Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2012., 00:07   #61
Nije najbolje da se puši u slučaju da imaš preko 30 i piješ kontracepcijske jer može doći do plućne tromboze. Za bubrege mi nitko ništa nije rekao, ali ja nisam imala problema s njima tako da...
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 16:18   #62
Quote:
Malina Eks kaže: Pogledaj post
Ginekolog će te pitati pušiš li cigarete,jer kad si na pilulama podložnija si nastanku tumora zbog hormona. Dakle preporučuje se prestanak pušenja.

Što se tiče problema s bubrezima,trebaš reći ginekologu za to kako bi znao kod propisivanja recepta. A možda se vidi i iz krvne slike,neznam,nisam educirana toliko
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Nije najbolje da se puši u slučaju da imaš preko 30 i piješ kontracepcijske jer može doći do plućne tromboze. Za bubrege mi nitko ništa nije rekao, ali ja nisam imala problema s njima tako da...
Hvala

Čisto me ovak zanimalo. Jer kolko god su pilule super, manja briga (osim da ih uzimaš redovito), svejedno su to hormoni, a nije mi privlačna ideja da se idem zezat s hormonima (bez obzira kaj mi ginekolog kaže).
 
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 16:29   #63
meni pilule nikad nisu privlačne bile, jer ne mogu zamislit da moram svaki dan gutat tablete, inače tablete izbjegavam maksimalno
radije se bakćem sa drugim vrstama kontracepcije
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:38   #64
Mene je mama prvi put odvela kod ginekologa i to kad sam imala 16 godina. Dobila sam pilule i sad ih pijem vec 4 i pol godine, jos uvijek sam sa istim deckom, nemam nikakvih problema. Imala sam snizeni libido ali to se rijesilo promjenom pilula. Nikad nisam imala brige oko menge i straha od trudnoce kao moje cure. Koristili smo prvi mjesec kondome i dva puta nam je pukao i izgleda da sam alergicna na latex pa reko ne hvala, al vec drugi mjesec smo mogli bez :-) dosta rano sam se razvila, prva menga sa 9 godina, tako da mislim da je i zrelost za sex individualna. Neki ni sa 25 nisu spremnir

Sent from my LT15i using Tapatalk
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 20:46   #65
ja ih planiram piti zbog bolnih mengi a i zbog sexa ima 17 godina
annemaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 21:20   #66
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
meni pilule nikad nisu privlačne bile, jer ne mogu zamislit da moram svaki dan gutat tablete, inače tablete izbjegavam maksimalno
radije se bakćem sa drugim vrstama kontracepcije
Ni meni, ja bi sigurno stalno zaboravljala piti to.
Huehue, jedina kontracepcija koju ja koristim je pull out method. Nisam zatrudnila u zadnje 3 godine, samo čekam. Jučer me opet uhvatila paranoja. Nemam 16, pa ne mogu ni na MTV.
Stabalce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 22:48   #67
Mene je strah da mi te pilule nebi nešto poremetile, ne bih htjela da kasnije ne mogu imat klince, pa ih nisam nikad niti pila, a niti ne namjeravam do onda kad ne rodim klince..
Pa koristimo kondom za vrijeme plodnih dana, il u tzv neplodne dane metodu vadi ga van prije svrš svrš..
kipic12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 22:52   #68
Quote:
Stabalce kaže: Pogledaj post
Ni meni, ja bi sigurno stalno zaboravljala piti to.
Huehue, jedina kontracepcija koju ja koristim je pull out method. Nisam zatrudnila u zadnje 3 godine, samo čekam. Jučer me opet uhvatila paranoja. Nemam 16, pa ne mogu ni na MTV.
Quote:
kipic12 kaže: Pogledaj post
Mene je strah da mi te pilule nebi nešto poremetile, ne bih htjela da kasnije ne mogu imat klince, pa ih nisam nikad niti pila, a niti ne namjeravam do onda kad ne rodim klince..
Pa koristimo kondom za vrijeme plodnih dana, il u tzv neplodne dane metodu vadi ga van prije svrš svrš..
Jebote, svaki put se iznenadim količinom gluposti.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 22:54   #69
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Jebote, svaki put se iznenadim količinom gluposti.


Nadam se da jednog dana nećete požalit zbog najgore moguće metode koja čak i nije metoda zaštite i kontracepcije.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 03:02   #70
Quote:
annemaria kaže: Pogledaj post
ja ih planiram piti zbog bolnih mengi a i zbog sexa ima 17 godina
Meni se bolovi nisu niti najmanje smanjili. Dok sam pila pilule, i dalje sam.povracala, rusila se i imala svojevrsne halucinacije od bolova. Ali navodno se nekima smanje.
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 03:20   #71
demona tak i ja isto povrcam i sve to katastrofa kad popijem neofen nist ne pomaze
annemaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 13:21   #72
Meni otkad sam na pilulama mjesečnica nije bolna (dok sam prije uredno pila konjske tablete protiv bolova), kraće mi traje i nije toliko obilna.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 18:14   #73
ja ih mislim pocet pit al me strah da se ne udebljam i pusim pa zato
annemaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 22:36   #74
Ja povraćam od bolnih mjesečnica i umirem doslovno pužem po podu jer ne mogu disat, mišići u nogama mi se grče, želudac me ubija i sl.; al već preko godine dana sam na Neofenu Forte (majku ti ovo je ko reklama nekakva) i stvarno mi pomaže. Ali razmatram zbog ozbiljne veze odlazak kod ginekologa ionako pa da popričam s njime o tim pilulama, sama nikad ne bih uzimala; jednostavno se ne bih usudila. Makar kad sam prvi put bila na pregledu zbog tih bolova (doduše to je bilo prije 4 godine) mi je samo rekao da čim me boli pijem tablete protiv bolova
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 23:29   #75
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ja povraćam od bolnih mjesečnica i umirem doslovno pužem po podu jer ne mogu disat, mišići u nogama mi se grče, želudac me ubija i sl.; al već preko godine dana sam na Neofenu Forte (majku ti ovo je ko reklama nekakva) i stvarno mi pomaže. Ali razmatram zbog ozbiljne veze odlazak kod ginekologa ionako pa da popričam s njime o tim pilulama, sama nikad ne bih uzimala; jednostavno se ne bih usudila. Makar kad sam prvi put bila na pregledu zbog tih bolova (doduše to je bilo prije 4 godine) mi je samo rekao da čim me boli pijem tablete protiv bolova
Ae, zato je išao na faks 6 godina da postane tako mudar
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 00:29   #76
koliko kostaju pilule?
annemaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 02:27   #77
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Ae, zato je išao na faks 6 godina da postane tako mudar
Na našu sreću to tako ide, barem se ne mora plaćat.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 03:18   #78
Quote:
annemaria kaže: Pogledaj post
ja ih mislim pocet pit al me strah da se ne udebljam i pusim pa zato
Ja se nisam udebljala ni grama a pijem ih već dugo
Što se pušenja tiče nema opasnosti za sada, upozoravaju samo žene starije od 30 koje puše. Naravno, moraš prije obaviti sve testove i razgovarati s ginekologom

Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ali razmatram zbog ozbiljne veze odlazak kod ginekologa ionako pa da popričam s njime o tim pilulama, sama nikad ne bih uzimala; jednostavno se ne bih usudila. Makar kad sam prvi put bila na pregledu zbog tih bolova (doduše to je bilo prije 4 godine) mi je samo rekao da čim me boli pijem tablete protiv bolova
Ni ne možeš ih uzeti na svoju ruku jer ti treba recept od ginekologa. A pametno bi ti bilo i napraviti krvne pretrage i jetru i hormone prije provjeriti.
I ne znam koliko ti se isplati uzimati ih samo radi bolnih mengi - nitko ti ne garantira da će se bol smanjiti.

Quote:
annemaria kaže: Pogledaj post
koliko kostaju pilule?
Imaš više vrsta, ovisi koje ti ginekolog prepiše. Ima ih od 30 kn pa do 150. Ja pijem ove najskuplje od 150 tj. 148,50 ali ih u Sloveniji kupujem za manje od 70 kn.
Imate na Zdravlju temu o pilulama pa slobodno škicnete.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:09   #79
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Jebote, svaki put se iznenadim količinom gluposti.
A dobro, nije možda najbolja metoda, može se zatrudnjeti, ali nije me toliko toga strah.
Bolje i to nego da se sad igram hormonima.
kipic12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 14:05   #80
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post

Ni ne možeš ih uzeti na svoju ruku jer ti treba recept od ginekologa. A pametno bi ti bilo i napraviti krvne pretrage i jetru i hormone prije provjeriti.
I ne znam koliko ti se isplati uzimati ih samo radi bolnih mengi - nitko ti ne garantira da će se bol smanjiti.
Nisam niti mislila samo zbog toga, nego jer mi je veza polako ozbiljna i uskoro mi se neće dat davat 20kn za 3 kondoma. U svakom slučaju, i da dođe do tako nečeg, informirala bih se i onda na pregled i razgovor.

Sent from my MB526 using Tapatalk 2
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.