to da kada me pukne virus treba mi i po 20 dana da mi bude barem malo bolje, tako već sada mogu reći da je sve posljedica mućkanja.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 14:12   #10
često se dogodi da se ljudi nakratko razbolje nakon alternativnih tretmana. evo, frend mi je upravo javio da je njegovoj mami jedan dan tekla krv iz nosa, ali nemamo pojma ima li to veze sa oil pullingom.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 14:40   #11
Quote:
Aiko22 kaže: Pogledaj post
često se dogodi da se ljudi nakratko razbolje nakon alternativnih tretmana. evo, frend mi je upravo javio da je njegovoj mami jedan dan tekla krv iz nosa, ali nemamo pojma ima li to veze sa oil pullingom.
zanimljivo. čitao sam da je uobičajeno da se takve stvari događaju ali nisam siguran. moja supruga i ja smo se žestoko razboljeli ali ne mogu to usporediti s nekim virusom.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 15:58   #12
ne znam koliko imate iskustva sa alternativnim metodama, ali to je posve uobičajeno. glavobolje, pojačano mokrenje, bol u mišićima, razdražljivost, grlobolje....sve su to normalne nuspojave čišćenja organizma, naravno, ako ne traju predugo.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:29   #13
Quote:
Aiko22 kaže: Pogledaj post
ne znam koliko imate iskustva sa alternativnim metodama, ali to je posve uobičajeno. glavobolje, pojačano mokrenje, bol u mišićima, razdražljivost, grlobolje....sve su to normalne nuspojave čišćenja organizma, naravno, ako ne traju predugo.
evo danas osmi dan i sve mi je bolje. upoznat sam s alternativom, ali ovo mi je bilo nepoznato.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:36   #14
znaci cekaj, zdravi ljudi bez simptoma muckaju ulje u ustima, dobe grde simptome gripe, nastave muckat ulje i simptomi prestanu?
how about da se preskoci kompletni dio sa muckanjem?
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:42   #15
I je i nije smislena ta prica o povecanju simptoma zbog nekog ciscenja. Moze biti. Moze biti i jednostavni prirodni proces odradjivanja bolesti kojem se onda subjektivno pridaju znacenja da bi se opravdala terapija. Moze biti i cista nuspojava pa se cesto se to samo koristi kao izgovor i to tim vise sto je losija osoba koja se time bavi. Moze biti i umisljeno ako se prezentira kao ocekivana reakcija (cisto zbog sugestije) sto onda pojacava placebo efekt zbog jacanje vjere u to da se "nesto desava", slicno i sa spomenutim poistovjecivanjem spontanih reakcija na bolest sa necim sto je posljedica terapije.

A sto se ayurvede tice citava njena poanta je prilagodjavanje tretmana individualnoj situaciji i cesto koristenje kombinacija veceg broja postupaka (ili sastojaka u lijeku) uz sami aktivni da bi se uklonile nuspojave.

Pop alternativa carobnih rjesenja i metoda je sto se ayurvede tice cista prostitucija, cak niti opce stvari tipa cyavanprasha koje se prodaju u svakom indijskom marketico ko kakav multivitamin nisu svima preporucljive. Stvarno mi se dojadilo ponavljati, ocito postoji neka privlacnost prema takvim stvarima, kao sto ce se zbog marketinga kupovati skuplji i nekvalitetniji ajfon radije nego nesto manje "in", jebga.

Sto se ovog tice, ponavljam, koliko mi je poznato suncokretovo ulje se preporuca kao relativno neutralno, a ti koristis neko drugo. No ne znam dovojno o tome da donosim zakljucke i povlacim veze, mogao bi eventualno probati zamjeniti za sunc. pa vidjeti. U svakom slucaju u slucaju nedoumica odi do ayu lijecnika, ne kuzim uopce poantu lupanja po treapijama tek tako, jer su nam fora
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 18.12.2011. at 18:48.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:58   #16
Kako može biti stara ayurvedska metoda detoksikacije organizma suncokretovim uljem kad je suncokret iz Amerike a u Europu a onda i u Indiju je donesen u 18 stoljeću .
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 19:11   #17
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Kako može biti stara ayurvedska metoda detoksikacije organizma suncokretovim uljem kad je suncokret iz Amerike a u Europu a onda i u Indiju je donesen u 18 stoljeću .
Tako sto nije sve tako staro a cak i u najstarijim tekstovima se inzistira na tome da se treba prilagodjavati promjenama u drustvu, lajfstajlu itd i ne drzati slijepo neceg sto je negdje zapisano. Ako se pozna djelovanje neke namirnice, ulja, travke, cega vec nije problem staviti u ayu kontekst
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 19:28   #18
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
I je i nije smislena ta prica o povecanju simptoma zbog nekog ciscenja. Moze biti. Moze biti i jednostavni prirodni proces odradjivanja bolesti kojem se onda subjektivno pridaju znacenja da bi se opravdala terapija. Moze biti i cista nuspojava pa se cesto se to samo koristi kao izgovor i to tim vise sto je losija osoba koja se time bavi. Moze biti i umisljeno ako se prezentira kao ocekivana reakcija (cisto zbog sugestije) sto onda pojacava placebo efekt zbog jacanje vjere u to da se "nesto desava", slicno i sa spomenutim poistovjecivanjem spontanih reakcija na bolest sa necim sto je posljedica terapije.

A sto se ayurvede tice citava njena poanta je prilagodjavanje tretmana individualnoj situaciji i cesto koristenje kombinacija veceg broja postupaka (ili sastojaka u lijeku) uz sami aktivni da bi se uklonile nuspojave.

Pop alternativa carobnih rjesenja i metoda je sto se ayurvede tice cista prostitucija, cak niti opce stvari tipa cyavanprasha koje se prodaju u svakom indijskom marketico ko kakav multivitamin nisu svima preporucljive. Stvarno mi se dojadilo ponavljati, ocito postoji neka privlacnost prema takvim stvarima, kao sto ce se zbog marketinga kupovati skuplji i nekvalitetniji ajfon radije nego nesto manje "in", jebga.

Sto se ovog tice, ponavljam, koliko mi je poznato suncokretovo ulje se preporuca kao relativno neutralno, a ti koristis neko drugo. No ne znam dovojno o tome da donosim zakljucke i povlacim veze, mogao bi eventualno probati zamjeniti za sunc. pa vidjeti. U svakom slucaju u slucaju nedoumica odi do ayu lijecnika, ne kuzim uopce poantu lupanja po treapijama tek tako, jer su nam fora
zanimljivo je to što nisam ni znao čemu služi niti koje simptome može izazvati tako da placebo efekt možeš odmah isključiti.

Quote:
Aiko22 kaže: Pogledaj post
ovaj tvoj post iznad je genijalan

ja sam pred dvije godine nekoliko dana mućkala ulje u ustima pa mi je dosadilo. potaknula ovim topicom, razmišljam da opet počnem od sutra, dvaput dnevni, ujutro i navečer, suncokretovo ulje.
jesi li počela? ima li kakvih reakcija?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 26.12.2011. at 21:05.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 14:57   #19
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Mislim da nije obavezno suncokretovo ulje. Može biti i maslinovo, sezamovo ili drugo. Važno je da je prirodno, odnosno, nerafinirano.
Ulje mućkaš u ustima nekih 15 do 20 minuta i sipljuneš. NIKAKO NE PROGUTATI! Ulje bi trebalo biti posve bijelo. Nakon toga ispereš usta vodom.
bas se ja nedavno informirala o tome ali ono sto sam ja procitala govori da mora biti bas suncokretovo ili sezamovo jer da s drugim vrstama ulja nisu uspjeli dokazati djelovanje.

meni je sad nejasno kak cu muckati to u ustima 15 min da ne progutam..meni tesko muckati vodicu za usta 1 min, a kamoli ovolko

evo linka:http://oilpulling.com/
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 15:05   #20
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
bas se ja nedavno informirala o tome ali ono sto sam ja procitala govori da mora biti bas suncokretovo ili sezamovo jer da s drugim vrstama ulja nisu uspjeli dokazati djelovanje.

meni je sad nejasno kak cu muckati to u ustima 15 min da ne progutam..meni tesko muckati vodicu za usta 1 min, a kamoli ovolko

evo linka:http://oilpulling.com/
I nerafinirano....hladno tiješteno, ja sam uzimala ono suncokretovo od Alnature u DMu...

I meni je isto ta minutaža bila problem, zato sam to i pustila-a činilo mi se da ima efekta, činilo mi se da su mi zubi povratili svoju bjelinu, nemam osobito žute zube ali sam veliki kavopija i zbilja mi se činilo da mi zubi puno bolje izgledaju....
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.