Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 09:40   #1
Selidba prvašića zbog razvoda

Pozdrav.
Najprije isprika, mogao sam pitanje ugurati u vec otvorenu temu, no situacija je hitna, molio bih admine premještaj ako je neophodno.
Mogao bih sada opisivati po meni i mnogima nedovoljne razloge moje supruge za odlazak, razvod i slicno, ali nije tema, pa da skratim;
Supruga je odlučila da se želi razvesti, s glupim razlozima, odselila prije 2mj kod svojih roditelja u zaseban stan. Prije nekoliko tjedana "odvela" je i djecu, koju inace vidjam svakodnevno. Sina (4) i kcer (6). Sin ide u vrtic 5min od kuce, ja radim 5min od kuce (pjeske).
Ono sto me zanima, dijete (6) je upisano u novosagradjenu modernu skolu u mirnom naselju u blizini nase obiteljske kuce. Knjige su kupljene za tu skolu. Sve to u vrijeme dok nitko nije spominjao ikakav razvod! Moja majka je ziva i zdrava, u mirovini, zivi u istom dvoristu kao i mi. Plan je bio kako ce ona paziti naseg skolarca dok mi budemo radili, pa ce s prijateljima pjeske u skolu.
Sada, supruga ju zeli prebaciti u drugu skolu, kamo pripadaju djeca koja zive na tom podrucju kamo je odselila. Centar grada. Bila bi sama kod kuce pri povratku iz jutarnje smjene, a cijelo dopodne sama kada ide popodne u skolu.
Nikakvi papiri za razvod nisu jos pokrenuti. Ja ne zelim razvod, da se zna..
Moje pitanje- ima li supruga pravo preseliti curicu u drugu skolu, odvesti iz obiteljskog doma u kojem je zivila cijeli svoj zivot?
Mogu li ja to sprijeciti, na koji nacin?
Do sada se nisam mnogo protivio, zeleci izbjeci povlacenje papira za razvod, kupiti vrijeme, produziti nadu u povratak.
Smatram da je za dijete prihvatljivije ostati, s obzirom da jednostavno nije dovoljno samostalna, uz razdvajanje roditelja ne treba joj takav stresor da ostaje sama kod kuce. Smatram kako bih mozda na taj nacin mooozda uspio i privoliti suprugu da nam da "jos jednu" priliku, s obzirom da ju nije dala, nakon sto je objavila da odlazi. Nisam bas nesto srocio por, ali pitanje je jasno.
Hvala
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 09:49   #2
Ako želiš da dijete ide u tu školu, zašto si dozvolio majci da odvede dijete???

prema važećem Obiteljskom zakonu, ako se roditelji ne mogu dogovoriti gdje će dijete živjeti, o tome odlučuje sud.

Do tad, svaki roditelj MOŽE UZETI DIJETE DA ŽIVI S NJIM BEZ IKAKVIH POSLJEDICA, jer čini ono što smtra da je najbolje za dijte
Sud pak daje prednost onom roditelju kod kojeg dijte trenutno živi

dakle, ovo tio je ključan element

1.nađi si odvjetnika

2.vrati dijete kod sebe...ako treba, idi na bolovanje, ili uzmo godišnji ako ga još imaš


pitanje

zašto si dozvolio da supruga "odseli" djecu?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 09:55   #3


Nemoj koristiti djecu kao sredstvo da natjeraš ženu da te opet voli i želi biti s tobom. Ako želiš da djeca žive s tobom i misliš da je to bolje za njih, traži da žive s tobom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:01   #4
Zeznuta stvar! Na tvome mjestu bih odmah otisao na CZSS i svakako odvjetnika.
Obzirom da skola uskoro pocinje...nisam bas siguran da ce sud tako brzo reagirati.
CZSS ipak moze. Objasni im sve ovo sto si napisao i ovdje. Prednosti za dijete i mane
koje si spomenuo. Mislim da dijete tog uzrasta nebi smjelo boraviti samo. osim toga
spomeni i razloge odlaska te da se ti protivis tome. Citao sam i slusao razna iskustva
ljudi koji su odlazili na CZSS. Moje je u pocetku bilo dobro i dobili smo privremenu mjeru
da djeca zive sa ocem...a to bi koliko sam razumio i tebi u ovom casu pomoglo. E sad...na zalost
sve ovisi na kakve se djelatnice u centru namjeris. Jedna moja prijateljica je naisla na zenu
koja ju je posteno isprepadala i rekla da se vrati muzu i ne pomislja na razvod. Svakako savjet je da odes
na CZSS a i odvjetniku.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:02   #5
Prvo nisam.. Nakon sto je ona odselila, djeca su bila sa mnom "dok ona ne sredi stan", tako je ona rekla. Vidjala je djecu svaki dan 3-4h. Nije se zalila na tako kratak rok, kaze, jer nije htjela probleme sa mnom.
Jednu nedjelju dosla je po ostatak nekih svojih stvari i rekla da ce uzet nesto njihove robe jer su taj dan isli kod nje spavat.. A onda vidio da prazni njihov ormar. Kao, "djeca od danas zive sa mnom". Meni rogovi iz glave izasli.
Tada sam ju verbalno u tišini izbacio iz sobe.
Sutradan smo se sreli u gradu, pa mi je rekla kako je bila u centru za soc skrb, te da ce nas pozvati na razgovor.
Tada sam, zeleci izbjeci bilokakvu papirologiju rekao kako to sve otkaze, neka djeca zive s njom.. Ne razmisljajuci o skoli. Ne razmisljajuci o icemu osim njenom povratku, smirivanju situacije i kupovini vremena.
Mislio sam da prvasici idu samo ujutro u skolu. Neznanje.
Ona je sada "na moru", tj otisla 3 dana da se "odmori" od svega, obilazak Splita, u kojem nikad nije bila. Djeca su sa mnom. Bio sam na godisnjem do jucer, danas su u vrticu, ona se vraca navecer s odmora kada bi djeca trebala kod nje na spavanje. Vjerujem kako su je se oni pozelili pa mislim da ne bi bilo ok to sprijeciti.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:30   #6
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Prvo nisam..bila Bio sam na godisnjem do jucer, danas su u vrticu, ona se vraca navecer s odmora kada bi djeca trebala kod nje na spavanje. Vjerujem kako su je se oni pozelili pa mislim da ne bi bilo ok to sprijeciti.
nema tu sad "što je ok, a što nije"

jbg ni ne znaš koliko si pogriješio kad si "pristao" da djeca žive s njom
ipak, prema zakonu, možeš se još "predomisliti", jer nemate ništa na papiru

ako staviš na papir u czss da djeca žive s njom, onda ih oona ima pravo upisivati u koju god školu hoće

dakle, ako hoćeš borbu za djecu, u kojoj su ti ionako minimalne šanse, DANAS ih preseli kod sebe
ili će dijet ići u školu koju majka izaber, i sve tako dok god žive s njom

pa o čemu si razmišljao kad si se složio da jeca odu živjeti kod nje????
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:35   #7
Samo o mogucnosti pomirenja..
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:48   #8
obzirom da ste u ovom trenutku pravno gledano još uvijek u braku i nikakve mjere nisu donesene, savjetujem da zadržiš djecu u svom/njihovom domu.majci svakako dozvoliti posjetu djece ali bez mogućnosti da ih odvede. zvuči grozno? ne nije. lijepo joj objasniš da se ti ne slažeš s tim i da do bilo kakve odluke suda to bude tako. želim ti puno živaca. trebalo bude ti.... i sreće
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:20   #9
bojim se da ti još ne kužiš što te snašlo....


kakva crna pomirba

i, dok se ti snađeš, žena ti odvela djecu, preselila ih u drugi vrtić/školu, a uskoro ćeš i plaćati alimentaciju...

gle...
prijateljski savjet . već danas objasni djeci da i dalje žive s ocem, a majku mogu viđati svaki dan, ali u niihovom t.j.tvojem prostoru....kupi im robu i sve što im treba, i odmah u CzSS pa ih obavijesti kako stvari stoje i da si ti, u interesu djece, djecu odlučio zadržati kod sebe

u sporazumu o zajedničkoj roditeljskoj skrbi navedi da će djeca živjeti s tobom

postupiš li drugačije, vjeruj mi, jako ćeš zažaliti...naravno, ukoliko ti želiš da djeca žive s tobom
p.s. djeca se ne razdvajaju, ako ti slučajno tako nešto padne na pamet
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:43   #10
Djeca su premala da se njima objasnjava gdje ce oni zivjeti. Osim toga mislim da bi ipak
bilo bolje prema dogovoru sa zenom djecu vratiti. Djeca su malena i tesko ce on njih dobiti u toj dobi.
Pomirba...tesko. Vjerujem da je zena odlucila i razmislila sto ce. U interesu djece je da dobro razmislis
sto zelis (osim pomirbe) i koje su ti mogucnosti za brigu oko tako malene djece. Ako vec dodje do rastave
tada bi u interesu djece bilo najbolje da se pokusate dogovoriti. Da dijete provede vrijeme kod tebe ako ona nije
u mogucnosti osigurati skrb o djetetu dok ona radi. Ako ces i zadrzati djecu kod sebe...a ako je dogovor da ih danas
vratis...bit ce vremena za to. I tako je ona odvela djecu i sada zive sa njom. Posebno ako ti pises o nekakvoj
pomirbi ( u koju iskreno ne vjerujem)...ostavis li djecu kod sebe...mislis da je to u interesu pomirbe?
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:52   #11
Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
Djeca su premala da se njima objasnjava gdje ce oni zivjeti. Osim toga mislim da bi ipak
bilo bolje prema dogovoru sa zenom djecu vratiti. Djeca su malena i tesko ce on njih dobiti u toj dobi.
Pomirba...tesko. Vjerujem da je zena odlucila i razmislila sto ce. U interesu djece je da dobro razmislis
sto zelis (osim pomirbe) i koje su ti mogucnosti za brigu oko tako malene djece. Ako vec dodje do rastave
tada bi u interesu djece bilo najbolje da se pokusate dogovoriti. Da dijete provede vrijeme kod tebe ako ona nije
u mogucnosti osigurati skrb o djetetu dok ona radi. Ako ces i zadrzati djecu kod sebe...a ako je dogovor da ih danas
vratis...bit ce vremena za to. I tako je ona odvela djecu i sada zive sa njom. Posebno ako ti pises o nekakvoj
pomirbi ( u koju iskreno ne vjerujem)...ostavis li djecu kod sebe...mislis da je to u interesu pomirbe?
suhi13

nakon svega što znamo, i ti i ja, i što smo prošli....

zar misliš da gđa razmišlaj o pomirbi????
vidiš da je to jedino što on želi čuti

naravno da seljakanje djece nije u interesu pomirbe, ali, realono, nas dvojica znamo da tu nikakve pomirbe ne bude

ionako nema u budučnosti koliko ja vidim po njemu, niakve šanse da o bilo čemu odlučuje
pa kad već ima razumne razloge za ostanak pprvašića kod njega, radi škole, zašto ne bi tako i postupio?
a onda, kad czss kaže da je za djecu bolje da žive s majkom, i sud to potvrdi, onda ih se i formalno može preseliti...

ovako, on bar ima racionalan argument kojim će dokazivati da mu je interes djeteta - blizina škole i vrtića - u orvom planu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:53   #12
Bok!
Nemam iskustva s razvodom i czs.Samo sam htjela pitati da li ti ikako komuniciraš sa suprugom?
Trebali bi sjest i popričat što i kako u interesu djece.
Recimo, moglo bi dijete ostati u školi u kojoj je upisana.Pošto je baka može pričuvati, a s druge strane bi bila sama.Što i nije najpametnije za malu curicu.I tog bi tvoja supruga trebala bit svjesna.
A mama može dolaziti po nju kasnije poslije posla.Ili ju ti možeš odvoziti mami kad dođeš sa posla.Ako je njoj problem dolaziti svaki dan...
Treba gledati interes djece.Tako da nadam se da ćete se uspjeti dogovoriti.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:53   #13
Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
Mislim da dijete tog uzrasta nebi smjelo boraviti samo.
Dobro misliš. Ne samo da ne bi smjelo nego ni ne smije do 12. godine. Nemam iskustva sa CZSS-om, ali mi se čini da bi ti ovo mogao biti dobar argument da djeca ostanu živjeti tamo gdje su i do sada živjela.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:55   #14
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Dobro misliš. Ne samo da ne bi smjelo nego ni ne smije do 12. godine. Nemam iskustva sa CZSS-om, ali mi se čini da bi ti ovo mogao biti dobar argument da djeca ostanu živjeti tamo gdje su i do sada živjela.
dijete ne smije biti samo, bez prisustva odrasle osobe, do 8.godine života
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 12:00   #15
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
suhi13

nakon svega što znamo, i ti i ja, i što smo prošli....

zar misliš da gđa razmišlaj o pomirbi????
vidiš da je to jedino što on želi čuti

naravno da seljakanje djece nije u interesu pomirbe, ali, realono, nas dvojica znamo da tu nikakve pomirbe ne bude

ionako nema u budučnosti koliko ja vidim po njemu, niakve šanse da o bilo čemu odlučuje
pa kad već ima razumne razloge za ostanak pprvašića kod njega, radi škole, zašto ne bi tako i postupio?
a onda, kad czss kaže da je za djecu bolje da žive s majkom, i sud to potvrdi, onda ih se i formalno može preseliti...

ovako, on bar ima racionalan argument kojim će dokazivati da mu je interes djeteta - blizina škole i vrtića - u orvom planu
U potpunosti se slazem sa tobom i sanse mu nisu bas bajne....ipak ona je vec bila na centru i objasnila situaciju. OK...vjerojatno u svoju korist.
Ako je za danas takav dogovor...mislim da bi ga trebao ispostovati. Djeca ce doci kod njega jos i tada mogu ostati kod njega isto tako kao i danas.
Ipak bi mozda bilo bolje da on ode najprije na centar a jos prije kod ovdjetnika pa da vidi sto je bolje.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 12:01   #16
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Bok!
Nemam iskustva s razvodom i czs.Samo sam htjela pitati da li ti ikako komuniciraš sa suprugom?
Trebali bi sjest i popričat što i kako u interesu djece.
Komuniciram po potrebi.
Ona je sebi zacrtala odlazak,
s tim da djeca žive s njom, tomu sve prilagođava.
Sve ostalo je njoj potpuno nebitno. Osijećaji, dječje želje, njihovo emocionalno stanje koje ona ne primjećuje.
U smislu, povratka nema, djeca moraju proživit što moraju proživit i tako mora bit. Kako druga djeca koja nemaju baku kod kuće i sl..
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 12:08   #17
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Komuniciram po potrebi.
Ona je sebi zacrtala odlazak,
s tim da djeca žive s njom, tomu sve prilagođava.
Sve ostalo je njoj potpuno nebitno. Osijećaji, dječje želje, njihovo emocionalno stanje koje ona ne primjećuje.
U smislu, povratka nema, djeca moraju proživit što moraju proživit i tako mora bit. Kako druga djeca koja nemaju baku kod kuće i sl..
stari...

to što ona misli tebi ne treba bit bitno

ti moraš, već danas, odlučiti što želiš
ako misliš da je za djecu bolje da ostanu s tobom, to onda moraš znati...
odmah i sada

i tako se i moraš ponašati

od ovog trena
ali, koliko ja vidim, po svakoj tvojoj rečenici, tebe još uvijek boli ona i njene odluke....

tu neće bit sreće ni za koga
briga za djecu je jako ozbiljna stvar...ako misliš da si to u stanju i da je za djecu bolje da ostanu tu gdje su i prije živjeli, kod tebe, onda odmah učini sve što ti je savjetovano....ali odmah, jer je ona već u prednost

ali, nekako, ja mislim da ti nemaš te kapcitete...tebe muči ona...a to nije dobro...djeca ti ne smiju bit sredstvo, nego cilj...odnosno njihova dobrobit
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 12:10   #18
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
dijete ne smije biti samo, bez prisustva odrasle osobe, do 8.godine života
Po tko zna koji put se na ovome podforumu suvereno razmećeš svojim znanjem - a lupaš, posve nesvjestan koliku šteti činiš drugima zbog svojih razvodnih frustracija.

Obiteljski zakon u ruke pa uči.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 12:11   #19
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Komuniciram po potrebi.
Ona je sebi zacrtala odlazak,
s tim da djeca žive s njom, tomu sve prilagođava.
Sve ostalo je njoj potpuno nebitno. Osijećaji, dječje želje, njihovo emocionalno stanje koje ona ne primjećuje.
U smislu, povratka nema, djeca moraju proživit što moraju proživit i tako mora bit. Kako druga djeca koja nemaju baku kod kuće i sl..
Moras znati da ako je ona to odlucila...a iz nekog razloga je ipak odlucila...slabe su ti sanse da to promjenis. Pa eto...i ja zivim sam sa djecom i bez bake. Nemoj mjesati osjecaje djece i svoje osjecaje. Naravno da bi djeca htjela da se nista ne mijenja...ali oni su jos mali da bi uopce razumjeli sto se sad desava. Nazalost rastave su u danasnje vrijeme cesta pojava...precesta. I opet pisem...ako je ona tako odlucila...napravila vec neke korake....tesko ces ti njoj sad objasniti to da ona zbog djece ostane sa tobom. Osim toga...postoje razlozi zasto je ona odlucila otici od tebe...sigurno nije zato jer ne spustas wc dasku....karikiram. Moras znati sto zelis i sto mozes te sto je u ovoj situaciji najbolje za djecu a obzirom da ona ne zeli vise zivjeti sa tobom.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 12:28   #20
Upravo tvoje karikiranje s wc daskom odlicno opisuje njene razloge.. ��
Razloge (globalno, moja pasivnost u nekim stvarima) promjenio sam doslovno preko noci.
To nju ne zanima..
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.