Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 12:24   #201
Quote:
Herzeg Lager kaže: Pogledaj post
Naravno da nije, čovjek je koristio sarkazam kad je rekao da ima "pravo" muslimansko ime. Naravno, zna svatko za perzijskog Dariusa, ali je moguće to nekako nategnuti na muslimansku stranu, današnji Iran je sasvim dovoljno islamski, a preteča mu je Perzija, pa je prema tome i Darius (Dario) muslimansko ime
to je isto kao da ja kažem da je kleopatra ili tutankamon,muslimansko ime
__________________
vidi franje radi sranje,nekad više nekad manje
samBogzna is offline  
Old 08.02.2009., 12:45   #202
Quote:
Bujko kaže: Pogledaj post
Albanci su najluđi po pitanju igranja/manipalacije sa imenima.

Dok nisu saznali za posojanje Ilira i izmislili bajku o kontinuitetu sa njima radi apologije velikoalbanskih pretenzija, kod njih nisu ni postojala, danas relativno česta, muška imena Agron i Iljir i žensko ime Teuta. U 19. vijeku nije živio ni jedan Albanac Agron ili Albanka Teuta. Najsmešniji primjer u tom smislu je glasnogovornica Tačijeve vlade po imenu Ulpiana Lama (Ulpiana je antičko naselje, a danas arheološko nalazište kod Lipljana).

Bošnjaci dosta fantaziraju o kontinuitetu sa srednjovjekovnom Bosnom, ali još nisu otišli tako daleko da svojoj djeci daju ime kralja Tvrtka ili npr. Ratko, Radovan i druga imena srednjovjekovne Bosne.
Doista, zašto su dobri Bošnjani odustali od Katarine,Tvrtka i ostalih?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 08.02.2009., 12:58   #203
Thumbs up

U vojsci sam upoznao ciganina (roma) ko je se zvao, verovatno se i danas zove:
Komandant Mark Šaćiri ....
demonokot is offline  
Old 08.02.2009., 13:16   #204
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Doista, zašto su dobri Bošnjani odustali od Katarine,Tvrtka i ostalih?
Ili Stjepana i Hrvoja...
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 08.02.2009., 15:44   #205
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Doista, zašto su dobri Bošnjani odustali od Katarine,Tvrtka i ostalih?
Zasto su Hrvati naprimjer odustali od hrvatskog imena Vuk!
__________________
"Oteti nekog muslimanskog političara ili muftiju i tražiti razmjenu. Sa kabadahijama treba na njihov način." by Ben Quick.
KAKO JE LEPO BITI GLUP!
MurgaDrot is offline  
Old 08.02.2009., 15:50   #206
Quote:
MurgaDrot kaže: Pogledaj post
Zasto su Hrvati naprimjer odustali od hrvatskog imena Vuk!
Po čemu zaključuješ da je Vuk hrvatsko ime?
Cort0 Maltese is offline  
Old 08.02.2009., 15:53   #207
Quote:
MurgaDrot kaže: Pogledaj post
Zasto su Hrvati naprimjer odustali od hrvatskog imena Vuk!
Hrvati su prvotno imali isključivo narodna imena iz starohrvatske (slavenske) imenske baštine. Utjecajem Crkve postupno ulaze svetačka imena u hrvatski imenski sustav. Prema odluci Katoličke crkve na Tridentskom koncilu (1545.-63.), novokrštenicima se daju isključivo svetačka imena. Tu stegu Katolička crkva u nas postupno popušta u prvoj polovici 20. st. Stoga se tada ponovno i u sve većem broju, uz svetačka, javljaju i stara ili nova narodna imena.
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Old 08.02.2009., 15:59   #208
Quote:
Herzeg Lager kaže: Pogledaj post
Naravno da nije, čovjek je koristio sarkazam kad je rekao da ima "pravo" muslimansko ime. Naravno, zna svatko za perzijskog Dariusa, ali je moguće to nekako nategnuti na muslimansku stranu, današnji Iran je sasvim dovoljno islamski, a preteča mu je Perzija, pa je prema tome i Darius (Dario) muslimansko ime
Quote:
The boy's name Darius is pronounced da-RYE-us, DARE-ee-us. It is of medo persian and Greek origin, and its meaning is "he possesses; rich, kingly". Possibly a royal title, like Caesar. Historical: Darius the Mede (fifth century BC) assumed the kingship of Babylon after its conquest by Cyrus. He was a renowned king also known as Darius the Great. This name is popular with African-Americans.
Nomalno da nije islamsko ime.

Quote:
The Islamic Republic of Iran sees its Persian heritage as a formidable enemy of its conquest. It aims at turning Iran into a pure form of an Islamic nation. Hence, they have waged a war on Persian antiquities in the hope of suppressing Persian pride and nationalism.
Sorry na engleskom
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Old 08.02.2009., 16:26   #209
Quote:
demonokot kaže: Pogledaj post
U vojsci sam upoznao ciganina (roma) ko je se zvao, verovatno se i danas zove:
Komandant Mark Šaćiri ....
i naravno s takvim imenom je bio "komandant odelenja"

Quote:
Zasto su Hrvati naprimjer odustali od hrvatskog imena Vuk
nemamo mi u hrvatskoj vuka,ali imamo jednog pripadnika manjine koji se preziva "kurjak"
__________________
vidi franje radi sranje,nekad više nekad manje
samBogzna is offline  
Old 08.02.2009., 16:26   #210
u redu imena ali mislim opet da srbi imaju najsmjesnija prezimena...poput Guzina,Guzovic,Buljajic..,Kuburic,Pletikosa,Puziga ca,Nabiguz,Mitropir,Vestica....zamislite imaju ime Radojka Guzic,Zlogledza,Zlojutro....Ruza Supak..Jednom sam naletio na sajt gimnazije na Palama. Kod ucenika su bila prisutna cudna prezimena poput Konjokrad i Zlikovac.Interesuje me vase misljenje
dzicko is offline  
Old 08.02.2009., 16:35   #211
Quote:
dzicko kaže: Pogledaj post
u redu imena ali mislim opet da srbi imaju najsmjesnija prezimena...poput Guzina,Guzovic,Buljajic..,Kuburic,Pletikosa,Puziga ca,Nabiguz,Mitropir,Vestica....zamislite imaju ime Radojka Guzic,Zlogledza,Zlojutro....Ruza Supak..Jednom sam naletio na sajt gimnazije na Palama. Kod ucenika su bila prisutna cudna prezimena poput Konjokrad i Zlikovac.Interesuje me vase misljenje
Jedan moj susjed Hrvat se prezivao Pizderak, pa je promijenio prezime. A znam još jednog koji se preziva Opička.
Cort0 Maltese is offline  
Old 08.02.2009., 16:40   #212
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post
Jedan moj susjed Hrvat se prezivao Pizderak, pa je promijenio prezime. A znam još jednog koji se preziva Opička.
Bas lepa prezimena,a izvini corto jeli ovaj opicka bio musko ili zensko
dzicko is offline  
Old 08.02.2009., 16:44   #213
Quote:
dzicko kaže: Pogledaj post
Bas lepa prezimena,a izvini corto jeli ovaj opicka bio musko ili zensko
Muško. Ali, čovjek ima hrpu kćeri. Možeš misliti kako je tek njima...
Cort0 Maltese is offline  
Old 08.02.2009., 16:53   #214
Ja imam druga koji se zove Dostojanstveni Kukavica(jadan otac mu bio nastavnik literature i volio rusku knjizevnost
dzicko is offline  
Old 08.02.2009., 16:55   #215
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post
Po čemu zaključuješ da je Vuk hrvatsko ime?
Quote:
Prastaro sveslovensko, teoforno, zaštitno ime. Izvodi poreklo od staroslovenske osnove “volk” tj. “vuk” u staroslovenskom značenju “derikoža” ili “onaj koji rastrže u borbi”. U prošlosti kada se još verovalo da reč ima dejstvo magije, nadevalo se detetu u funkciji zastrašivanja zlih duhova koji se klone “opasnih zveri”. Simboliše veliku hrabrost, brzinu i spretnost
Ime je slavensko, a danas ga daju Srbi.
Npr. sin kralja Zvonimira se zvao Radovan. Danas je malo koji Hrvat Radovan.
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Old 08.02.2009., 16:57   #216
Quote:
dzicko kaže: Pogledaj post
Ja imam druga koji se zove Dostojanstveni Kukavica(jadan otac mu bio nastavnik literature i volio rusku knjizevnost
Uvjerljivo najčudnija imena koja sam čuo su:
Razbojnikov Spas i Crveni Mercedes.
A nisam siguran, ali mislim da sam negdje pročitao i za čovjeka koji se zove Ivan, a preziva Jovan.
Cort0 Maltese is offline  
Old 08.02.2009., 16:59   #217
Quote:
stiliana kaže: Pogledaj post
Ime je slavensko, a danas ga daju Srbi.
Npr. sin kralja Zvonimira se zvao Radovan. Danas je malo koji Hrvat Radovan.
OK, samo pitam.
Najstarije ime Vuk za koje sam čuo pripada Brankoviću, tako da sam mislio da je ime srpsko.
Cort0 Maltese is offline  
Old 08.02.2009., 17:01   #218
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post
Uvjerljivo najčudnija imena koja sam čuo su:
Razbojnikov Spas i Crveni Mercedes.
A nisam siguran, ali mislim da sam negdje pročitao i za čovjeka koji se zove Ivan, a preziva Jovan.
Ovdje na zapadu je veoma lako promjeniti ime i prezime (nekih 150 eura)dali znas brate kako to ide dole ,koliko kosta i dali je uobicajeno?
dzicko is offline  
Old 08.02.2009., 17:04   #219
Quote:
dzicko kaže: Pogledaj post
Ovdje na zapadu je veoma lako promjeniti ime i prezime (nekih 150 eura)dali znas brate kako to ide dole ,koliko kosta i dali je uobicajeno?
Najiskrenije, nemam pojma.
Cort0 Maltese is offline  
Old 08.02.2009., 17:06   #220
Quote:
dzicko kaže: Pogledaj post
u redu imena ali mislim opet da srbi imaju najsmjesnija prezimena...poput Guzina,Guzovic,Buljajic..,Kuburic,Pletikosa,Puziga ca,Nabiguz,Mitropir,Vestica....zamislite imaju ime Radojka Guzic,Zlogledza,Zlojutro....Ruza Supak..Jednom sam naletio na sajt gimnazije na Palama. Kod ucenika su bila prisutna cudna prezimena poput Konjokrad i Zlikovac.Interesuje me vase misljenje
Nije Buljajić već Bulajić!! , kod vas je jedan i to Veljko titov režiser , a sada hrvatski!

Prezimena ranije nisu imala ovakva značenja da bi se mi danas zabavljali , već iz potpuno drugih razloga su nadevana!

Imaš i hrvatska takođe smešna , ali imaš i jeziva tipa "Leš,Smrtić..."


Takva prezimena sa značenjem su meni odlična i pre svega originalna , i šteta kad neko promeni prezime radi ismejavanja!

Običan život nekada je diktirao nadevanje prezimena , a ne ono što ti se sviđa!

Zlojutro je fantastično prezime! , Sotonica,Pišimješina takođe! , onda ona sa babama su ekstra "Bjelobaba,Zelenbaba , Mučibabić,Krkobabić....."

Kod Hrvata su najsmešnija ona kad su u kombinaciji sa stranim imenima , jer pošto u HR vole švapska imena , pa sam video nešto tipa "Inge Priganica"!

E to je vrh!!
joe enter is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.