Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2013., 13:19   #1
Exclamation JEGER - kako napraviti kod kuće?

Počinje zimski period i vrijeme kolinja pa me zanima ima li netko recept za JEGER.
Znači recepturu i postupak proizvodnje jegera da mi ispadne najsličnije jegeru koji kupujemo u trgovini.
dgudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 16:10   #2
U, dobar jeger je mrak. Ali ne znam kako se radi.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 20:57   #3
napraviš ko kobasice smjesu naprimjer od lopatice, leđni špek nemoj mljeti nego ga reži na kockice, dosta crvene ljute paprike i puni u deblja crijeva, a sad najbitniji dio je da kad ideš dimiti ne dimiš na hladnom nego na toplom dimu
jedandečko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:59   #4
Bio sam uvjeren da se prica o alkoholnom picu jegeru i sve cekam kada ce netko izlistati 100tinjak biljaka
__________________
sefka volim te :cerek: :)
snicla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:09   #5
Quote:
snicla kaže: Pogledaj post
Bio sam uvjeren da se prica o alkoholnom picu jegeru i sve cekam kada ce netko izlistati 100tinjak biljaka
Nisi jedini
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 12:50   #6
pa s obzirom da je autor teme napomenuo u uvodnom da se bliži vrijeme svinjokolja ....
jedandečko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 07:08   #7
Quote:
jedandečko kaže: Pogledaj post
napraviš ko kobasice smjesu naprimjer od lopatice, leđni špek nemoj mljeti nego ga reži na kockice, dosta crvene ljute paprike i puni u deblja crijeva, a sad najbitniji dio je da kad ideš dimiti ne dimiš na hladnom nego na toplom dimu
Daj ne unosi zabunu u mesare-amatere. Jeger ili lovačka kobasica spada među tzv. obarene polutrajne kobasice gdje je nadjev kuhan i kobasica ne treba prolaziti fazu fermentacije i zriobe kao kod klasičnih domaćih kobasica za koje navodiš recept.
Za ostalo služi Ireks aroma, doda se začin i to je to.
http://www.ireks-aroma.hr/Za-inske-m...offset_10_.htm
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.