Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 13:48   #181
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ovo što pričamo ovdje je sve sića prema poznatim koncesijskim ugovorima sa strancima, kojih smo do sada doživjeli dosta (Astaldi nije upiknuo niti lopatu na Autocesti Zagreb-Varaždin a odnio nam je na sudu 230 miljuna maraka za odštetu, da ne idemo dalje) i koji su duboko zavukli ruku u džep naše države, a da za uzvrat nismo dobili ništa ili jako malo!

Ova analiza prometnog stručnjaka govori sve o tome kako se kod nas radi:

http://www.monitor.hr/clanci/prometn...eograd/166139/

Samo da podsjetim da su Truci u Skoplju izgradili i pustili u promet novu zrakoplovnu luku jednake veličine i kapaciteta za manje od 2 godine od početka izgradnje pod znatno povoljnijim financijskim uvjetima što se tiče države Makedonije i grada Skoplja.

Sjetite se tih stvari kada nam sada uskoro dođu lokalni izbori i dobro razmislite jesu li pravi izbor i lijevi i desni ili netko sasvim treći?

Dobar primjer nestručnog upravljanja i loših ugovora je Zagrebački pročišćivač otpadnih voda, gdje je glavnu riječ opet vodila politika a ne struka! I tako bi mogli u nedogled, jer tako je po cijeloj državi, nestručni i u biti loši ljudi nam vode državu i lokalne zajednice, malo je tu stručnih i poštenih ljudi. Možete se svi izrugivati Pernaru, ali je jedini koji barem nešto priča i upozorava, a ostali se uhljebili i šute i guraju dalje isto kao i oni prije njih, samo pitam se dokle to može tako ići, što se ranije pokrenemo to bolje za nas sve. Perspektiva nam je ako se ne pokrenemo država staraca, sa milijun novo iseljenih mladih državljana RH.
Odlican post. Mi umjesto da u takvim slucajevima uhapsimo politicara koji je potpisao ugovor stetan po Hrvatsku, osudimo ga na nesto zatvora i sudski proglasimo ugovor nistetnim, placamo ko' zadnji idioti. Uvodimo kriminalne ovrhe da bi namakli lovu, jos se zaduzujemo, ...

Evo, cak ni Sanader nije pravomocno osudjen, jer da je, onda bi se moglo ponistiti ugovor o privatizaciji INA-e, vratiti MOL-u sta su platili i oduzeti im vlasnistvo (kojem su ionako znatno umanjili vrijednost). Uz to im jos naplatiti kakvu masnu globu.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 13:54   #182
Došao danas kod uhljeba ali nema ga a radno vrijeme ide.....nek dođem sutra i to u definirano vrijeme unatoč jasno definiranom rasponu radnog vremena.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:49   #183
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Vise je do toga da su informaticki nepismeni. Sestre su informaticki fosili, dok ni doktori opce prakse nisu nista bolji. Da dolaze preko natjecaja na posao, a on bi trazio i znanje na pc-u, toga ne bi bilo.
U suprotnom imas slucaj da je moja sadasnja doktorica kci bivse doktorice, i koja gle cuda jos uvijek nije izucila zanat slanja uputnica sestri.
How convenient.
Da nismo u istom DZ? Onak, isto radno mjesto, isto se prezivaju..mama ode u penziju i kćer zasjedne na njeno mjesto. Obiteljski biznis na grbi države. Inače ta kći koja se uhljebila je na portalu NajDoktor imala prosječnu ocjenu 1 Deseci pacijenata su komentirali njen bezobrazluk i nestručnost. I nikom ništa. Naprotiv, nakon par mjeseci svi negativni komentari su obrisani s neta.

Drugi primjer: DZ u koji ide moja mama. Svakih par mjeseci se mijenjaju doktori, jedan aljkaviji od drugoga. Mama pije lijekove za tlak i svaki put kad treba recept mora osobno doći u ambulantu jer se danima ne javljaju. Tako je jednom nakon bezuspješng zivkanja bila prisiljena doći osobno u DZ po recept da bi se nalarfana doktorica koja je 30-ak godina mlađa od nje izderala da zašto dolazi bez naručivanja i očitala joj bukvicu i između ostalog rekla da je prezauzeta i da joj je dosta ove j... države. Mama nije mogla doći k sebi od takvog prostakluka i otišla je maltene u suzama iz ordinacije. Prestrašno nešto. Gdje samo nalaze te ljude, da mi je znati.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 02:03   #184
Ova moja sam što sam stavio komentar na najdoktor u roku 7 dana joj obrisan profil, ne znam jel mogu oni to tražit tako ili šta, znam da nisam nista vrijedjo niti psovo i sve je bilo po pravilima, pokušo sam joj sam napravit onda baš u inat, al uzalud kad ne odobravaju.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 05:58   #185
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se to moze srusiti na sudu.
Naravno.
U sporu koji će trajati 20 godina i u kojem će jedini na dobitku biti odvjetnici.

Naravno, parazit-uhljeb-neradnik na katastru koji je napravio to kazneno djelo neće dobiti otkaz već će mu zaposliti još jednog, nečijeg netjaka ili sitnog stranačkog poslušnika da mu pomogne, jer ima previše posla.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 09:02   #186
Katastar evidentira posjednike, ne vlasnike. Ili si fulao i mislis na gruntovnicu? Uglavnom, vlasnicke tuzbe ne zastarjevaju i ne postoji objektivni razlog da ne ostvarite svoje pravo

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:28   #187
Quote:
one.org kaže: Pogledaj post
Katastar evidentira posjednike, ne vlasnike. Ili si fulao i mislis na gruntovnicu? Uglavnom, vlasnicke tuzbe ne zastarjevaju i ne postoji objektivni razlog da ne ostvarite svoje pravo

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Katastar, gruntovna, nebitno.
Bitno je da je neki uhljeb dozvolio osobi koja nije vlasnik da upiše vlasništvo i proda tuđu imovinu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:39   #188
A cuj, to je prvenstveno kazneno djelo. Ja sam zadnji koji ce braniti uhljeba ali to mi ne ide u istu recenicu sa priglupim i bezobraznim salterusama. Covjek je ocito falsificirao dokumentsciju i pocinio kazneno djelo

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 05:51   #189
Pa ja ih i nisam stavljao u istu kategoriju.

Za mene je priglupa i bezobrazna šalteruša ona koja mi je u MUP-u, nakon što sam dva mjeseca obilazio sve i svakog da mi skinu zabranu prodaje auta zbog kredita, i nakon što sam imao pravomoćno rješenje u rukama, pitala "a jeste li dobili naš poziv? Jer, bez poziva..."

Goreopisano je kriminal. Kojeg su prepune gruntovnice i katastri. I zbog kojeg nitko nije dobio otkaz.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:27   #190
Znam, sve nam je to nasa borba dala Rijec dana - emigracija, sumnjam da se ista moze promijeniti u dogledno vrijeme

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:14   #191
Dolazim jučer u Zagrebačku banku u Gajnicama-ZG( inače vrlo vjerovatno najgora banka u Europi i regionu) da bih poslao 50 Eura u Italiju za kotizaciju za jedno natjecanje.
SLužbenica me sasluša i kaže da će me to koštati 90 kuna.
OK.
Nakon toga mi pruži opću uplatnicu i kaže da ja moram ispuniti sve podatke.
Ja gledam u nju i mislim da je skrivena kamera...
Ona gleda u mene i čeka..
Ja reko jel se vi to šalite?
Ja vama platim 90 kuna i ja moram ispunjavati uplatnicu?
Kaže ona da, ja ne smijem, to vi morate vlastoručno..

Ja reko vi ste nevjerovatni, ali ok, nemam vremena i u gužvi sam, nemam izbora.
Imao sam papir na kojem su isprintane sve informacije i krenem prepisivati na uplatnicu, međutim u polju primatelj treba napisati 14 riječi koje nema šanse da stanu..."samo vi to stisnite gospodine, bude stalo"..
Ja nekako ispunim i prepišem sve.

A onda ona uzme uplatnicu na kojoj sam ja švrakopisom napisao tako da se jedva vidi što piše, i s nje prepisuje i ukucava sve u kompjuter, iako ima papir na kojem je isprintano sve što piše na uplatnici.

Bankarstvo u Hrvatskoj 2017. godina.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:47   #192
Ah, bankarstvo. Kao da nam to treba.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:47   #193
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Dolazim jučer u Zagrebačku banku u Gajnicama-ZG( inače vrlo vjerovatno najgora banka u Europi i regionu) da bih poslao 50 Eura u Italiju za kotizaciju za jedno natjecanje.
SLužbenica me sasluša i kaže da će me to koštati 90 kuna.
OK.
Nakon toga mi pruži opću uplatnicu i kaže da ja moram ispuniti sve podatke.
Ja gledam u nju i mislim da je skrivena kamera...
Ona gleda u mene i čeka..
Ja reko jel se vi to šalite?
Ja vama platim 90 kuna i ja moram ispunjavati uplatnicu?
Kaže ona da, ja ne smijem, to vi morate vlastoručno..

Ja reko vi ste nevjerovatni, ali ok, nemam vremena i u gužvi sam, nemam izbora.
Imao sam papir na kojem su isprintane sve informacije i krenem prepisivati na uplatnicu, međutim u polju primatelj treba napisati 14 riječi koje nema šanse da stanu..."samo vi to stisnite gospodine, bude stalo"..
Ja nekako ispunim i prepišem sve.

A onda ona uzme uplatnicu na kojoj sam ja švrakopisom napisao tako da se jedva vidi što piše, i s nje prepisuje i ukucava sve u kompjuter, iako ima papir na kojem je isprintano sve što piše na uplatnici.

Bankarstvo u Hrvatskoj 2017. godina.
Slično sam i ja doživjela neki dan kod njih. Samo što je bio veći iznos i išao u Ameriku. Prvo mi je rekla da ću platiti tu "uslugu" 90 kn da bi mi na kraju rekla da je naknada ipak 139 kn I da će novac sjesti na račun za kojih 2-3 dana. Ja joj kažem da je hitno i da mi kaže točno kad će novac stići, samo je slegnula ramenima i rekla da zovem neki broj pa pitam tamo. I da, isto sam morala ručno ispunjavati kilometarski formular, kao da smo u 80-ima. A noj je trebalo 100 godina da provjeri, savjetuje se s kolegama i slično jer očito nema pojma o svom poslu. Najsmješnije od svega, da sam to obavila e-bankingom, platila bih 100 kn manje i bila gotova za 2 minute, a kod ove svrake na šalteru sam provela 20-ak min i još je bila bezobrazna.
Sljedeći put sam to odradila preko neta i ne pada mi na pamet više imati posla sa šalterušama tamo. Ako ne znaju posao i ne žele čuvat svoja radna mjesta, nek slobodno idu na burzu.
Da ne spominjem da je ta poslovnica ogromna i ima hrpu šaltera ali uvijek čekam na red barem 15-ak minuta iako je rijetko gužva. Užasno su spori. Za razliku od njih, u poslovnici Privredne banke koja je u istoj ulici i koja je duplo manja, uvijek dođem na red odmah. I imaju stolice za klijente ispred svih šaltera i besplatni wifi.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 13:38   #194
Pravda za sve: Porez na doznaku od rođaka porez je na sirotinju
Quote:
Zamislimo sada situaciju da umirovljenik ima dvije tisuće kuna mirovine od kojih jedva preživljava. I sad mu se javi sestrin unuk koji radi u Njemačkoj i kaže mu da je uplatio nešto novca, čisto da mu se nađe. Poreznici onda takvoj sirotinji to protumače kao dohodak i zaračunaju porez od četiri posto. Na sto eura pomoći uzet će mu se četiri eura. Vjerojatno će netko reći zašto se od toga pravi problem. Ja pak mislim da to jest problem jer onomu koji nema, i ta četiri eura, vjerujte, nešto znače.

Sve mi to nalikuje na iživljavanje jačega (države) nad slabijima (primjerice, osobama s invalidnošću i umirovljenicima). Oduzmu im novac jer im je to dohodak koji je za njih vredniji nego nekomu tisuću kuna. A u Ustavu piše da je Hrvatska socijalna država.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:17   #195
Danas idem internetskim bankarstvom uplatit ženi neku lovu na račun da ima do plaće, i uplata mi ne prođe.

Jer nisam upisao "svrhu plaćanja".

Onda sam u svrhu plaćanja unio: "Jebem vam mater znatiželjnu" - i vidi vraga malenoga, prošlo je...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:25   #196
A ako mrziš ženu mogao si napisat u svrhu sponzoriranja terorizma
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 01:27   #197
Da je mrzim, kurac bi joj uplatil lovu...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 01:43   #198
Znači ako punoljetna osoba u srednjoj školi koja nema svoj račun npr. dobi 20 Kn za pauzu,treba platiti porez na dohodak + pdv?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 06:26   #199
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Znači ako punoljetna osoba u srednjoj školi koja nema svoj račun npr. dobi 20 Kn za pauzu,treba platiti porez na dohodak + pdv?
Na sve iznose do 300 000 kn treba platiti porez. Iznosi preko 300 000 kn smatraju se zanemarivim
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 07:21   #200
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
A ako mrziš ženu mogao si napisat u svrhu sponzoriranja terorizma
Cak ni onu nisu tollko glupi, ja sam pisao " kriminalne aktivnosti", " placanje reketa", " pizda materina", "iznuda"...
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.