Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2013., 19:49   #561
Na svu srecu nalaz je bio sterilan,nema e.c.,povremeno jos ima bolove u trbuhu,sad bi vec moglo biti i na psih. bazi jer ne voli ici u skolu.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 13:31   #562
beba mi ima 9 mj, i upravo se vratile iz bolnice zbog e coli.
nastavlja se liječenjem.
mene zanima, što joj i kako ja mogu pomoći da se više nikad ne vrati?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 01:18   #563
moj mišić je radi eškice (kako je prijateljica čija ju je mala isto imala i ja od milja zovemo) završio u bolnici sa 8 dana.. dobio je u rodilištu još u rodilištu je bljucao i gubio na težini, kad smo došli kući patronažna je dolazila svaki drugi dan ga vagati a on je i dalje bljucao, sve više spavao i lagano kopnio.. 8. dan je ujutro dva puta povratio i onda smo išli na kantridu.. tamo mu je dijagnosticiran refluks želuca i preporučeno ar mlijeko, a na nalazu je pisalo. urin uredan.. otišli smo kući i na samom ulazu u dvorište na mobitel su me zvali iz bolnice da urin nije dobar .. i da se vratimo.. uzeli su mu još dva puta urin i dijagnosticirana je eškica i naravno 8 dana je proveo u bolnici ( usput rečeno, njegov nalaz urina se izgubio i slučajno ga je našla neka u laboratoriju koja je prepoznala prezime, dakle krasno naše zdravstvo, mogla sam i izgubiti sina radi njih).. 2 mjeseca je primao profilaksu nakon izlaska iz bonice i hvala Bogu nije se vratila.. sada ima 13 mjeseci i na zadnjoj kontroli je nefrologica rekla da je to to šta se nje tiče i da dođemo kad napuni 2 godine da ga malo vidi samo, hehe.. imunitet mu je u početku bio srozan jako, stalno je kupio sve čim bi netko puhnuo u njega.. sad je napokon super!! čak ni kozice od seke nije dobio.. al to je bio pakao, urin sam nosila svakih 10 dana na kontrolu, tresla se pri svakoj temperaturi..
frachop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 18:06   #564
Draga frachop, doktorica ti nije savjetovala da svejedno prije svakog cijepljenja ili u temperaturi obavezno napravite urin?
Jer mi imamo iskustva sa bakterijama, i znam da bi to svejedno trebala napraviti, bez obzira što je ispalo sve ok...
janabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:58   #565
Pozdrav i od mene ovdje
Malac ce za tjedan dana 11 mjeseci, na redovnom pregledu urina na koji nas je poslala pedijatrica pokazalo se da ima masu bakterija i 25-30 leukocita. ponovili smo i drugi nalaz je bio isti. otisli smo u klaicevu gdje je i treca analiza urina u 2 dana pokazala isto. 6. u klaicevoj nam dr nije htjela dati nikakvu terapiju bez nalaza urinokulture. urinokultura je pokazala eserihiju 10 na 6, danas smo bili kod pedijatrice. malac nema nikakvih simptoma, osim mozda drugacijeg mirisa urina. kazem mozda jer kombiniramo 2 vrste pelena od kojih mi jedne smrde pa nisam obracala paznju na to. a sad vise nisam relevantna za procijeniti bilo sto. rekla sam doktoricama za moguci miris, ali one ga nisu primjetile. uglavnom, pedijatrica je rekla da mu ne bi davala antibiotike jer je moguce da su uzorci zagadjeni (sva 3??) i dala nam uputnice da jos jednom sve ponovimo, da piski direktno u casicu i da ga jako dobro operem ispod kozice. osim toga, navela je i mogucnost da eserihija u mokracu dodje preko stijenke debelog crijeva i mjehura i da je rjesenje toga redovita i mekana stolica. jel ima tko pojma o tome? da mu onda ne treba antibiotik? ne bih htjela da mu se nesto zakomplicira dok cekamo da mu ja konacno dobro operem pimpek, ili da se iskaka
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 16:25   #566
Vidim da ova tema bas i nije aktivna, sto mi je drago zbog vas, ali ne i nas imam jos jedno pitanje, mozda naidje netko tko zna odgovor. gdje mogu nositi urin na urinokulturu, a da cekamo manje od tjedan dana? zadnje smo ga nosili u dz crnomerec i tamo cekamo tjedan dana. s obzirom da bi mi bilo bitno sto prije saznati jesu li antibiotici satrali bestiju, zanima me mogu li negdje biti brzi? ili da odemo privatno?
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 18:41   #567
Quote:
aannjaa kaže: Pogledaj post
Vidim da ova tema bas i nije aktivna, sto mi je drago zbog vas, ali ne i nas imam jos jedno pitanje, mozda naidje netko tko zna odgovor. gdje mogu nositi urin na urinokulturu, a da cekamo manje od tjedan dana? zadnje smo ga nosili u dz crnomerec i tamo cekamo tjedan dana. s obzirom da bi mi bilo bitno sto prije saznati jesu li antibiotici satrali bestiju, zanima me mogu li negdje biti brzi? ili da odemo privatno?
U Poliklinici Helena se čeka samo par dana. Najbolje da sestre tamo uzmu urin, najsigurnije da je sve uzeto po propisu
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 20:27   #568
Quote:
R-winter kaže: Pogledaj post
U Poliklinici Helena se čeka samo par dana. Najbolje da sestre tamo uzmu urin, najsigurnije da je sve uzeto po propisu
Hvala. razmisljala sam da odemo privatno, ali sam htjela prije provjeriti zna li netko gdje ide i preko uputnice.
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 21:07   #569
Quote:
aannjaa kaže: Pogledaj post
Hvala. razmisljala sam da odemo privatno, ali sam htjela prije provjeriti zna li netko gdje ide i preko uputnice.
Sa uputnicom direktno u andrija stampar!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 00:50   #570
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
Sa uputnicom direktno u andrija stampar!
Vidis, to mi nije palo na pamet. koliko njima treba za nalaz, ako znas?

Vidim da si pitala za preventivne mjere. ono sto ja mislim raditi je nuditi mu vise tekucine, davati mu cesto brusnicu, paziti da ima redovitu i meksu stolicu, dodatno paziti na higijenu i cesce mijenjati pelene. Krenuli smo s probiotikom uz antibiotik, to cemo nastaviti i nakon terapije. ako netko ima jos kakvu ideju, neka javi
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 10:11   #571
Quote:
aannjaa kaže: Pogledaj post
Vidis, to mi nije palo na pamet. koliko njima treba za nalaz, ako znas?

Vidim da si pitala za preventivne mjere. ono sto ja mislim raditi je nuditi mu vise tekucine, davati mu cesto brusnicu, paziti da ima redovitu i meksu stolicu, dodatno paziti na higijenu i cesce mijenjati pelene. Krenuli smo s probiotikom uz antibiotik, to cemo nastaviti i nakon terapije. ako netko ima jos kakvu ideju, neka javi
hvala, upravo sve to i radim!
njima treba mislim 2 ili 3 dana.
meni je curica već 3 mjeseca na antibiotiku, profilaksi, tako da sam imala vremena nažalost, baviti se tom e coli...
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 07:00   #572
Pitala sam i na temi davanje lijekova, ali mozda ovdje naidje netko tko ima iskustva s konkretnom profilaksom.
Moj malac je na profilaksi furantoinom i popiti taj sirup bez povracanja je nemoguca misija prvi dan je bez problema progutao zlicicu sirupa, ali je nakon pola sata poceo tako jako povracati da nisam mogla procijeniti jel zbog sirupa ili nesto drugo. Onda smo poceli kombinirati s raznim jelima, da zamaskiramo sirup, ali neuspjesno, opet povrati nakon pola sata. Sirup je zute boje i tako izgleda i povraceni sadrzaj. Jel on ista od tog sirupa apsorbira? Jel postoji neka metoda koja bi mu mogla olaksati to sve, da lakse podnese taj sirup? Pedica nam je jedino rekla da mu probam dati sirup pomijesan s hranom, da ga mora popiti nekako. Ali kod nas je problem u zadrzavanju tog sirupa u organizmu...

Inace, na profilaksi je jer jedna kura antibiotika nije pomogla, i dalje je imao lose nalaze pa smo zavrsili u klaicevoj na intravenoznoj terapiji. Uzv je ok, mikciju nismo radili. Trebao bi piti profilaksu, ali nam ne ide...
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 20:36   #573
zanima me da li je d-manoza ucinkovita samo kod e-coli ili i drugih bakterija?naime meni je e-coli sa bandom i vise ne znam sta bi sa sobom,molim vas ako netko zna,nije mi svejedno bacit 200 kn u vjetar
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:31   #574
Beba od 5 mjeseci (curica) je bila u bolnici na antibiotiku zbog e.coli više od 10 na 5. Uzv bubrega je uredan, nakon tri dana kontrolni nalazi uredni, urinokultura sterilna. Preporučuju dinamičku scintigrafiju.
Koje koristi ima ta pretraga, ako se uoče neke nepravilnosti mogu li se liječiti ili se radi samo zbog utvrđivanja stanja? Nisam sigurna bi li išla na tu pretragu nakon jedne infekcije.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 16:30   #575
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Beba od 5 mjeseci (curica) je bila u bolnici na antibiotiku zbog e.coli više od 10 na 5. Uzv bubrega je uredan, nakon tri dana kontrolni nalazi uredni, urinokultura sterilna. Preporučuju dinamičku scintigrafiju.
Koje koristi ima ta pretraga, ako se uoče neke nepravilnosti mogu li se liječiti ili se radi samo zbog utvrđivanja stanja? Nisam sigurna bi li išla na tu pretragu nakon jedne infekcije.
Scintigrafija se radi s ciljem detektiranja mogućih ožiljačnih promjena bubrega nakon urinarne infekcije, radi uvida u funkciju bubrega i odvodnje mokraće. Zadaća je scintigrafije selekcija djece koja imaju rizične čimbenike za nastanak kasnijih komplikacija, što u praktičnom smislu znači izdvojiti djecu s ožiljcima na bubregu/bubrezima, s opstrukcijskim anomalijama urinarnog trakta i vezikoureteralnim refluksom.

UZV bubrega koji je u Vašeg djeteta uredan, metoda je za dijagnostiku opstrukcijskih anomalija urotrakta, ali se njome ne može sa sigurnošću isključiti postojanje refluksa ili ožiljaka na bubrezima.

Ukoliko bi se scintigrafijom utvrdilo da dijete ima ožiljačne promjene na bubrezima, tada bi se uvela antimikrobna profilaksa kroz do 6 mjeseci i indicirala konrolna obrada. Ako bi scintigrafija bila uredna, daljnje praćenje nije potrebno.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 18:17   #576
Hvala, ovo zadnje me najviše zanimalo.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:10   #577
Molim pomoc mama cije su bebe dobile terapiju nitrofurantoinom. Jel ima netko da mu je u tom periodu dijetetu stalno zacepljen nos? Beba od primjene uopce ne moze disat a kako to traje skoro 15 dana prestala sam vjerovati da se radi o prehladi. Ima li netko slicno iskustvo? Molim vas....
Huljica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.