Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2013., 16:30   #9781
Quote:
Pregračan kaže: Pogledaj post
Nek se javi tko nije potrošil više drva od planiranih za ovu sezonu. A zima još nije gotova. Ja još maksimalno deset dana i prelazima na plin
e sad, hebat ga, ja sam ostao bez drva
i sve koje zovem, nitko nema! pogotovo ne suhih, to je kao da pitaš, budete mi posudili 100 000 eura
Ja kurim sad na plin, pomogao mi Bog kad dođe račun

Ali gospodine pregračan, ako ste vi do sad uspeli 'izdurati' sa 14 metara, svaka vam čast??? kaj ste još u međuvremenu nekaj kupili??
mranderson is offline  
Old 02.04.2013., 17:29   #9782
hvala na dobrodoslici
plus i mranderson
samo sam reko da ne moze pec 0-24 gorit sa nikakvim puferom na 100%,stalno.
ako kod vas (plus i marnderson )moze,svaka cast onda uzimte fleksericu i izrezite vrata za regulaciju !!!
naravno da se treba znat kako ložit
plus i sam si reko da spustis klapnu nakraju, a sta je to nego prigusivanje peci????!!!



ja sam pijanac iz birtije,koji voli gusnate peci kojima se vidi dimnjak,hladim kucu tako da otvorim prozor ili bacim deset litri vode po drvima u kotlu,obozavam mokra drva jer dugo dugo gore,nezna rijesavat integrale(povrsina ispod krivulj),a za diferencijalne jednađbe nikad cuo,zavrsio samo osnovnu skolu i to jedva.
AlbertRelativni is offline  
Old 02.04.2013., 17:53   #9783
Quote:
AlbertRelativni kaže: Pogledaj post
Decidiran odgovor,NE pec ne radi apsolutno stalno na istoj snazi kad ima pufer u sistemu.Da je tako, to bi znacilo da klapna zraka uopce nije potrebna.
Teoretski gledano da pec radi apsolutno stalno na 100%,pregrijala bi vodu i sa puferom u sitemu
isto sto se desi kad klapna zaglavi i ostane otvorenena

uostalom probaj si otvorit klapnu skroz i nece te spasti od pregrijavanja vode nikakav pufer,a to ti je dokaz da pec i sa puferom mora spustat snagu (djelomicno "prigusivat" pec)..
Ja ovu diskusiju baš i nisam shvatio ( ovo poboldano ) za jednom natrpanu peć sa dvoje tačke drva peć fura neki svoj film , nema ona pojma kolko ide vode u kuću , a kolko ide u puffer. Ako je količina zraka približno konstantna i snaga peći je konstantna , no nekad se prepreči neka kvrga pa malo snaga opadne , ali je to dosta dobro , da kažemo ravnomjerno kao na ovom dijagramu



Pri tome iz kotla izlazi skoro konstantna količinom vrele vode i punila spremnik i grije kuću , vidimo da na početku skoro ista količina vode ide u spremnik i kuću, a onda je netko došao s posla i navio termostat do daske desno i zaljuljao sustav regulacije pa je miš ventil počeo šamarati sim tam , vidimo kako je to sve kotao uredno odradio bez da je išta promjenio u režimu rada , sve se odvijalo na relaciji spremnik kuća.

Već sam pisao o tome , ne bude se ništa dogodilo ako voda od 70 C dođe do dna spremnika , naravno da će rezultat toga biti izlazna temperatura od 90 C, i da bude Samson ili neka automatika peć prigušila , ali tada je već sve pri kraju drva više nisu drva nego drveni uglljen i nema više katrana , tako da to prigušivanje nakon 4 sata intenzivnog izgaranja nije isto kao prigušivanje na viadrusu bez spremnika nakon pol sata rada.

Što reče plus i kod spremnika treba znati ložiti i ne treba vuči mačka za rep kao što sam ja povukao i digao polazni vod na 100 -110 C

Zadnje uređivanje ramzay : 02.04.2013. at 18:01.
ramzay is offline  
Old 02.04.2013., 17:58   #9784
Quote:
AlbertRelativni kaže: Pogledaj post
hvala na dobrodoslici
plus i mranderson
samo sam reko da ne moze pec 0-24 gorit sa nikakvim puferom na 100%,stalno.
ako kod vas (plus i marnderson )moze,svaka cast onda uzimte fleksericu i izrezite vrata za regulaciju !!!
naravno da se treba znat kako ložit
plus i sam si reko da spustis klapnu nakraju, a sta je to nego prigusivanje peci????!!!



ja sam pijanac iz birtije,koji voli gusnate peci kojima se vidi dimnjak,hladim kucu tako da otvorim prozor ili bacim deset litri vode po drvima u kotlu,obozavam mokra drva jer dugo dugo gore,nezna rijesavat integrale(povrsina ispod krivulj),a za diferencijalne jednađbe nikad cuo,zavrsio samo osnovnu skolu i to jedva.
imat pufer i kotao da radi od 0-24! kaj got, pa to je totalna nebuloza
da izrežem vrata, ma ne budem, radije budem skinul ona dva 'štifta' kaj drže vrata
a i onda budem mi cijelu noć 'puhalo' kroz dimnjak i kotao a to svi znamo da nije dobro , onda bi moral neki 'poklopac' zmisliti jer nije isto jel ti kotao ujutro ima temp vode na 20 ili na 50 stupnjeva.

Ovo da se treba znati ložiti, je treba se znati, i tko to ne zna da se treba znati, e taj zbilja ne zna

Ovo da si pijanac, a vjerujem da nisi, kaj se odmah ljutiš...
da voliš gusnate kotlove, ajde da si rekel busate bilo bi bolje, ali nek ti bude, sad ne znam točno tko je od ssm majstora uspel s viadrusa napraviti praf pravi kotao, ali i to se da ak se zna!

Ovo za hlađenje kuće da se otvori prozor, nije ni to tak loše, barem se ne osjete prdeci od jučer

Ovo za drva i vodu, ahhhhh ajmo ovako, ne se stim više nikad šaliti! jer zbilja znam ljude koji me uvjeravaju u to, a to ne da ne stoji, nije istina, nego je to toooooooooooooootalna glupost!

ovo za jednadžbe, a Bože moj, ja ne znam tko ih voli, možda gospodin ramzay, ali on je zbilja zbilja poseban
mranderson is offline  
Old 02.04.2013., 18:28   #9785
mranderson
gledaj moras bas izrezat klapnu regulacije(i po mogucnosti i pante pobrusit u nulu),da ti slucajnop nebi palo napamet vise stavljat ih namjesto!!zato sam reko izrezat!razumis!

a posto tebi kad imas pufer pec uvijek radi na 100%,ta klapna ti ni ne treba..vjerovatno su je u inzinjeri zabunom projektirali i radnici zabunom monitrali!!!
AlbertRelativni is offline  
Old 02.04.2013., 18:38   #9786
A koliko si imal drva koliko je popapalo do sad?Evo ja sam imal točno 40 metara i danas ujutro sam potrošil zadnje.Prošlo ljeto sam na svu sreču napravil još 32 metra za ovu zimu pa sam mislil da ovu godinu nebudem trebal biti puno u šumi al kako mi se čini još bude i pola toga otišlo.Malo me muči drva su vani al je nekak lakše ipak ih ima.Kaj da velim motorka mi skače u garaži hoće sirotica u šumu a ovo vrijeme neda pa je živčana.Evo ako hočeš dam ti koju cijepanicu al ne zato što imam nego zato što znam kako je kad nemašZezam se,valjda se ne ljutiš?
dado 3 is offline  
Old 02.04.2013., 18:39   #9787
Ovo je za gospona mrandersona
dado 3 is offline  
Old 02.04.2013., 19:08   #9788
Quote:
AlbertRelativni kaže: Pogledaj post
mranderson
gledaj moras bas izrezat klapnu regulacije(i po mogucnosti i pante pobrusit u nulu),da ti slucajnop nebi palo napamet vise stavljat ih namjesto!!zato sam reko izrezat!razumis!

a posto tebi kad imas pufer pec uvijek radi na 100%,ta klapna ti ni ne treba..vjerovatno su je u inzinjeri zabunom projektirali i radnici zabunom monitrali!!!
u praksi svakom ko si je natovaril tu skalameriju taj lancic na regulatoru vecinom sluzi samo za to da netrebamo kicmu trgat da bi zatvorili klapnu da nemamo propuh kroz pec
ko god si je dal truda oko te skalamerije je i naucil lozit i tocno zna koliko drva treba ubacit u pec da bi nadopunio spremnik
sto je najbitnije tocno zna kolko mora bit otvorena ta donja klapna da bi mu bilo izgaranje sto bolje
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 02.04.2013., 19:10   #9789
Quote:
dado 3 kaže: Pogledaj post
Ovo je za gospona mrandersona
gospon dado 3, ja sam imal 16 metara, običnih ne šumarskih, i to mi je prošle zime bilo dovoljno, a ove, eto nije. Velim, slušam ja ljude o čemu pričaju, i uvijek su se ljudi razgovarali o vremenu, ali o ovoj zimi, ajme meni, mislim da i Korana Gvozdić o tome priča na kavi
A ovo da mi daš koju cijepanicu drva, dado 3, svaka čast! svaka čast, u današnja vremena, takvu ponudu dobiti je zbilja rijetko i hvale vrijedno!
mranderson is offline  
Old 02.04.2013., 19:24   #9790
Ramzay i Plus, kak bumo ovo sa fiskalnom blagajnom sredili?
Bumo išli jednu godinu na doškolavanje za dadilje?
A da, recite nasljednicima da ne opterečuju babu i deda sa više od 6 unučadi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 02.04.2013., 19:24   #9791
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
...sto je najbitnije tocno zna kolko mora bit otvorena ta donja klapna da bi mu bilo izgaranje sto bolje
mene to još muči, nisam našel optimalno, ili mi je previše, ili premalo, jer ili ga otvorim da stavim 'suk' ispod ili ga pustim samsonu da ga 'drlja' gore dolje ili naravno treće, kad bacim lančić skroz dolje, da ne diže uopće više ta vrata, a to je naravno preko noći kad ne kurim...
mranderson is offline  
Old 02.04.2013., 19:58   #9792
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
gospon dado 3, ja sam imal 16 metara, običnih ne šumarskih, i to mi je prošle zime bilo dovoljno, a ove, eto nije. Velim, slušam ja ljude o čemu pričaju, i uvijek su se ljudi razgovarali o vremenu, ali o ovoj zimi, ajme meni, mislim da i Korana Gvozdić o tome priča na kavi
A ovo da mi daš koju cijepanicu drva, dado 3, svaka čast! svaka čast, u današnja vremena, takvu ponudu dobiti je zbilja rijetko i hvale vrijedno!
Ma sve jasno ja sam uvijek pripremal više i uvijek je ostalo a ovu zimu bananaSamo je frka jer koliko čujem ova zima bude još potrajala a onda ak opet dođe rana jesen naj.....mi A ovo za drva ako treba dođi i tovari:klap:
dado 3 is offline  
Old 02.04.2013., 20:26   #9793
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
mene to još muči, nisam našel optimalno, ili mi je previše, ili premalo, jer ili ga otvorim da stavim 'suk' ispod ili ga pustim samsonu da ga 'drlja' gore dolje ili naravno treće, kad bacim lančić skroz dolje, da ne diže uopće više ta vrata, a to je naravno preko noći kad ne kurim...
ajd da pogadam sigurno nemas granicnik cuga dimnjaka
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 02.04.2013., 21:10   #9794
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
ajd da pogadam sigurno nemas granicnik cuga dimnjaka
nemam ga, namjeravam ga kupiti, ali kad sam god 'krenuo' odmah sam i stao, 700kn mi je puno za to 'čudo'
mranderson is offline  
Old 02.04.2013., 21:56   #9795
Smile Vedro

Quote:
AlbertRelativni kaže: Pogledaj post
hvala na dobrodoslici
plus i mranderson
samo sam reko da ne moze pec 0-24 gorit sa nikakvim puferom na 100%,stalno.
ako kod vas (plus i marnderson )moze,svaka cast onda uzimte fleksericu i izrezite vrata za regulaciju !!!
naravno da se treba znat kako ložit
plus i sam si reko da spustis klapnu nakraju, a sta je to nego prigusivanje peci????!!!



ja sam pijanac iz birtije,koji voli gusnate peci kojima se vidi dimnjak,hladim kucu tako da otvorim prozor ili bacim deset litri vode po drvima u kotlu,obozavam mokra drva jer dugo dugo gore,nezna rijesavat integrale(povrsina ispod krivulj),a za diferencijalne jednađbe nikad cuo,zavrsio samo osnovnu skolu i to jedva.
Oprosti što nisam prije skužio da si novi član stoga prije svega makar s malim zakašnjenjem "budi pozdravljen i dobro došao" .

Nemam se namjeru s tobom nadmudrivati, nimalo.

Ja mogu vrata od moje peći i dolje skinuti, ali me "jebe" da mi onda iskre frcaju po podrumu i bojim se da sam sebi kuću ne zapalim; siguran sam da to ti ipak kod tebe ne možeš napraviti.
Ulovio si se za spuštanje klapne. Da unazad dvije godine otkad imam i puffer, ja redovito spuštam klapnu na donjim vratima pepeljare i to samo zato da mi se ne bi peć i voda u sistemu kroz noć i naredni dan nepotrebno hladili. Uvjeren sam da to baš previše kolega kod sebe doma ne napravi, ali ja to radim, jer meni tako paše, to je moj novac koji bi se luftirao kroz dimnjak. Da ti ne zaboravim reći da to nije nikakvo prigušivanje peći, jer je vatra dogorjela, nema više ništa osim preostalog žara čemu bi dalje kotlovska pumpa vrtjela vodu, gasim ju i zašto bi se strujanjem hladnog zraka kroz peć i vreli dimnjak moja peć hladila. Ako misliš da si u ovoj teoriji puno pametniji daj me onda prosvijetli - molim te.

I nemoj se tako lako vrijeđati kao nekakva bebica, ovdje ti nema zločestih i pokvarenih članova, ali ima dobrih ljudi koji su na svoj trošak naučili kao skuriti svoj novac - relativno optimalno i pritom se efikasno zagrijati. Nismo ni mi svi bili nekada najbolji u školi, ali živjeti se mora i zato jedni drugima već dosta dugo pomažemo ovako preko foruma.
plus is offline  
Old 02.04.2013., 22:05   #9796
Thumbs up

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ramzay i Plus, kak bumo ovo sa fiskalnom blagajnom sredili?
Bumo išli jednu godinu na doškolavanje za dadilje?
A da, recite nasljednicima da ne opterečuju babu i deda sa više od 6 unučadi!
Uh koji si mi ti lumen, pa ja ti nemam s penezima brige već godinama, čim dobim plaću žena mi odmah priskoči u pomoć i sve mi pobere, tak da se ja ne moram mjesec dana mučiti s penezima, a i onak se v blagajnice ne upuštam.

Pun mi je kufer cijeloživotnog obrazovanja, još sad i za dadilje, malo morgen. Ak' mi ne vjeruju ne moraju mi dati unuke da idu s menom u gorice i amen

Ovo zadnje si me prekasno poćel savjetovati, kolko kaplic tolko let - kolko djece tolko više unučadi - nikaj zato, svi oni rado dojdu dedi vu klet nema veze da ih bude i šest, jer sam blizu, čistam blizu te cifre - ak me razmeš kaj sem z ovim štel povedati (sončece ti presvetlo - bi rekli vu TV seriji )
plus is offline  
Old 02.04.2013., 23:38   #9797
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
nemam ga, namjeravam ga kupiti, ali kad sam god 'krenuo' odmah sam i stao, 700kn mi je puno za to 'čudo'
i to ti razlog zasto nemozes polovit pec dimnjak je ovisan o temperaturi dimnih plinova sto je veca to dimnjak vise vuce i obrnuto i sve vreme pec pumpa iz jedne skrajnosti u drugu
taj regulator ti da jednu konstantu i na racun nje mozes gorenje podesit skoro u 0
trazite malo po ebay il preko u dezeli takva igrackica kosta 25E
http://i50.tinypic.com/2vnmdlg.jpg
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 02.04.2013., 23:46   #9798
Quote:
Pregračan kaže: Pogledaj post
Nek se javi tko nije potrošil više drva od planiranih za ovu sezonu. A zima još nije gotova. Ja još maksimalno deset dana i prelazima na plin
od mojih 15 m3 ostale dvije tacke. sutra u potragu za drvenim briketima.
iz vica sam jedan dan kurio briketima od ugljene prasine. smrdi. ja mislio bit ce topline a ono 2 kw po kili.. dugo im treba za se zapale ali drzali mi zar cijele noci.. al smrdiiiiiiiiiiiiiiiiii.

eh da , probao sam ih vise boja i raznih oblika. bijeli se prebrzo potrose, crni duze traju
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!

Zadnje uređivanje ruler : 02.04.2013. at 23:54.
ruler is offline  
Old 03.04.2013., 01:11   #9799
regulacija zraka ne treba?

Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Oprosti što nisam prije skužio da si novi član stoga prije svega makar s malim zakašnjenjem "budi pozdravljen i dobro došao" .

Nemam se namjeru s tobom nadmudrivati, nimalo.

Ja mogu vrata od moje peći i dolje skinuti, ali me "jebe" da mi onda iskre frcaju po podrumu i bojim se da sam sebi kuću ne zapalim; siguran sam da to ti ipak kod tebe ne možeš napraviti.
Ulovio si se za spuštanje klapne. Da unazad dvije godine otkad imam i puffer, ja redovito spuštam klapnu na donjim vratima pepeljare i to samo zato da mi se ne bi peć i voda u sistemu kroz noć i naredni dan nepotrebno hladili. Uvjeren sam da to baš previše kolega kod sebe doma ne napravi, ali ja to radim, jer meni tako paše, to je moj novac koji bi se luftirao kroz dimnjak. Da ti ne zaboravim reći da to nije nikakvo prigušivanje peći, jer je vatra dogorjela, nema više ništa osim preostalog žara čemu bi dalje kotlovska pumpa vrtjela vodu, gasim ju i zašto bi se strujanjem hladnog zraka kroz peć i vreli dimnjak moja peć hladila. Ako misliš da si u ovoj teoriji puno pametniji daj me onda prosvijetli - molim te.

I nemoj se tako lako vrijeđati kao nekakva bebica, ovdje ti nema zločestih i pokvarenih članova, ali ima dobrih ljudi koji su na svoj trošak naučili kao skuriti svoj novac - relativno optimalno i pritom se efikasno zagrijati. Nismo ni mi svi bili nekada najbolji u školi, ali živjeti se mora i zato jedni drugima već dosta dugo pomažemo ovako preko foruma.
prvo ja nisam ovdje da pametujem,nego samo pitam kao laik,jer mi neke stvari nisu jasne i zanimaju me...

reko si da ti klapna za regulaciju niti ne treba,tj da ju mozes stalno drzat otvorenom i da voda u kotlu nece otic previsko..i kazes da to mozes radit od kad si stavio pufer..koja je to pec,by the way?

Ja ne razumijem zasto ako stavis pufer vise ne mozes pregrijat vodu u sistemu,kad otvoris klapnu zraka skroz??
Razumijio bi da je potrebno vise vremena da zakuhas sistem, jer trebas zagrijat kucu i dodatno tih 1000L vode,ali nikako ne kuzim kako ni nakon beskonacnog period ne mozes pregrijat vodu...
Meni to jedino ima logike, kad je pec preslaba i jednostavno ne moze pregrijat sustav.Znaci gubici su veci od snage koje isporucuje pec..

Pojednostavit cu pitanje(jer vidim da ljudi ne shvacaju sta pitam)

Dali je ikako moguce pregrijat vodu kotla u sistemu u kojem je ugrađen pufer , da kuris pec pun gas sa drvima(pec je stalno krcata do vrha) i klapnu od zrak skines(tj koda je otvorena),i tako 48h, dali bis pregrijo vodu?


ovaj albert relativni mi je dao odgovor,covjek je reko da pec ne moze raditi beskonacno dugo na 100% snage bez da pregrije vodu(u sistemu sa puferom).naravno sve ovo govorimo sa pretpostavkom da je pec pravilno dimenzinirana tj da ima malo malo vecu snagu od ukupnih gubitak..
ali vi ste rekli da je u krivu, pa opet pitam--

Zadnje uređivanje istinatrue : 03.04.2013. at 01:43.
istinatrue is offline  
Old 03.04.2013., 06:09   #9800
spremnik i pec se u pravilu dimenzionira na nacin da je spremnik sposoban progutat jedno kompletno punjenje drva brez da bi kotao i spremnik presli kriticnu tocku kljucanja znaci pametnom dovoljno mogucnosti da mu kotao uvjek radi pod punim kapacitetom
a da je moguce sve to naterat da zakipi nosrmalno da je
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.