Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 21:13   #241
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ma jebemti Martina.

Cijelu knjigu i seriju svršavam o invaziji DOhtrakija pa ništa.

Pa o dolasku Othersa,pa ništa.

Ali zato imamo Arryina i Branova poglavlja

A i Danny, ok je dijelovi kada opisuje kako spava gola sa sluškinjama u krevetu,ali daj onda bar više toga,ili daj nešto da konkretno uradi,jebemu sve, ne d ami se pomaknuti od 250. stranice Oluje Mačeva, pogotovo jer me čeka Arryino poglavlje
vidjet ćeš kasnije, uživati ćeš u Arryjinim i Branovim poglavljima, obećavam ti

nego što mislite ako HBO druga sezona bude ponovila uspjeh prve, a nema sumnje da ne ponovi, da li mozemo ocekivati i ostale sezone? da li imaju neki plan koliko će sezona biti i koliko će knjiga pokriti?
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 21:56   #242
spoiler alert! (iako nije spoiler u pravom smislu riječi)

uff imam potrebu napisati da najjači razgovor u cijelom serijalu, do sada, cca300str II djela Plesa, i totalno me opčinio je Tyrionov Plummu nakon što se s vjedrima vode dfošetao do njegovog šatora!! evo tri puta čitam!!
Stari moj, stvarno džabe ti nadprtosječna inteligencija i moć prosuđivanja ako nemaš dar govorništva!
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 22:50   #243
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ma jebemti Martina.

Cijelu knjigu i seriju svršavam o invaziji DOhtrakija pa ništa.

Pa o dolasku Othersa,pa ništa.

Ali zato imamo Arryina i Branova poglavlja

A i Danny, ok je dijelovi kada opisuje kako spava gola sa sluškinjama u krevetu,ali daj onda bar više toga,ili daj nešto da konkretno uradi,jebemu sve, ne d ami se pomaknuti od 250. stranice Oluje Mačeva, pogotovo jer me čeka Arryino poglavlje
ma ja mislim da od te invazije dotrahija ništa na kraju...kao ni od Othersa. Ja sam progutala sve knjige čekajući kad će više doć ti othersi pa ništa....meni su iskreno u mačevima bran i dany išli na nerve do te mjere da sam jednostavno preskakala (previše su me zanimali Davos i Jaime) pa onda čitala poslije...Arya mi je prošla tako tako, kao i Caitlyn.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:10   #244
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
vidjet ćeš kasnije, uživati ćeš u Arryjinim i Branovim poglavljima, obećavam ti

nego što mislite ako HBO druga sezona bude ponovila uspjeh prve, a nema sumnje da ne ponovi, da li mozemo ocekivati i ostale sezone? da li imaju neki plan koliko će sezona biti i koliko će knjiga pokriti?
Ajd hvala

Ali zasada,Martin svoj svijet koristi,samo za sadističko ubijanje svih likova,a zato jer može,a maltene se ništa ne mjenja,osim što su njegovi ljubimci Lannisteri, iako svaki put poraženi,uzvijek najjači
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:24   #245
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Ima smisla da je Big Walder, nije se mogao cijeli zakrvariti od smrznutog leša.
A s druge strane, koja budala ubije rođaka i ne presvuče se?
Može neko pojašnjenje o Aegonu, tražim po Westerosu, ali tamo ima milijun stranica za pročitat..
Jel ono da mu je Ilyrio otac? Ne zvuči mi baš..

Archangel, kakve su to naznake da je Rickard Stark bio spletkaroš?
Svaka čast ako je, već mi je neugodno gledat te Starkove koliko se ne znaju snaći u gužvi.
Ima cijela diskusija o tome na westeros forumu. Uglavnom sumnja je postojala već prije da tu ima nešto više od otimanja Lyanne kao start problema ali u zadnjoj knjizi ona neka Lady u Winterfellu razgovara s Theonom dok idu po kriptama ispod dvorca gdje su kameni kraljevi i kaže mu da je on bila djevojka od Brandona ali da je njegov otac (Rickard) prekinuo njihovu vezu i zaručio ga za Catelyn. Također je rekla da je Lord Rickard ima "southern ambitions". Osim toga je pričala o tome kako ne vjeruje Maestrima i kako tko zna što oni sve rade iza leđa svojih Lordova.

Također kažu da prije Rickard Stark, Hoster Tully i Jon Arynn saveza oni su svoju djecu ženili s svojim bannermen, a ne tako između velikih kuća.
Uglavnom 4 velike kuće su se povezale. Hoster Tully je također htio Lysu oženit za Jamie, a Edmure za Arriane iz Dorna ali to je oboje propalo. Blackfish je trebao dobit ženu od Redwyne (iz Highgarden područja). Cijeli veliki pakt da se riješe Targaryana, ali sve je krenulo drugačije kada je Lyanna "oteta" i onda Brandon i Rickard spaljeni, a Aerys tražio glave od Neda i Robert koji su bili kod Jon Arynna.

Također neki misle da Citadel stoji iza svega ovoga, tj neodređena skupina Archmaestera i maestera koji su radili za njih.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:25   #246
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ajd hvala

Ali zasada,Martin svoj svijet koristi,samo za sadističko ubijanje svih likova,a zato jer može,a maltene se ništa ne mjenja,osim što su njegovi ljubimci Lannisteri, iako svaki put poraženi,uzvijek najjači
Nisi dovoljno daleko pročitao očito

Ne brini se, nitko nije pobjednik. A do kraja 7me knjige ćemo samo saznati tko je bio najmanji gubitnik na kraju.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:28   #247
Inače od svih diskusija na westeros forumu najbolja mi je oko povijesti i povezanosti Others, Children, Zida i Starkova. Stvarno ima svakakvih teorija, ludih i manje ludih i onih pokrivenih u nekom od Martinovih knjiga/priča.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 00:44   #248
nu novih fotografija
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 08:16   #249
Zora i Ajvz (i svi ostali znatiželjnici):

Znači ovak: Da, teorija je da je Ilirio otac malom Aegonu, a da je njegova ljubljena preminula supruga zapravo zadnji Balckfyre nasljednik. Muški nasljednici su svi izumrli nekoliko desteljeća prije.
Ilirijo i Varys su u dosluhu kako bih stavili Blackfyera na Željezno prijestolje.
Naznake su: Ilirijo ima puno dječje odjeće u svojim ormarima, poslao je dečku neke poklone za koje samo on zna da ih voli, tužan je kaj ga neće vidjeti...
a najvažniji dokaz je poprilično čudan odnos Ilirija prema Viserysu i Dany

Da ne pilim dalje tu je sve:

http://asoiaf.westeros.org/index.php...evidence-ever/

Zadnje uređivanje VK Girl : 10.02.2012. at 08:24.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 08:24   #250
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post

nego što mislite ako HBO druga sezona bude ponovila uspjeh prve, a nema sumnje da ne ponovi, da li mozemo ocekivati i ostale sezone? da li imaju neki plan koliko će sezona biti i koliko će knjiga pokriti?
HBO je već na neki način odobrio 3. i 4. sezonu koja će se snimati zajedno, a pokrivat će 3.-u knjigu. Glumcima i osoblju je već rečeno da računaju da će na setu ove godine biti od cca travnja do kraja godine.
Službeno zeleno svjetlo će doči odmah nakon premijere 1. epizode 2. sezone.

Za dalje od toga se ništa ne zna, mislim da sve uvelike ovisi o Maritnu i njegovoj brzini pisanja...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 10:45   #251
Quote:
skochibooha kaže: Pogledaj post
nu novih fotografija
Brienne je genijalna!
Gledam tu plavu kosu i mislim si, koji je Lannister ovak ružan..
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 11:55   #252
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Brienne je genijalna!
Gledam tu plavu kosu i mislim si, koji je Lannister ovak ružan..
meni se isto sviđa...kako je opisana u knjizi, tu je super ljepotica
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 12:02   #253
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
meni se isto sviđa...kako je opisana u knjizi, tu je super ljepotica
ae, no ruku na srce ni tyrion nije gabor u seriji..

a bogme ni sandor.. valjda su morali paziti
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 12:22   #254
Quote:
skochibooha kaže: Pogledaj post
ae, no ruku na srce ni tyrion nije gabor u seriji..

a bogme ni sandor.. valjda su morali paziti
Da, samo su pazili s "dobrim" likovima.
Nije ih uopće smetalo uzeti onu uš za Joffreya, a ni Theon nije neka premija, dok je u knjizi opisan kao zgodniji od Robba i Jona skupa.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 12:54   #255
Quote:
skochibooha kaže: Pogledaj post
nu novih fotografija
Kriva rasprava.
Ova je o knjizi.
HBO serija je tema druge rasprave.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 12:55   #256
Mislim da o čemu vi pričate je sve stvar subjektivne procjene, u slučaju likova iz knjige, oni su lijepi ili ružni onoliko koliko ih Martin smatra takvim.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 14:57   #257
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Kriva rasprava.
Ova je o knjizi.
HBO serija je tema druge rasprave.
mea culpa.
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 02:17   #258
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Sam je u Oldtownu, Jon ga je poslao da uči za maestera. Gilly je s njim.
Maester Aemon je u vječnim lovištima.

Sansa je u Dolini Arryn, glumi Alayne, kopile Maloprstog.
A gdje je Rickon ćeš saznati u petoj knjizi.
Može na PM gdje je? Promaklo mi
arwen0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:19   #259
Moze molim vas i meni na om ovo za Rickona?
I nesto mi nije jasno, tko su obitelj Blackfyre? Da li u hrv. Prijevodu imaju drugo ime? Moze netko napisati nesto o njima?
Flamingo Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 10:14   #260
Za Blackfyre pogledaj dolje

http://awoiaf.westeros.org/index.php...fyre_Rebellion


Za Rickona SPOILER






Na Skagossu (otoku kanibala)
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.