Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2006., 18:10   #1
Ožiljci - pitanja, uklanjanje, operacije i sl.

Mozda ce ovo iskustvo zanimati ljude koji imaju oziljke.

Imam 2 oziljka stara godinu i pol od artroskopske operacije meniskusa. Veci je oko 10mm x 3mm, a manji oko 5mm x 2mm. Manji se jedva vidi, ali veci se vidi dosta. Smetaju me, pogotovo veci, jer me podsjecaju na vrlo neugodno i traumaticno iskustvo. Pitao sam dermatologa da li ih se moze ukloniti no ovaj je bio uvjeren kako su oziljci dobro zarasli i da tesko moze nesto napraviti. Bio je i skeptican prema efikasnosti ikakvih metoda uklanjanja i rekao "live with it".

Pred 3 tjedna skuzio sam da postoji nesto sto mi je prvi tren izgledalo smijesno: Hansaplast flasteri za uklanjanje oziljaka. Mali research na netu je pokazao da neki ljudi tvrde kako flasteri pomazu. Navodno rade na principu da drze toplinu na kozi, nema nikakve gadne kemije na njima, nema side effects.

Pomislio sam: zasto ne probati: nije neugodno, nije opasno, a nije ni skupo - nemam sta izgubiti. Nosim ih 3 tjedna na vecem oziljku i mogu reci da vidim prve rezultate. Oziljak se posvijetlio i po povrsini je postao skoro identican ostatku koze.

Ako netko drugi ima iskustva sa temom oziljaka volio bi ih cuti.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 20:52   #2
skupa tekucina, iz USA nabavih, cca 40$ pakung, uporabljaju ju tamo plasticari da maknu oziljke, ScarCare se zove, nanosi prilozenim kisticem dva puta dnevno.. osobito OK na crvenim, isturenim, neravnim i svjezim ranama,... ne sljaka bas ako je rana ravna i svijetla tj. previse stara.. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 23:40   #3
Bila je tema nedavno , pogledaj sto se tamo pisalo.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 12:17   #4
i ja imam isto nekoliko oziljaka koje bih htjela malo 'popraviti.'

znam za contratubex, a neki dan sam naisla na ovo: http://www.dermatix.co.uk/.

nisam jos nista probala, vjerojatno cu prvo do dermatologa/kirurga [jedan oziljak je ocajan, i to na ocajnom mjestu pa jos ne znam sto cu s njim. ]
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 16:55   #5
Evo linka i za moje jednostavno sredstvo:
http://www.hansaplast.de/narben_ther..._reduktion.asp
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 17:03   #6
takodjer contratubex, namazati i suncati to mjesto.
sestri je potpuno nestao oziljak koji je imala preko citavog obraza...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 14:04   #7
Dakle ovo: http://www.merz.com/health/scars/contractubex/
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 00:09   #8
Quote:
bodul kaže:
Bila je tema nedavno
https://www.forum.hr/showthread.php?t=130669
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 13:43   #9
Ožiljci tj. crvene mrlje od prištića?

Kako se riješit toga? Točnije, tih crvenih mrljica (nemam sad neke velike ožiljke il rupice)...
Inače, imam čistu kožu i neam problema s prištićima...dođe par njih tu i tamo..
i eto, malo onda pretjeram i stisnem ih i na kraju mi se čak mala ranica napravi i ostane mi mrljica. Kako se riješit toga? S čim da mažem or what..?
(valjda ste shvatili )
Metric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 19:28   #10
Zašto ne odeš dermatologu? Kad se samo sjetim koliko sam para bacila na razna sredstva za skidanje šminke, pudere, losione i kreme koji su stvarno bili skupi, a kad sam otišla dermatologu, čovjek mi fino rekao koja mi krema odgovara za moj tip kože i puder mi je preporučio. Tak da ti je najbolje otići osobi koja zna što radi.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 19:30   #11
Quote:
diki kaže:
Zašto ne odeš dermatologu? Kad se samo sjetim koliko sam para bacila na razna sredstva za skidanje šminke, pudere, losione i kreme koji su stvarno bili skupi, a kad sam otišla dermatologu, čovjek mi fino rekao koja mi krema odgovara za moj tip kože i puder mi je preporučio. Tak da ti je najbolje otići osobi koja zna što radi.

DA !!
dkranj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 22:13   #12
Hm..hvala na odgovoru.. ali, malo mi je glupo ić dermatologu jer imam doslovce točno 3 prišta
Metric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:46   #13
Quote:
Metric kaže:
Kako se riješit toga? Točnije, tih crvenih mrljica (nemam sad neke velike ožiljke il rupice)...
Inače, imam čistu kožu i neam problema s prištićima...dođe par njih tu i tamo..
i eto, malo onda pretjeram i stisnem ih i na kraju mi se čak mala ranica napravi i ostane mi mrljica. Kako se riješit toga? S čim da mažem or what..?
(valjda ste shvatili )
Znam da postoji neka krema koja se stavlja na ožiljke od operacije da izbljede. Da me krstiš, neznam kako se zove, al evo, bar sad imaš štofa za daljnu potragu. Javi kad saznaš.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 06:50   #14
Neke kreme s AHA voćnim kiselinama. To će ti pomoći. Ne diraj prištiće i zaboga nemoj biti toliko sitničava, pogledaj malo oko sebe kakvi ljudi hodaju po svijetu.
__________________
--
"We all go a little mad sometimes"...
skittles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 22:45   #15
Ožiljci ispod očiju...

neki dan sam primijetio nekakvu vrstu ožiljaka 2,3 cm ispod očiju.Nije onako da su to neke kraste,vec je koža onako drugačija i promjenjena.Inače to ima oblik linije i dugačko je 4,5 cm a široko 2,3mm...Može li mi tko reći što je to i kako se riješiti toga?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:06   #16
posto vidim da nema odgovora,bi li možda slika pomogla?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:28   #17
odi dermatologu da ti prvo kaze sto je to, onda ce te uputit dalje ili ce ti on pomoc (ima raznih nacina tretiranja oziljaka).
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:53   #18
Question Ožiljak pun masnog tkiva

Ovak, ja sam prije 11 godina imao kozice i mislim da mi se od toga na leđima stvorio okrugli ožiljak. Ali, ili ja rastem, ili se gad s godinama samo povećava! Nešto je veći od zrna graška i jako je izbočen, par milimetara, i mislim da je iznutra pun masnog tkiva. Mene ne smeta, ali me kad se skinem često pitaju "Kaj ti je to na leđima!?" pa mi zna ići na živce. Ako se to kod doktora može jednim potezom probušiti i istisnuti, bilo bi lijepo! Kaj vi velite?
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:55   #19
Quote:
Aux1 kaže: Pogledaj post
Ovak, ja sam prije 11 godina imao kozice i mislim da mi se od toga na leđima stvorio okrugli ožiljak. Ali, ili ja rastem, ili se gad s godinama samo povećava! Nešto je veći od zrna graška i jako je izbočen, par milimetara, i mislim da je iznutra pun masnog tkiva. Mene ne smeta, ali me kad se skinem često pitaju "Kaj ti je to na leđima!?" pa mi zna ići na živce. Ako se to kod doktora može jednim potezom probušiti i istisnuti, bilo bi lijepo! Kaj vi velite?
ajde u dermatologa, u roku od 10 minuta to ce bit sredeno
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 08:35   #20
Smile

Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
ajde u dermatologa, u roku od 10 minuta to ce bit sredeno
Evo, čim uhvatim vremena!
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.