Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2016., 21:40   #941
@Borkica Da, ti si u pravu.

Jedino moze Focal sad vise ne dozvoliti da djeca idu s majkom. I cekati odluku czss i suda tko ce biti primarni skrbnik.

Ne znam kako ce to sve ici. Ali Focal je vec jednom dozvolio da djeca idu sa suprugom i to mu je sad isto otegotna okolnost.

Usput se htio i miriti. I sad ako on pokusa dokazati da je ona losa majka, ako ima ista u porukama od njega, mogla bi ga i time pobiti.

I bit je u tome tko je bio primarni roditelj svih tih 7 i 5 godina. A ne tko ce biti primarni roditelj odredjeno vrijeme dok se oni ne rastave.

Niti na jednom sudu on nece moci dokazati da je on taj primarni roditelj kojeg oni traze.
Jer njegova supruga ima previse svjedoka kako je cijele dane s njima provodila vrijeme nakon posla.
Tocnije, prije ce ga u toj maloj sredini gledati kao covjeka koji je odvojio djecu od majke.

To sto bi on njih sad zgrabio jer im je tu adresa, nece umanjiti njezinih 7 ili 5 godina.

Eto moja greska sto nisam konkretno pitala sto ce biti ako Focal zadrzi djecu.

Uglavnom, jesam nesto slicno pitala. Ali je odgovor bio u smislu: s kim su djeca, ako su s majkom, onda ostaju s njom jer je ona do sad bila primarni skrbnik.
Nisu moja pitanja bila ono muskarac je primarni skrbnik bio do sad, nisam lagala. Rekla sam kako je. Supruga je primarni skrbnik do sad bila.

Jer u tom smislu, ako kroz par svjedocenja u czss, supruga dokaze da je ona svo ovo vrijeme bila primarni skrbnik, ne znam kako to ide, logicki zakljucujem, ali mislim da ce ona dobiti primarno skrbnistvo.

Mozda netko tko ima vise iskustva, moze nesto o tome napisati.

Na kraju krajeva, on moze zadrzati djecu doma, ona moze doci po njih u skolu/vrtic i na neki nacin ih "oteti".
Policija ce ih vjerojatno vratiti na njihovu adresu. (???)
Sutra ce supruga otici u czss i vjerojatno ce se pokrenuti nesto.
Sad vjerojatno je to neka siva zona i tu moze biti svasta.
Na kraju krajeva oni sad trenutno imaju jednaka prava.
Mozda cak nesto ovisi i o czss, mozda oni mogu na osnovu izjava procijeniti gdje bi djeca trebala zivjeti do okoncanja suda.

Nekako mislim da na taj nacin on moze zadrzati djecu samo dok czss ne odluci da do okoncanja postupka djeca trebaju biti tu i tu.
Ne vjerujem da tako nesto ne postoji.

Sigurno netko upucen zna vise. Mozda doista ako zadrzi djecu kod sebe i zabrani majci vidjanje ce i djeca biti kod njega dok sve ne zavrsi.

Ne znam samo kako ce dokazati da je on do sada bio primarni skrbnik.
Mujsa Pls is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 21:42   #942
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Dva dana tjedno kod tate i svaki drugi vikend s njim?
Nema sudca koji se neće složiti s nastavkom rečenice "...i u ostalim terminima prema dogovoru roditelja".

Ne može se u istom topicu majku opisivati kao čudovište koje će uskraćivati susrete djece i oca i kao nemajku koja vrijeme bez djece smatra slobodom.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 21:55   #943
"Ako roditelji maloljetne osobe ne žive u obiteljskoj zajednici, a nije donesena odluka nadležnog tijela o tome s kojim će roditeljem maloljetna osoba živjeti, prebivalište maloljetne osobe prijavljuje se na adresi roditelja s kojim živi, uz suglasnost centra za socijalnu skrb."


Tako da vjerojatno i bez oca djeteta, majka moze promijeniti prebivaliste svom djetetu uz suglasnost czss.

Clanak 5


Isto tako sam procitala na vise strana da czss moze donijeti privremeno rjesenje s kim ce djeca zivjeti.
Ima i previse clanaka, tekstova, osobnih prica ljudi. Treba potraziti i informirati se.

Zadnje uređivanje Mujsa Pls : 07.10.2016. at 22:17.
Mujsa Pls is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 22:11   #944
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Koja je onda alternativa tom 7/7 rasporedu?

Dva dana tjedno kod tate i svaki drugi vikend s njim?

Zvuči ko veća zafrkacija nego da su jedan tjedan kod starog a jedan kod stare.
Ta dva dana tjedno zapravo nisu dva dana nego sva puta (dana) po nekoliko sati.
Jos se napise da je otac taj koji odvozi i dovozi djecu, a onda furim po njih u neki grad, ne stignem ih ni kuci dovest, vec moraju bit nazad..
Ili odem djecu odvest na pizzu u nepoznatom gradu i vidimo se klinci za tjedan dana


not
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 23:35   #945
Članak 5.

Prijava ili odjava prebivališta i boravišta, odnosno prijava privremenog odlaska izvan Republike Hrvatske podnosi se osobno.

Prijave za maloljetne osobe i osobe potpuno lišene poslovne sposobnosti te osobe djelomično lišene poslovne sposobnosti u pogledu davanja izjava ili poduzimanja radnji koje se odnose na osobna stanja u upravnoj stvari koja je predmet postupka podnose roditelji, odnosno skrbnici.

Kada roditelji maloljetne osobe imaju prijavljeno prebivalište ili boravište na različitim adresama, prebivalište ili boravište maloljetne osobe prijavljuje se na adresi jednog roditelja, uz suglasnost drugog roditelja.

Ako roditelji maloljetne osobe ne žive u obiteljskoj zajednici, zahtjev podnosi roditelj s kojim maloljetna osoba živi na temelju odluke nadležnog tijela, a prebivalište maloljetne osobe prijavljuje se na adresi tog roditelja.

Ako roditelji maloljetne osobe ne žive u obiteljskoj zajednici, a nije donesena odluka nadležnog tijela o tome s kojim će roditeljem maloljetna osoba živjeti, prebivalište maloljetne osobe prijavljuje se na adresi roditelja s kojim živi, uz suglasnost centra za socijalnu skrb.


Ode li ona u ZG a djeca budu prijavljena na njenoj adresi, nije dobro.
Trebalo bi u plan unijeti da u slučaju preseljenja roditelja u drugi grad isti roditelj plaća putne troškove roditelju koji mora putovati da vidi djecu.
Cota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 23:40   #946
Oprosti, ja zapeo na stranici 47, ili kako neko kaže u 19 stoljeću.
Cota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 00:25   #947
Quote:
Mujsa Pls kaže: Pogledaj post
@Borkica Da, ti si u pravu.

Jedino moze Focal sad vise ne dozvoliti da djeca idu s majkom. I cekati odluku czss i suda tko ce biti primarni skrbnik.

Ne znam kako ce to sve ici. Ali Focal je vec jednom dozvolio da djeca idu sa suprugom i to mu je sad isto otegotna okolnost.

Usput se htio i miriti. I sad ako on pokusa dokazati da je ona losa majka, ako ima ista u porukama od njega, mogla bi ga i time pobiti.

I bit je u tome tko je bio primarni roditelj svih tih 7 i 5 godina. A ne tko ce biti primarni roditelj odredjeno vrijeme dok se oni ne rastave.

Niti na jednom sudu on nece moci dokazati da je on taj primarni roditelj kojeg oni traze.
Jer njegova supruga ima previse svjedoka kako je cijele dane s njima provodila vrijeme nakon posla.
Tocnije, prije ce ga u toj maloj sredini gledati kao covjeka koji je odvojio djecu od majke.

To sto bi on njih sad zgrabio jer im je tu adresa, nece umanjiti njezinih 7 ili 5 godina.

Eto moja greska sto nisam konkretno pitala sto ce biti ako Focal zadrzi djecu.

Uglavnom, jesam nesto slicno pitala. Ali je odgovor bio u smislu: s kim su djeca, ako su s majkom, onda ostaju s njom jer je ona do sad bila primarni skrbnik.
Nisu moja pitanja bila ono muskarac je primarni skrbnik bio do sad, nisam lagala. Rekla sam kako je. Supruga je primarni skrbnik do sad bila.

Jer u tom smislu, ako kroz par svjedocenja u czss, supruga dokaze da je ona svo ovo vrijeme bila primarni skrbnik, ne znam kako to ide, logicki zakljucujem, ali mislim da ce ona dobiti primarno skrbnistvo.

Mozda netko tko ima vise iskustva, moze nesto o tome napisati.

Na kraju krajeva, on moze zadrzati djecu doma, ona moze doci po njih u skolu/vrtic i na neki nacin ih "oteti".
Policija ce ih vjerojatno vratiti na njihovu adresu. (???)
Sutra ce supruga otici u czss i vjerojatno ce se pokrenuti nesto.
Sad vjerojatno je to neka siva zona i tu moze biti svasta.
Na kraju krajeva oni sad trenutno imaju jednaka prava.
Mozda cak nesto ovisi i o czss, mozda oni mogu na osnovu izjava procijeniti gdje bi djeca trebala zivjeti do okoncanja suda.

Nekako mislim da na taj nacin on moze zadrzati djecu samo dok czss ne odluci da do okoncanja postupka djeca trebaju biti tu i tu.

Ne vjerujem da tako nesto ne postoji.

Sigurno netko upucen zna vise. Mozda doista ako zadrzi djecu kod sebe i zabrani majci vidjanje ce i djeca biti kod njega dok sve ne zavrsi.

Ne znam samo kako ce dokazati da je on do sada bio primarni skrbnik.
@Mujsa, točno sve je tako kako pišeš, uključujući i prvo boldano. No ne znamo što bi czss odlučio privremeno do okončanja razvodnog postupka. Ako je vjerovati da rade u interesu djece, a ne majke, onda bi djecu vjerojatno i ostavio na postojećoj adresi u poznatom okruženju u kojem su i do sad živjeli, gdje im je i baka uvijek na raspolaganju, na kojoj se uglavnom i više zadržavaju nego na onoj drugoj. Ne samo zbog blizine škole i vrtića, nego i zato što na toj adresi uvijek nekoga ima da ne budu sami, dok bi na onoj drugoj curica boravila i sama (za sada bar). Ako je vjerovati Focalu, djeca više vremena i provode u očevoj kući, uključujući i organizaciju njihovih odlazaka i dolazaka iz škole i vrtića (za sada bar majka nije ništa drugo osmislila kao alternativu). Za sad ispada da su djeca više s ocem nego s majkom, tj točnije više u kući njegovih roditelja nego u kući njenih roditelja.

Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Najjednostavnije receno, jedan dan iz skole ih kupi mama pa idu kod nje, drugi dan ih kupim ja i ostaju kod mene.
(da ne kompliciram kako sin svaki dan iz vrtica ide kod mene, i kcer je ili prije ili poslje skole kod mene na cuvanju)
Svakako vise vremena provode ovdje, pa bih ja prije rekao da su djeca s ocem, nego s majkom,
..
Ovaj drugi bold, teško da bi se Focal odlučio na takvu glupost jer bi si time svezao štrik oko vrata momentalno, a o reakciji i zlu za djecu da i ne govorim... Mislila sam kako sam i napisala, kako mu je u tom stilu i soc radnica nešto kazala - ako se djeci tamo ne ide na spavanje, ima ih puno pravo zadržati na spavanju kod sebe, bez obzira što žena o tome mislila. Nikakva zabrana viđenja majke, nego postojanost noćenja ako djeca oko toga imaju neke probleme ili nelagode. A sve ostalo prolazi kako sam isto napisala - viđenja s mamom preko dana, druženja, obilasci, posjete, zadaće, ručkovi, pečenje kiflica i sl. Sve 5 dok djeca ne požele ići doma, tamo gdje im službeno dom već je. Majka bi za sad tu još uvijek mogla biti u nezgodnoj situaciji jer više ne živi s djecom u istom domu, za sad je tako to na papiru. A i u stvarnosti još ne postoji službeno dodjeljeno vrijeme roditelju izvan dječjeg doma za biti s djecom od-do kao neometano pravo usprkos npr dječjem cendranju da hoće ići kući, tj od nje. Svakako po majku nezgodno, gledajući to samo i s majčiske strane...

Zadnje uređivanje Borkica : 08.10.2016. at 00:36.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 00:52   #948
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ti se ili zajebavaš ili nemaš pojma o čemu govoriš.

Naravno da ima što izgubiti. Naravno da će jako puno toga izgubiti krene li u taj tako, ah!, forumski atraktivan boj. Samo, nakon što ga sustav i uskoro bivša zakonita sjebu, slaba će mu pomoć biti sve Borkice ovoga svijeta i njihova podrška na temu "ah, jadan, nepravda, sve je to tako jako, jako nepravedno"...
A što to ima za izgubiti? Standardni paket viđanja 2 put tjedno par sati i svaki drugi vikend? To se skoro pa podrazumijeva, ako nije registrirani obiteljski nasilnik. Zar bi se trebao izjednačiti s tom kategorijom samo zato što želi dati sve od sebe za dobivanje primarnog skrbništva? Ako želi? Zar bi trebao strahovati nad gubitkom tog obećanog standarda samo zato što bi se drznuo kao otac okušati u svom "ravnopravnom" pravu da bar pokuša on biti i ostati taj s kojim će djeca živjeti? pa neka pokuša! Treba li zbog toga očekivati kaznu?
Ja samo pišem što ja mislim, ne zajebavam se, a ako ti imaš nekog konkretnog pojma kako može zbog toga nadrljati gore nego što bi i bez tog pokušaja, piši ti što ti misliš!
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 01:28   #949
@Lord Byron
U "Smjernicama za ispunjavanje plana o zajedničkoj roditeljskoj skrbi" piše:

Vrijeme koje će dijete provoditi sa svakim od roditelja (tjedno, mjesečno, državnim praznicima i blagdanima te za vrijeme školskih praznika) uz naznaku vremena i mjesta predaje/preuzimanja djeteta mlađe dobi

– u ovom dijelu roditelji sporazumno utvrđuju vrijeme koje će dijete provoditi sa svakim od roditelja i to na način da se vrijeme koje će dijete provoditi sa svakim od roditelja odredi na tjednoj odnosno mjesečnoj razini, ali da se odredi i provođenje vremena sa svakim roditeljima za vrijeme državnih praznika, blagdana, školskih praznika i slično.
Pritom je potrebno sporazumno urediti i vrijeme odnosno mjesto predaje djeteta mlađe dobi.
Obzirom da Plan mora biti potvrđen od strane suda u izvanparničnom postupku da bi stekao svojstvo ovršnosti, nužno je da formulacija vremena koje će dijete provoditi s svakim od roditelja bude ovršiva.

Iz napisanog proizlazi da je tvoja tvrdnja nije točna, ili bar ne mora biti točna, najblaže rečeno.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nema sudca koji se neće složiti s nastavkom rečenice "...i u ostalim terminima prema dogovoru roditelja".

Ne može se u istom topicu majku opisivati kao čudovište koje će uskraćivati susrete djece i oca i kao nemajku koja vrijeme bez djece smatra slobodom.
Nastavak rečenice... nije ovršiv. Ovršivi su termini oni na papiru u formi od toliko i toliko do toliko i toliko, a ne usmeni dogovori. Termini prema dogovoru roditelja ne znače baš ništa ni sudu ni onome koji bi htio više od napisanog, a gle čuda primarnom skrbniku se više ne da dogovarati. Nerijetko majke ne poštuju ni pisane ovršne termine susrreta oca i djeteta, a kamoli još da se sekundarni oslanja na sigurnost - prema dogovoru roditelja. Jedini pouzdani dogovor je onaj pismeni s definiranim početkom i krajem. Na žalost, ponekad ni taj nije 100% pouzdan.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 08:55   #950
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
A što to ima za izgubiti? Standardni paket viđanja 2 put tjedno par sati i svaki drugi vikend?
To neće izgubiti. To će - krene li forumskim "borise!!!11!!" putem, dobiti. U paketu s budućom bivšom željnom njegove krvi.

S kuhačom ili bez nje, buduća bivša ničim ne odaje dojam osobe koja bi mu uskraćivala djecu, pa čak ni žene s kojom se ne može dogovoriti. Krene li on "ubojuboj" kako ga ovdje, s kokicama u krilu, huškate, lako je moguće da akcija izazove reakciju.

Ali, to nije najveći gubitak.

Najveći je gubitak činjenica da takvi "izađi i borise!!!!" ratovi nisu nešto što se odvija izvan dječjeg vidokruga. Naprotiv, koliko god možda obzirno započeli, prije ili kasnije se pretvore u sukob u kojem su djeca na čistini između dvoje roditelja koji se prekomjerno granatiraju.

Na kraju se takva priča svede na "pobjedu" roditelja koji sav sretan vodi sebi doma izluđenu djecu...

Po pitanju (ne)ovršnosti rečenice "dvaput tjedno, dva vikenda mjesečno, pola praznika i u ostalim terminima po dogovoru roditelja" - iskreno, nedamise dokazivati.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 09:25   #951
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post

Uvijek sam govorio, kada je usisavač bio u pitanju, posta i nerada nedjeljom se možemo pridržati. Bar to.

(ps. ako se nedjeljom prospe npr smoki po tepihu, nema problema za usisat)

Ti si se nerada drzao celog zajednickog zivota!
Mislis da si veci vernik i da ces zavrsiti u raju, samo zato sto nedeljom zivis u svinjcu, iako si se lose odnosi prema zeni tolikig godina? Zanimljiva ti je logika...
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 10:01   #952
Ajde jednom poslusajte covjeka koji je 3 g.na Obiteljskom sudu u Zagrebu,svaka 3-4 mjeseca,jer se kao roditelj ne moze sloziti da majka bude primarni skrbnik,iako djeca zive s njim(zapravo u stvarnosti zive pola/pola

Ne postoji nikakva zakonska mogucnost da focal dobije presudu u kojoj bi to pisalo

U presudi mora pisat s kojim roditeljem djeca zive,te tko placa alimentaciju
Susreti i druzenja s drugim rodieljem su tocno definirani

Tu focal ima sanse,jer se u tom dijelu,ali obavezno uz suradnju Czss,moze postici da na presudi zapravo pise pola/pola,iako djeca zive kod majke
Dakle,moze dobiti npr.da pise pon.su djeca kod oca od 16h do utorka ujutro,te srijedu od 16-21h,pa svaki drugi vikend od petka 16 do nedjelje 20h
Prepisao privremenu mjeru suda
Sad kad to pogledate,u tjednu kad je ocev vikend,to je vise vremena s njim nego s majkom

Kad bi tjedan imao 8 dana to bi prakticno bilo pola/pola

Evo,ovo je moguce
Ali,nakon doslovno prolivene krvi,desetaka tisuca kuna i parnice od 3g,te beskrajnog rata

Focal s pravom strahuje od toga i zeli dogovor sa suprugom

Ponavljam,nema suda koji ce presuditi pola pola i to napisati u presudi
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 11:06   #953
Isto se slazem sa Lordom, necete nista dobiti sa sudom i svadjom.Samo ce se izvuci teska artiljerija, a onda ce opet nevine zrtve najvise izgubiti.
Mislim da sam na pocetku jos napisala- oboje ste napravili svoj krug iz kog niste znali ili htjeli izaci, kao i vecina nas. I to su stvari u koje smo uvukli nasu djecu, da cuju ili osjete sve sto smo mi, njihovi mali bogovi, napravili. Ako vec nismo sposobni bili napraviti za njih toplo gnijezdo u kom bi bili to sto jesu-voljena i zasticena djeca, sa roditeljima koji se vole i postuju,onda ih ne moramo ni izbaciti na golo polje, dok okolo padaju bombe, a mama i tata, rezeci jedno na drugo, traze da izaberu-koga vise vole.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 12:57   #954
Potpisujem Lorda.
Jos cemo covjeka izludit dobrim namjerama...
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 15:07   #955
još jedan potpis na Lorda

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Ajde jednom poslusajte covjeka koji je 3 g.na Obiteljskom sudu u Zagrebu,svaka 3-4 mjeseca,jer se kao roditelj ne moze sloziti da majka bude primarni skrbnik,iako djeca zive s njim(zapravo u stvarnosti zive pola/pola

Ne postoji nikakva zakonska mogucnost da focal dobije presudu u kojoj bi to pisalo

U presudi mora pisat s kojim roditeljem djeca zive,te tko placa alimentaciju
Susreti i druzenja s drugim rodieljem su tocno definirani

...
i ovo
u ratu za skrbništvo (pa ga već duže vrijeme nema niti jedan od roditelja) koji sam već spominjala ovdje, djeca žive s ocem i realno im je bolje s njim ali nikakvog rješenja još nema
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 15:11   #956
Ako to već nije učinjeno, preporučujem Focalu da od soc radnice iz czss-a u kojem tijekom obaveznog obit.savjetovanja nisu uspjeli dogovoriti zajednički obiteljski plan zatraži prosljeđivanje u obiteljsku medijaciju ili za to sam ispuni elektronički obrazac i pošalje ga s ciljem nastavka posredovanja u pregovaranju usuglašavanju različitih želja roditelja, barem što se tiče učestalosti i rasporeda viđenja djece u njegovu korist više od dva puta tjedno. To je još zadnji korak prije podnošenja tužbe za razvod sudu, do 5 sastanaka.
http://www.czss-zagreb.hr/obiteljski-centar
ili koji već drugi županijski centar.
Neki dan je u Tv-sudnici bio prikazan slučaj (događaji su režirani na temelju stvarnih životnih priča) u kojem je majci kao sekundarnom skrbniku odobreno viđanje sina tri puta tjedno pod redovno uz sve ostalo.
Nadam se da će tamo uspjeti postići dogovor i kompromis u pisanom obliku.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 17:43   #957
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
To neće izgubiti. To će - krene li forumskim "borise!!!11!!" putem, dobiti. U paketu s budućom bivšom željnom njegove krvi.

S kuhačom ili bez nje, buduća bivša ničim ne odaje dojam osobe koja bi mu uskraćivala djecu, pa čak ni žene s kojom se ne može dogovoriti. Krene li on "ubojuboj" kako ga ovdje, s kokicama u krilu, huškate, lako je moguće da akcija izazove reakciju.

Ali, to nije najveći gubitak.

Najveći je gubitak činjenica da takvi "izađi i borise!!!!" ratovi nisu nešto što se odvija izvan dječjeg vidokruga. Naprotiv, koliko god možda obzirno započeli, prije ili kasnije se pretvore u sukob u kojem su djeca na čistini između dvoje roditelja koji se prekomjerno granatiraju.

Na kraju se takva priča svede na "pobjedu" roditelja koji sav sretan vodi sebi doma izluđenu djecu...

Po pitanju (ne)ovršnosti rečenice "dvaput tjedno, dva vikenda mjesečno, pola praznika i u ostalim terminima po dogovoru roditelja" - iskreno, nedamise dokazivati.
Focal, isprintaj si ovo i pročitaj svakih par sati
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 18:03   #958
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Focal, isprintaj si ovo i pročitaj svakih par sati
i češće..i poslušaj ljude koji su to prošli i prolaze...sretno
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 18:07   #959
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
i češće..i poslušaj ljude koji su to prošli i prolaze...sretno
I predaj se...odlično
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 18:22   #960
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
I predaj se...odlično
gle, ne mora se predati...
ja nikome ne bih priuštila borbu za skrbništvo,
pogotovo u našim CZSS,
žena je do sada suradljiva,
postoji li najmanja mogućnost da to bude i dalje
pokušala bih...
svaka presuda se može pobiti... u borbu uvijek stigne,
zašto ići s pretpostavkom da se predaje ako potpiše te papire ?
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.