Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2007., 11:00   #381
kondilomi su se pojavili tek naknadno nisam ih imala odmah.
__________________
...princip je isti...
buba-mara00 is offline  
Old 04.02.2007., 08:41   #382
Quote:
kittttty kaže: Pogledaj post
@ dersu
problem je očito u našoj komunikaciji bio to što ja nisam baš tako mlada i isprestašena cura koja će samo kimati. kao da mu je išlo na živce što sam ja sve živo pročitala i što sam svaki put nešto pitala, a zašto ovo ili ono, što velite na to....odgovor bi obično bio, nemojte to čitati, u tim popularnim časopisima pišu samo gluposti. ko da sam to pročitala u teen-u ili ok-u.
a ja u sebi mislila: hvala ti bože na internetu!

no evo da vas obradujem.

baš sam sretna i zadovoljna. sve znate što sam prošla i kako mi je doktor preporučio konizaciju.
e pa danas sam bila kod ginekologa u zg na konzultacijama, tj. drugo mišljenje.
rekao je da je konizacija nešto sasvim nepotrebno s ovakvom dijagnozom.
krema efudix kojom mi je doktor premazivao cervix veli ovaj da je isključivo za primjenu na koži, tj kondilome.
i u konačnici...dijagnoza cin1 uz redovite pape svaka 3 mj može se tolerirati do godinu dana bez da se išta poduzima jer postoji velika mogućnost samoizlječenja. i naravno da je, veli ovaj, bez veze svaki puta uz papu raditi id na test jer je prisutnost virusa dokazana jednom i dok papa ne bude ok ne treba kontrolirati i dna test(što sam ja kod ovog radila - čitaj izvlačio mi je novac)

i tako ću ja na papu za 3 mjeseca. za to vrijeme što manje stresa, koristiti nešto za imunitet, ali to nek sama odlučim što.
u slučaju da ne bude papa u redu preporučio je krioterapiju.

da ne zaboravim, ono što je najbitnije. čovjek ima razumijevanja, ne dramatizira nego sve temeljito objasni, sluša što govoriš i na kraju to ispadne ko razgovor, a ne da slušaš prodike, ko da te kori zašto ti se to dogodilo, sama si si kriva!

utješena i sretna, bio bi sažetak!
i naravno nema stav - jedino će vas apstinencija izliječiti


Sto se tice apstinencije ne brini, koristi kondom i sve ce biti u redu. Za jacanje imuniteta znas vec puno toga.
Jel ti preporucio neku vaginalnu terapiju da bi proces samoizljecenja isao brze?

ako ides bez vaginalne terapije, onda pazi da svaki dan pijes svijezo icedjeni sok od cikle i mrkve. Cikla ubrzava za tri puta vise oporavljanje kletke (CIN) i unistava viruse (HPV).

bas se radujem da si nasla boljeg lijecnika!
dersu is offline  
Old 04.02.2007., 22:50   #383
@ dersu
hm...nije mi preporučio nikakvu vaginalnu terapiju. kad smo pričali, koliko sam skužila, nija baš neki zagovornik ni oralne ni vaginalne terapije. nema uspjeha. tak veli on.

aj sad si me zaintrigirala s vaginaletama.
za sve: ako ste koristile vaginalnu terapiju, koje su vaginalete bile u pitanju i kakvo ste objašnjenje dobile - zašto ta terapija? u kom smislu će vam pomoći u rješavnaja cinova?

hvala!
kittttty is offline  
Old 05.02.2007., 10:12   #384
mozda ovaj moj lijecnik je ziheras, ide uvjek na nesto sto bi najverojatnije imalo sigurni ishod. Kod mene je bio CIN II, dakle naprednija faza i on mi je prepisao fluoruoramicil vaginalete (20 komada), pa interferon (10 komada) i opet fluoruoramicil vaginalete (20 komada).
fluoruoramicil, koliko sam mogla procitati na internetu, se upotrebljava za lijecenje raka. na vaginaletima nije bilo nikakvih upatstva, jer se koriste jako svijeze i pakovanje ne dozvoljava printanje teksta. moram priznat da mi je kosa pocela malo opadat zbog njih, a i kon kraja terapije javilo se na dva put vaginalno krvarenje, tako da nisam obavila terapiju skroz do kraja. mislim da su bile veoma jake!

interferon je za jacanje imuniteta i upotrebljavaju ga intravenozno jos i bolni od AIDSa, Hepatit C, leukemicari, bolni od raka itd. naravno interferon ja nisam koristila intravenozno, nego vaginalno.

mojoj rodjaki su za CIN I prepisali betadine vaginalete, interferon i mozda jos neke ali ne sjecam se koje.
moja najbolja drugarica upravo sada ima CIN I i njoj lijecnica nista nije prepisala, nego je rekla samo da namali stres i radi na imunitetu. upravo sad idem pripremit sok od cikle, mrkve i jabuke za nju. prestrasila se, jadnica !

znaci ako nisi dobila vaginalete, onda ces morat uzimat veoma jake doze prirodnih stvari za jacanje imuniteta. nikako ostat samo na neku multivitaminsku tableticu i jos neku s aloe verom ili sl.
dersu is offline  
Old 05.02.2007., 15:27   #385
Quote:
kittttty kaže: Pogledaj post
za sve: ako ste koristile vaginalnu terapiju, koje su vaginalete bile u pitanju i kakvo ste objašnjenje dobile - zašto ta terapija? u kom smislu će vam pomoći u rješavnaja cinova?
kad mi je nalaz bio CIN I: aciklovir vaginalete (21 dan), betadin vaginalete (7 dana) plus jos tablete virolex koje smo popili decko i ja..
objasnjenje je bilo otprilike da je to virus i da za njega nema lijeka, ali kao mozda upali
nije upalilo vec iduci papa test je pokazao CIN II..onda samo betadin..i kasnije vise nis, iako je i dalje bio CIN II.
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 05.02.2007., 16:09   #386
lose vijesti i dalje..CIN II 4. put (i nakon biopsije)

slijedi jos jedna kolposkopija (4. ako se ne varam) i najvjerojatnije LLETZ konizacija
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 05.02.2007., 17:47   #387
ja sam dobila Hiramicin antibiotik, Betadine vaginalete koje kao djeluju na upalne procese u rodnici, ali rekao mi je da je to čisto radi reguliranja flore.

za fluoruoramicil vaginalete nisam čula, nema podataka na netu

interferon se koristio prijašnjih godina u Hrvatskoj, međutim zadnje dvije godine se više ne koristi za opće liječenje, ne znam kako je kod vas dersu, kod nas ga je moguće samo privatno nabaviti direktno u Imunološkom laboratoriju zg. postoje liste čekanja jer se samo povremeno pušta na tržište, međutim jako je skupo! pakovanje sa 21 vag. dođe 2140 kn. razgovarala sam s liječnicima, svi su mi rekli da nije dovoljno dokazano da interferon djeluje protiv hpv, i da se ne isplati trošiti novce i živce jer malo šta od lijekova djeluje

pa sad, tko je tu lud?
mayabela is offline  
Old 05.02.2007., 19:05   #388
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
za fluoruoramicil vaginalete nisam čula, nema podataka na netu

interferon se koristio prijašnjih godina u Hrvatskoj, međutim zadnje dvije godine se više ne koristi za opće liječenje, ne znam kako je kod vas dersu, kod nas ga je moguće samo privatno nabaviti direktno u Imunološkom laboratoriju zg. postoje liste čekanja jer se samo povremeno pušta na tržište, međutim jako je skupo! pakovanje sa 21 vag. dođe 2140 kn. razgovarala sam s liječnicima, svi su mi rekli da nije dovoljno dokazano da interferon djeluje protiv hpv, i da se ne isplati trošiti novce i živce jer malo šta od lijekova djeluje

pa sad, tko je tu lud?
pogresila sam ime prvih vaginaleta. ovo je tacno ime:

fluorouracil.

kad se samo sjetim kako sam dosla do tog interferona, ne ponovilo se! kod nas je cak gore nabaviti taj lijek nego kod vas u Hrvatskoj.

ja sam ga kupila iz Grcku i to na grcki crni market lijekova. neki moj poznanik je poznavao nekog grckog lijecnika, pa je ovaj kao napisao recept da bi ga ja mogla kupit iako nisam za takvo sto imala pravo jer nisam grkinja. pa ja nazvao apotekare koji su imali pristup tog lijeka da mi ga daju onako na "crno". inace me tako jedan komad interferona kostao 22 eura. U makedoniju na crnom marketu komad bi me stajao oko 38 eura. A za kupiti ga na drzavni recept je jako tesko, puno se ceka, i opet se plati, a ne znas kad ce doci, pa terapija moze propast.
dersu is offline  
Old 05.02.2007., 19:10   #389
cure, jel ste vi promijenili nacin ishrane? ponavljam da je jako bitan faktor.
dersu is offline  
Old 06.02.2007., 13:11   #390
@iwchy
sve će biti ok. ako je konizacija cijena..onda fućkaj ga. napravit ćeš to i onda samo nabaciš smile

@dersu
razgovarat ću s lijedeći puta o tim vaginaletama
i iskreno nisam prmijenila način prehrane, samo ono što sam prije pila: aloe vera i imunal.
znam da bi se morala riješiti i stresa, ali kako u ovom prebrzom svijetu [/QUOTE]
kittttty is offline  
Old 06.02.2007., 14:18   #391
vidi strijesa se niko od nas ne moze rijesit. zato se treba pazit na hranu. ja sam sa terapijom morala jos i doktorat pisat i ic na posao, pa eto bilo je uspijesno.
dersu is offline  
Old 09.02.2007., 00:26   #392
evo zene da vam se i ja javim...uglavnom da puno neduljim...pila sam tablete koje mi je doktorica rekla 8 mjeseci i papa uvijek isti, nikako na bolje. Kopala sam po netu i pročitala da kantarionovo ulje pomaže pri hpv i tako sam 2 tjedna močila tampone u ulje i stavljala u sebe te fino otisla vadit papu i na kraju- papa mi ko u djevojčice. Ne znam točno i ne mogu sa sigurnošću tvrdit da mi je ono baš pomoglo, ali u svakom slučaju treba probat..pila sam i dosta toga za jačanje imuniteta, pa se valjda sve to ujedinilo i pobjedilo virus. Eto, iskreno nisam procitala sve postove, pa neznam da li je neko već o tome pisao ali sam s vama htjela ovo podijeliti, pa možd nekom pomogne...pozdrav
ondina-24 is offline  
Old 09.02.2007., 07:20   #393
Quote:
ondina-24 kaže: Pogledaj post
evo zene da vam se i ja javim...uglavnom da puno neduljim...pila sam tablete koje mi je doktorica rekla 8 mjeseci i papa uvijek isti, nikako na bolje. Kopala sam po netu i pročitala da kantarionovo ulje pomaže pri hpv i tako sam 2 tjedna močila tampone u ulje i stavljala u sebe te fino otisla vadit papu i na kraju- papa mi ko u djevojčice. Ne znam točno i ne mogu sa sigurnošću tvrdit da mi je ono baš pomoglo, ali u svakom slučaju treba probat..pila sam i dosta toga za jačanje imuniteta, pa se valjda sve to ujedinilo i pobjedilo virus. Eto, iskreno nisam procitala sve postove, pa neznam da li je neko već o tome pisao ali sam s vama htjela ovo podijeliti, pa možd nekom pomogne...pozdrav
Čula sam da je ovdje netko već probao sa kantarionovim uljem...
kakva je tvoja dijagnoza bila u početku?
Aviss is offline  
Old 09.02.2007., 10:03   #394
ja sam ti imala cin II i promjene vezane uz hpv...cijelo vrijeme.radila sam test za hpv i pokazalo mi je da imam hpv 16 i 33..pokusaj s tme, ja sam pala u nesvijest kad sam vidla zadnju papu, jer sam misla da cu se s time muciti 2, 3 godine..najbolje je sve lijeciti na biljnoj bazi.
malena23 is offline  
Old 09.02.2007., 10:08   #395
Gdje se može kupiti kantarionovo ulje? U svakoj ljekarni?
Aviss is offline  
Old 09.02.2007., 14:31   #396
Čitam da ima puno cura s dijagnozom CIN 1 a svaka je dobila drugačiju terapiju! Ja sam dobila Medazol tablete i Geonistin vaginal. Jutros sam radila novi papa nakon terapije, pa valjda će biti u redu....naoružala sam se multivitaminima

Nego mene zanima, što se događa kad ti Cin naraste u trudnoći?
ciganche is offline  
Old 09.02.2007., 16:20   #397
ja sam kupila kantarionovo ulje u ljekarni, najobicnije, nekih 20 kn sam ga platila, imas ga cak i u dm-u...a sta se moze desiti ako ti u trudnoci naraste cin: misli:
iskreno neznam tocno da li se nesto moze plodu desiti
i da naravno svaka doktorica ima drugaciji princip liječenja, ja sam odlucila kod privatnika vise neidem, jer mi je bolja ova moja prek socijalnog..
ondina-24 is offline  
Old 09.02.2007., 17:59   #398
Kako ste koristili to ulje? Koliko često?
Aviss is offline  
Old 10.02.2007., 01:30   #399
ja sam namocila tampon u ulje i stavila u sebe preko noći i tako 2 tjedna za redom svaku noć...probaj...dao dragi Bog da ti pomogne.sretno
ondina-24 is offline  
Old 10.02.2007., 11:32   #400
Meni je dr. rekla da natopim onaj mini tampon uljem i stavim ga po noći svaki drugi dan.
Mya is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.