Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 14:39   #561
Quote:
mehrpreiss kaže: Pogledaj post
Obična vrata sa najboljim cilindrom opet su jednako provaljiva kao i ona s najjednostavnijim. Uzmeš pajser podigneš krilo na strani šarki i unutra si.
slažem se da je osjećaj sigurnosti poprilično subjektivna stvar... , a ovo kaj veliš za pajser kaj nisu šarke na unutarnjoj strani vrata + ak su vrata zaključana i ak su na donjoj strani ispod razine praga morao bi dobro potegnut pajserom da ih digne van sa šarki...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 15:09   #562
E vidiš kako ja poznajem vrata tako ih poznaje i lopov. Ne radi se to odozdola nego bočno,a šarke nikad nisu skroz dolje i gore, čak je najbolja ona na sredini.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 15:15   #563
Quote:
mehrpreiss kaže: Pogledaj post
E vidiš kako ja poznajem vrata tako ih poznaje i lopov. Ne radi se to odozdola nego bočno,a šarke nikad nisu skroz dolje i gore, čak je najbolja ona na sredini.
ak se radi bočno kak krilo diže prema gore sa šarki ili pajserom trga cijelu šarku...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:31   #564
Vidim da još neki sudionici foruma nisu svijesni da obična ulazna vrata u većini slučajeva imaju dovratnik koji je izrađen od jelovoga ili borovoga drveta, koje je najjeftinije i ujedno među najmekanijim vrstama drveta koje nemože izdržati malo jači udar ramenom a da ne govorim pajserom, tako da o čvrstoći običnih ulaznih vrata sa jelovim / borovim dovratnikom (štokom) sa najkvalitetnijim cilindrom na svijetu ili bilo kakvim H ili I sistemina zaključavanja ne treba uopće raspravljati. Svatko tko se jednom susreo sa jelovim / borovim drvetom biti će mu sve jasno.Tako da ako hoćete zaštititi stan od provale kroz vrata, jedino rješenje su KVALITETNA PROTUPROVALNA VRATA koja će ujedno biti kvalitetno montirana, najbolje od firme od koje ste kupili vrata i to firme koja ima svoje vlastite montažere a ne neke ugovorene tzv. majstore koji vam dođu u "tristaću" na montažu u "PUMA" trenirci iz '78 i maskirnim prslukom iz '96 i predstavljaju se kao majstori. Ljudi nasjedaju na jefitne montaže što se u konačnici ispostavi da je JEFTINIJE - SKUPLJE.
BTW Govorim iz iskustva jer sam se " opekao sa tzv. "PUMA" majstorima. Ako neka ozbiljna firma ne može svojim majstorima kupiti radna odijela i službeno vozilo, trebali bi se zapitati od koga kupujete nešto, nemoraju to biti vrata. Početak je samo oglas u novinama sa brojem MOBILNOG telefona.
tommaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 08:43   #565
Quote:
tommaso kaže: Pogledaj post
Vidim da još neki sudionici foruma nisu svijesni da obična ulazna vrata u većini slučajeva imaju dovratnik koji je izrađen od jelovoga ili borovoga drveta, koje je najjeftinije i ujedno među najmekanijim vrstama drveta koje nemože izdržati malo jači udar ramenom a da ne govorim pajserom...
ma jasno je da se drvena vrata/štok daju lako otvoriti pajserom, ali neki generalni zaključak kroz raspravu je bio da lopovi najčešće obijaju bravu i da ne hodaju okolo po zgradama sa pajserima i ne razvaljuju vrta ili sam u krivu , osim toga mislim da ovdje vrijedi slično što i kod krađe auta ako je netko odlučio ukrasti baš vaš auto to će u 90 % slučajeva i napraviti bez obzira na njegovu zaštitu, jer ako lopovi misle da u vašem stanu ima nešto jako vrijedno otvorit će oni i protuprovalna vrata...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 09:43   #566
Ma ako su vrata jedini provalnički mogući ulaz u stan onda su rješenje za bar 70% straha od provale, ostalih 25% smanjuje se kamerom i alarmom, onih 5% pit bul zavezan iza vrata i gladan ljudskog mesa ( tih 5% otpada na profesionalnog lopinu). Protuprovalna vrata se testiraju za ovih 30% koji bi vam eventualno mogli ući bez problema.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:14   #567
Quote:
mehrpreiss kaže: Pogledaj post
Ma ako su vrata jedini provalnički mogući ulaz u stan onda su rješenje za bar 70% straha od provale, ostalih 25% smanjuje se kamerom i alarmom, onih 5% pit bul zavezan iza vrata i gladan ljudskog mesa ( tih 5% otpada na profesionalnog lopinu). Protuprovalna vrata se testiraju za ovih 30% koji bi vam eventualno mogli ući bez problema.
Apsolutno se slažem sa ovim !!!

Pit bul, al gladan, je bolji od alarma!!! Vrata su ipak samo ulaz kroz koji lopina uvijek mora proć!!!
samo u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:12   #568
ima li tko iskustava sa ovim Spačvinim ulaznim vratima...

http://www.spacva.hr/Finalniproizvod...6/Default.aspx

Imaju jednu izvedbu sigurnosnih ulaznih vrata, išao sam ih pogledati i to je otprilike ono što bi htio. Vrata su od punog drva (hrast) i imaju zaključavanje u 5 točaka (ne radi se o onim debelim šipkama kao kod protuprovalnih vrata već o nekim tanjim...), imaju brtvu tako da dobro dihtaju i solidno izgledaju. Uglavnom ta vrata su mi puno "ugodnija" za otvaranje /zatvaranje nego klasična protuprovalna, a pošto u stanu nemam baš nekih prevelikih vrijednosti mislim da bi zadovoljila i sa stajališta sigurnosti... Jeftini model je cca 2300kn (vrata + štok) + ugradnja, a skuplji cca 3300kn, razlika je navodno samo u godovima i malo su drugačije brtve (meni čak ova jeftinija bolje izgledaju jer imaju verziju sa orah premazom...). Probao bi samo u njih ugraditi neki malo bolji mul-t-lock cilindar i to mi se nekako čini optimalno rješenje...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 13:06   #569
Ta vrata nisu od punog drva, po čemu su sigurnosna koje testove zadovoljavaju, brava koja ključa na više mjesta nije automatski protuprovalna jer pomicanjem jednog klizača svi se pokreću, šarke na tim vratima nisu protuprovalne,a mislim da nemaju sigurnosne hvatače na toj strani koji bi eventualno spriječili onaj pajser da djeluje u tri sekunde.
Evo na primjeru hrvatskog proizvođača iz Bjelovara čije je ime latinski naziv za Brijest.
Model vrata zove se RHINO i ima testove DIN V ENV 1627 WK2 koji omogućuje osiguranje u nezaključanom položaju na 8 točaka od čega 3 fiksne 5 pomičnih i u zaključanom još 3 plus gore i dolje tako da kad su zaključana ključaju u 11 točaka., imaju graničnik otvaranja, imaju ces protuprovalni cilindar, sigurnosnu provrtnu garnituru sa čeličnom zaštitom, podnu spuštajuću brtvu, širokokutno protupožarno zurilo, dvije brtve klasična i protudimna, buka 45dB, protupožarnost T-30, U-koeficijent manji od 0,25W/m2K po klima klasi EN43, EN79, EN 24 klasa III.
Ne koštaju ispod 5000kn i kombinacija su drva, furnira po želji , umjetnih materijala i čelika. Jedino izgledaju kao ona Spačvina samo druga kvaka drugi cilindar i druge šarke ostalo se golim okom kod zatvorenih vrata ne vidi.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:02   #570
Quote:
mehrpreiss kaže: Pogledaj post
Ta vrata nisu od punog drva, po čemu su sigurnosna koje testove zadovoljavaju, brava koja ključa na više mjesta nije automatski protuprovalna jer pomicanjem jednog klizača svi se pokreću, šarke na tim vratima nisu protuprovalne,a mislim da nemaju sigurnosne hvatače na toj strani koji bi eventualno spriječili onaj pajser da djeluje u tri sekunde.
Evo na primjeru hrvatskog proizvođača iz Bjelovara čije je ime latinski naziv za Brijest.
ako nisu od punog drveta onda lažu:
http://www.spacva.hr/Portals/0/Spacv...07-PREGLED.pdf - strana 12

ako i nisu od punog drveta onda su od lameliranog, a vidim da njegove karakteristike nebi trebale biti lošije od "običnog" drveta...
"Lamelirano drvo posjeduje bitno bolja svojstva od masivnog drveta, te i pri trajnoj primjeni ne pokazuje sklonost ka sukanju, dok je stvaranje napuklina svedeno na minimum.
Time je lamelirano drvo posebno pogodno za vidljive građevinske elemente te predstavlja osnovu za trajno nepropusnu konstrukciju postojanog oblika.
Lamelirano drvo je čvršće i stabilnije od normalnog građevinskog drveta."

Naravno da ova vrata nisu sigurna jednako kao standardna protuprovalna, ali to nitko nije niti tvrdio, osim toga njihova cijena je više nego dvostruko manja...

Što se tiče pajsera nisam baš siguran da u 3 sekunde pajser razvaljuje ovakva vrata zaključana u 5 točaka...

Uglavnom ja tražim neku optimalnu varijantu i ovo mi izgleda sasvim solidno...
Meni recimo ni najmanje nije ugodan osjećaj otključavati/zaključavati/zatvarati standardna protuprovalna vrata sa svim onim zvukovima i imam osjećaj kao da ulazim u neki sef... naravno ukusi se razlikuju i većini ljudi ta vrata baš ulijevaju sigurnost, al eto nismo svi isti...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:13   #571
Ja znam što je lamelirano drvo.Presjek economic vrata nisu dali za puna sigurnosna vrata i čisto sumnjam da u njima u sredini nije poliuretansko saće, a možda i kartonsko. takva vrata koja su debela 40-45mm mislim na vratno krilo ako su lamelirano drvo ne mogu koštati tako malo. Dali su presjeke vrata s ukladama. Brava koja ključa na pet mjesta to radi po obodu gdje je kvaka na strani šarki nema nikakve zaštite.Ako vi želite staviti obična vrata sa patent bravom ok, ali ovdje se govori o protuprovalnim vratima.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 17:59   #572
Očigledno je da mravac82 ne traži protuprovalna vrata nego malo bolja drvena vrata, pa ne vidim razloga uopće raspravljati s njim o protuprovalnim vratima. Konstantno odbacuje sve savjete o pravim protuprovalnim vratima. Očigledno je da mu je cijena previsoka pa je moj savjet da ne razmišlja uopće o protuprovalnim vratima jer neće naći kvalitetna protuprovalna vrata, ponavljam kvalitetna, ispod 6000 kn. Tako da, mravac82 sretno sa traženjem običnih drvenih vrata, jer čelični dovratnik od 2 mm je ipak čelični a drvo je ipak drvo, pa razmisli o čemu pišeš ako tražiš protuprovalna vrata neka ti vodilja bude čelični dovratnik i kontradovratnik 20/10 debljine najmanje 2 mm, čelična konstrukcija vrata, kvalitetna brava (cilindar brava po mome mišljenju), kodirani sigurnosni cilindar, aktivni puni čelični klinovi za zaključavanje promjera najmanje 15/16 mm koji ulaze u dovratnik najmanje 50-60 mm i to na svim bitnim točkama zaključavanja vrata ili tzv. hook klinovi odnosno kuke koje ulaze u štok, fiksni puni klinovi na strani panta itd itd... koga zanima još detalja neka mi se javi. I to su otprilike jedna kvalitetna protuprovalna vrata. I naravno svi certifikati koji ovo gore zadovoljavaju.
tommaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 10:22   #573
ne znam zbog čega se uvaženi kolege forumaši toliko trude objasniti mi da nikakva vrata osim onih od 10000kn ne vrijede ništa... čak ni ono što proizvođač navodi u katalogu nije relevantno... čak je i cijena nemoguća...

http://www.spacva.hr/Portals/0/Spacv...07-PREGLED.pdf - strana 11 - presjek Economic ulaznih vrata... ne znam gdje su tu kartonske saće...

također se baš ne slažem da ne postoje kvalitetna protuprovalna vrta ispod 6000kn... trenutno Gardesa na akciji u MD profilu...
http://mdprofil.com/index/proizvodni...cijska-prodaja

kao što već rekoh tražim optimalno rješenje, ne nužno protuprovalna vrata (dobro je netko pisao ni jedna vrata nisu provalna i ne rade se da bi ih se provalilo...) pogotovo zbog toga što se pisalo o tome kako ni ta vrata nisu toliko sigurna kao što to ljudi misle... i onda mi se nameće pitanje zašto toliko platiti nešto što daje djelomično lažnu sigurnost, a uz to mi takva vrata nisu ni ugodna za otvaranje/zatvaranje (težina, zvukovi, silne šipke i okretanja ključeva...)...

svejedno zahvaljujem na komentarima i vašem viđenju situacije...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:48   #574
Moj posao su prozori i vrata. Vi ne znate čitati presjeke vrata jer da znate znali bi da ona sličica nije presjek onog punog krila. Reklamni katalog nikad ne obiluje tehničkim podacima i obično prikazuje najbolju izvedbu koja je ujedno i najskuplja. Ja vam govorim uglavnom o cijenama montiranih vrata dakle i sa uslugom ugradnje . Dodajte na onu Gardesu dovratnik i lajsne kojih tamo nema, i ugradnju i dostavu doći ćete do 6000kn vrlo lako. Ja vas savjetujem da ne živite u zabludi da kupujete sigurnosna vrata jer imaju bravu na 5 mjesta i proizvođač ih naziva sigurnosnim jer ako su takva neka kaže kojem stupnju sigurnosti pripadaju. Nije meni namjera pljuvati druge proizvođače nego dati mišljenje moje profesije o tome. Studije koje se rade i na osnovu kojih se rade nisu na rekla kazala . Točno se zna kako se i gdje i kada najčešće provaljuje i na tom principu se i poboljšava i razvija cijela industrija protuprovalnih vrata. Marketing određenih proizvoda dovodi kupca u zabludu opet oni su korektni jer za mene koja se u to kužim ja znam koje su sigurnosti njihova vrata jer vidim čak i po nepriloženom presjeku, jer pretpostavljam zašto nije priložen. Sav sustav sigurnosti na tim vratima je u patent bravi na pet mjesta umjeso na uobičajenom jednom, a čak je bolja ona brava koja ključa na tri mjesta jer je riječ o trostrukoj bravi, a ne o četiri dodatna klizača. Ja sad znam da vam ništa nije jasno , ali vjerujete meni je savršeno jasno da se ta vrata mogu vrlo lako provaliti i trebalo bi riječ sigurnosna iz njihova naziva izbaciti. A ako sam u krivu neka vam pokažu kako su ta vrata sigurnosna i na što su testirana..
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:26   #575
dakle pitanje za one koji se kuže...jel se može ugraditi nekakva izolacija u ili na protuprovalna vrata koja to nemaju....čujem sve živo u hodniku skoro kao da su mi u stanu a vidim da je malo šuplje i između štoka/zida i vratiju (valjda radi neravnog zida)....

vrata su Mitrina, mislim da su ona najjeftinija....Profectusov stan u španskom...
__________________
voila le lait ouvre ta jolie bouche
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:43   #576
Postoje više razloga ili kombinacija tih razloga za buku. Prvi je da vrata doista nemaju izolaciju koja se nalazi između dvije medijapan ploče koje čine izgled vrata, drugi je da imaju izolaciju ali neadekvatno priliježu na pod, prag ili propuštaju na spoju sa zidom (ovo zadnje najmanje vjerojatno, ali doživljeno u praksi). Morate znati da i kroz svega par milimetara zvuk prolazi. Još jedan razlog može biti i da krilo ne sjeda na štok za što je kriva ugradnja.
1. Za izolaciju provjerite u Mitri jer medijapan ploče se mogu skidati i mijenjati tako da je moguće i naknadno ugraditi izolaciju unutra bar s unutarnje strane vrata.
2. Provjerite brtvljenje s podom i nasjedanje krila na štok. Za pod nabavite drveni ili kameni prag ili neku od naknadno ugradivih guma, za nasjedanje krila na štok zovite majstore koji su ugrađivali, nemojte sami jer je moguće da nećete moći zaključati vrata ako sami štelate.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 18:10   #577
Quote:
marioreni kaže: Pogledaj post
dakle pitanje za one koji se kuže...jel se može ugraditi nekakva izolacija u ili na protuprovalna vrata koja to nemaju....čujem sve živo u hodniku skoro kao da su mi u stanu a vidim da je malo šuplje i između štoka/zida i vratiju (valjda radi neravnog zida)....

vrata su Mitrina, mislim da su ona najjeftinija....Profectusov stan u španskom...
Slažem se što je mehrpreiss napisao vezano za izolaciju protuprovalnih vrata, ali po meni najvažnije su brtve na krilu vrata koje naliježu na dovratnik sa 3 strane vrata, i ta brtva bi trebala bili gumena i profilirana tako da bolje nalegne na dovratnik kako je propisano i naravno mobilni prag sa donje strane vrata koji se aktivira zatvaranjem vrata i po to mogućnosti dvostruki za bolju izolaciju. Neka vrata mogu dostići zvučnu izolaciju do 45 dB, i to nisu nikakva "svemirska" vrata, nego samo dobra vrata od uglavnom renomiranih proizvođača. Jer svaki ozbiljniji proizvođači protuprovalnih vrata imaju široki izbor modela vrata, od jeftinijih za 5-6 tisuća kuna (a opet kvalitetna) pa do preko 30 ak tisuća i više, ovisno što kupac želi. I jedna od važnijih stvari kod svega vezano za protuprovalna vrata je montaža. Loša montaža može uništiti i najbolja i najskuplja vrata. Ako neka vrata propuštaju zvuk, po pretpostavci, ne mora značiti da je greška u vratima, zvuk odnosno buka može prolaziti i kroz zid, tako da nisu kriva vrata, ali kod većene slučajeva stvar je u neizoliranosti krila i lošem brtvljenju na spoju dovratnik/krilo, ali nailazio sam i na slučajeve loše izolacije na zidovima, tako da bi se o ovoj temi moglo raspravljati... A što se tiče svijetlosti koja prolazi između dovratnika i zida to je do montaže vrata, odnosno firme koja je montirala jer je na spoju između zida i dovratnika trebala ugraditi (ispuniti) kvalitetnom PUR (poliuretanskom-ujedno izolacijski matrijal, ali trošak) pjenom, a oni su jednostavno štedjeli na tome i zato se događaju stvari koje se događaju.
tommaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 16:30   #578
U fazi sam potrage za protuprovalnim vratima!!!!!!!!!!
Za sada sam izdvojila 3 firme koje su mi u užem izboru, obzirom da sam obišla njih blizu desetak, razmišljam između firmi Protekta,Ekspert plus i Kolnoa.
Sve su cijene tu negdje i koliko vidim za kvalitetnija vrata morat ću izdvojit cca. 1000€. Ukoliko budem uzimala bijela vrata uzet ću vjerojatno Gardesu
u Ekspertu plus jer mi nude gratis srebrni štok i kromirane kvake.
Vrata moram montirati u narednih par dana pa molim za savjet čim prije ako etko ima nešto pametno za reć!

Molim za realan i iskren odgovor bez reklamiranja VLASTITIH tvrtki kao u predhodnim člancima!!!!!!!
iskrena47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 16:31   #579
U fazi sam potrage za protuprovalnim vratima!!!!!!!!!!
Za sada sam izdvojila 3 firme koje su mi u užem izboru, obzirom da sam obišla njih blizu desetak, razmišljam između firmi Protekta,Ekspert plus i Kolnoa.
Sve su cijene tu negdje i koliko vidim za kvalitetnija vrata morat ću izdvojit cca. 1000€. Ukoliko budem uzimala bijela vrata uzet ću vjerojatno Gardesu
u Ekspertu plus jer mi nude gratis srebrni štok i kromirane kvake.
Vrata moram montirati u narednih par dana pa molim za savjet čim prije ako etko ima nešto pametno za reć!

Molim za realan i iskren odgovor bez reklamiranja VLASTITIH tvrtki kao u predhodnim člancima!!!!!!!
iskrena47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:53   #580
Dobar izbor. I ja sam kupio kod njih (Ekspert plus) vrata prije par dana. Došli su kad je bilo dogovoreno, montirali isti dan. Mislim da su ok.
zagreb12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.