Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2012., 17:39   #41
Quote:
Mr. Twilight kaže: Pogledaj post
Ok, a sada ajmo na onaj drugi dio price koji nije "stao" u uvodni post ... a to je ono sto me zapravo "kopka" u cijeloj prici.



Quote:
Kako kaze moj stari ja imam toliko iskrivljenu sliku musko zenskih odnosa da nema sanse da mogu imati normalnu vezu. Naravno ovo je malo nategnuto ali sigurno nije ni potpuno cinjenicno krivo. Recimo u mojoj obitelji bas i nema stereotipnih zena.
A šta je to "normalna veza"?


Quote:
Mama mi je uvijek bila spretna .... pomice/rastavlja police , "igra" se s kablovima , pili daske , kopa rupe i sadi drvece ... itd. Ima jake umjetnicke tendencije ali buduci da joj je stari bio majstor pokupila je dosta toga od njega. Dok s druge strane stari mi nije ljubitelj piva i nogometa te ima duzu kosu od mame. Isto tako kod nas je uvijek upotreba sarkazma da se nekom napakosti sa smijeskom bila sasvim normalna i svakodnevna pojava oko koje se nitko nije previse uzbudjivao. Tj ako ste ikada gledali "Bracne vode" tj Bundy-eve dobili ste malo tog feelinga.
Meni te sitne pakosti više izgledaju kao drugim riječima: "volim te...iako fakat ne znam kaj radim sa tobom sve ove godine"..hehehehe..Ono...interna spika.


Primjer 2.
Teta mi je bila "opaka" zenska koje su se svi na poslu bojali dok nije otisla u penziju. Ok zena ali nije netko s kime se zelis zakaciti. Popije par pivi bez problema.

Primjer 3.
Obje bake su mi imale naglaseni "rospija" faktor. Dapace moji starci su se i spetljali djelom radi toga sto su imali takve tvrde mame .... ono "ja te razumijem".

Primjer 4.
Imao sam dosta profesorica kojima zenstvensost nije jaca strana.
Imao sam i nekoliko prijatelja koji su imali control freak mame , cak je bilo i slucajeva da mame nikada nema doma jer imam super posao dok stari doma odgaja djecu jer se ima para.

Quote:
Tako da sve u svemu ja se jednostavno ne snalazim sa njeznom zenskom stranom te iz nekog razloga mislim da me netko menkan nikada ne bi mogao voljet ... sto se i pokazalo empirijski tocnio u par slucajeva . Da li to znaci da hoce muskobanjactu curu ? Ne. Ali mora prihvatiti da imam dosta tvrdi background i imati nekog razumjevanja da sam u dusi tvrd. Tj sa sam prekriven jednim dosta tvrdim obrambenim slojem
.

Mislim da tu nema govora o muškobanjastosti...i mislim da tu čak nije riječ o "tvrdosti" duše.
A obrambene mehanizme imamo svi...

Dok ovaj dio sa nekonvecionalnim i abstraktim raspravama sam nadodao na svoju ruku jer volim razgovore/teme koje zahtjevaju razmisljanje.
Tako da sve u svemu mix koji bi mene lako moglo privuci vecini bi mogao biti odbojan. Barem ja imam takav dojam.

Misljenja ?
Ja tu ne vidim nikakav problem. Već sam rekla. Znaš točno što tražiš i očekuješ i to ti je velika prednost. Kome se sviđa dobro, a kome ne, opet dobro...
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 18:03   #42
Dakle..rezime. U potrazi si za snažnom sposobnom ženom čega se god ufati..oš posao, oš ne posao, da bude strah i trepet...strahopoštovanu jednu žemkinju..
Koja ne preza pred svojim idealima i zamislima..neslomljivu
I da te voli do nebesa na sebi svojstven način...
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 18:22   #43
Definitivno kužim autora teme. Čak, u mom slučaju je i gore. na primjer, na emocionalno/mentalnoj razini me privlači tip žene buntovnice, koja ima čvrste stavove i vjeruje u nešto nekonvencionalno, a ne boji se ni prkositi jačima od sebe (npr. starijima, moćnijima, itd.) Problem je samo u tome što me takve žene obično ne privlače na fizičkoj razini. to jest, obično su mi seksualno odbojne, jer to su upravo one cure koje će imati piercinge, tetovaže, kratku kosu, i slično). Sa druge strane, na emocionalnoj razini ne podnosim praznoglave lutkice-ljepotice, ali bi ih unatoč tome j.....o, i to žestoko.
N. Nitko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 18:24   #44
Mislim da je nemoguće dobiti sve u jednom paketu. Sramim se, ali već znam da bi radije odabrao lijepu i glupavu.
N. Nitko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:00   #45
Quote:
Definitivno kužim autora teme. Čak, u mom slučaju je i gore. na primjer, na emocionalno/mentalnoj razini me privlači tip žene buntovnice, koja ima čvrste stavove i vjeruje u nešto nekonvencionalno, a ne boji se ni prkositi jačima od sebe (npr. starijima, moćnijima, itd.) Problem je samo u tome što me takve žene obično ne privlače na fizičkoj razini. to jest, obično su mi seksualno odbojne, jer to su upravo one cure koje će imati piercinge, tetovaže, kratku kosu, i slično). Sa druge strane, na emocionalnoj razini ne podnosim praznoglave lutkice-ljepotice, ali bi ih unatoč tome j.....o, i to žestoko.
Uhhh..ovo se zove imati predrasudu. Zar stvarno misliš da žena mora imati tetovažu ili kratku kosu ili piercing da bi imala čvrste stavove??
Izgled te može vrlo često prevariti, kao i prvi dojam...
A ovaj drugi dio posta..to ti vjerujem...hehehehehehehe
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:02   #46
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Dakle..rezime. U potrazi si za snažnom sposobnom ženom čega se god ufati..oš posao, oš ne posao, da bude strah i trepet...strahopoštovanu jednu žemkinju..
Koja ne preza pred svojim idealima i zamislima..neslomljivu
I da te voli do nebesa na sebi svojstven način...


Ma dobro to je stvarno ako karikiramo, ne trazim ja nikavu ultra macho zensku. Medjutim puno mi se lakse nositi s ljudima koji nisu pretjerano osjetljivi. Sto zapravo vrijedi za oba spola vise manje. Ne zanima me biti papucar nego jednostavno sam "navikuno" na odredjene stvari i tesko se nosim sa zadacom da stalno pokazujem "njeznost". Mislim nisam cak ni siguran kako da to skupa definiram i jel "njeznost" zapravo pravi termin.



Makar biti cu zlocest: vidim da si se prikopcala na temu. Jel je to cista znatizelja ili postoji jos kakav motiv ?




Quote:
N. Nitko kaže: Pogledaj post

Definitivno kužim autora teme. Čak, u mom slučaju je i gore. na primjer, na emocionalno/mentalnoj razini me privlači tip žene buntovnice, koja ima čvrste stavove i vjeruje u nešto nekonvencionalno, a ne boji se ni prkositi jačima od sebe (npr. starijima, moćnijima, itd.) Problem je samo u tome što me takve žene obično ne privlače na fizičkoj razini. to jest, obično su mi seksualno odbojne, jer to su upravo one cure koje će imati piercinge, tetovaže, kratku kosu, i slično). Sa druge strane, na emocionalnoj razini ne podnosim praznoglave lutkice-ljepotice, ali bi ih unatoč tome j.....o, i to žestoko.


Mislim da je nemoguće dobiti sve u jednom paketu. Sramim se, ali već znam da bi radije odabrao lijepu i glupavu.


Pa to i je jezgra problema za mene, kako pomiriti suprotnosti.
Tj intelektualne/dark su cesto spontane i emotivne a ove "tvrde" u pravilu imaju dosta prizemnu logiku te me cesto smatraju "heretikom". Inace cure koje se oblace dark ili u tom smjeru mi ne smetaju, dapace .... pod uvjetom da nisu nekakav autodestruktivni ekstrem.



Ali svejedno , drago mi je da bar jos netko razumije moj problem.
Mr. Twilight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:02   #47
Quote:
Quote:
N. Nitko kaže: Pogledaj post
Mislim da je nemoguće dobiti sve u jednom paketu. Sramim se, ali već znam da bi radije odabrao lijepu i glupavu.
Ja mislim da je moguće
Iiiii..nema te čega biti sram
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:22   #48
Quote:
Ma dobro to je stvarno ako karikiramo, ne trazim ja nikavu ultra macho zensku. Medjutim puno mi se lakse nositi s ljudima koji nisu pretjerano osjetljivi. Sto zapravo vrijedi za oba spola vise manje. Ne zanima me biti papucar nego jednostavno sam "navikuno" na odredjene stvari i tesko se nosim sa zadacom da stalno pokazujem "njeznost". Mislim nisam cak ni siguran kako da to skupa definiram i jel "njeznost" zapravo pravi termin.
E jebiga sad. Dakle u pitanju je preosjetljivost??
A nježnost ne znaš da li je smetnja ili nije

Quote:
Makar biti cu zlocest: vidim da si se prikopcala na temu. Jel je to cista znatizelja ili postoji jos kakav motiv ?
Prikopčala? Pratim temu..koja nije jedina...
Zanimljiva mi je jer dijelim slična promišljanja i razmišljanja.
Nema drugog motiva.

Quote:
Pa to i je jezgra problema za mene, kako pomiriti suprotnosti.
Suprotnosti su vrlo teško pomirljive..hehehehehe..znaš onu folaskulu: rastali se zbog nepomirljivog i različitog karaktera.

Quote:
Ali svejedno , drago mi je da bar jos netko razumije moj problem.
Da
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:35   #49
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post


E jebiga sad. Dakle u pitanju je preosjetljivost??
A nježnost ne znaš da li je smetnja ili nije


Prikopčala? Pratim temu..koja nije jedina...
Zanimljiva mi je jer dijelim slična promišljanja i razmišljanja.
Nema drugog motiva.



Prikopcala sam rekao samo zato jer i nije da bas vidim neto cura po temi .. a tebi se evidentno svidjela. Mislim nije da prigovaram.


Sto se tice preosjetljivosti .... pa treba i toga biti jer u protivnom to nije veza. Moze biti svasta ali veza nije. Ono kaj sam zapravo pokusavao reci je bolje da je cura kao ja tvrda na van i mekana iznutra nego mekana na van a tvrda iznutra. Lakse mi je to razumjeti, takve ljude bolje kuzim a kada se povucemio negdje na samo "maske" slobodno mogu pasti.
Mr. Twilight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:50   #50
Quote:
Mr. Twilight kaže: Pogledaj post
Sto se tice preosjetljivosti .... pa treba i toga biti jer u protivnom to nije veza. Moze biti svasta ali veza nije. Ono kaj sam zapravo pokusavao reci je bolje da je cura kao ja tvrda na van i mekana iznutra nego mekana na van a tvrda iznutra. Lakse mi je to razumjeti, takve ljude bolje kuzim a kada se povucemio negdje na samo "maske" slobodno mogu pasti.
trebaš probat da bi se uvjerio u točnost ovog
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:51   #51
[QUOTE]
Quote:
Mr. Twilight kaže: Pogledaj post
Prikopcala sam rekao samo zato jer i nije da bas vidim neto cura po temi .. a tebi se evidentno svidjela. Mislim nije da prigovaram.
I bolje ti je..hahahahahahahahahahahaha

Quote:
Sto se tice preosjetljivosti .... pa treba i toga biti jer u protivnom to nije veza. Moze biti svasta ali veza nije. Ono kaj sam zapravo pokusavao reci je bolje da je cura kao ja tvrda na van i mekana iznutra nego mekana na van a tvrda iznutra. Lakse mi je to razumjeti, takve ljude bolje kuzim a kada se povucemio negdje na samo "maske" slobodno mogu pasti.
Da! Shvatam! To je to
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 20:12   #52
Quote:
Mr. Twilight kaže: Pogledaj post
Dok s druge strane mozemo imati ovakvu sitaciju. Cura se vozi u tramvaju i dodje neki deda i trazi njezino mjesto.

Deda: Mogu li dobiti tvoje mjesto ? Bole me noge.
Ona: Ne , jer i mene bole noge.
Deda : Jeb*** ti mater neodgojenu , jeb** ti cacu koji te ovaku napravio ....
Ona : Ako mozes toliko fukat onda sigurno mozes i stajat koju stanicu.
Cura je navikla da pobjeđuje,pa i pod cijenu da bude nepristojna.
Da je deda bezobrazni nekulturnjak u susretu s frustracijom,to se vidi iz aviona.
Obično oni koje boli,trpe i muče i ne da odma direkt upadaju da im se da mjesto.
To naprotiv čine oni koji su navikli da im se povlađuje i popušta s filozofijom << samo treba pitat >> i sve stiže ko naručeno.

Sa Rimljanima ko s Rimljanima,a s prascima ko s prascima.
Meni se cura sviđa,nije sprašila ni dobričinu,ni sirotog suzdržanog djedicu koji sabija vlastite potrebe radi tzv. kulture..
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 21:32   #53
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
trebaš probat da bi se uvjerio u točnost ovog


Nisi naletjela na redak gdje pise da je ovo vec napisano da je ovo "dokazano"? Naravno svi smo mi individue ali svejedno kuzi se generalna tendencija. Sa curama bas nemam hrpetine iskustava da o njima mogu pricati mjesecima ali ih imam. Tj sto je cura bila tvrdja to je bilo lakse odrzavat razgovor pa i naci temu za razgovor. Net , birc , skola .... gdje vec.


Da ti budem iskren tvoj post prije ovoga meni nekako nije legao. Djeluje pomalo kao seruckanje sto se ne identificiram sa tvojim ... ja to dozivljavam kao "emotivni intenzitet". Nekoc me je to sve zapravo i privlacilo ali ponukan iskustvima i boljim shvacanjem sebe kroz vrijeme nekako sam promjenio misljenje.


Tako da generalno emotivni ispadi koji su seruckanje ili ih ja tako vidim me definitivno hlade. Mogu tolerirati povremeno i ovisno o okolnostima jer svi imaju svoje slabosti ali nekak mi se to ne svidja. Iscrpljuje me ako traje. I "tvrde" i "mekane" cure su sastavljene od istih materijala. Medjutim radi se o omjeru .... a jedna kombinacija meni nekako bolje pase. Moj jedini pravi problem je da uz tvrdocu volim da je jos pomalo socialno cinicna i da voli komplicirane stvari ... sto je zapravo relativno rijetka kombinacija i dosta cura se sa takvim imagem uopce ni ne zeli identificirati.



Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post

I bolje ti je..hahahahahahahahahahahaha

Da! Shvatam! To je to


I jel ti sada lakse kada sve shvacas ?
Mr. Twilight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 21:41   #54
ja ću samo komentirati priču s curom iz tramvaja:

Za razliku od vas ne mislim da je nekulturna. Ona mu je lijepo rekla "ne i mene bole noge". On je onda počea pičkarati i odgovorila mu je na skroz prikladan način i ja bi tako.

To šta mu se nije digla je skroz ok. Ti starci znaju bit odvratni u javnom prijevozu. Recimo, ja se nekima dignem kad vidim da su jadni i slabi i nikakvi, al ima nekih koji očekuju da im se po defaultu digneš samo zato šta su stari. Mrš!

I da.. mene isto znaju bolit leđa i noge i svašta nešto. I zna mi bit loše, pogotovo ako sam noć prije pila .

A još su luđi oni koji ulete ko rakete i guraju sve ispred sebe da bi sjeli. Zadnja situacija, ja idem sjest, a baba me gurne i sjedne na to "moje" mjesto. Mrzila sam je.

tako da. Meni je cura skroz ok i podržavam je

A šta se tiče teme : stalo mi je isključivo do te granice da mi nije neugodno zbog te osobe. Al pošto ni meni nije previše stalo, ne mora ni on biti drugačiji. Time ne želim reći da neko može bit nekulturan i bahat ..osim ako neko to ne traži. A ovaj dida iz tramvaja i moja baba iz tramvaja traže da im nešto odbrusiš.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 21:46   #55
Quote:
Mr. Twilight kaže: Pogledaj post
Nisi naletjela na redak gdje pise da je ovo vec napisano da je ovo "dokazano"?

Da ti budem iskren tvoj post prije ovoga meni nekako nije legao. Djeluje pomalo kao seruckanje sto se ne identificiram sa tvojim ... ja to dozivljavam kao "emotivni intenzitet". Nekoc me je to sve zapravo i privlacilo ali ponukan iskustvima i boljim shvacanjem sebe kroz vrijeme nekako sam promjenio misljenje.


Tako da generalno emotivni ispadi koji su seruckanje ili ih ja tako vidim me definitivno hlade. Mogu tolerirati povremeno i ovisno o okolnostima jer svi imaju svoje slabosti ali nekak mi se to ne svidja. Iscrpljuje me ako traje. I "tvrde" i "mekane" cure su sastavljene od istih materijala. Medjutim radi se o omjeru .... a jedna kombinacija meni nekako bolje pase. Moj jedini pravi problem je da uz tvrdocu volim da je jos pomalo socialno cinicna i da voli komplicirane stvari ... sto je zapravo relativno rijetka kombinacija i dosta cura se sa takvim imagem uopce ni ne zeli identificirati.
Savim lako moguće da sam te krivo shvatila jer, da, površno čitam postove...
a to je posebno vidljivo po ostatku posta kojeg uopće ne kužim
odoh s ove teme
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 21:47   #56
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Za razliku od vas ne mislim da je nekulturna. Ona mu je lijepo rekla "ne i mene bole noge". On je onda počea pičkarati i odgovorila mu je na skroz prikladan način i ja bi tako.
oprosti ali nije počeo pičkarat, nego joj je lijepo rekao "jeb*** ti mater neodgojenu , jeb** ti cacu koji te ovaku napravio ...."
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 21:56   #57
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
oprosti ali nije počeo pičkarat, nego joj je lijepo rekao "jeb*** ti mater neodgojenu , jeb** ti cacu koji te ovaku napravio ...."
a da..u pravu si. onda zanemari ono gore šta sam napisala. cura je neodgojena
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 22:02   #58
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
a da..u pravu si. onda zanemari ono gore šta sam napisala. cura je neodgojena
e
al nije ni čudo, i mater joj je neodgojena
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 22:04   #59
Ok, jsmo li konacno zvrsili sa tom pricom o tramvaju ?
Ponata price je bila samo o tome da me sposbnost izrazavanja sarkazma privlaci. (ako nije konstantna)
Mr. Twilight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 22:05   #60
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
e
al nije ni čudo, i mater joj je neodgojena
i ćaća koji ju je napravija. šljam
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.