Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 06:02   #741
Quote:
zašto i kako kaže: Pogledaj post
meni pravi muskarac i alfa muskarac nisu isto
alfa je po meni onaj koji uvijek ima odgovor na sve, cak i kad ga se ne pita, misli da zna sve, da je uvijek u pravu, trazi od partnerice da uvijek slusa njega, bla bla bla
sve negativno
pravi muskarac je, uz ono sta je apophis napisao, i muskarac koji je open-minded, znaci spreman je slusati druge, zna prihvatiti savjet, zna priznati kad je pogrijesio
takodjer spreman je oprostiti drugima, skroman je, zna cijeniti ono sta ima, ne shvaca sebe previse ozbiljno, NIKAD ne okolisa i nije ga strah pokusati nesto zbog cega mora izaci iz svoje comfort zone
mora biti svjestan da se uci tijekom cijeloga zivota
a netko je spomenuo sirovost...super, moze, ali samo u krevetu
Zavisi jel pod alfa mislimo na pozitivni ili negativni alfa mužjak? Prvi je poželjna vrsta , a drugi je seljačina i primitivac? Ovi drugi su u većini.
kukurikuhil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 06:12   #742
po tome su najveći diktatori i osvajači u povijesti bili bete ili nešto još gore, i posebno mi pada na pamet jedan iz ovih prostora
svi su oni alphe ako iza njih stoji dobra logistika a kao karakteri mogu biti toliko slabi da ne mogu bez nekog alkoholnog napitka
VitruvianMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 06:20   #743
Quote:
Wannesssa kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ova misao!
takav muskarac znaci nije 'pravi muskarac' (ajme naziva) ako uz sebe nema tu 'pravu zenu', odnosno, bez druge polovice je on nekompletna osoba..
Osim ako ima manje od 18, kakva je onda on osoba ako ima takav nedostatak?

(su)ovisnost definitivno nije neki pokazatelj zrelosti
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 07:43   #744
Quote:
noxten kaže: Pogledaj post
Alfa muzijak je alfa muzijak. U vecini slucajeva, rijetki kreten je i alfa muzijak. Opet, to je u jednu ruku generalizacija jer alfa muzijak nema neku konstantu tj. kod svake osobe varira opis alfa muzijaka.

Surova realnost dude je slijedeca. Zene NE ZNAJU sta zele. Ako ti kao takav mozes biti rijesenje tog njihovog neznanja, bio ti papak, bio ti alfa, ona pada i ona ce pasti, stagod da rekla.

Cure traze jebivjetre. Zene traze signurnost. Pitanje je koju kategoriju ciljas. Zena moze imati 20 a cura moze imat 40 godina. Sve je do doticne osobe.

To sto si ti dobar i sto ces dat sve za osobu i sto nemas problema sa time kad te se sjebe to je jedan par rukava ( ja sam takav ) al zene nemaju veze sa time. Ako ti nemos utjerat curi u glavu da si ti tu da je uhvatis kad ona poklekne ili stovise, da joj ne dozvolis da uopce poklekne ( preduhitris ), djabe tebi sve.

Ako trazis jebivjetre, ne ocekuj nista. To ti je ( sorry zene ) pojebi i odjebi pravilo bez nekog veceg razmisljanja KOLIKO GOD da ti milo drustvo bilo. Od takvih cura veza nece imat koristi vec samo pojedinac ( citaj ona ) i na kraju ces se nac na tome da ce te ekipa zvat van a ti ces rec nemogu (papcina uber klase).

Zapamti jednu stvar NIKAD, POD MILIM DRAGIM BOGOM NIKAD, EVER NIKAD NIKAD NIKAD nemoj ODJEBAT PRIJATELJE radi zene. Ako te ona to u samom startu trazi onda to nije cura za tebe vec manipulative kucka koja treba da nadje drugog papka. Ako ti to sam zelis, druze, pecat u celo sa natpisom idiot 4ever.

Toliko od mene.
ne treba ti žena da odjebeš pola ljudskog roda u današnje vrijeme, ja to nikad ne bi uradio zbog žene
neki te jednostavno odjebu jer im ideš na k..

Zadnje uređivanje VitruvianMan : 01.07.2013. at 08:04.
VitruvianMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 09:43   #745
Quote:
ogranicena kaže: Pogledaj post
Cesto u postovima naidjem na izraz "alfa muskarac" ili "pravi muskarac". Pa se pitam koje su to odrednice tj. karakteristike koje odredjuju pravog vs. krivog muskarca?
Biti ALFA muskarac je?
Je li to sirovi muzjak, koji ima emociju skoro suptilnu kao zena, ali i gordost i snagu sa pokricem?

Da li je bitnije kakv je on ili kakav utjecaj ima na nas, nase ponasanje, dozivljaj sebe, osjecaj?
Tvojoj potrazi je kraj, tu je za tebe alfa muškarac znaj! :-)

Slažem se sa nekim postovima, ako je muškarac "sirovina" u manjoj mjeri (krevet je netko spomenuo) onda je to plus, no ako je "sirovina" u pravom smislu te riječi onda nula bodova... Po meni alfa muškarac je onaj koji zna brinuti o sebi i dragoj, koji je zaštitični nastrojen prema svojoj ženi (zaštitnički je različito od posesivno belesnog uma, samo da napravimo razliku :-)), koji poštuje svoju ženu i čuva je kao kap vode na dlanu, itd...pravi alfa muškarac nije alfa bez svoje žene, stoga je po meni jako bitno kakva je osoba uz alfu, alfa može biti samo onaj mučkarac koji je dovoe do savršenstva vezu sa dragom, sve ovo gore alfa radi, no bez odane, brižne, savjesne žene nema niti alfa muškarca! :-))

Dodatak: alfa muškarac je danas nešto kao emancipirana žena, svi znamo da postoje, no još ih se rijetko sreće u prirodi, još ponekom zoološkom i nekako :-)... Nije svijet što je bio, s jedne strane današnje žene bi alfa muškarca kraj sebe a rade sve suprotno i prave pičke od muških, pa se pitaju šta je sa današnjim muškarcima... pogledajmo realno, nekada je muškarac donosio hranu na stol dok su žene doma odgajale djecu, lako je tada bilo alfa! Danas moja bivša zarađuje 3 puta više od mene, nikada nije doma, stalno na putu, karijera na prvom mjestu, lova, uspjeh, blagostanje, a iz godine u godine sve starija, ne mlađa, i nakon godina pokušaja rada na bebi jednostavno sam dignuo ruke, a njoj nejasno šta se dogodilo preko noći! Sve i ništa, od alfa muškarcakoji sam bio postao sam taksist koji je odvozi i dovozi sa aerodroma! Pa se ona pita šta mi je bilo! Da se razumijemo, nemam malu plaću niti problema sa time tko sam i kuda idem, no kada žena počme zarađivati 10-20k€ mjesečno vjerujem da udari u glavu, pa se malo konci izgube...

Zadnje uređivanje AlfaMuzjak : 01.07.2013. at 09:53. Reason: Dodatak: alfa muškarac je danas nešto kao emancipirana žena,svi znamo da postoje, no još ih se rijetko sreće u prirodi :-)...
AlfaMuzjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 11:57   #746
Igor Štimac je primjer alfice isto ko i Ivo Sanader
rođeni vođe,karizmatični,puni samopouzdanja,ljudi na koje se možeš oslonit,uz sve same poželjne vrline ide i dobitak genetske lutrije,fizička privlačnost,visina,jača tjelesna građa (bez testosterona ne bi bio ono što je)
no postoji alfa + i alfa -
alfu - karakteriziraju sve tipične osobine alfice no fali mu još ona duhovna/spiritualna komponenta,ne radi na samoaktualizaciji..dok bi alfa + bili sami bogovi
postoji i sigma male - introvertirana alfica,alfica koja ne priznaje pravila 'igre' no svejedno uspjeva pobjeđivat
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 13:10   #747
Alfa muškarac.
Kao prvo takav je izuzetno jak psihičkih, doslovno konjskih živaca, može sve podnijeti.
S time se rađaš ali trebaš znati prepoznati to u sebi, tatin sin koji ima sve u životu ne može biti Alfa muškaraca, mozda ima to u sebi ali ne zna za da ima.
Oni su rođeni vođe, imaju to u sebi, tako se ponašaju...
Primjer mozete pogledati u bilo kojoj firmi, ima radnika koji se strase sefa, koji ponizno slusaju... rijetko cete vidjeti da ima netko tko je poslusan ali ima hrabrosti reci sefu nije tako, nisi u pravu... to su alfa muskarci.
Alfa muskarci su po vanjstini vecinom grubi, drugi imaju barem malu dozu straha, respekta prema njima... ali kada se uđeu u verbalni kontakt stvari se mjenjau iz grubosti u toplu osobu sa jasnom čvrstoćom svoga stava.
Alfa muskarci dobro razmisle prije nego nesto kazu ili naprave.
Ne daju se lako isprovocirati, naljutiti...
Sto se tice zena, emotivno su skroz zatvoreni jedan period dok se ne uvjere kakva je zena... i da li joj se moze dati srce!
Naravno Alfa muzjak pazi na fizicki izgled, i da nije prirodno snazan doci ce do toga da bude snzana i jak fizicki.
crixus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 13:22   #748
Quote:
AlfaMuzjak kaže: Pogledaj post
.....................
Quote:
crixus1 kaže: Pogledaj post
................
Nakon ovoga može i lock. To su alfe
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:19   #749
Quote:
ogranicena kaže: Pogledaj post
Nakon ovoga može i lock. To su alfe
Treba i znati takve prepoznati.
crixus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 12:57   #750
Nemam pojma otkud ovolika potreba za tim definiranjem i istraživanjem...ali nije ni bitno.

Ono što želim reći je da se pojam "alfa mužjak" koristi u ljudskoj vrsti više kao opis pojedinca koji je predvodnik skupine zbog određenih karakteristika - snaga (fizička/psihička), instinkt, inteligencije, hrabrosti itd.
međutim moramo uzeti u obzir da mi kao kompleksna bića nemamo tako strogu hijerarhiju u našem društvu i da zapravo ograničavamo sami sebe...

mislim da se ovdje zapravo radi o posjedovanju poželjnih vrlina koje ih postavljaju na veći socijalni položaj iznad ostalih s čime dobivaju taj status...zbog načina na koji se drže, pričaju, djeluju itd.

Također, ako gledamo kroz više znanstvenih disciplina ima i više definicija i više vrsta "alfi" a ne samo jedna.
Ziryab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 13:13   #751
Quote:
Ziryab kaže: Pogledaj post
Nemam pojma otkud ovolika potreba za tim definiranjem i istraživanjem...ali nije ni bitno.

Ono što želim reći je da se pojam "alfa mužjak" koristi u ljudskoj vrsti više kao opis pojedinca koji je predvodnik skupine zbog određenih karakteristika - snaga (fizička/psihička), instinkt, inteligencije, hrabrosti itd.
međutim moramo uzeti u obzir da mi kao kompleksna bića nemamo tako strogu hijerarhiju u našem društvu i da zapravo ograničavamo sami sebe...

mislim da se ovdje zapravo radi o posjedovanju poželjnih vrlina koje ih postavljaju na veći socijalni položaj iznad ostalih s čime dobivaju taj status...zbog načina na koji se drže, pričaju, djeluju itd.

Također, ako gledamo kroz više znanstvenih disciplina ima i više definicija i više vrsta "alfi" a ne samo jedna.
I ne samo kroz znanstvene discipline, već i kroz individualno poimanje. Interesantno je kako zapravo većina ljudi ovdje opisuje alfu kao dominantnog, ali ipak empatičnog, s osjećajem za okolinu, partnera i sl.

Svi se ograđuju od krkana kao alfe...ali ko što si reko, više je definicija alfe.
Alfa ne može biti alfa svima, može biti alfa u svom čoporu i u uvjetima u kojima može biti dominantan.

Moj bivši direktor je njegovao taj svoj status alfe i unutar firme je bio i alfa i omega, ali samo unutar firme. Izvan te sfere se to sve raspline ko balon od sapunice. Stanem pored čoeka, imam 30 cm i 40 kila više od njega. U fizičkoj domeni on ne može biti alfa, a s obzirom na neke ostale (ne)kvalitete nit u nekim drugim domenama.

Oš da navedem jednog alfu krkana? Zdravko Mamić. Nek reče ko kaj oće, ali taj je u svom čoporu alfa. Pa čak i van čopora...

Tak da treba pojam alfe uzimat s rezervom i manit se nekih utopijskih definicija, jer ionak su "alfe" samo u očima promatrača.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 13:19   #752
Quote:
Tak da treba pojam alfe uzimat s rezervom i manit se nekih utopijskih definicija, jer ionak su "alfe" samo u očima promatrača.
OVO
Ziryab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 15:18   #753
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post

Tak da treba pojam alfe uzimat s rezervom i manit se nekih utopijskih definicija, jer ionak su "alfe" samo u očima promatrača.
razlika između alfa i beta muškarca

https://www.youtube.com/watch?v=GUnzzjthwkI
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 01:11   #754
a kaj je onaj koji jede alfe za dorucak?

ta jednosmjerna ulica mi je vise nego sumnjiva .. pogotovo sto je ta potreba "velikog vodje" puno veca medju betama od etiketiranih "alfi"

sto se tice stereotipa alfe koji mogu prepoznati i upoznati nisam nikada od doticnih dozivio potrebu da seetiketiraju ili trude ispuniti ocekivanja beta koje ih posto poto zele postaviti na "vrh" i jos se maltene tuku medjusobno za "svog alfu"

.. najtuznije kad se alfa ni kriv ni duzan deklarira kao peder .. e jebiga .. onda pocinje zivi pederluk
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 16:00   #755
skoro svako će za sebe reći da je pravi muškarac ali se obično podrazumijeva da su bahati i glasni alpha
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 16:02   #756
Ovo sa alfom je više i bogu i isusu dosadilo.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 18:44   #757
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ovo sa alfom je više i bogu i isusu dosadilo.
Ja imam bmw
Ladna bevanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 19:14   #758
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
razlika između alfa i beta muškarca

https://www.youtube.com/watch?v=GUnzzjthwkI
/thread

Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
skoro svako će za sebe reći da je pravi muškarac ali se obično podrazumijeva da su bahati i glasni alpha
Hint: budale koje su pune sebe bez pokrića i osjećaju potrebu prisilno se nametat nisu uopće alfe.

Pudlice su isto glasne i bahate, u nadi da će zastrašit predatora i/ili konkurenciju, jer ako taj trik ne upali nemaju čime nametnut dominaciju. It's game over.

Bahat može bit svatko; samopouzdan samo onaj koji si je dobro posložio neke stvari u glavi. Prividno je isto, ali je zapravo potpuna suprotnost. Bahatost je agresivni pokušaj kompenzacije za percipirani (i možebitno realni) nedostatak kvalitete, dok je samopouzdanje rezultat iskrene svjesnosti o toj kvaliteti i sposobnosti.

Netko tko se osjeća neadekvatno će na sav glas svih pa i sebe pokušat uvjerit da je zapravo adekvatan, dok će netko tko se osjeća adekvatno bit tiho i mirno siguran u to. Ne znači da nikad to neće spomenut, ali neće mu bit motivacija da to naglašava i svih uvjerava u to.

I, onaj koji se osjeća neadekvatno, može i ne mora bit tako (iako definitivno fali bar jedna stavka a to je samopouzdanje), dok onaj koji se osjeća adekvatno, obično to i jest. Ljudi se mogu svakako prezentirat, ali sebe teško mogu zajebat. Ipak mi živimo u svojoj koži od početka do kraja i nitko nas ne poznaje tako dobro, ne samo da smo 24/7 promatrači svog ponašanja, već imamo konstantan i direktan uvid u svoja razmišljanja i osjećaje. Good luck trying to manipulate yourself.



TL;DR: Možda najbolje ilustrira ona: pas koji laje, ne grize.

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ovo sa alfom je više i bogu i isusu dosadilo.
Right. Usprkos tome, vjerujem da ne ide nikamo.

Vječne teme će uvijek bit: alfe, dimenzije penisa, nice guys/bad boys i drumforce-type teme (ne znam kako sažet "muški kompleksi oko fizičkog izgleda kao prioritetnog kriterija i glavnog krivca za sve probleme sa suprotnim spolom").

Ide ponekad na jetra, ali blagoslovljen budi forum - bilo bi dosadno da povremeno ne nikne neka takva tema, ne?
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 19:37   #759
Quote:
The Ambadassor kaže: Pogledaj post
drumforce-type teme (ne znam kako sažet "muški kompleksi oko fizičkog izgleda kao prioritetnog kriterija i glavnog krivca za sve probleme sa suprotnim spolom").
Te teme su prošlost. Drumi 2.0 sad ima novu životnu listu prioriteta na kojoj su ljubav i žene na zadnjem mjestu
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 19:56   #760
Je, Ambi, šta reć, tako je kako je. ;sigh:


Quote:
Ladna bevanda kaže: Pogledaj post
Ja imam bmw
Ni ne obraćaj mi se ako nisi ovaj nivo.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger