Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 08.12.2012., 13:59   #1
Koliko vam je stalo do socijalnih "konvencija" što se tiče partnera/partnerica ?

Tokom zadnje dvije godine pisao sam "svasta" tu po US-u medjutim dio toga nije pretjerano dobro legao "publici". Inace znam da to nije korektno reci ali meni je sa vecinom ljudi dosadno. Ako nista zato sto nam se polja interesa bas i ne preklapaju. Dosta dugo sam sebe smatrao teskim introvertom i tako sam se drzao u vecini situacija .... da bi na kraju ispalo da nisam ja nista tako posebno introvertiran koliko se ne kuzim s ljudima. Tako da sto se tice cura stvari nisu nista osjetno drugacije i u tom pogledu. Dobar dio ih zapravo i ne dozivljavam kao nekoga s kime bi zaista htio biti. Naravno moj stav po tom pitanju nije rijetkost ali ono sto me moze privuci mozda i nije toliko "mainstream". Mislim ne znam , ovaj topic i sluzi tome da se ovo utvrdi.




Uglavnom uvijek mi najlakse zapadne u oci neka koja se istice po necemu - Interesi , odjeca , STAV , ... i slicne kategorije. Isto tako lako me odbija kada je cura "prepristojna" i stalno je sa svima ljubazna ili kada se pokusava uklopiti pod svaku cijenu , cak i ako tamo zapravo bas i ne pripada .... I to sve jer se panicno boji samoce i odsjecenosti od ljudi. Nemam doktorat iz zenske psihologije ali cini mi se da ih dosta ima frku od toga da budu neko vrijeme malo "po strani".




Dok s druge strane mozemo imati ovakvu sitaciju. Cura se vozi u tramvaju i dodje neki deda i trazi njezino mjesto.

Deda: Mogu li dobiti tvoje mjesto ? Bole me noge.
Ona: Ne , jer i mene bole noge.
Deda : Jeb*** ti mater neodgojenu , jeb** ti cacu koji te ovaku napravio ....
Ona : Ako mozes toliko fukat onda sigurno mozes i stajat koju stanicu.





Ovakvu pricu sam procitao negdje na forumu ali uzimam je za primjer jer ovakav protuodgovor u sebi sadrzi nesto sto me privlaci. Daje znak da se cura osjeca dovoljno samopouzdano da ovako nesto izjavi. Meni je jasno da je ovakvo nesto nije lijepo a mnogima nije ni prihvatljivo. Medjutim meni nesto u tome svemu jako privlaci .... jel je to nepopustanje , sarkazam ... ili nesto trece ... nisam siguran. Ali sam relativno siguran da dosta cura misli da ce ovako odbit frajera ili ga prestrasit. :generalizcija:




Tako da cini mi se da ja zapravo "ceznam" za nekom x curom kojoj je inteligencija jedna od glavnih vrlina. Medjutim zbog osjecaja ne pripadnosti ili ne pretjerane pripadnosti ne obazire se previse na "pravila i propise". Naravno bila bi laz da kazem da i ja nemam jednu takvu crtu u sebi jer definitivno je imam. Jedino sto mozda izlazi iz okvira odredjenih stereotipa je to sto nisam auto destruktivan. Ali "redefiniranje pojmova" , "promjene" , "istrazivnanja" su nesto sto je u meni duboko zakopano i neizbjezno zapravo moram imati sukob (pa makar tihi) sa svojom okolinom. Sto pak znaci da cu se najugodnije osjecati sa nekim tko ima slicne tendencije i razmislja slicno ... sto je zapravo potpuno logicno. Tako da si cesto razmisljam o nekoj pomalo outcast curi bila ona : Doktor prirodnih znanosti , umjetnica , darkerica ili neki od podtipova intelektualke ...itd. Glavno je da "strsi" iz okoline , ima "fluidni" nacin gledanja stvarnosti i uvrnuti smisao za humor.




Medjutim isto tako cini mi se da dosta cura koje mi se svidjaju su zapravo ljudi koji su spontani , kreativni i zive u trenutku , tako da im cesto ne dajem dobre signale sa svojom ..... nazovimo to sistematicnoscu. Buduci da to lako zamirisi na nesto od cega bjeze... barem si ja to tako zamisljam. Tj nisam bas naletio na neku koja mi ful slici. Mislim dalo bi se sada raspisivati ali eto ovo je valjda dosta za pocetak teme i dovoljno za pocetak rasprave.
Znam da je ovo sve skupa mozda ipak ispalo malo preumisljeno , preradiklano i precreepy kada se ovako nagura u jedan post .... ali eto to je sustina price.



Tako da eto:

Ima li vama ikakvog smisla ista od ovoga sto sam napisao ?
Jeste li ikada zapeli za nekoga tko nije "normalan" ?
Mr. Twilight is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.