Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 17:30   #6661



***

Malo je dugacki tekst o vege prehrani NBA kosarkasa.


http://bleacherreport.com/articles/2...ie-and-the-nba


Quote:
"The guy was 37 but looked 27," Temple says of Allen. "How does he stay in shape?"

Allen told him to stay away from the bacon and the beef. Temple hasn't touched the stuff since.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 24.11.2017., 18:00   #6662
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Dajte molim vas meso ne ubija, mesne prerađevine da. Danas je teško naći uzgajivače stoke koji ih hrane normalnih prirodnim i organskim produktima bez prekomjerne upotrebe antibiotika. Probala sam mjesec dana jesti svaki dan sirovu hranu, bez mesa. Osjećala sam se lošije no ikad, krvna slika je podivljala a i nahvatala sam se urinarnih infekcija.
Mogu li te zamoliti da nam detaljno opišeš što si sve točno i kako jela?
Daj nam primjere samo za 3 takva dana.

I ako možeš reći malo više detalja: kad je to točno bilo, u kom dijelu godine, da li si prešla odjednom ili postepeno, gdje si nabavljala hranu, da li je bila iz eko uzgoja, jesi li jela išta životinjskog porijekla?
I ono najvažnije-kažeš da si mjesec dana "probala jesti svaki dan sirovu hranu bez mesa"...
Koliki otprilike postotak je u tvojoj prehrani u tih mjesec dana zauzimala sirova hrana?
Jer mi, iskreno, tvoj post već izdaleka jako miriše na izmišljotinu.
Ili je potpuno nedorečen, bez ikakvih bitnih detalja.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 24.11.2017., 18:54   #6663
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Dajte molim vas meso ne ubija, mesne prerađevine da. Danas je teško naći uzgajivače stoke koji ih hrane normalnih prirodnim i organskim produktima bez prekomjerne upotrebe antibiotika. Probala sam mjesec dana jesti svaki dan sirovu hranu, bez mesa. Osjećala sam se lošije no ikad, krvna slika je podivljala a i nahvatala sam se urinarnih infekcija.
Ako netko tko svakodnevno jede meso i kuhano/pečenu hranu prijeđe naglo "preko noći" na 100% sirovu hranu, taj može teško oboljeti, to je doslovno vrlo jak šok za organizam, može doći i do tragičnih posljedica....s takvim stvarima nije se za igrati, potrebno je slušati svoje tijelo i ići postepeno. Tako da i meni ovo miriši na svašta
Marec is offline  
Old 24.11.2017., 23:15   #6664
Da. Mada, kad sam čitala Zirdumovu knjigu, koliko sam shvatila dosta je tih ljudi naglo prešlo, ali navodno treba tri dana postiti da se tijelo resetira pa počet sa sirovom i ostat na tome. (mislim da sam to pročitala kao upute onog nekog kluba prirodnog življenja u Sloveniji).

ja sam tako gladna... pojela sam jučer neki raw kolač, dosta zasitan i sad sam tako gladna. Nemam sjemenki ni oraha, a ako jedem voće, mislim da me taj šećer čini da još više osjećam glad... zapravo, mogla bih izribati mrkvu i jabuku, al mi se ne da

našla sam super sokovnik s puno popusta na crnom petku pa možda ipak kupim sokovnik after all.
Lleena is offline  
Old 25.11.2017., 00:12   #6665
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Ako netko tko svakodnevno jede meso i kuhano/pečenu hranu prijeđe naglo "preko noći" na 100% sirovu hranu, taj može teško oboljeti, to je doslovno vrlo jak šok za organizam, može doći i do tragičnih posljedica....s takvim stvarima nije se za igrati, potrebno je slušati svoje tijelo i ići postepeno. Tako da i meni ovo miriši na svašta
Ko da bi antitalenta za sport stavio na gimnastičku spravu i rekao da napravi trostruki salto.
Nakon toga naravno da mu ne bi bilo dobro, potrgao bi se. Ili kao da nekome skroz blijede kože kažeš da bude od jutra do mraka gol na suncu.
Priprema i postepenije.
Godinama akumulirani toksini preplave krv te krenu glavobolje i muke uslijed prejake detoksikacije, plus apstinencijska kriza za slatkim, masnim i aditivima.
Povremeni post od svega bi trebalo prakticirati.
Rorion is offline  
Old 25.11.2017., 00:18   #6666
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Da. Mada, kad sam čitala Zirdumovu knjigu, koliko sam shvatila dosta je tih ljudi naglo prešlo, ali navodno treba tri dana postiti da se tijelo resetira pa počet sa sirovom i ostat na tome. (mislim da sam to pročitala kao upute onog nekog kluba prirodnog življenja u Sloveniji).

ja sam tako gladna... pojela sam jučer neki raw kolač, dosta zasitan i sad sam tako gladna. Nemam sjemenki ni oraha, a ako jedem voće, mislim da me taj šećer čini da još više osjećam glad... zapravo, mogla bih izribati mrkvu i jabuku, al mi se ne da

našla sam super sokovnik s puno popusta na crnom petku pa možda ipak kupim sokovnik after all.
Zašto bi ribala jabuku i mrkvu? Pa grickaj.

Zato ja još nisam na 100% sirovojelstvu. Preko ljeta još ajde, ali sada mi je to neodrživo, zato jedem obilni kuhani biljni obrok na dan i nisam gladna.
Sad sam pojela kao večernju slasticu Ibrahimovu čokoladu.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 25.11.2017., 00:20   #6667
Lleena ,
Quote:
a ako jedem voće, mislim da me taj šećer čini da još više osjećam glad
Zato što si još ovisna o nekim nezdravim sranjima. Post od 7 dana na vodi, a zatim 7 dana samo jabuke. To bi ti izbrisalo volju za tim glupostima.
Quote:
zapravo, mogla bih izribati mrkvu i jabuku, al mi se ne da
.
Onda pomisli da ima i onih koji nemaju hrane i koji umiru od gladi, kao i onih koji niti neznaju što jedu, dok ti imaš zdrave mrkve i jabuke i znaš da je to dobro za tebe, a neda ti se nascjeckati, naribati...eh...
Rorion is offline  
Old 25.11.2017., 03:56   #6668
@Lleena
Ako ti se ne ribaju jabuke i mrkve, zašto ne složiš smoothie od njih?
Bit ćeš duže sita, a vrlo vjerojatno će ti biti ukusnije nego da jedeš samo mrkvu. A i ne moraš ribati.

Mogu ti dati par prijedloga, a evo ono čega sam se prvog sjetio:
1.Limun, jabuka (ili naranča), mrkva
2.Limun, jabuka (ili naranča), mrkva, cikla (može i bez mrkve), ovaj je meni jedan od najdražih
3.Limun, jabuka (ili naranča), banana, neko zelenje (kelj, špinat, blitva ili slično...), mrkva...
...itd, ima kombinacija koliko hoćeš.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 25.11.2017., 04:17   #6669
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Dajte molim vas meso ne ubija, mesne prerađevine da. Danas je teško naći uzgajivače stoke koji ih hrane normalnih prirodnim i organskim produktima bez prekomjerne upotrebe antibiotika. Probala sam mjesec dana jesti svaki dan sirovu hranu, bez mesa. Osjećala sam se lošije no ikad, krvna slika je podivljala a i nahvatala sam se urinarnih infekcija.
I obični domaći špek je mesna prerađevina, pa još nikog nije ubilo. Dapače, kažu šnjitica dvije dnevno podmašćuje zglobove, to kod slučaja artroze manjih zglobića, jer nije dokazano opravit će i artrozu kuka.

Šta to 'ubija' ako ne aditivi i gdje ćeš ih prvenstveno pronaći ako ne u mesnim konzervama. Bolje da se ne pitamo što to jedu vojnici na fronti, kanda jadni uopće imaju izbora. I čime se hrani ljude u pučkoj kuhinji, kanda i oni imaju izbora. U nas se kaže ako si bogat i nisi se zateko na krivom mjestu, jest ćeš zdravo.

Za ostalo nešto, ovako: jedan prek noći samoproizvoljno prešo na biljnu sirovu hranu , nit se s kim posavjetovao nit kog pametnog poslušao , unutar jedva tjedan dana zadobio vrtoglavice, rekordno mu pala krvna slika , anemičan, izgubljen u prostoru, požalio što nije porazgovarao sa stručnjakom nutricionistom, al ipak dovoljno fer pa nije osudio sirovojelstvo već priznao sam sam si kriv.
Pravi Život is offline  
Old 25.11.2017., 06:54   #6670
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Zašto bi ribala jabuku i mrkvu? Pa grickaj.

Zato ja još nisam na 100% sirovojelstvu. Preko ljeta još ajde, ali sada mi je to neodrživo, zato jedem obilni kuhani biljni obrok na dan i nisam gladna.
Sad sam pojela kao večernju slasticu Ibrahimovu čokoladu.
Ma nije problem ni po zimi, sve je to navika. Ja sam se baš navikla jesti voće i salate, skoro ništa orašastih, i ok. I uvijek jedem samo dvije vrste voće u nekom razdoblju, sad su mi sasvim ok jabuke i kruške (npr. u proljeće trešnje i breskve, mislim da nikad ne jedem više od 2). Nisam čak ni mršavila. Ali pojela sam taj neki kolač, izvrstan, od većinom orašastih, kakaa, kokosovog nečeg, agavinom sirupa... uglavnom teže i suhije nego što inače jedem, i odmah mi se sve poremetilo.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Lleena , Zato što si još ovisna o nekim nezdravim sranjima. Post od 7 dana na vodi, a zatim 7 dana samo jabuke. To bi ti izbrisalo volju za tim glupostima.Onda pomisli da ima i onih koji nemaju hrane i koji umiru od gladi, kao i onih koji niti neznaju što jedu, dok ti imaš zdrave mrkve i jabuke i znaš da je to dobro za tebe, a neda ti se nascjeckati, naribati...eh...
Istina. Ali ne mogu to sad izvesti. A i taman sam se malo "popravila", ne da mi se opet toliko smršaviti.

S ovim gladnim ljudima si prećerao, neće oni bit ništa sitiji ako ja sebi naribam mrkvu

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
@Lleena
Ako ti se ne ribaju jabuke i mrkve, zašto ne složiš smoothie od njih?
Bit ćeš duže sita, a vrlo vjerojatno će ti biti ukusnije nego da jedeš samo mrkvu. A i ne moraš ribati.

Mogu ti dati par prijedloga, a evo ono čega sam se prvog sjetio:
1.Limun, jabuka (ili naranča), mrkva
2.Limun, jabuka (ili naranča), mrkva, cikla (može i bez mrkve), ovaj je meni jedan od najdražih
3.Limun, jabuka (ili naranča), banana, neko zelenje (kelj, špinat, blitva ili slično...), mrkva...
...itd, ima kombinacija koliko hoćeš.
Pa ne znam, nisam nikad probala raditi smuti od mrkve, baš ću probat. Hvala na prijedlozima, sve ove sastojke imam, osim banane.
A ima ja i kruške
Lleena is offline  
Old 25.11.2017., 06:58   #6671
Quote:
snith kaže: Pogledaj post
@ leenaa
tebi koje je omiljeno voće...a koje povrće,povrće je druga priča?
Smokve
a povrće nemam.


Nego meni je malo žuta koža (to mi je bilo i prošli put na sirovom), jel se to i vama događa?
Lleena is offline  
Old 25.11.2017., 07:35   #6672
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Jer mi, iskreno, tvoj post već izdaleka jako miriše na izmišljotinu.
Mislin da nije izmisljotina, ali je definitivno glupost.


Netko ko godinama akomulira toksine po sebi, ako naglo krene sa vegansku/sirovu prehranu ce gotovo sigurno dobit upalu mokracnih puteva (uz enormnu slabost i gubitak kila, s vremenom moguce smanjivanje metabolizma i krvnog tlaka) jer svi toksini se odjednom krenu izbacivat, a bubrezi ne rade optimalno. S druge strane, triba probavu naviknit na potpuno novu prehranu.

Zato triba uvik postepeno ici, izbacit meso, jest samo ribu tu i tamo, pa vegetarijanska, pa veganska, pa sirova prehrana. Moze se i ubacit koja ljekovita biljku za rad bubrega (limun, cikla, persin, kopriva, listovi maslacka, ekstrakt bobica smreke, itd). Samo pomalo.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 25.11.2017., 07:37   #6673
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Nego meni je malo žuta koža (to mi je bilo i prošli put na sirovom), jel se to i vama događa?
Mozda od puno beta-karotena?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 25.11.2017., 09:46   #6674
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Mozda od puno beta-karotena?
Da! Imam ga bar 2000-3000% RDA. Bubam, ali tako nešto.

I ova https://www.youtube.com/watch?v=LL1-ztHDJLA četvrta minuta. Samo ja ne mislim da su u pitanju neki toksini od kojih se čisti i tu foru s detoksom, nego više apstinencijska kriza jer tijelu ne daješ gorivo na koje je naviklo, tipa kao kad prestaneš uzimat cigarete ili heroin. + psihička ovisnost isto jako jaka.
Lleena is offline  
Old 25.11.2017., 11:43   #6675
Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
ibro...čokolada je upravo u zamrzivacu i koliko sam onak usput probal izgleda superička
tolko svi hvale da sam i ja od danas ponosni vlasnik svih sastojaka.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 25.11.2017., 11:48   #6676
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Dajte molim vas meso ne ubija, mesne prerađevine da. Danas je teško naći uzgajivače stoke koji ih hrane normalnih prirodnim i organskim produktima bez prekomjerne upotrebe antibiotika. Probala sam mjesec dana jesti svaki dan sirovu hranu, bez mesa. Osjećala sam se lošije no ikad, krvna slika je podivljala a i nahvatala sam se urinarnih infekcija.
hmmm, evo ne konzumiram meso ali slušam kaj se priča, nije tema ali da ubijem svaku nadu:
pita jedan rođak svog nekog u većoj industriji mesa: kaj? koljete? ne, režemo. kaj režete? pa dođe kontejner mesa iz argentine pa režemo smrznuto na komade svježeg mesa. drugo je komentar kojeg lako provjeri svako ko se voza izvan zg županije, kaže jedan da se po cestama više ne susreću kamioni za stoku nego hladnjače. eto toliko o svježem mesu. inače meni je deda a bio mesar pa znam kaj je pravo meso a kaj se sad prodaje. ali hej, ne slušaj mene. svako je kovač svoje sreće.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 25.11.2017., 12:19   #6677
Možete li bar na ovoj temi da ne pišete u detalje o mesu, svježem, smrznutom, klanju rezanju hladnjačama prijevozu "stoke" itd

pretty please
Lleena is offline  
Old 25.11.2017., 13:18   #6678
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Smokve
a povrće nemam.


Nego meni je malo žuta koža (to mi je bilo i prošli put na sirovom), jel se to i vama događa?
Joj da....smokve ...samo ovde ih nabavljaju jedan manji period godine i 80% u skroz nezrelom stanju...

Žuta koža je sigurno od beta karotena....koga mnogo ima.u crvenoj paprici...mrkvi...žutim tikvama..naranči...i uopće u svom tom.narančasto crvenom voću i povrću....inače nismo svi "osjetiljivi" podjednako na taj beta karoten.... postoji s druge strane cikla sa svojim betainom i redovitom konzumacijom (npr svježe iscjedjen sok ) potpuno neutralizira taj efekt beta karotena i čak izbjeljuje kožu (u mom slučaju i oči koje su inače na nekim djelovima zelene a na nekim plave konzumacijom cikle postanu dominantno plave...dok recimo sa mnogo naranči preovlada im ta zelena boja...inače tu promjenu primjete i ljudi oko mene tak da ono koma....mozda mislis da pricam gluposti ali kunem ti se ovo je živa istina...zato i vjerujem fullyraw kristini kad je rekla da joj se boja očiju promjenila iz smedjih u zelene..prelaskom na sirovo) tak da ono.. probaj ciklu par dana (a izbaci tu mrkvu...vidim da je pominješ) pa mi javi reakcije ....nije valjda da samo meni pobjeli koža i posvjetle oči od nje... ...(inače isto to mi se dogodi sa borovnicama ljeti)...a isti efekt ima i laneno sjeme...

Zadnje uređivanje snith : 25.11.2017. at 13:43.
snith is offline  
Old 25.11.2017., 13:52   #6679

Taman sam naručila sokovnik. Probam pa javim. Ali i ako mi uspije, neću to dugo raditi jer ne želim bit previše bijela jer će bit anemija ovo ono. Ja imam plave oči, možda mi postanu bijele. Možda mi se i kosa promijeni u neku crvenkastu.
Lleena is offline  
Old 25.11.2017., 14:18   #6680
e to vec nije baš izvodivo... jer pigment u već izrasloj dlaci nema dodir sa krvnim sudovima....a i dugoročno kad se kosa hiljadu puta obnovila osobno nisam primjetio promjenu u njenoj pigmentaciji
snith is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.