Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 23:25   #1
Odjel za fiziku - Osijek

bok ljudi!
gledala sam popis tema i nisam ovo našla pa evo da otvorim.
jel netko tamo studira ili namjerava?
da li bi nas netko mogao počastiti informacijama iz vlastitog iskustva na tom studiju?
smjer je nastavnički? jednopredmetni ili dvopremetni? to još nisam posve shvatila...
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:40   #2
nitko ništa?
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 05:03   #3
Ako želiš studirat fiziku, najbolje odi na PMF u Zagrebu. Tamo se uči fizika, a ovi odjeli za fiziku kao i za neke druge slične znanosti nisu nešto previše cijenjeni u odnosu na isto s fakultetskim imenom.
PMF u Zagrebu će vrijedit ali ćeš i prije nać posao sa puno većom plaćom u odnosu na ovakav odjel.

Frend mi je završio istraživačku fiziku na PMF-u i prije mjesec dana su ga zvali van radit za jako lijepi iznos novca. Zadovoljan je i poslom i plaćom, a i fakultetom koji ga je kvalitetno pripremio za istraživanje prirode.

Zadnje uređivanje neki2 : 27.02.2011. at 06:27.
neki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 11:50   #4
Quote:
neki2 kaže: Pogledaj post
Ako želiš studirat fiziku, najbolje odi na PMF u Zagrebu. Tamo se uči fizika, a ovi odjeli za fiziku kao i za neke druge slične znanosti nisu nešto previše cijenjeni u odnosu na isto s fakultetskim imenom.
PMF u Zagrebu će vrijedit ali ćeš i prije nać posao sa puno većom plaćom u odnosu na ovakav odjel.

Frend mi je završio istraživačku fiziku na PMF-u i prije mjesec dana su ga zvali van radit za jako lijepi iznos novca. Zadovoljan je i poslom i plaćom, a i fakultetom koji ga je kvalitetno pripremio za istraživanje prirode.
ja već jesam na pmf-u u zagrebu, istraživački, i ne sviđa mi se. previše se moram učiti za nekoga tko će jednog dana predavati u osnovnoj školi. istraživanja me zapravo.. ne zanimaju. fulala sam smjer, želim to ispraviti ali u os.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 12:00   #5
Ne sviđa ti se istraživačka fizika na PMF-u??
Onda s tobom nešto nije u redu. Pišeš velike gluposti.

Studirat istraživačku fiziku na PMF-u i prebacit se na Fiziku na tom odjelu je nešto što nije za usporedbu.
Istraživačka fizika je fizika koju kad završiš s tim možeš radit što hoćeš i gdje hoćeš kod nas ili vani. Nemaš ograničenja za zapošljavanje dok si na ovoj planeti. To te ne ograničava samo na rad u školi jer je smjer istraživački.

Ako se želiš prebacit u Osijek, prebaci se; pa ćeš onda radit u školi jer je njihov smjer nastavnički.
Ali ovako bubat napamet nemoj..
Lolekar is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.03.2011., 12:19   #6
Quote:
neki2 kaže: Pogledaj post
PMF u Zagrebu će vrijedit ali ćeš i prije nać posao sa puno većom plaćom u odnosu na ovakav odjel.
Da, opće poznato je da kad radiš u školi imaš duplo veću plaću ako si fakultet završio u Zagrebu.

Quote:
Lolekar kaže: Pogledaj post
Ne sviđa ti se istraživačka fizika na PMF-u??
Onda s tobom nešto nije u redu. Pišeš velike gluposti.


Quote:
Ako se želiš prebacit u Osijek, prebaci se; pa ćeš onda radit u školi jer je njihov smjer nastavnički.
Ali ovako bubat napamet nemoj..
Pa ona i želi raditi u školi.


Autorice, sumnjam da će ti se javiti netko na temi tko tamo studira, možda da nazoveš za početak referadu i pitaš što te zanima.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 12:43   #7
Evo, da odgovorim na repliku.

Htio sam reć da ostane na PMF-u i završi to jer će joj diploma bit magistra fizike, a ako završi u Osijeku diploma će glasit magistra edukacije fizike što nije isto.
Sa PMF-ovom diplomom će moć radit i u školi i u laboratorijima, bilo gdje, ima široki spektar; a sa diplomom Odjela će morat radit u prosvjeti.


Za autoricu.

Ovime sam ti samo htio reć da se ne prebacivaš jer ćeš si fulat život. To što si upisala je odlično i završi makar znam da je i teže i da ćeš malo mučit muku ježovu.
Lolekar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 00:03   #8
Moram ti reći da si jako optimističan. Kao da ne živiš u Hrvatskoj. Pričaš iz iskustva ili si na početku tog faksa pa si se naslušao raznih bajki?
Budući da se mene nešto slično dotiče, mogu reć kako prednost u školama imaju oni koji su završili nastavnički smjer, i mnogi s inženjerskih smjerova upisuju razliku kako bi mogli raditi u školama (pričam o matematici, ali sumnjam da je s fizikom situacija bitno različita) jer u njihovoj struci posla NEMA. Situacija nije baš bajna. Otkud ti takva ideja da s istraživačkom fizikom možeš kod nas raditi što želiš i gdje želiš? A i ne žele svi ići raditi/na postdiplomski u inozemstvo.

I neće si fulati život. Zašto bi rad u školi bio fulanje života? Nisu svi za taj istraživački smjer. Valjda ona zna što joj bolje leži.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 16:55   #9
Quote:
Lolekar kaže: Pogledaj post
Ne sviđa ti se istraživačka fizika na PMF-u??
Onda s tobom nešto nije u redu. Pišeš velike gluposti.
99% ljudi na ovom svijetu fizika ne zanima nimalo, da li i s njima nešto nije u redu? a da si ti malo predbrojiš daskice u glavi?

Quote:
Lolekar kaže: Pogledaj post
Studirat istraživačku fiziku na PMF-u i prebacit se na Fiziku na tom odjelu je nešto što nije za usporedbu.
Istraživačka fizika je fizika koju kad završiš s tim možeš radit što hoćeš i gdje hoćeš kod nas ili vani. Nemaš ograničenja za zapošljavanje dok si na ovoj planeti. To te ne ograničava samo na rad u školi jer je smjer istraživački.
blago meni. mogu raditi u laboratorijima. strašno. želim raditi u školi, sa živim bićima, a ne biti zatvorena u laboratoriju. i onda samnom nije nešto u redu?

Quote:
Lolekar kaže: Pogledaj post
Ako se želiš prebacit u Osijek, prebaci se; pa ćeš onda radit u školi jer je njihov smjer nastavnički.
Ali ovako bubat napamet nemoj..
ovo je odgovor na pitanje koje sam postavila. sve ostalo je suvišno.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 17:03   #10
Quote:
Lolekar kaže: Pogledaj post
Evo, da odgovorim na repliku.

Htio sam reć da ostane na PMF-u i završi to jer će joj diploma bit magistra fizike, a ako završi u Osijeku diploma će glasit magistra edukacije fizike što nije isto.
što da završim? nemam nijedan ispit dan tako da slobodno računaj da nisam ni počela.

Quote:
Lolekar kaže: Pogledaj post
Sa PMF-ovom diplomom će moć radit i u školi i u laboratorijima, bilo gdje, ima široki spektar; a sa diplomom Odjela će morat radit u prosvjeti.
'moranje raditi u provjeti' nije nešto protiv čega bi se bunila. ostatak tog 'širokog spektra' me ne zanima.

Quote:
Lolekar kaže: Pogledaj post
Ovime sam ti samo htio reć da se ne prebacivaš jer ćeš si fulat život. To što si upisala je odlično i završi makar znam da je i teže i da ćeš malo mučit muku ježovu.
kako ti znaš da li ću si fulati život? ne studira mi se u zagrebu ni na pmf-u i ostati ovdje, to je za mene fulan život. pogotovo ako slušam savjete nabrijanog rječitog forumaša. ovdje sam pitala o osijeku, za i protiv, ne trebaju mi info za zagreb, ovdje sam već i iz svojeg iskustva ću donjeti zaključke. u osijeku nemam iskustva, i jedino za to mi trebaju tuđa.

edit: ako za X godina poželim 'istraživati' vratit ću se na pmf i završiti to. imam takvih slučajeva na godini. tako da se ne brini za taj dio mojeg pitanja.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 16:12   #11
ja studiram tamo, dvopredmetni studij fizike i informatike, nije nista tesko previse, profesori su ok, svi su korektni i to ce ti biti laganica ako ces uciti.... jos sada po bolonji...
krox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 12:17   #12
Imam li šanse?

Bok svima!
Za početak, idem u jezičnu gimnaziju u Osijeku i želim upisati studij fizike u istoimenom gradu. Prolazim s 4, imam 5 iz fizike, ali nisam bas neki ekspert. Mozete li mi reci iz vlastitog iskustva ili iskustva prijatelja ima li tamo takvim kao sto sam ja (koji nisu štreberi i ne prolaze s 5) ili su se svi eksperti tamo upisali (čega me najviše strah, da cu ispast neznalica pred njima) Naravno, mislim ici na pripreme za maturu i nadam se da cu se uspjeti upisati.
Također me zanima jeste li vi isli na pripreme i gdje i kakav vam je s obzirom na to bio test (d. matura), kakve ste imali ocjene u srednjoj...

Hvala unaprijed! Nadam se da cu dobiti odgovor(e)
anita_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 13:18   #13
Quote:
anita_os kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Za početak, idem u jezičnu gimnaziju u Osijeku i želim upisati studij fizike u istoimenom gradu. Prolazim s 4, imam 5 iz fizike, ali nisam bas neki ekspert. Mozete li mi reci iz vlastitog iskustva ili iskustva prijatelja ima li tamo takvim kao sto sam ja (koji nisu štreberi i ne prolaze s 5) ili su se svi eksperti tamo upisali (čega me najviše strah, da cu ispast neznalica pred njima) Naravno, mislim ici na pripreme za maturu i nadam se da cu se uspjeti upisati.
Također me zanima jeste li vi isli na pripreme i gdje i kakav vam je s obzirom na to bio test (d. matura), kakve ste imali ocjene u srednjoj...

Hvala unaprijed! Nadam se da cu dobiti odgovor(e)
Na fiziku u Osijeku ti gotovo može upasi tko god hoće. Ne bi tako trebalo biti, ali tako je. Fizika nije atraktivan studij, nije zanimljivo područje svima, malo ljudi upisuje, malo ljudi završava; zato i postoji velika potražnja. Ove godine je mnogima upravo fizika bila "rezerva" jer se zna da zadnjih godina zadnji upisuje sa nekim mizernim brojem bodova. Tim više što ni ove ni prošle godine nije bilo nužno pisati neki od izbornih predmeta za ovaj program ( ni fiziku ni informatiku ). Pogotovo su ti šanse ogromne ako budeš sve obavezne predmete pisala višu razinu, budući da je uvjet za sva tri niža razina.

Mislim da bi ti odlazak na pripreme bio čisti gubitak novca, radije uzmi udžbenike i bilježnice s kojima si već upoznata i prođi kroz njih ako planiraš učiti, prođi kroz brošure iz određenih predmeta koje trebaš pisati da vidiš koje cjeline trebaš detaljnije proraditi, što točno trebaš znati i na konju si.

U svakom slučaju, mislim da si izabrala nešto s čime ćeš moći naći posao nakon što završiš, a lako ćeš upasti. I bez brige, "štreberi" obično pucaju na medicinu i ine "prestižne" fakultete.
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:54   #14
Hvala puno! Malo mi je laknulo A ti studiras fiziku ili? Zanima me cisto kakav je studij, znaju li profesori objasniti...
anita_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 22:41   #15
Quote:
anita_os kaže: Pogledaj post
Hvala puno! Malo mi je laknulo A ti studiras fiziku ili? Zanima me cisto kakav je studij, znaju li profesori objasniti...
Ne, sad ću psihologiju počet, tak da ti ne znam baš o faksu reć. Jedino da se probam raspitati od ljudi koji već studiraju pa se oglasiti ovdje, al to ti je uvijek ono rekla-kazala.
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 03:47   #16
Quote:
Keenado kaže: Pogledaj post
Ne, sad ću psihologiju počet, tak da ti ne znam baš o faksu reć. Jedino da se probam raspitati od ljudi koji već studiraju pa se oglasiti ovdje, al to ti je uvijek ono rekla-kazala.
Samo daj. Neka se što više oglašavaju ovdje. Ima nas više koji želimo osobna iskustva i različita mišljenja o tom faksu.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 21:05   #17
Quote:
night angel kaže: Pogledaj post
bok ljudi!
gledala sam popis tema i nisam ovo našla pa evo da otvorim.
jel netko tamo studira ili namjerava?
da li bi nas netko mogao počastiti informacijama iz vlastitog iskustva na tom studiju?
smjer je nastavnički? jednopredmetni ili dvopremetni? to još nisam posve shvatila...
Hej, evo ja ondje studiram
Meni je ok, porofesori su ok i ekipa s kojom studiram je super
a sad za smjer kad završiš prve tri godine onda si prvostupnik fizike a tek nakon diplomskog studija si magistar edukacije fizike i informatike

ako te još nešto zanima, slobodno pitaj!!! pozz

Quote:
night angel kaže: Pogledaj post
bok ljudi!
gledala sam popis tema i nisam ovo našla pa evo da otvorim.
jel netko tamo studira ili namjerava?
da li bi nas netko mogao počastiti informacijama iz vlastitog iskustva na tom studiju?
smjer je nastavnički? jednopredmetni ili dvopremetni? to još nisam posve shvatila...
Quote:
anita_os kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Za početak, idem u jezičnu gimnaziju u Osijeku i želim upisati studij fizike u istoimenom gradu. Prolazim s 4, imam 5 iz fizike, ali nisam bas neki ekspert. Mozete li mi reci iz vlastitog iskustva ili iskustva prijatelja ima li tamo takvim kao sto sam ja (koji nisu štreberi i ne prolaze s 5) ili su se svi eksperti tamo upisali (čega me najviše strah, da cu ispast neznalica pred njima) Naravno, mislim ici na pripreme za maturu i nadam se da cu se uspjeti upisati.
Također me zanima jeste li vi isli na pripreme i gdje i kakav vam je s obzirom na to bio test (d. matura), kakve ste imali ocjene u srednjoj...

Hvala unaprijed! Nadam se da cu dobiti odgovor(e)
ja sam imao 3 iz matematike i 4 iz fizike u srednjoj pa redovito dajem ispite
tako da se ne moraš brinuti ako si naviknula učiti neće biti problema
uostalom, ondje je mali broj studenata pa je prof. lako raditi s nama i mogu dodatno objašnjavati

Zadnje uređivanje Lady_D : 14.08.2011. at 00:48.
mrki444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 14:42   #18
Quote:
mrki444 kaže: Pogledaj post
Hej, evo ja ondje studiram
Meni je ok, porofesori su ok i ekipa s kojom studiram je super
a sad za smjer kad završiš prve tri godine onda si prvostupnik fizike a tek nakon diplomskog studija si magistar edukacije fizike i informatike

ako te još nešto zanima, slobodno pitaj!!! pozz





ja sam imao 3 iz matematike i 4 iz fizike u srednjoj pa redovito dajem ispite
tako da se ne moraš brinuti ako si naviknula učiti neće biti problema
uostalom, ondje je mali broj studenata pa je prof. lako raditi s nama i mogu dodatno objašnjavati

Hvala ti puno! Znaš li možda gubim li puno ako pišem nižu razinu matematike? (planiram pisati i fiziku i informatiku od izbornih predmeta)
anita_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 01:59   #19
Quote:
anita_os kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno! Znaš li možda gubim li puno ako pišem nižu razinu matematike? (planiram pisati i fiziku i informatiku od izbornih predmeta)
Ne gubiš. Ako napišeš dobro fiziku i informatiku, B razina matematike ti nije nikakva prepreka da budeš u prvih 4-5 na listi.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 10:13   #20
Quote:
night angel kaže: Pogledaj post
Ne gubiš. Ako napišeš dobro fiziku i informatiku, B razina matematike ti nije nikakva prepreka da budeš u prvih 4-5 na listi.
Matematika nosi isti postotak kao i fizika pa ipak mislim da je sigurnije pisati A razinu
anita_os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.