Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2014., 14:02   #61
Nešto sam i ja pokrenuo na youtubu, ali sve je to dosta novo i bez nekih pogleda hvale vrijednih što bi se reklo. Polako guram, pa vjerujem da će s vremenom biti kada dođe još videa i to, ali moje pitanje je za ovu monetizaciju.

Kada se to očekuje u hrvatskoj taj puni partnership program? Jel ima kakvih vijesti, mislim jel to kroz koji mjesec, godinu, dvije, pet, deset? Čisto okvirno kad bi se moglo očekivati...

https://www.youtube.com/user/mislavbusic
qube310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 17:51   #62
Inače postoji jedna stranica koja se zove SOCIAL BLADE i prek te je moći isto u to partnerstvo ući sa određenim brojem prikaza..
mihaelmikulan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:57   #63
Da li se šta promjenilo odnosno da li sada i mi iz Hrvatske možemo postati partneri?
Aurora :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:06   #64
Možeš. Stavi zemlju na kanalu USA a spojeni ad sense na svoju pravu adresu i ime i vozi.

Ako te odobre naravno. (Ad sense mislim.)
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 20:45   #65
Ne znam od kud mu cifra za 37k mjesečno. Pew die pie zarađuje cca 9k mjesečno. 37k je prevelika cifra. Jedino ako imaš dokaz.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 19:08   #66
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Možeš. Stavi zemlju na kanalu USA a spojeni ad sense na svoju pravu adresu i ime i vozi.

Ako te odobre naravno. (Ad sense mislim.)
Ne može se to više mijenjati AFAIK
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 01:26   #67
As far As you Don't know.....

Nadzorna ploča-kanal-napredno-zemlja


i promjeni.....
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 13:41   #68
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Ne znam od kud mu cifra za 37k mjesečno. Pew die pie zarađuje cca 9k mjesečno. 37k je prevelika cifra. Jedino ako imaš dokaz.
Tema je stara 4 i pol godine i youtube je do tada mjenjao uvjete partnership programa nekoliko puta. Prije par godina iz nekog razloga dreastično su srezali zaradu zbog čega su se neki youtuberi čak i javno bunili.
Ipak da je način zarade ostao nepromjenjen, nakon toliko popularnih yt kanala koji su nikli u posljednjih nekoliko godina, morao bi se plaćati iznos youtuberima veći od onoga što youtube sam generira
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 13:52   #69
YouTube partnership program sucks. Ako ste gameri, nikako youtube partnership program. Ima toliko dobrih kuća, od Full Screena, Damnlaga, Cursea, Zoomin TVa, Machineme ... puno bolji odabir od youtube partnership programa. Ja sam trenutno s Damnlagom, mogu otići kad želim, imam 90-10 share (YouTube ima share 65-35 ili 70-30). Makar, na duge staze, volio bih ući u Curse.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 22:21   #70
Imaš 90% od tih youtube-ovih 65-70% znači 10% manje nego da si na adsense.

Šta misliš da će youtube hostat videa i vama dvoje dati lovu a sebi šipak?

Mujani uzmu 10% tvoje zarade a ne Youtube-ove. Youtube i dalje ima svoj dio koji ima.

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 08.06.2015. at 22:31.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 09:54   #71
i ja sam poceo pa cemo vidjet
https://www.youtube.com/watch?v=jDWj...channel=lenas6
mp4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:43   #72
Da se i ja uključim - super mi je krenulo na Youtubeu. Zadnja 2 mjeseca je zarada bila 12t kn, a ovaj mjesec će biti i preko 20t kn. Koristim adsense, nisam dobar sa engleskim pa nemem vremena i volje proučavati ove mreže.

E sada mene zanima porez, jer ovo više nije igra.

Da li je netko prijavio porez na način da plaća drugi dohodak za autorski honorar? Da li to porezna u RH priznaje, jer mi pravimo videe i zarada je od reklama na youtubeu na tim videima. Video je audio-vizualno djelo i kako takvo nalazi se u zakonu o outroskim pravima - kao i prerade videa.

Možete mi se javiti na poruke ako nećete javno.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 18:49   #73
Već si na ovih 12.000 trebao platit porez jer garantiram ti da ako na 12.000 nije obaviještena porezna, na 20.000 će bit.

25% je ako se ne varam + mirovinsko? Tako neka fora.

Linkaj kanal zanima me.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 01:02   #74
Šta kažete na prvi video? Slusam vase dojmove?
https://www.youtube.com/watch?v=wsgjsZEGTGo

Dakle imam Youtube partnership i eto uredio sam kanal pobrisao stare bezvezne video snimke i krenuo ispocetka s jednom novom tematikom sve vas koje zanima slobodno pogledajte kanal kako izgleda i ako ste voljeni pretplatite se

https://www.youtube.com/c/FeelFunnyTV
Pavelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 17:58   #75
nije lose

ako imas volje, pojasni malo kako je sve to sa partnerstvom islo?

i jos jedno pitanje za sve ostale koji su malo vise informirani..

https://www.youtube.com/watch?v=vqhR...el=AnassTeaser

da li se to smije na youtubu? ovaj covjek reze dijelove iz utakmica i sklapa ih u jedan video..doduse nekako ga suzi pa se i ne vidi koja je televizija prenosila utakmicu..da li time krsi ili ne krsi autorska prava jer ovaj video nije sigurno on snimao..moze malo pojasnjenje oko toga
united 18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:54   #76
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Da se i ja uključim - super mi je krenulo na Youtubeu. Zadnja 2 mjeseca je zarada bila 12t kn, a ovaj mjesec će biti i preko 20t kn. Koristim adsense, nisam dobar sa engleskim pa nemem vremena i volje proučavati ove mreže.
Lažeš...
Quote:
Pavelic kaže: Pogledaj post
Šta kažete na prvi video? Slusam vase dojmove?
https://www.youtube.com/watch?v=wsgjsZEGTGo

Dakle imam Youtube partnership i eto uredio sam kanal pobrisao stare bezvezne video snimke i krenuo ispocetka s jednom novom tematikom sve vas koje zanima slobodno pogledajte kanal kako izgleda i ako ste voljeni pretplatite se

https://www.youtube.com/c/FeelFunnyTV
Ništa od toga sinko... Takvih ima na bacanje.
__________________
vau vau
Sylar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:18   #77
Quote:
sylar951 kaže: Pogledaj post
Lažeš...

Ništa od toga sinko... Takvih ima na bacanje.


bas
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 20:07   #78
Postoji li neki način kako podići veću svotu novca sa AdSensa a da se prilikom podizanja ne mora ostaviti vlastiti OIB? Na formularu od WU samo što još broj cipela ne traže.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 20:34   #79
suvisno je postavljati pitanja u ovoj temi, niko ne zalazi ovdje
united 18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 13:22   #80
hmm...
sad je to već realno i funkcionira, pa će možda i zalaziti.
ja imam pitanje vezano za temu.
imam YT kanal, uključen monetization, adsense i dobijam 50-tak $ mjesečno.

Zanima me mogu li dodatno povečati zaradu, ako prihvatim jednu od pristiglih ponuda.
Naime javilo mi se desetak "firmi" koje su kao partneri YTa i htjele bi da i njih uključim.
To su neki
-opporella, foxital scout, rule... etc.

Ono što nude je:
"-Izvrsni udio prihoda. Imat ćete udio od 95%, što znači da dobivate 95% svih ostvarenih prihoda (druge mreže nude 60%).
-Moguće Brand integracije. Vaš će kanal biti atraktivan oglašivačima, te Vas možemo povezati s velikim brandovima i pomoći vam da zaradite dodatni prihod (100-5000 $)
-Podrška. Pružati čemo vas podršku na Hrvatskom jeziku te ćete uvijek biti u kontaktu s višim članom osoblja. Imamo više od 20 godina zajedničkog iskustva na YouTubeu.
-Kontrolna ploča. Pratite koliko novca vaš kanal zarađuje, koliko pregleda ima i sve bitne statistike.
-Plan rasta. Primati ćete dokumente koji će vam pomoći povećati količinu pregleda, i novaca.
-Fleksibilni ugovor. Vaš ugovor će imati vrlo kratku ugovornu obavezu od šest mjeseci.
-Zajednica. Biti ćete u ekskluzivnoj grupi ljudi iz Hrvatske. Možete zajedno surađivat, i sklopiti odlična poznanstva.
-Uplate. Isplate primate mjesečno putem PayPala, na bankovni račun, Western Unionom ili čekovima!"


e sad... ako netko zna ili ima prakse...

Jel ima smisla to prihvatiti, može li to povećati prihode, smijem li to uopće
i hoče li to utjecati na zaradu, obaveze ili prava koja trenutno imam sa YT ?

tnx
gringo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.