Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 12:47   #4841
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Daleko bolje. Bar se ne bi trebao vratiti kući ko invalid, zato da Exxon i BP imaju 10% veći profit.
Postoji nešto što se zove državni interesi,RH u misijama sudjeluje sa relativno malim brojem svojih vojnika,što se tiče interesa za odlazak primjerice u Afganistan on je oduvik velik.Ljudi su svjesni mogućnosti stradanja ali Hrvatskog vojnika ne prati glas plašljivca,zato se ti druškane ne brini za nečiju možebitnu invalidnost,svaki posao nosi određeni rizik.
A ovu skojevsku doskočicu o profitu svjetskih megakompanija neću ni komentirat
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:56   #4842
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Postoji nešto što se zove državni interesi,RH u misijama sudjeluje sa relativno malim brojem svojih vojnika,što se tiče interesa za odlazak primjerice u Afganistan on je oduvik velik.Ljudi su svjesni mogućnosti stradanja ali Hrvatskog vojnika ne prati glas plašljivca,zato se ti druškane ne brini za nečiju možebitnu invalidnost,svaki posao nosi određeni rizik.
A ovu skojevsku doskočicu o profitu svjetskih megakompanija neću ni komentirat

Pa kome to ne smeta da postane invalid zato da megakompanije mogu napraviti nafto/plinovod preko Afganistana ili Sirije, a široko mu polje, tko mu smeta. Ili to INA pravi tamo, pa se imamo zašto prsiti i žrtvovati?

Ja sam se referirao na onaj dio kako bi to vojnicima trebalo biti drago braniti Hrvatsku u Litvi ili Afganistanu ili Maliju.

Meni ne bi, ali da sam profesionalni vojnik, odradio bi to zato jer MORAM, a ne što mi je drago i jedva čekam. A kome bi bilo drago, a svaka mu čast... Samo za takve je Blackwater, a ne HV. I ne bi mu mi trebali plaćati mirovinu/invalidninu nego onaj tko će dobiti naftu.

I nemoj miješati bijedu naših vojnika koji idu u Afganistan jer je to bolje plaćeno ( pa da si kupe auto, izrade kat kuće i sl. ), sa oduševljenjem u vezi toga- osim onih kojima pamet ne smeta...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 09.10.2017. at 13:57. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:37   #4843
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Pa kome to ne smeta da postane invalid zato da megakompanije mogu napraviti nafto/plinovod preko Afganistana ili Sirije, a široko mu polje, tko mu smeta. Ili to INA pravi tamo, pa se imamo zašto prsiti i žrtvovati?

Ja sam se referirao na onaj dio kako bi to vojnicima trebalo biti drago braniti Hrvatsku u Litvi ili Afganistanu ili Maliju.

Meni ne bi, ali da sam profesionalni vojnik, odradio bi to zato jer MORAM, a ne što mi je drago i jedva čekam. A kome bi bilo drago, a svaka mu čast... Samo za takve je Blackwater, a ne HV. I ne bi mu mi trebali plaćati mirovinu/invalidninu nego onaj tko će dobiti naftu.

I nemoj miješati bijedu naših vojnika koji idu u Afganistan jer je to bolje plaćeno ( pa da si kupe auto, izrade kat kuće i sl. ), sa oduševljenjem u vezi toga- osim onih kojima pamet ne smeta...
Vidiš prika...kažeš ti bi da si....ali nisi.. ja ne nagađam niti gatam..HV nema problema sa ljudima za Afganistan.Što se tiče navodne bjede koju spominješ,ne može vojska živit u blagostanju ako narod živi loše a živi i to je činjenica.Jedno je sigurno ljudi idu u misije jer je to u interesu države a kompanije su malo viša politika..
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:43   #4844
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Vidiš prika...kažeš ti bi da si....ali nisi.. ja ne nagađam niti gatam..HV nema problema sa ljudima za Afganistan.Što se tiče navodne bjede koju spominješ,ne može vojska živit u blagostanju ako narod živi loše a živi i to je činjenica.Jedno je sigurno ljudi idu u misije jer je to u interesu države a kompanije su malo viša politika..
Tako je, nisam. Ja sam samo spreman za obranu moje države i njenih granica. I tu sam spreman, kao rezervist, uraditi što mogu i što moram. A kome je drago po belosvetskim vukojebinama tipa Afganistana ili Malija, tko mu smeta. A da meni više vrijedi moja zanoktica nego kompletni Afganistan ili Sirija, u to možeš biti siguran. Nažalost, ovo je takva država u kojoj se "isplati" biti vojni invalid/veteran sa PTSP-om, jer ostatak države živi loše, ali u normalnoj državi baš i nije.

To ti je ona fora: Koliko vrijedi odlikovanje? Pametnu čovjeku malo, a budali je sve na svijetu.

Pa kad ti jednog dana ženu bude žicao neki drugi i djecu odgajao neki drugi, zato što si ti zaginuo na polju časti kod Kandahara ili Bamaka ( ili ostao bez nogu zbog IED-a ), sigurno će ti biti lakše što si poginuo ( ostao bez nogu ) u svrhu politike i viših državnih interesa i jer ti je bilo dosadno na straži...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 09.10.2017. at 15:46. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:04   #4845
Nekako mi se čini od silne priče o nadzvučnoj su mnoge stvari pale u zaborav.

Kakva je situacija s...
Nabavkom 30mm stanice i PT raketa za Patrie?
30mm (ili koliko mm već) za OOB i kada bi on uopće trebao biti predan MORHu?
Kad će drugi OOB i hoćemo li sadašnjim tempom imati sva plovila do recimo... 2140?
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:35   #4846
Tek sada vidio ovo: Pokazna vježba HV za predsjednicu RH u vojarni Eugen Kvaternik Gospić 07.09.2017.

https://www.youtube.com/watch?v=ws8pUuvUUIo
Dejan206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:00   #4847
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Tako je, nisam. Ja sam samo spreman za obranu moje države i njenih granica. I tu sam spreman, kao rezervist, uraditi što mogu i što moram. A kome je drago po belosvetskim vukojebinama tipa Afganistana ili Malija, tko mu smeta. A da meni više vrijedi moja zanoktica nego kompletni Afganistan ili Sirija, u to možeš biti siguran. Nažalost, ovo je takva država u kojoj se "isplati" biti vojni invalid/veteran sa PTSP-om, jer ostatak države živi loše, ali u normalnoj državi baš i nije.

To ti je ona fora: Koliko vrijedi odlikovanje? Pametnu čovjeku malo, a budali je sve na svijetu.

Pa kad ti jednog dana ženu bude žicao neki drugi i djecu odgajao neki drugi, zato što si ti zaginuo na polju časti kod Kandahara ili Bamaka ( ili ostao bez nogu zbog IED-a ), sigurno će ti biti lakše što si poginuo ( ostao bez nogu ) u svrhu politike i viših državnih interesa i jer ti je bilo dosadno na straži...
Kolega nije tako dramatično,malo je poznato da priličan broj naših vojnika ide u plaćenike,kako veterana tako i mlađarije,ne vidim u tome ništa loše,ljudi idu za lovom.Što se tiče ismijavanja nesretnika sa PTSP-iom,brojka od skoro 4000 hrvatskih ratnika koji su se ubili ponajbolje govori postoji li PTSP,po tebi oni su se ubili iz luksuza jer im je predobro i puni su love.Tko si da si to nek ti ide na čast.
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:09   #4848
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
.Što se tiče ismijavanja nesretnika sa PTSP-iom,brojka od skoro 4000 hrvatskih ratnika koji su se ubili ponajbolje govori postoji li PTSP,po tebi oni su se ubili iz luksuza jer im je predobro i puni su love.Tko si da si to nek ti ide na čast.
Ništa ja ne ismijavam. Ubijaju se ljudi iz raznih razloga, ali najmanje zbog toga što ih je uhvatio PTSP, a više jer vide u kakvoj državi žive i za što su se borili. I nema novca i mirovine koja to može platiti. A oni kojima može, ti ionako i nemaju zbilja PTSP...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 09.10.2017. at 19:10. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:29   #4849
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ništa ja ne ismijavam. Ubijaju se ljudi iz raznih razloga, ali najmanje zbog toga što ih je uhvatio PTSP, a više jer vide u kakvoj državi žive i za što su se borili. I nema novca i mirovine koja to može platiti. A oni kojima može, ti ionako i nemaju zbilja PTSP...
Znači ubijaju se od rata na ovamo zbog države u kojoj žive a riskirali su život zbog iste te države..Stari bit ću blag i reć nisi upućen..Zašto se partizani primjerice nisu ubijali,zato jer po njima nije pljuvalo svako dezertersko ili kukavičko potrčkalo,nisu smilli.
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:08   #4850
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Pa kome to ne smeta da postane invalid zato da megakompanije mogu napraviti nafto/plinovod preko Afganistana ili Sirije, a široko mu polje, tko mu smeta. Ili to INA pravi tamo, pa se imamo zašto prsiti i žrtvovati?

Ja sam se referirao na onaj dio kako bi to vojnicima trebalo biti drago braniti Hrvatsku u Litvi ili Afganistanu ili Maliju.

Meni ne bi, ali da sam profesionalni vojnik, odradio bi to zato jer MORAM, a ne što mi je drago i jedva čekam. A kome bi bilo drago, a svaka mu čast... Samo za takve je Blackwater, a ne HV. I ne bi mu mi trebali plaćati mirovinu/invalidninu nego onaj tko će dobiti naftu.

I nemoj miješati bijedu naših vojnika koji idu u Afganistan jer je to bolje plaćeno ( pa da si kupe auto, izrade kat kuće i sl. ), sa oduševljenjem u vezi toga- osim onih kojima pamet ne smeta...
Tko tjera nekoga da mora?Ne mora tko ga tjera,ali onda može tražiti novi posao.
Evo bit će posla na moru za sezonce radiš 12 sati na dan,šest dana u tjednu,a večinom i sedam dana za 4000 kuna i da nema dnevnice od 60 eurića....i zamisli kao da rusi napadaju Litvu svaki dan meni se čini da idu na jedan običan izlet...Zar zbilja mislite da Rusiji treba rat sa zapadom??pa će krenuti u okupaciju Litve ili Poljske??
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:49   #4851
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Znači ubijaju se od rata na ovamo zbog države u kojoj žive a riskirali su život zbog iste te države..Stari bit ću blag i reć nisi upućen..Zašto se partizani primjerice nisu ubijali,zato jer po njima nije pljuvalo svako dezertersko ili kukavičko potrčkalo,nisu smilli.
Nego kako. U nas te ta ista država još proglasi ratnim zločincem i pošalje u Haag.

A imali i oni problema, si čuo za "partizansku bolest"?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:52   #4852
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Tko tjera nekoga da mora?Ne mora tko ga tjera,ali onda može tražiti novi posao.
Evo bit će posla na moru za sezonce radiš 12 sati na dan,šest dana u tjednu,a večinom i sedam dana za 4000 kuna i da nema dnevnice od 60 eurića....i zamisli kao da rusi napadaju Litvu svaki dan meni se čini da idu na jedan običan izlet...Zar zbilja mislite da Rusiji treba rat sa zapadom??pa će krenuti u okupaciju Litve ili Poljske??
Naravno, slažem se. Ja sam samo bio odgovarao onome koji očito misli da je slanje u recimo Afganistan uzbudljivo ko kad dođe nova verzija Counter Strike...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:44   #4853
afganistan ima pristojne zalihe vode,i jedna od najlipših polja biloga maka. kao takva jedna je od ozbiljnih konkurenata zemljama zlatnog trokuta.



http://metro-portal.rtl.hr/izvjestaj...i-drogom/15355

naravno da su isto želili i sovjeti.

rat košta novaca,materijala,ljudi,vrimena, ...
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:00   #4854
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Naravno, slažem se. Ja sam samo bio odgovarao onome koji očito misli da je slanje u recimo Afganistan uzbudljivo ko kad dođe nova verzija Counter Strike...
Ma nu..jes to mislija na mene.... Da Counter Strike...
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:27   #4855
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Ma nu..jes to mislija na mene.... Da Counter Strike...
Nisam, nego na Thora Steinera.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:51   #4856
Odoše naši u Bijelu Hrvatsku.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:08   #4857
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Odoše naši u Bijelu Hrvatsku.
Laganini misija..rat koji se nikad neće dogodit...
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:56   #4858
Ipak ima kandidata za vojsku.

https://www.morh.hr/hr/vijesti-najav...roku.html#foto
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:12   #4859
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
"U dosadašnjih 20 naraštaja dragovoljno vojno osposobljavanje završilo je 6649 kandidata, od kojih je u djelatnu vojnu službu do sada primljeno 4313 kandidata"


Znači oko 2/3 njih kasnije ode u profesionalni sastav. E sad, kad bi bili u stanju recimo da, od njih oko 1000 ove godine ( ako dobro razumijem brojke ), pri čemu će oko 600-njak otići u profesionalce, dakle da primimo recimo 1500 na dragovoljno služenje, dakle da ih oko 1000 ostane za pričuvu, mislim da bi to mogla biti sasvim pristojna osnova za rješavanje problema pričuve. Ne znam kako se kreće interes za dragovoljno služenje?

Mislim dragovoljno služenje u smislu da se bude rezervist, a ne da najvjerojatnije postaneš profesionalac...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:39   #4860
Da smo imali vojsku kakvu danas imamo 1991. godine. Koliko bi bili spremniji uzvratit neprijatelju?
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.