Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2009., 09:17   #1
Problem laptop, karaoke, mp3 i mikrofon

Pozdrav

Prvo isprika ako je slična tema već bila, ja nisam na nju naišao.

Dakle, htio bih da uz pomoć laptopa i aktivnih zvučnika mogu kombinirati ovakve kombinacije ali ne znam da li je uopće moguće.

Ova kombinacija radi: laptop Acer5520G (Windows XP SP3), mikrofon Hama (cca 70 kn), linija neka stara Sony sa Mic ulazom, mikrofon uštekan u liniju, laptop u liniju i sve radi

Mene mući kombinacija da je mikrofon uštekan u mic ulaz na laptopu a u laptop akttivni 2.1 zvučnici da li će to raditi, znači ova verzija sa karaoke playerom ali i verzija puštanja normalnih mp3-a i mikrofona.

Sada sam isprobao tu verziju samo što su u laptop bile uštekane slušalice, u karaoke playeru čuje se midi ali mikrofon na front ulazu ništa, mikrofon radi jer u cool editu uredno snima zvuk.

Da li se to može tako riješiti samo za aktivnim zvučnicima ako da kojim (da li postoje sa mic ulazom) da li treba mixeta ili nešto takvo između laptopa i zvučnika, ili možda samo neki softver dodatno

Hvala

Pozdrav
florjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 12:48   #2
Probaj u preferenciesima programa stavit mic in kao input. Ako ne bude tako radilo, probaj prikjučit mic u line in na laptopu, uglavnom eksperimentiraj....

Naravno, uvijek možeš složit i ovaj setup koji ti preporučam=> uzmeš neki manji mixer sa par kanala i bitno da ima bar jedan stereo kanal. Onda priključiš line out iz kompa (sad bi tu triba doć i jedan DI-box, al nema veze) na stereo kanal na mixeru, mikrofon priključiš na jedan mikrofonski linijski ulaz na mixeru, a iz mix pulta, npr. iz phones out priključiš aktivne zvučnike. I to je to, sad puštaš na kompu matrice i karaoke i pjevaš.

I daj, kupi neki Shure, hehe lol

pozz.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 09:52   #3
Ma probao sam sve moguće kombinacije i ne radi, mic radi nezavisno ali u karaoke playeru ne, mislim da ću ići na drugu verziju onu sa mixetom, ali dva pitanja kaj je to DI-box i dali ova mixeta zadovoljava http://www.audiopro-croatia.com/mex/...l.php?art=2384, ili im tko preporuku za što drugo ali ne pre skupo to se koristi možda 3 puta godišnje

Hvala

Pozdrav
florjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 17:40   #4
Quote:
florjan kaže: Pogledaj post
ali dva pitanja kaj je to DI-box
DI-Box ti je spravica koja pretvara nebalansirani signal u balansirani i konvertira impedancije (iz visoke u nisku)....
Quote:
i dali ova mixeta zadovoljava http://www.audiopro-croatia.com/mex/...l.php?art=2384, ili im tko preporuku za što drugo ali ne pre skupo to se koristi možda 3 puta godišnje

Hvala

Pozdrav
Ja smatram da može poslužit taj mini mixer.

pozz.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.