Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2012., 22:24   #41
Mislim da je jedna od bitnijih stvari koje sam naučila u 4 godine pjevanja to da NE postoji ženski falset, odnosno u pravilu žene ne pjevaju falset.
I da pojasnim još neke stvari, postoji više vrsta pjevanja: grleno (iliti head voice, taj famozni falset), middle voice (ovak kak pričaš) i chest voice, a postoje i glasovi (ženski: alt, mezzosopran i sopran). Glas alt je duboki ženski glas, mezzosopran je srednje visoki, a sopran visoki glas (svatko tko bez problema otpjeva gornji C, cijeli D dur i slično se smatra sopranom).
Primjerice, alt glas ne može otpjevat gornji C kolko god tečajeva i sati pjevanja prođe, a sopran ne može otpjevat donji C pa na niže.
Poanta ovog je da ti (i svima vama) pokažem da nisu svi isti i ne mogu otpjevat iste visine. Najbolje ti je da saznaš koji si glas pa da se po tome mjeriš, čudi me kaj vam to u zboru već nisu rekli. Ak se ispostavi da si alt nemoj se nadat tom prvom glasu jer je u pravilu prvi glas visok.
My work here is done
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 22:44   #42
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
analiziranje osobnosti ostavi za podforum psihologija. možeš ti učit sto godina, ako ne znaš onda ne znaš. nisam ti ja kriva kaj ne znaš osnovnu terminologiju. a ovakvim izražavanjem totalno gubiš kredibilitet. i ovdje prestaje svaka rasprava s tobom, jer za raspravu preferiram nekog evenly matched ili more competent od mene.
hahahaha...sada sam uvjerena da ne znas uopce citati... vjerujem zato sto drzis glavu toliko u nebesima da ne mozes vidjeti sto tocno pise...jer ja nisam analizirala nikakvu osobnost, nego iznjela cinjenice.. Lijep pozdrav sa zemlje.
hard.fallxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 22:51   #43
Quote:
Kralj567 kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedna od bitnijih stvari koje sam naučila u 4 godine pjevanja to da NE postoji ženski falset, odnosno u pravilu žene ne pjevaju falset.
I da pojasnim još neke stvari, postoji više vrsta pjevanja: grleno (iliti head voice, taj famozni falset), middle voice (ovak kak pričaš) i chest voice, a postoje i glasovi (ženski: alt, mezzosopran i sopran). Glas alt je duboki ženski glas, mezzosopran je srednje visoki, a sopran visoki glas (svatko tko bez problema otpjeva gornji C, cijeli D dur i slično se smatra sopranom).
Primjerice, alt glas ne može otpjevat gornji C kolko god tečajeva i sati pjevanja prođe, a sopran ne može otpjevat donji C pa na niže.
Poanta ovog je da ti (i svima vama) pokažem da nisu svi isti i ne mogu otpjevat iste visine. Najbolje ti je da saznaš koji si glas pa da se po tome mjeriš, čudi me kaj vam to u zboru već nisu rekli. Ak se ispostavi da si alt nemoj se nadat tom prvom glasu jer je u pravilu prvi glas visok.
My work here is done
e za ovo, samo kako to si skuzila da ne postoji zenski falset? naime ja imam ovo znanje, grleno(puni glas) pjevamo do nekog odredenog visinskog tona(granica), onda nakon toga nastupa falsett, to je u biti "ispod glasa pjevati" . U principu da falsett postoji, a to me ucio/la svaki mentor kojeg sam imala...a bivsa mentorica mi je zavrsila i berklee

Zadnje uređivanje hard.fallxxx : 19.04.2012. at 23:10.
hard.fallxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 13:10   #44
Quote:
hard.fallxxx kaže: Pogledaj post
e za ovo, samo kako to si skuzila da ne postoji zenski falset? naime ja imam ovo znanje, grleno(puni glas) pjevamo do nekog odredenog visinskog tona(granica), onda nakon toga nastupa falsett, to je u biti "ispod glasa pjevati" . U principu da falsett postoji, a to me ucio/la svaki mentor kojeg sam imala...a bivsa mentorica mi je zavrsila i berklee
Sjećam se prvog sata grupnog pjevanja, prof. je pitala dečka zašto je došao i on je reko zato jer želi naučit pjevat falset. I dođe na red druga cura i kaže i ja želim pjevat falset, a profesorica kaže: U pravilu, žene ne pjevaju falset!
Mislim da ovo ispada više ko da ti hvališ sebe i svoje profesore nego da pomažeš ljudima. Ja nikad nisam otpjevala falset i nikad nisam vidjela žensku osobu koja je, i zato govorim sve ovo. I prof. je rekla ''u pravilu...'' što sam ja shvatila kao da možda i postoji, ali da se ne radi.
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 18:37   #45
Quote:
Kralj567 kaže: Pogledaj post
Sjećam se prvog sata grupnog pjevanja, prof. je pitala dečka zašto je došao i on je reko zato jer želi naučit pjevat falset. I dođe na red druga cura i kaže i ja želim pjevat falset, a profesorica kaže: U pravilu, žene ne pjevaju falset!
Mislim da ovo ispada više ko da ti hvališ sebe i svoje profesore nego da pomažeš ljudima. Ja nikad nisam otpjevala falset i nikad nisam vidjela žensku osobu koja je, i zato govorim sve ovo. I prof. je rekla ''u pravilu...'' što sam ja shvatila kao da možda i postoji, ali da se ne radi.
Moja isprika, nije namjera hvaljenja ako tako zvuci, nego sam samo htjela reci da sam ucena da on postoji kao glas. Mislim u pravu si on se ne moze nauciti pjevati, niti profesor moze nauciti nekoga kako da pjeva falset. Jedina stvar koju su mene naucili je da vjezbama se moze osnaziti svoj falset.
hard.fallxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 22:58   #46
Quote:
hard.fallxxx kaže: Pogledaj post
Moja isprika, nije namjera hvaljenja ako tako zvuci, nego sam samo htjela reci da sam ucena da on postoji kao glas. Mislim u pravu si on se ne moze nauciti pjevati, niti profesor moze nauciti nekoga kako da pjeva falset. Jedina stvar koju su mene naucili je da vjezbama se moze osnaziti svoj falset.
Možda se ipak slažemo u nečem, haha!
Može osnažit, samo ja ne bih rekla falset nego raspon glasa, ali recimo da je to isto xd.
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 03:20   #47
Quote:
Kralj567 kaže: Pogledaj post
Možda se ipak slažemo u nečem, haha!
Može osnažit, samo ja ne bih rekla falset nego raspon glasa, ali recimo da je to isto xd.
hehe...a cuj..moramo i u necemu ... ipak na kraju krajeva, i razlicitim tehnikama ucenja, dolazimo na isto na kraju, a to je da svi na kraju pjevamo i da to volimo
hard.fallxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 06:08   #48
Quote:
Kralj567 kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedna od bitnijih stvari koje sam naučila u 4 godine pjevanja to da NE postoji ženski falset, odnosno u pravilu žene ne pjevaju falset.
I da pojasnim još neke stvari, postoji više vrsta pjevanja: grleno (iliti head voice, taj famozni falset), middle voice (ovak kak pričaš) i chest voice, a postoje i glasovi (ženski: alt, mezzosopran i sopran). Glas alt je duboki ženski glas, mezzosopran je srednje visoki, a sopran visoki glas (svatko tko bez problema otpjeva gornji C, cijeli D dur i slično se smatra sopranom).
Primjerice, alt glas ne može otpjevat gornji C kolko god tečajeva i sati pjevanja prođe, a sopran ne može otpjevat donji C pa na niže.
Poanta ovog je da ti (i svima vama) pokažem da nisu svi isti i ne mogu otpjevat iste visine. Najbolje ti je da saznaš koji si glas pa da se po tome mjeriš, čudi me kaj vam to u zboru već nisu rekli. Ak se ispostavi da si alt nemoj se nadat tom prvom glasu jer je u pravilu prvi glas visok.
My work here is done
head voice nije, ponavljam nije falsetto. a još je manje grleno. samo ime govori kaj je to. ton rezonira u glavi. pod gornji c pretpostavljam da misliš na c''' a donji c'? koliko visoko ili nisko netko može pjevat ne ovisi (uglavnom) o vrsti glasa nego o dužini glasnica/opsegu glasa. kontralt itekako može doć do c''', ne svaki ofkors, ali nikako nije nemoguće. (u teoriji, sad mi ne pada na pamet neki primjer ali ziher postoji) i bas može doć do c''' ak ima dovoljan opseg glasa. i sopran može pjevat i c' i ispod c', isto tak ne svaki ali je definitivno moguće i actually ni nije tako rijetka pojava.

Quote:
hard.fallxxx kaže: Pogledaj post
hahahaha...sada sam uvjerena da ne znas uopce citati... vjerujem zato sto drzis glavu toliko u nebesima da ne mozes vidjeti sto tocno pise...jer ja nisam analizirala nikakvu osobnost, nego iznjela cinjenice.. Lijep pozdrav sa zemlje.
na taj način mi se možeš obraćat ili kad budeš spremna pravilno naučit neke stvari ili kad mi budeš evenly matched ili more competent od mene. do tad nemamo o čemu raspravljat. adjö.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:50   #49
[QUOTE=Snowcrowned;39092252]head voice nije, ponavljam nije falsetto. a još je manje grleno. samo ime govori kaj je to. ton rezonira u glavi. pod gornji c pretpostavljam da misliš na c''' a donji c'? koliko visoko ili nisko netko može pjevat ne ovisi (uglavnom) o vrsti glasa nego o dužini glasnica/opsegu glasa. kontralt itekako može doć do c''', ne svaki ofkors, ali nikako nije nemoguće. (u teoriji, sad mi ne pada na pamet neki primjer ali ziher postoji) i bas može doć do c''' ak ima dovoljan opseg glasa. i sopran može pjevat i c' i ispod c', isto tak ne svaki ali je definitivno moguće i actually ni nije tako rijetka pojava.

A nego kaj je? Head voice se zove tak jer ga pjevaš iz glave (iz one ''maske'', mišiću na licu i tako nešto) i jer zvoni, i to je falset, jedino to!
I naravno da je moguće, ali kolko truda i ostalih gluposti treba za to najbolje je priznat se ovakvim kakav jesi i bok.
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 23:41   #50
Quote:
Kralj567 kaže: Pogledaj post
A nego kaj je? Head voice se zove tak jer ga pjevaš iz glave (iz one ''maske'', mišiću na licu i tako nešto) i jer zvoni, i to je falset, jedino to!
I naravno da je moguće, ali kolko truda i ostalih gluposti treba za to najbolje je priznat se ovakvim kakav jesi i bok.
head voice ≠ falsetto. način produkcije tona je skroz različit. prouči malo kako rade glasnice za head voice, a kako za falsetto.

bullshit. ogroman broj soprana ne samo da može pjevat c' bez ikakvih problema, nego čak i niže, neki i puuuuno niže. nevezano uz sopran nego bilo koju vrstu glasa, sve ovisi o osobi. onaj tko se namjerava ozbiljno bavit pjevanjem se ne samo ne treba prihvatit takav kakav je, nego i ne smije. cilj treba bit učenje i napredak, ne stajanje na istom mjestu.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 10:56   #51
Izgubio sam oktavu, molim pomć

Pozdrav svima!
Molim ako postoji netko sa sličnim problemom da se javi. Inače se profesionalno bavim glazbom (3 albuma) i nastavnik sam u školi. Samo iznenada, daošavši na probu, shvatio sam da ne mogu otpjevati ništa što sam do jučer mogao. Mislio sam da su dečki u šali transponirali instrumente. Izgubio sam točno jednu oktavu visine. Onda sam krenuo obilaziti doktore. Nisam promukao, pričam normalno. Na kraju sam bio i kod dr. Sante Večerine, najpoznatije stručnjakinje na tom području. Dobio sam terapije (jedna glasnica laringitis, druga je tanja), i kako se bliži kontrola a stanje ne popravlja, zaista me hvata strah da više neću pjevati. Kod pokušaja pjevanja osjećam bol u grlu i prsima. Molim ako je netko imao sličan slučaj da pomogne. Unaprijed zahvaljujem!
dado88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 15:01   #52
Ako ti ne mogu pomoć doktori, neće ti ni tinsi.
__________________
he's a big strong man with a child's mind,
don't you take his booze away
Mr.TamborineMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 15:14   #53
Quote:
dado88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molim ako postoji netko sa sličnim problemom da se javi. Inače se profesionalno bavim glazbom (3 albuma) i nastavnik sam u školi. Samo iznenada, daošavši na probu, shvatio sam da ne mogu otpjevati ništa što sam do jučer mogao. Mislio sam da su dečki u šali transponirali instrumente. Izgubio sam točno jednu oktavu visine. Onda sam krenuo obilaziti doktore. Nisam promukao, pričam normalno. Na kraju sam bio i kod dr. Sante Večerine, najpoznatije stručnjakinje na tom području. Dobio sam terapije (jedna glasnica laringitis, druga je tanja), i kako se bliži kontrola a stanje ne popravlja, zaista me hvata strah da više neću pjevati. Kod pokušaja pjevanja osjećam bol u grlu i prsima. Molim ako je netko imao sličan slučaj da pomogne. Unaprijed zahvaljujem!
stanjene glasnice može bit iz više razloga, taj dio ostavljam doktorima, a kaj se laringitisa i pjevanja tiče, najbolji lijek je, uz terapiju propisanu od strane doktora, vocal rest - šutnja. dakle, nikakvo pjevanje, pjevušenje i slično nego apsolutna tišina.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 15:58   #54
Nije svatko nadaren za pjevanje ali glas se upravo tj raspon glasa se siri pjevanjem(profa iz glazb nam je to stalno govorila).Ali ti nemozes imat veliki sad ogorman raspon glasa da mozes otpjevat i ono mali H i D2 kuzis jer ili si alt ili si sopran ili eto ako imaju mezzosporani ti si zensko jel?.Ja isto volim pjevati pjevam stalno uz glazbu,a kad pjevam pred mamom i tatom nista mi ne govore nikad niti hvale niti oosuduju .Najbolje ti je da odes na satove pjevanja ako si u mogucnosti moja frendica koja nije punoo talnetirana ide na to i mislim da ti je to dobro ako vec hoces pjevat jos bolje.
newdivision is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 16:09   #55
book slušaj , ja imam isti problem ... ja se namjeravam baviti profesionalno glazbom pa mi tesko pada sto ne mogu doci do neke visine da mi ne pukne glas ili da me poslije ne boli grlo. e to ti je ovako, moraš pjevati iz dijafragme a ti pjevaš iz grla (ja isto radim) ja sam se upisala kod jedne zene koja je profesorica na akademiji da me nauci kako da pjevam iz dijafragme , i bila sam na jednom satu kod nje do sada i mogu ti reci da ima veelika razlika pjevas li iz grla ili iz dijafragme !
nessa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 23:31   #56
ej, zanima me da li postoji kakvo dobro objasnjenje bilo na netu ili da mi netko od vas kaze, kako pjevati pomocu dijafragme..to me full zanima.. skola pjevanja je preskupa, nemam love... a niti sam sigurna da li uopce pravilno koristim glas...
la-lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:14   #57
ja isto pjevam po cjele dane i ja isto nemogu visoko pjevat ali pokusavam da mi glas ne pukne svaki dan malo
TeškaZaljubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:24   #58

Ja si doma pjevušim k'o idiot, samo tek tolko da nešto radim
__________________
.
Kaname is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:25   #59
Quote:
la-lala kaže: Pogledaj post
ej, zanima me da li postoji kakvo dobro objasnjenje bilo na netu ili da mi netko od vas kaze, kako pjevati pomocu dijafragme..to me full zanima.. skola pjevanja je preskupa, nemam love... a niti sam sigurna da li uopce pravilno koristim glas...
Imaš toga gro na youtubu.
__________________
.
Kaname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 19:45   #60
Dali je pametno prestat pušit ako se pjeva? Oče glasnice bolje radit?
choxychoki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.