Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2007., 21:44   #21
a zašto je u većini slučajeva mokraća bijela ,skoro pa bijela,a kad idem van i kad sam dugo vani i hodam ,baš ono žuta?
__________________
"I dont wanna die in a nuclear war
I'd rather stay home and wipe the floor"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 01:36   #22
oticanje nogu

Pozdrav svima
Molim ako neko zna da me uputi.
Radi se o starijoj gospođi, nekih 60-tak godina.
Inače je šećeraš ali nije na inzulinu.
Zadnjih tjedana joj noge natiču da je to strava vidjeti.
Stopala i gležnjevi. Nikad prije joj se to nije događalo.
Žena je inače stalno u pokretu.
Išla je dr. opće prakse koja je samo konstatirala da se puno ljudi žali
na to i da nije jedina!? I poslala ju doma.
Ja sam ju danas vidjela i nisam mogla vjerovati kad sam vidjela kolike su!!
OGROMNE!!! Svoje cipele više ne nosi jer noga ne stane u njih.
Doktoru se više ne usudi jer je lijepo rekao da to nije ništa i sprašio je van.
A vidim da joj nije svejedno. Al ljudi moji to jezivo izgleda. I jako naglo je počelo. Ima li ko ideja što bi to moglo biti i kome da se javi?
Unaprijed hvla
BUBO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 11:24   #23
Quote:
BUBO kaže:
Pozdrav svima
Molim ako neko zna da me uputi.
Radi se o starijoj gospođi, nekih 60-tak godina.
Inače je šećeraš ali nije na inzulinu.
Zadnjih tjedana joj noge natiču da je to strava vidjeti.
Stopala i gležnjevi. Nikad prije joj se to nije događalo.
Žena je inače stalno u pokretu.
Išla je dr. opće prakse koja je samo konstatirala da se puno ljudi žali
na to i da nije jedina!? I poslala ju doma.
Ja sam ju danas vidjela i nisam mogla vjerovati kad sam vidjela kolike su!!
OGROMNE!!! Svoje cipele više ne nosi jer noga ne stane u njih.
Doktoru se više ne usudi jer je lijepo rekao da to nije ništa i sprašio je van.
A vidim da joj nije svejedno. Al ljudi moji to jezivo izgleda. I jako naglo je počelo. Ima li ko ideja što bi to moglo biti i kome da se javi?
Unaprijed hvla
Na hitnu u bolnicu i to sad prek vikenda,sa svim papirima koje ima, budu joj odmah obavili sve pretrage. Probajte pritisnuti malo jače prstom mjesto na oteklini, ako ostaje udubina radi se o edemu od nakupljene vode. Kakav joj je tlak?Ako se radi o vodi (a vjerojatno se o tome radi) trebala bi dobiti nešto za izmokravanje tipa Fursemid ili Lasex, ovisno o kliničkoj slici.Nemojte nikako sami to pokušavati riješiti! Voda koja se nakuplja mora se držati pod kontrolom da ne dođe do jetre, pluća i srca, jer može napraviti veliku štetu, ali treba biti oprezan i sa izmokravanjem, zato je potreban nadzor specijaliste, posebno, jer se radi o dijabetičaru! Stvarno su ti dr. ponekad neotesani i nemarni!
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:49   #24
Toga treba odma' u pržun.
Carl Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:50   #25
edemi na nogama su karakteristični za srčane bolesti,zatajenje rada srca rada srca kao crpke. dijatebes jedan od rizičnih čimbenika za srčane bolesti.
međutim neki dan sam na internoj vidio šećeraša sa ogromnim edemima okrajina koji su uzrokovani ubrzanim katabolizmom i posljedičnom hipoalbuminemijom. katabolizam je uzrokovan "benignom" upalom grla.
hitno u bolnicu,vjerojatno interna klinika
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:04   #26
Oticanje nogu/stopala/gležnjevi

Helllllp!!!
Evo zadnja 2-3 dana kako je bilo jako vruče počele su mi oticati noge tj.gležnjevi i stopala.Ujutro sam danas jedva obukla cipele.
Grozno je za vidjeti......
Pijem oko 3 litre vode i 1-2 kave sa mlijekom.Jedem uglavnom nemasno meso,kuhano povrće,pijem vitamine...
Imam viška 30ak kg.Ali i kolegice na poslu se bune da otiču a mršave su!!!
Što napraviti??Znam za podizanje nogu na povišeno i to radim kad imam vremena na 15ak minuta.
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:53   #27
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Helllllp!!!
Evo zadnja 2-3 dana kako je bilo jako vruče počele su mi oticati noge tj.gležnjevi i stopala.Ujutro sam danas jedva obukla cipele.
Grozno je za vidjeti......
Pijem oko 3 litre vode i 1-2 kave sa mlijekom.Jedem uglavnom nemasno meso,kuhano povrće,pijem vitamine...
Imam viška 30ak kg.Ali i kolegice na poslu se bune da otiču a mršave su!!!
Što napraviti??Znam za podizanje nogu na povišeno i to radim kad imam vremena na 15ak minuta.
Izbjegavaj kavu i pij Aspirin protect (ne pada na želudac kao Andol 100) jednom dnevno poslije ručka. On pospješuje cirkulaciju koja ti je sigurno ugrožena zbog prekomjerne težine. Izbjegavaj gazirano, pij zeleni čaj i vodu.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:57   #28
dobro da pijes dosta tekucine. i nemoj pretjerivati s natrijem. preporucujem caj od koprive, jako je zdrav, a i pomoci ces bubrezima.

btw, s obzirom na to da imas 30kg viska moguce da ti je masna jetra, cesto se simptomi ni ne primjecuju, ako potraje bilo bi dobro otici na ultrazvuk i provjeriti krvnu sliku. jesi primjetila jos kakve simptome? inace, zadrzavanje tekucine moze biti znak poremecaja funkcije jetre ili bubrega.

ja ne bih bas odmah na aspirin (je da sprecava zgrusavanje krvi, ali koliko zapravo pomaze dugorocno?) - premlada si za to, ima i drugih prirodnih sredstava koja pomazu cirkulaciji. a tu je i tjelovjezba. od etericnih ulja koristi ruzmarin, mozes ga dodati u preparate kojima inace mazes tijelo pa masirati tijelo od periferije prema gore, odnosno prema srcu. i kod vecine ne iritira kozu pa na njemu ne moras skrtariti. i izbjegavaj visoke potpetice.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 07:50   #29
Hvala cure!
Bila sam na uzv prošle godine i bilo je relativno ok,naravno uz opasku-smršaviti!
Potpetice nisam obukla godinama,ionako imam nogu 41-42 a sad skoro pa i 43 .
Jutros je bolje,ali evo na poslu sjedim 8 sati i naravno da če narasti kao kvasac.
Kupit ču i veneton kapsule,vidi mi se i vena jako na desnoj nozi,pa i to možda malo pomogne.
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:10   #30
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Izbjegavaj kavu i pij Aspirin protect (ne pada na želudac kao Andol 100) jednom dnevno poslije ručka. On pospješuje cirkulaciju koja ti je sigurno ugrožena zbog prekomjerne težine. Izbjegavaj gazirano, pij zeleni čaj i vodu.
aaaaaaaaaa propisujes joj lijek preko interneta, ne to radit!
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:19   #31
Quote:
bucek kaže: Pogledaj post
Hvala cure!
Bila sam na uzv prošle godine i bilo je relativno ok,naravno uz opasku-smršaviti!
Potpetice nisam obukla godinama,ionako imam nogu 41-42 a sad skoro pa i 43 .
Jutros je bolje,ali evo na poslu sjedim 8 sati i naravno da če narasti kao kvasac.
Kupit ču i veneton kapsule,vidi mi se i vena jako na desnoj nozi,pa i to možda malo pomogne.
hahaaaaaaa, otkrila si alter ego! ajmo moderatori, banujte ju!:klap:
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:06   #32
Oticanje nogu

Postovani forumasi.

Zdravstveni problem koji mene muci u posljednje vrijeme je oticanje noge/nogu.
Oticanje je pocelo prije nekoliko mjeseci. U pocetku je bilo poprilicno rijetko, ono mozda jedan puta tjedno da bi mi desna noga natekla. Kada kazem natekla tada mislim da mi list desne noge se poveca za mozda 2x. Znaci glezanj ostane iste velicine, a otok (ako je to uopce rijec) nije prelazio na koljeno.
U posljednje vrijeme je to postalo pravilo. I to poprilicno neugodno. Npr. ujutro dodjem na posao, s normalnim nogama. U extra uskim skinny hlacama koje su mi komotne. Kada se vracam s posla, noga (u zadnje vrijeme obje) je slonovska, a hlace skoro sto ne popucaju. Ujutro je sve normalno.
Hm, ja ovako medicinski neobrazovana, ali zdravorazumska djeva, zakljucila sam kako mi je to od sjedenja (8 sati, posao, komp, fotelja) jerbo kada sam bila na godisnjem i puno pokretnija, to mi se nije u ovakvoj mjeri dogadjalo.

Mene zanima da li je to za otici do lijecnika?

Da li znate mozda kako olaksati ovu sjedecu situaciju da mi noge tako ne oticu?

Da li imate ikakvih savjeta i tipova kako preziviti ovu smetnju?

Hvala.

p.s. amputacija is not an option.
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:08   #33
oticanje nogu je jedan od simptoma poremećaja rada bubrega. kajjaznam, ako je jako izraženo, svakodnevno a mlada si, mozda ne bi bilo lose otici lijecniku.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:10   #34
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
oticanje nogu je jedan od simptoma poremećaja rada bubrega. kajjaznam, ako je jako izraženo, svakodnevno a mlada si, mozda ne bi bilo lose otici lijecniku.


Uh, hvala ti na misljenju. Mozda ipak da se zaletim, pa sto bude? Hrabra sam..

p.s. 26 godina stara....
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 18:45   #35
odi porazgovaraj s doktorom, a do tada smanji unos natrija, odnosno slane hrane, a i lijekova koji sadrze natrij (pazi koje analgetike uzimas.), pogotovo u popodnevnim i u vecernjim satima kad si, pretpostavljam, manje aktivna. i pij dosta tekucine (ne mora biti u pitanju neki ekstra problem s bubrezima, ali nije naodmet malo se pozabaviti sa, primjerice, cajem od koprive, dobra je za bubrege, a nece skoditi. mozes ju i skuhati doma pa nositi na posao.), izbjegavaj dugo stajanje i sjedenje (pogotovo na tvrdoj podlozi) s okomito postavljenim potkoljenicama (stavi pod noge drugu stolicu/tronozac/kantu za smece/whatsoever.). nemoj nositi potpetice, ni preuske carape, kreci se kad mozes, u udobnoj obuci, na poslu kruzi stopalima i istegni noge kad uhvatis priliku, masiraj ruzmarinovim uljem (dobro je za cirkulaciju), one jeftine balzame s mentolom za*ebi, to stavljaju babe, a ne pomaze, tusiranje obavi naizmjenicno toplom i hladnom vodom. sretno
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:09   #36
Cure, hvala na pomoci...

Posebno jezebel
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:07   #37
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 15:12   #38
kad su meni zglobovi naoticali (tada sam imala 17 godina) ispostavilo se to da imam reumatsku bolest.
kika19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:43   #39
Otecene noge i zadrzavanje vode

Pozdrav svima,

Isprika odmah na pocetku ako ovakva tema vec postoji, nisam stigla sve prelistati, pa neka modovi prebace ili spoje sa nekom postojećom temom ako je potrebno.
Trebam savjet vezano za problem otecenih nogu i zadrzavanja vode u tijelu. Vec dugo primjecujem da mi tijelo dosta zadrzava vodu, osobito u listovima. Inace imam jake listove, no puni su vode, pa izgledaju jos veci i neproporcionalni ostatku tijela. Buduci da pijem kontracepcijske vec par godina, vjerujem da je zadrzavanje vode i velikim dijelom nuspojava pilula, no pilule ne mogu prestati piti radi nekih drugih zdravstvenih problema (PCOS), tako da trazim nacine kako da barem smanjim zadrzavanje vode u nogama. Vjezbam, trudim se kretati sto vise (posao mi je uredski, dosta sjedim), te paziti na prehranu. Masiram noge s vremena na vrijeme, i bude mi malo lakse, no i listovi su mi i dalje oteceni. Postoji li jos nekakav nacin da se ovo rijesi, neki caj, ili diuretik? Patim i od grceva u listovima, sto je jos jedan znak lose cirkulacije, a sve ovo je jako plodno tlo za prosirene vene jednoga dana, pa bih bila zahvalna ako netko ima kakav savjet....
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:18   #40
Quote:
nemesiss kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Isprika odmah na pocetku ako ovakva tema vec postoji, nisam stigla sve prelistati, pa neka modovi prebace ili spoje sa nekom postojećom temom ako je potrebno.
Trebam savjet vezano za problem otecenih nogu i zadrzavanja vode u tijelu. Vec dugo primjecujem da mi tijelo dosta zadrzava vodu, osobito u listovima. Inace imam jake listove, no puni su vode, pa izgledaju jos veci i neproporcionalni ostatku tijela. Buduci da pijem kontracepcijske vec par godina, vjerujem da je zadrzavanje vode i velikim dijelom nuspojava pilula, no pilule ne mogu prestati piti radi nekih drugih zdravstvenih problema (PCOS), tako da trazim nacine kako da barem smanjim zadrzavanje vode u nogama. Vjezbam, trudim se kretati sto vise (posao mi je uredski, dosta sjedim), te paziti na prehranu. Masiram noge s vremena na vrijeme, i bude mi malo lakse, no i listovi su mi i dalje oteceni. Postoji li jos nekakav nacin da se ovo rijesi, neki caj, ili diuretik? Patim i od grceva u listovima, sto je jos jedan znak lose cirkulacije, a sve ovo je jako plodno tlo za prosirene vene jednoga dana, pa bih bila zahvalna ako netko ima kakav savjet....
Probaj piti Aspirin protect. On se daje preventivno ljudima sa slabom cirkulacijom i zakrečenjem vena da im krv što više razrijedi i da se po tome cirkulacija poboljša.
Pokojna mama je zadnjih godinu dana svoje bolesti bila potpuno nepokretna i kao nuspojava lijekova kao i izostanka kretanja imala je vrlo izražene otekline na zglobovima, stopalima i šakama. Dobila je na recept Fursemid za izmokravanje, ali to joj je samo rušilo elektrolite. Ne znam od kuda i što me inspiriralo da pokušamo s tim Aspirin protectom i stvar je upalila te su se otekline skoro u potpunosti povukle.
Inače, piju se jedna tabletica poslije ručka. Kutija košta nekih 20 kn i može se dobiti bez recepta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.