Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2003., 18:49   #1
Do kada?

Vjerujem da je ovo pitanje bilo već tu, bilo u ovom ili drugom obliku. Voljela bih da mi odgovore malo stariji -ako takvih ovdje ima? Uglavnom, ja sam vec 8 godina zaljubljena u jednog lika. U pocetku sam ja bila klinka i to neko zezanje nisam bas ozbiljno shvacala. Oduvijek je imao stalnu vezu i nisam smatrala da sam ja tu neki faktor. Uglavnom, nista ozbiljno. Dok sam se ja glupirala i zafrkavala on se ozenio. Iako sam prvih godinu njegova braka bila prava svetica, poslije toga vise nisam izdrzala. Jednostavno nisam prestala misliti - sto bi bilo kad bi bilo i kako bi bilo da se bar jednom puknemo.

I tako, morala sam vidjeti sto bi bilo. A bilo je to da mi je poslije samo bilo teze. Odlazila, vracala se, dramila u sebi, manje prema van i tako proslo osam godina. Jos uvijek ne mogu prestati misliti na njega. Nikakva afera vise ne traje, ali ne mogu se suzdrzati da ga ne zovem povremeno i da mu samo cujem glas. Ja znam da to nije bas normalno, ali jega...tko je u ovoj zemlji jos normalan?
Galerija_likova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 18:52   #2
Nitko.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 18:55   #3
Uglavnom, covjek je jasan - imam dvoje djece, brak mi je svetinja. I meni je to jasno - ne nadam se ja nicemu. No sad opet razmisljam o tome da mu budem ljubavnica do kad me bude htio. Kad vise ne bude htio - nek me sutne i dobro. Bolje ista nego nista. Toliko mi je stalo.

Ima tu i nekih drugih muskih likova u mom zivotu, nije da bas nema nikog. Simpaticni, dragi ima svega. Ali ja istinski volim samo njega. On je u mojim ocima sve ono sto bi ja htjela, samo da nije ozenjen. Apsolutno sve. Jednostavno se kuzimo. On se pravi da mu je svejedno, ali znam da nije. Moze imati koga hoce, zene rezu vene za njim. Moze imati i ljepse i pametnije od mene, ali neki vrag ga ipak vuce k meni. Svojedobno mi je, u trenutku slabosti, rekao - da mu je zao, ali da on ne moze nista promjeniti. Da je to tako. Da ima djecu i da ih ne misli ostavljati i da ne smije. Izmedju redova mi je rekao - da mu je stalo, ali da ne moze nista promjeniti. (nisam si umislila, uzmite ovo kao cinjenicu, realist sam)

Uglavnom, mene opet puknulo. Bolje mi je i s njim povremeno nego s drugima stalno. Mislila sam da ce proci - pa, eto, nije. Osam godina. Ja sam jednostavno sretna kad ga vidim i ne mogu se pomoci. Pored njega bih bila bolja osoba, mirnija, zadovoljnija.


1. Dakle, dragi moji, ima li netko tko se u svom zivotu uvjerio da tako nesto ipak prodje?? (kad?? u starosti?)

2. Jeste li, kad ste se ipak ozenili/udali za nekog drugog, zakljucili da vam je to pomoglo da zaboravite tako nekoga ili je sve to bilo isti shit, samo drugo pakiranje?
Galerija_likova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 19:03   #4
Quote:
Galerija_likova kaže:
Uglavnom, covjek je jasan - imam dvoje djece, brak mi je svetinja. I meni je to jasno - ne nadam se ja nicemu. No sad opet razmisljam o tome da mu budem ljubavnica do kad me bude htio. Kad vise ne bude htio - nek me sutne i dobro. Bolje ista nego nista. Toliko mi je stalo.
Vec si odluchila, odgovori i mišljenja (moraliziranja, nemoraliziranja) drugih su ti u biti nepotrebna.Znaš to već. Druga je stvar "mudrost" odluke, a sve i da ti krenemo govoriti,ne vjerujem baš da smo nešto genijalno premudri, a i da bi ti poslušala nas, a ne svoju potrebu, svoje srce, kakogod.

Jedino , uz dužno poštovanje sparam činjenica da nitko više , kako kažeš, nije normalan - moram reći da mi se ne sviđa konstrukcija - "dok me bude htio" ili ne znam što.......
A neće se ni tebi svidjati u skorije vrijeme, osjećam, ma kako mislila da je jednostavno za prekinuti ili održavati ovu vezu.

Uostalom, sve to već,pretpostavljam, znaš.

Sretno.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 19:11   #5
Kaze da mu je brak svetinja?! Ma hajde.. i zato tebe jebe povremeno?! Nemoj me nasmijavati.

Izmedu redova ti je rekao da mu je stalo?! Po navedenom, cini mi se, da mu nije stalo do nikog osim do njega samog.

A ak ti mislis da je bolje s njim povremeno nego s nekim (nedajboze normalnim) stalno... neka bude, cemu onda uopce ovaj upit?!
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 19:11   #6
Ne, nisam odlucila. Krivo sam otipkala jednu rijec - brak mi je svetinja. To je trebalo biti - brak mu je svetinja. On je realan. Ja sam isto. Znamo da ovim uvjetima, cak i kad bi se htio razvesti - to znaci i financijski i drugi slom. O svemu drugom da niti ne govorim. Zena ga ne bi ni pustila. Sve ja to znam i pomirila sam se s cinjenicom da ce s njom ostati do kraja zivota. Jedino se pitam -what's in it for me?

Jel bolje biti s njim, pa biti sretan koliko ide. Ili se ne muciti tako i pokusati zaboraviti. Samo sto mi to zaboravljanje ne ide bas najbolje. Razmisljam o tome da se ipak potrudim jos vise i da se mozda i udam za nekoga drugog. No, cini mi se da to opet ne bi rijesilo problem. Jel bi bilo fer imati djecu s nekim, a istovremno misliti na nekog drugog? Ima li smisla biti principijelan i do kraja ostati sam? Cemu to? Nije lako biti sam.

Zapoceti neki dvostruki zivot, u ulozi stalne ljubavnice? Znam da mi se ne bi svidjelo, ali mislim da bi i to bilo bolje od ovog sad. Vjerojatno bi sve to postalo veliko mucenje. A mozda i ne bi. Mozda je bolje i komadic njega, nego nista....

Nije ovo topic o moraliziranju, jedini moralni autoritet u mom zivotu sam ja. Ne patim na te price. Samo bih voljela cuti jel netko uspio -zaboraviti? Ja ne mogu. Samo mi nemojte reci da nisam dala dovoljno vremena....

- da, do kad me bude htio. Ne vjerujem da bi dugo mogao voditi dvostruki zivot. Za to treba previse umjesnosti, nije on bas tako debelokozac...
Galerija_likova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 19:16   #7
Dora, pogresno sam se izrazila. Nije on tvrdio da mu je brak svetinja - time sam htjela reci da je jasan u pogledu toga da ne misli ostavljati zenu. U tom smislu je jasan. A za sebe sam kaze nekad da je djubre. A sto i je, kad gledas s moralnog stanovista. Ja ga svejedno volim, sto ces
Galerija_likova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 19:18   #8
kaj ti je tako jako dosadno?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 19:20   #9
Kazes da bi ga razvod braka mogao financijski unistiti?! Nemoj mi rec, frik ima love ko blata pa bi mu sve (kakti) otislo na alimentaciju?! Ni vrag da ti to prodaje?!

What's in it for you? Seks bez obaveza?! Not bed...

Sad na tvoj upit kaj bi ti zapravo trebala napraviti, neam pojma to moras sama dokucit. Kaj ti je pametno a kaj nije. Osobno imam neko kakti slicno iskustvo, ali... tip je nesto drugaciji no tvoj, pa prema tome situacija nije ista.

Da se razmemo, ne moraliziram ja (nedajboze)...
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 19:28   #10
Gala

Dora, ne pali se bezveze. Moje pitanje nije bilo - sto trebam uciniti. Moja dva pitanja su u dnu posta.
Galerija_likova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 19:36   #11
Quote:
Galerija_likova kaže:
Gala

Dora, ne pali se bezveze. Moje pitanje nije bilo - sto trebam uciniti. Moja dva pitanja su u dnu posta.
A) Djelujem li ja zapaljeno

B) Fakat ne bi znala sto ti trebas uciniti... pogledaj gornji post, a taj je... nekako moras to sama odluciti, ja te nit ne poznam a situaciju znam iznimno povrsno (tj. iz tvog posta).

Ono kaj sam zakljucila, zakljucila sam (pogresno mozda, a mozda i ne)... tak da... krajnja odluka ja (normalno) na tebi.

Ne znam, mozda da s nekim frendom popricas o tome?
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 20:22   #12
jedini komentar koji sam u stanju dat na prvi post je onaj mljackov avatar.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 21:00   #13
Quote:
1. Dakle, dragi moji, ima li netko tko se u svom zivotu uvjerio da tako nesto ipak prodje?? (kad?? u starosti?)
Ne, al' svašta prođe.., i češće prođe, nego ne prođe..
Ili, imaš i onaj scenario ''Ljubav u doba kolere''.., al' taj je tek
Quote:
2. Jeste li, kad ste se ipak ozenili/udali za nekog drugog, zakljucili da vam je to pomoglo da zaboravite tako nekoga ili je sve to bilo isti shit, samo drugo pakiranje?
Glupo se ženit il' spanđat s nekim zbog nekog drugog. To je svakak gluplje neg' bit sam. Meni recimo bit' samac ne zvuči ko neznam kakva katastrofa.., al' ljudi se razlikuju.., a i ja sam lijepa i mlada, pa..
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 21:15   #14
Evo da ti musko odgovori.

Draga galerijo likova, zao mi je sto cu biti otvoren i okrutan. Tipu nije stalo do tebe, njemu je stalo do njegove obitelji, do njegove zene i njegove djece. Ako tu i tamo moze dobit malo sto neobaveznijeg seksa, stalno mu je i do toga. Zato ti je odmah na pocetku stavio karte na stol i jos k tome naglasio da mu je brak svetinja. Ne samo da ce uvijek njegova zena i djeca biti broj 1, nego je tebe stavio u poziciju da trcis za njim, a ne obratno. Znaci: moras trcat za tipom, uvjeravat ga da bi bilo dobro da te povremeno poyebe, zatim ga uvjeravat da nista ne ocekujes od njega i onda mu se jos ispricavat sto postojis. Tko tu dobiva, a tko gubi, izracunaj sama. Matematika je u ovom slucaju jednostavna.

A da li se to proci? Proci ce ako ti zelis. Ako ne zelis, nece. Objasnjenje: ako ces misliti samo na njega i uvjeravati se da je on najbolji za tebe, onda nema sanse da budes otvorena za upoznavanje nekog novog s kim ces moci biti sretna. Ako kazes "the fuck with the jerk", onda definitivno imas sanse naci nekoga koga ces voljeti.

Udati se samo zato da bi zaboravila nekog - bad idea.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 21:29   #15
hahahahahahaaha
jebote al ja se uvijek najbplje nasmijem tu na us-u
kako svojedobno sebi, tako i sad hrpi zenetina koje su zaljubljene u ozenjene likove.
get over it, zeno jebote!

a mozda je tip ko ja, jedinstven, neponovljiv, fantastican, virtuoz u krevetu (to sam sve ja) pa je tesko, znam, ja sam nabavio super katapult za ove sve koje me opsjedaju, tak da ako sam pravilno izracunao otklon katapulta i brzinu katapultiranja, spickovina ima par stotina zena vise u zadnjih par godina.
no, da se vratim na temu
glupa si hahahaha
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 21:36   #16
Quote:
Drito Konj kaže:

a mozda je tip ko ja, jedinstven, neponovljiv, fantastican, virtuoz u krevetu (to sam sve ja)
Ima li svjedoka ili buncas DK?
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 21:38   #17
Ma kriza mu je, pa bulazni..
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 21:55   #18
Joooj mene!
Moze se zaboraviti, kako ne.
Ono za udaju ne znam. Ja se nikad ne bih udala samo zato da brze zaboravim jer to drzim velikom prevarom i uvjerena sam da bi mi se vratilo. Ne vidim nista lose u soliranju. Ne kazem da je lijepo biti sam, ali je daleko bolje biti sam nego se ovako patit.

Mogu ti reci sto mislim o njemu? Djubre prvorazredno, nula od covjeka, emocionalni invalid, sebicnjak i velika pizda. Znam jednog koji je takvo kurvinsko ponasanje pravdao viskom emocija. Malo sutra. Prvo, skida, odnosno misli da skida, odgovornost sa sebe time sto tebi prepusta incijativu. A zatim napuni baterije iskoristavajuci ljude okolo (nemoj ni u jednom trenutku pomislit da si jedina) i pritom ga boli pet smrdljivih zvjezdica za zenu i djecu. Da nije tako, vodio bi malo drugaciji zivot. Pitam se kako je njegovoj zeni, osim ako nije skroz glupa ili ista kao i on. Ako nije, zamisli kako se osjeca nakon spoznaje da se dala nasadit od jednog ovakvog smeca. Rekao ti je ovo, a mislio ono, rekao ti je izmedju redaka. Nema tu izmedju redaka. To samo ti tako vidis. Niti je on iskren, jer takav ne moze biti, niti on voli ikog drugog osim sebe i svojih smrdljivih pet zvjezdica.

Zasto te privlaci tip kojeg zapravo nikad nisi mogla imati? Zamisli svoj zivot s njim i stavi se na mjesto njegove zene. Tako zelis zivjeti? S takvim ljudskim otpadom? Draga moja, zasluzujes nesto puno bolje. Mozda to nadjes, a mozda i ne. Porazgovaraj se s osobom koja te najbolje pozna (samom sobom). Dotaknut ces neke stvari koje ne zelis, ali vrijedi se pomuciti. Zbog sebe. Da bi bila bolja i sebi i drugima.
Drzim ti fige.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 22:26   #19
Taj tip tebi sluzi kao izgovor za nezivljenje zivota. On je tvoje hepi plejs. S njim prozivljavas emocionalni zivot u koji se nemas hrabrosti upustiti. Taj tip ili heroin - nema neke razlike.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2003., 22:37   #20
tip je kolumbijac?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.