Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2006., 18:45   #201
Quote:
Lapulapu kaže:
Nema načina da običnim svrdlom/bušilicom probušite školjku, a da ostane neoštećena. Potrebno je dijamantno svrdlo ili pak zubarsko


Možeš probušiti ja bušila s malom gravirkom i tankim svrdlom, ali bolile me ruke poslije i trajalo i trajalo za jednu ogrlicu.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 23:33   #202
vidim puno ste pisale... al neda mi se sve citati, ima dosta stranica ... pa me zanima kak bi mogla sama nauciti sivat?? uzela sam burdu i malo sam to sve proucavala, al na kraju sam odustala da to sve ne pokvarim.. i tak sad materijal stoji i ceka neke bolje dane..
jel postoji netko tko zna nesto bilo sto??????
nives is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 01:00   #203
znam da postoje tečajevi šivanja
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 14:00   #204
pa to znam i ja .. al mislila sam da to nije neki poseban problem sasit hlace.. neki savjet ... nesto .. .sad bas da idem na tecaj .. neda mi se. ..
nives is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 09:34   #205
Cure bok,

moja rodica, mala ima kojih 13 godina, igra se s izradom, pa ne mogu reći baš nakita ali svakavih pizdarija. Meni je napravila nekakav suvenir sa kamenčićima i školjkicam s običnim plastelinom, koji se meni jako sviđa i rekla bih da dijete ima dara pa sam došla sam na ideju da joj kupim nešto, ak' ima nekakav kit za izradu nakita. Ili ako nema komplet tog stila što da joj kupim od pribora. Vidjela sam da se negdje spominjao nekakav glinamol, i nekakave prelice, da l' da kupim to
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 11:24   #206
Quote:
Iva Rebić kaže: Pogledaj post
Cure bok,

moja rodica, mala ima kojih 13 godina, igra se s izradom, pa ne mogu reći baš nakita ali svakavih pizdarija. Meni je napravila nekakav suvenir sa kamenčićima i školjkicam s običnim plastelinom, koji se meni jako sviđa i rekla bih da dijete ima dara pa sam došla sam na ideju da joj kupim nešto, ak' ima nekakav kit za izradu nakita. Ili ako nema komplet tog stila što da joj kupim od pribora. Vidjela sam da se negdje spominjao nekakav glinamol, i nekakave prelice, da l' da kupim to
Ne znam odakle si ali u Zagrebu imaš raznih hobby&art trgovina sa kojekakvim materijalom i mislim kako bi joj neki bon od najmanje 100kn u nekoj od tgovina bio pravi poklon. Meni bi.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 11:34   #207
Quote:
nives kaže: Pogledaj post
vidim puno ste pisale... al neda mi se sve citati, ima dosta stranica ... pa me zanima kak bi mogla sama nauciti sivat?? uzela sam burdu i malo sam to sve proucavala, al na kraju sam odustala da to sve ne pokvarim.. i tak sad materijal stoji i ceka neke bolje dane..
jel postoji netko tko zna nesto bilo sto??????

Burda je jednostavna. Za hlače, kad nađeš kroj koji ti se sviđa,pročitaj na kojoj stranici sheme se nalazi tj.A,B,c itd, tad boja rot,grune i sl, i brojeve sa tom bojom tj.1,2,3 itd.Veličina ti je cca kao kod nas npr. uzmeš 40 ,kraj tog broja ti pokazuje da je taj broj označen crticama koje mogu biti _ _ _ ili _____ ili ..., sad samo pratiš tu liniju. Na to dodaj 2 cm,pa isječi. Taj papir stavi na materijal, ali pazi da dobro okreneš strane zbog uzorka i nogavica. I tad spajaš, pratiš brojeve koji su pisali na shemi sitnim brojevima sa strane. Ja obično riješim prvo ušitke,tad spojiš stražnji dio,između noga ali samo do pola(od dolje prema gore), tako i prednji do šlica, tad spajam prednji i zadnji dio sa boka, a onda sredinu tj. unutrašnjost. Tad ušijem šlic,a na kraju stražnji dio do vrha(tako reguliram struk koji mi je dosta uži) tad dodaš gornji dio,gdje ide kaiš. Prije šivanja "ijamči" tj. koncem lagano spoji krajeve koje ćeš šiti da ti materijal ne bi bježao pri šivanju. Ovo je ukratko, ali nije problem.Ja sam prve hlače sašila tako da sam raskrojila stare i po njima šila, a nakon toga sam otišla na tečaj šivanja.
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 12:18   #208
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle si ali u Zagrebu imaš raznih hobby&art trgovina sa kojekakvim materijalom i mislim kako bi joj neki bon od najmanje 100kn u nekoj od tgovina bio pravi poklon. Meni bi.
Drago mi je da sam na dobrom putu.
Da iz Zagreba sam. Da si bar napisala adresu, taman sad idem u grad.


Sve pet našla tvoj post na drugom pdfu. Googl čini čuda
Skupa si
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 19:21   #209
Quote:
nives kaže: Pogledaj post
pa to znam i ja .. al mislila sam da to nije neki poseban problem sasit hlace.. neki savjet ... nesto .. .sad bas da idem na tecaj .. neda mi se. ..
kako mrzim kad ljudi ovako olako shvataju stvari, da nije poseban problem sasit hlace e onda ne bi ni bilo skole za krojacice nego bi svako sebi bez ikakvih problema sio!
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 22:37   #210
Quote:
Iva Rebić kaže: Pogledaj post
Drago mi je da sam na dobrom putu.
Da iz Zagreba sam. Da si bar napisala adresu, taman sad idem u grad.


Sve pet našla tvoj post na drugom pdfu. Googl čini čuda
Skupa si
Sam da napišem da su cure koje rade u dućanima koma. Bon nisam mogla kupiti, jer rodica nije iz Zg pa ga ne bi mola iskoristiti. Nisu mi niš znale preporučiti. Pitam je l' postoje neke općenite stvari koje se koriste, ništa, pitam je l' ima kakav komplet neki vrag opet ništa, da bih poslije vidjela da postoji nekakav gliter kompletić. Na kraju sam kupila blokić one nekakve mase za oblikovanje, one vitice za naušnice, dva prstenčeka, ljepilo i taj gliter kompletić. Sve skupa me koštalo 130 kn u dućanu u Gundulićevoj 7.
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 01:46   #211
Quote:
Iva Rebić kaže: Pogledaj post
Sam da napišem da su cure koje rade u dućanima koma. Bon nisam mogla kupiti, jer rodica nije iz Zg pa ga ne bi mola iskoristiti. Nisu mi niš znale preporučiti. Pitam je l' postoje neke općenite stvari koje se koriste, ništa, pitam je l' ima kakav komplet neki vrag opet ništa, da bih poslije vidjela da postoji nekakav gliter kompletić. Na kraju sam kupila blokić one nekakve mase za oblikovanje, one vitice za naušnice, dva prstenčeka, ljepilo i taj gliter kompletić. Sve skupa me koštalo 130 kn u dućanu u Gundulićevoj 7.
Eh, šteta da nisam stavila neki link ali mi bilo glupo reklamirati. Anyway, pošaljem ti na PM pa da znaš za drugi put.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 10:16   #212
evo i ja se priključujem kreativnom svijetu. bila sam jučer u gradu i nakupovala se perlica i fima..
zanima me:kad otvorim fimo i npr. ne potrošim do kraja, se on suši? dakle, mogu ga zatvoriti selotejpom ili spajalicom za next uporabu ili ne?
__________________
Nikada i uvijek su dvije rijeci za koje bi uvijek trebali znati da ih nikada ne smijemo upotrijebiti.
ja007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 16:59   #213
Quote:
ja007 kaže: Pogledaj post
evo i ja se priključujem kreativnom svijetu. bila sam jučer u gradu i nakupovala se perlica i fima..
zanima me:kad otvorim fimo i npr. ne potrošim do kraja, se on suši? dakle, mogu ga zatvoriti selotejpom ili spajalicom za next uporabu ili ne?

nece ti se osusiti...mozda ce se malo stvrdnuti ali to nije problem....fimo moze stajati koliko hoces
papricica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 01:06   #214
evo ako nekog interesira može si pogledat na ovoj stranici nakit www.nakit-rucni-rad.blog.hr
didi1904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 14:12   #215
Smile I DIY- Oridjinal

zanima me vasa cusomizacija...
vidjela sam neke rade nakit i tako.... neke imaju ideje....

sta ste dosad same napravile, promijenile na onom sto ste vec imale?
vidimo sta sve kupujete... dosta toga je lako napraviti sam a i internet je pun custom tutorijala...

evo ja nesto danas experimentiram... morat cu prosetati da vidim funktionalnost, pa budem postirala sledeci tjedan... do tada... feed me
Corlitabonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 10:38   #216
ovdje ima nesto mojih rucnih radova pa koga zanima moze pogledat da sada ne zauzimam prostor sa slikicama
http://naldor.deviantart.com/gallery/#jewelery
naldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 15:11   #217
Kako razderati traperice a da ne izgledaju onaj clean-cut neg rascufano ko da se tak samo razderalo, znate na kaj mislim
Oblivion1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 16:35   #218
britvicom... držiš traper zategnut i onda samo nježno povučeš po njima, ako prejako povučeš onda nećeš dobiti ta efekt nego baš rez... možeš i brus papirom...
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 16:37   #219
Quote:
Emma Lumina kaže: Pogledaj post
britvicom... držiš traper zategnut i onda samo nježno povučeš po njima, ako prejako povučeš onda nećeš dobiti ta efekt nego baš rez... možeš i brus papirom...
thanks!
Oblivion1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:49   #220
s cime dobit ovakve tajice od obicnih tajica? i kako?
slika posudjena
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.