Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2010., 11:29   #2001
"Idealna tiranija je ona koju žrtve primjenjuju same na sebi. Najsavršeniji robovi su dakle oni koji blaženo i nesvjesno sami sebe pretvaraju u roblje.
Kad se lijepo upakirani paket laži postupno prodaje masama tijekom više generacija prava istina izgledat će im posve
besmislena a onaj koji je širi posvemašnji luđak." Donald James
Petro is offline  
Old 09.01.2010., 12:34   #2002
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
"Idealna tiranija je ona koju žrtve primjenjuju same na sebi. Najsavršeniji robovi su dakle oni koji blaženo i nesvjesno sami sebe pretvaraju u roblje.
Kad se lijepo upakirani paket laži postupno prodaje masama tijekom više generacija prava istina izgledat će im posve
besmislena a onaj koji je širi posvemašnji luđak." Donald James
živa istina.... kaj drugo napisati...
nobie is offline  
Old 09.01.2010., 14:30   #2003
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
živa istina.... kaj drugo napisati...
A kaj je to koja istina, na što se točno odnosi? Da i ja zalijepim neki citat, onako s neba u rebra?!

Recimo ovu poslovicu:

* Nikad ne donosite važnu odluku ako niste razmotrili barem dvije mogućnosti izbora.

Pa da budemo u toku s događanjima oko sebe, tu i danas?!

srk srk srk mmm fina kavica
Who am I is offline  
Old 09.01.2010., 15:05   #2004
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
ee vidiš. ja isto tak. josipović je bolja osoba od bandića.
to mogu reč sa 100%nom sigurnošću.
bandić laže kad zine, sami automarketing; josipović to radi isto. ali osjećaji su te nažalost prevarili. josipović uopće nije osoba, ništa od njegove osobnosti nisam vidio, glumljena je, sve što se vidi je fasada i ljuštura. niti ne liči na ijednog glazbenika, nema poveznicu. djeluje mi kao da je hipnotiziran. padaju mi na pamet kad ga vidim svi oni tekstovi o otimanju i kodicioniranju hipozom. heba mu pas, ako je netko na ovoj našoj političkoj sceni isprogramiran hipnozom, to je on
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 09.01.2010., 15:05   #2005
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
A kaj je to koja istina, na što se točno odnosi? Da i ja zalijepim neki citat, onako s neba u rebra?!

Recimo ovu poslovicu:

* Nikad ne donosite važnu odluku ako niste razmotrili barem dvije mogućnosti izbora.

Pa da budemo u toku s događanjima oko sebe, tu i danas?!

srk srk srk mmm fina kavica
A kaj ti je nejasno u tom citatu???

A odnosi se na nas svijet... na cijelu nasu civilizaciju prepunu laži i manipulacija...
nobie is offline  
Old 09.01.2010., 15:11   #2006
Quote:
levelheaded kaže: Pogledaj post
Pa tako i ti se uči čitati i razmišljati a ne nametati svoje viđenje kvaliteta ljudi kroz prizmu svojih osjeta. Dobro će ti doći
shvati da ni ja ni ti ne možemo ništa nametnuti. svatko ima i vlastite svoje oči i mozak, i vidio je što je vidio, ako ima nešto s čim će se identificirati u nekom od tekstova, shvatiti da ima slična zapažanja, i složit će se. osobno, sve što sam napisao su moja osobna zapažanja i razmišljanja, nikakav copy-paste, za to garantiram, a sad, jel konačnica dobar zaključak, nek svatko za sebe prosudi i donese vlastiti stav. a često i vrijeme pokaže s odmakom, pa ćemo vidjeti
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 09.01.2010., 15:13   #2007
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
bandić laže kad zine, sami automarketing; josipović to radi isto. ali osjećaji su te nažalost prevarili. josipović uopće nije osoba, ništa od njegove osobnosti nisam vidio, glumljena je, sve što se vidi je fasada i ljuštura. niti ne liči na ijednog glazbenika, nema poveznicu. djeluje mi kao da je hipnotiziran. padaju mi na pamet kad ga vidim svi oni tekstovi o otimanju i kodicioniranju hipozom. heba mu pas, ako je netko na ovoj našoj političkoj sceni isprogramiran hipnozom, to je on
A vidi ih kakvi su
nixon69 is offline  
Old 09.01.2010., 15:54   #2008
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
bandić laže kad zine, sami automarketing; josipović to radi isto. ali osjećaji su te nažalost prevarili. josipović uopće nije osoba, ništa od njegove osobnosti nisam vidio, glumljena je, sve što se vidi je fasada i ljuštura. niti ne liči na ijednog glazbenika, nema poveznicu. djeluje mi kao da je hipnotiziran. padaju mi na pamet kad ga vidim svi oni tekstovi o otimanju i kodicioniranju hipozom. heba mu pas, ako je netko na ovoj našoj političkoj sceni isprogramiran hipnozom, to je on

Samo još jedan u nizu pokušaja dokazivanja nedokazivog.
Dakle, sad fali osobnost; boja, okus, miris, prepoznatljivost, prisustvo grijeha ili afera i svih ostalih začina nesavršenosti koja čovjeka čini čovjekom. Kad vam nešto izgleda dobro to naprosto mora biti zamka, nešto mora postojati mračno, grozno, prikriveno jer izvana izgleda predobro, namješteno i onda nema druge nego da je lažno.

Hm, eto vaši dragi Grunf i Miro imaju osobnost (ali kakvu).
Bolje čovjek bez osobnosti nego takvi s odvratnom osobnosti.

Da definitivno definiramo. Nije vama ni do Bandića ni do Josipovića. Vi ne možete podnijeti svoj teški krah pa sad tražite dlaku u tuđem jajetu e ne bi li nekako zaboravili svoj jad.
StefG320 is offline  
Old 09.01.2010., 16:00   #2009
Quote:
StefG320 kaže: Pogledaj post
Da definitivno definiramo. Nije vama ni do Bandića ni do Josipovića. Vi ne možete podnijeti svoj teški krah pa sad tražite dlaku u tuđem jajetu e ne bi li nekako zaboravili svoj jad.
tko 'mi'? šta ti briješ, u kojem si ti filmu?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 09.01.2010., 16:38   #2010
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
bandić laže kad zine, sami automarketing; josipović to radi isto. ali osjećaji su te nažalost prevarili. josipović uopće nije osoba, ništa od njegove osobnosti nisam vidio, glumljena je, sve što se vidi je fasada i ljuštura. niti ne liči na ijednog glazbenika, nema poveznicu. djeluje mi kao da je hipnotiziran. padaju mi na pamet kad ga vidim svi oni tekstovi o otimanju i kodicioniranju hipozom. heba mu pas, ako je netko na ovoj našoj političkoj sceni isprogramiran hipnozom, to je on
#1 fasada postoji zbog nesigurnosti, a ti ne gledaš dovoljno duboko (il sam ja u krivu, nemremo to zanemarit obv)

#2 glumljeno? neke stvari mora odradit po protokolu. to se zove politika. obična predstava za mase. bar su nas tak učili na politici i da to tak mora izgledat i u saboru i svugdi. (al možda sam i oko ovog u krivu)

#3 milanović, hipnoza.. totalno i to mislim da ga je sanader sredio kaj je najbolje. oni su radili skupa nekad prije pa je ovaj otišo u inozemstvo i okrenul se drugoj ekipi. sam ne znam kolko mu se čud promijenila.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 09.01.2010., 16:46   #2011
Quote:
Dakle:

1. Ne izaći na izbore je sigurni znak malodušja, beznađa, odustajanja, poraza i predaje (pojedinačno-psihološki i zajednički).

2. Nasuprot tome - izaći na izbore, ne odabrati nijedno od dva ponuđena zla, poništiti listić i napisati svoju poruku dobra - je izraz znanja, samosvijesti i nadasve snage i spremnosti da se suprotstavi zlu. Istovremeno, to je poruka kreatorima zla, da hoćemo i znamo kako ubuduće pobijeđivati zlo. To je poruka drugim ljudima dobre volje, da nas ima, da smo spremni činiti dobro, da nismo odustali nego da ćemo djelovati na ostvarenju naših vrijednosti i interesa.
http://hrsvijet.net/index.php?option...bori&Itemid=73
SomebodySomone is offline  
Old 09.01.2010., 17:18   #2012
+1
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 09.01.2010., 17:45   #2013
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
A kaj je to koja istina, na što se točno odnosi? ..
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
A kaj ti je nejasno u tom citatu???

A odnosi se na nas svijet... na cijelu nasu civilizaciju prepunu laži i manipulacija...
viš' - nije meni nejasno, već to što se dođe, zalijepi nekak nepovezano i onda se mi ovako lijepo spominjemo, kak ti kumice na placu o civilizacijskim piz***ijama i prolaznosti života, a svi dobro znamo da je život pipin dim i mnogi ne znaju što raditi s njim

Evo onda u to ime par prigodnih;

Naše živote ne oblikuje toliko naše iskustvo, koliko naša očekivanja.

Ako govoriš, neka tvoje riječi budu vrijednije od tvoje šutnje.

i onda 'ajde još jedna lijepa;

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pozorno slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

i da ne bi bilo zabune ili pogrešnog shvaćanja istih - ove poslovice imaju normantivan karakter i predstavljaju moralno načelo ljudi istog mišljenja, ili čitavog naroda. U njima je koncentrirano narodno, višestoljetno iskustvo u svakodnevnim međuljudskim odnosima i druženjima. One, bez sumnje, odražavaju duh čitavog naroda, ili većeg broja istomišljenika.

a sad si idem spiti jednog čajeka iz JAR-a bez teina, jerbo kaf'ca i nije baš dobra za srčeko :caj:
Who am I is offline  
Old 09.01.2010., 17:50   #2014
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
.. josipović uopće nije osoba, ništa od njegove osobnosti nisam vidio, ..
A kaj ti jesi možda si ti neki kompjuterski program koji je ubačen ovdje da soli pamet drugim "programima".

Ni tebe nitko nije vidio - pa očekuješ da netko vjeruje u to što pišeš?!

ma di je taj reset button
Who am I is offline  
Old 09.01.2010., 17:59   #2015
Ne znam da li je itko od vas slučajno u novom Nacionalu pročitao kolumnu Renata Baretića. Uspoređuje naše izbore s onim u Srbiji kad je izabran Milošević. Veli, otprilike, da su tada građani Srbije birali između sveučilišnog profesora, mirnog i sijedog; te populiste koji je od komunjare postao socijalistički desničar. Nemam vremena i volje prepričavati cijeli tekst, al je uistinu zanimljiv, pa tko može nek pročita. U svakom slučaju, anologija je zanimljiva, nadam se da će bez obzira na rezultate izbora razvoj situacije kod nas biti, ako ništa ddrugo, bar malo prihvatljiviji i dostojanstveniji. Što se mene tiče ni jedan kandidat od dva ponuđena nije dobar. Birat ću manje lošeg, čisto da zadržim povlasticu grintanja.
__________________
Conspiracy of silence speaks louder than words.
w. o' boogie
pastorrr is offline  
Old 09.01.2010., 18:13   #2016
Quote:
pastorrr kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je itko od vas slučajno u novom Nacionalu pročitao kolumnu Renata Baretića. Uspoređuje naše izbore s onim u Srbiji kad je izabran Milošević. Veli, otprilike, da su tada građani Srbije birali između sveučilišnog profesora, mirnog i sijedog; te populiste koji je od komunjare postao socijalistički desničar. Nemam vremena i volje prepričavati cijeli tekst, al je uistinu zanimljiv, ...
Ili si mogao svima skratiti muke i baciti jedan paste;

Znate li za ijednu naciju na svijetu koja bi na slobodnim i demokratskim izborima, umjesto kultiviranoga građanina, umjetnika i znanstvenika, ujedno i prisebnog sveučilišnog profesora, za predsjednika svoje države radije izabrala tipa koji – da mu ne nabrajamo odmah na početku sve ostale karakteristike – ima na stotine kaznenih prijava i tužbi koje nikad neće biti riješene ako dođe na vlast? Drugim riječima, postoji li danas na ovom planetu ijedan narod kojega znanje, talent i pristojnost pozitivno fasciniraju manje nego dvjesto tužbi za koruptivne radnje? Ako znate za neku toliko debilnu naciju, onda vjerojatno i znate što je čeka: događanje naroda, centralizacija vlasti na jednoj jedinoj kućnoj adresi, uspješni i neuspješni pokušaji fizičke likvidacije političkih protivnika, metastaziranje legalizirane mafije, sukobi sa svim susjedima, sukobi s Europom, trvenja s ostatkom svijeta, rat prvi, rat drugi, rat treći, izolacija, vize, bombardiranje dojučerašnjih zapadnih saveznika, gubitak petine državnog teritorija... Kopčate o čemu vam pričam, zar ne? O Srbiji s početka devedesetih, naravno, o vremenu u kojem je Ivan Đurić (pamti li još itko tog razboritog, urednog, staloženog povjesničara, jednog od vodećih europskih bizantologa, čovjeka premladog da bude onako potpuno sijed?) bio jedina izborna protuteža Slobodanu Miloševiću... Obojica su danas mrtvi i sad više nema među njima nikakve razlike, osim te što je izborni pobjednik Milošević svojem narodu donio milijun puta više štete nego što bi mu je gubitnik Đurić ikad mogao napraviti.

Autor: Renato Baretić

Jasno - Hrvati su ipak nešto napredovali u zadnjih par stoljeća, tamo još od 7., pa ne bu napravili istu greškicu
Who am I is offline  
Old 09.01.2010., 18:19   #2017
@ Who am I
jbg, nisam znao da ima tekst na netu, čitao sam papirnato izdanje
__________________
Conspiracy of silence speaks louder than words.
w. o' boogie
pastorrr is offline  
Old 09.01.2010., 18:32   #2018
Stara vijest ali evo zbog cega mi je zmaj bandić barem malo draži od masona ili masonske lutke na koncu josipovića....

Milan Bandić ruši masonski spomenik?
nobie is offline  
Old 09.01.2010., 18:40   #2019
Postoje li kakvi dokazi da je Josipović mason ili samo pretpostavke te koliko zbilja može Bandić kao predsjednik usporiti “procese” zapadnih sila na ovim prostorima?
Andre77 is offline  
Old 09.01.2010., 18:54   #2020
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Stara vijest ali evo zbog cega mi je zmaj bandić barem malo draži od masona ili masonske lutke na koncu josipovića....
A mila majko propasti


Osim "masonskih simbola" gradonačelnik je odlučio maknuti i kontrolne kutije za semafore te reklamne plakate na autobusnoj stanici. Kao razlog tome naveo je da su mu jednostavno ružni.

Lakrdija na lakrdiju. srk srk
Who am I is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.