Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 21:52   #8181
i dalje smatram da je lezanje na madracu u salonu (u odjeci i u cipelama!) gubitak vremena. dok ne prespavate na njemu ne znate na cemu ste i nadajmo se da ce ubuduce sve firme davati mogucnost testiranja, kao sto vec sad nude, koliko sam uspio doznati, Medico, Ikea, Vitapur, Jysk...
going_east is offline  
Old 24.11.2017., 00:45   #8182
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Da li ste pokusali razgovarati s proizvodjacem ili trgovcem oko zamjene za model koji bi Vam odgovarao?

Mozda uz kakvu (manju) nadoplatu pa da on dalje koristi te madrace kao izlozbene?
promaknuo mi je opet Vas odgovor

pricao sam sa prodavacem, sugerirano mi je da odlezim jos nekoliko dana na madracu jer se tijelo treba priviknuti, te da testiram sa drugom podnicom

svakako cu se jos cuti sa njima da vidim jesu li spremni ponuditi neku takvu opciju
going_east is offline  
Old 24.11.2017., 01:51   #8183
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Što se tice Indigo Lux madraca, unutra je trenutno jezgra od 5 zona, iste kombinacije žice (1.8 mm i 2.0 mm) od 320 opruga po m2.
HR pjena je 42 kg/m3 debljine 3 cm s jedne strane, te kao komfort zona ploha latexa sa gelom debljine 3 cm u kvaliteti od 65 kg/m3.

U oba madraca ce od polovice 12 mjeseca ici jezgra od 542 opruge po m2, samo jos testiramo i odlucujemo koje kvalitete.
Na testiranju imamo 3 vrste:
1) Kombinacija žica od 1.5 i 1.6 mm
2) kombinacija od 1.4 i 1.6 mm
3) kombinacija od 1.4 i 1.5 mm

Za sada na uzorku od ispitanih 180 spavaca definitivno vodi kombinacija pod brojem 1 (1.5 i 1.6 mm) tako da je 95% sigurno da ce se ici sa navedenom kombinacijom.
Probavao sam madrace s jezgrama oko 250 opruga/m2 i debljne žice 1,8-2.0 mm i oni su mi malo pretvrdi. Ako jezgra ima 542 opruge/m2 i debljinu žice 1.5 i 1.6 mm, je li ona onda mekša od one s 250 opruga ili nije?

Nadalje, što je to latex s gelom za glađenje? Je li to latex ili nije latex? Zašto latex treba dodatno hladiti?

Inače mi dgovara memory pjena što se tiče udobnosti, ali sam se dobro opekao s Curemom koji mi je bio kao roštilj. Ali, tamo je memoryja bilo nekih 10-12 cm pa još toliko HR pjene ispod. Možda je razlog prevelika debljina slojeva. Inače se baš ne znojim po noći, ali ono na Curemu nije bilo za izdržat. Zato nekako mislim da bih probao latex + HR. Je li to mekše ili tvrđe od memory + HR na konkretnim Medico madracima ?
Mican is offline  
Old 24.11.2017., 19:23   #8184
Memory pjena unutar madraca ??

Gledam danas na netu Hibridni madrac Hitex ZEN 24. Ima sloj latexa preko memory pjene. Je li ispravo i ima li smisla stavljati memory pjenu u madrac ako nije u direktnom kontaktu s tijelom? Sloj latexa jest tanak, možda 3 c-4 cm (??), ali nije li onda logičnije staviti mekšu HR pjenu ispod latexa?
Mican is offline  
Old 25.11.2017., 14:39   #8185
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
Probavao sam madrace s jezgrama oko 250 opruga/m2 i debljne žice 1,8-2.0 mm i oni su mi malo pretvrdi. Ako jezgra ima 542 opruge/m2 i debljinu žice 1.5 i 1.6 mm, je li ona onda mekša od one s 250 opruga ili nije?
ne ovisi to samo o debljini opruga, već i o obliku opruga i tipu materijala koji je na oprugama. Sam debljina žice ne govori puno o tvrdoći madraca. Čak i sama navlaka može potpuno promijeniti tvrdoću.

Quote:
Nadalje, što je to latex s gelom za glađenje? Je li to latex ili nije latex? Zašto latex treba dodatno hladiti?
Kad bi tako nešto postojalo to bi bilo super ,ali na žalost danas još uvijek za hlađenje moramo trošiti energiju. Gel pjene koje hlade su poprilično u sukobu s fizikom. Pojednostavljeno to je bedastoća.

Quote:
Inače mi dgovara memory pjena što se tiče udobnosti, ali sam se dobro opekao s Curemom koji mi je bio kao roštilj. Ali, tamo je memoryja bilo nekih 10-12 cm pa još toliko HR pjene ispod. Možda je razlog prevelika debljina slojeva. Inače se baš ne znojim po noći, ali ono na Curemu nije bilo za izdržat. Zato nekako mislim da bih probao latex + HR. Je li to mekše ili tvrđe od memory + HR na konkretnim Medico madracima ?
10cm memori pjene nema puno smisla. Latex i HR pjena mogu biti i tvrđi i mekši od memori pjene, ali većina madraca koje kod nas možete kupiti su tvrđi.
afoj is offline  
Old 25.11.2017., 14:41   #8186
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
Gledam danas na netu Hibridni madrac Hitex ZEN 24. Ima sloj latexa preko memory pjene. Je li ispravo i ima li smisla stavljati memory pjenu u madrac ako nije u direktnom kontaktu s tijelom? Sloj latexa jest tanak, možda 3 c-4 cm (??), ali nije li onda logičnije staviti mekšu HR pjenu ispod latexa?
Jedino što ima smisla kad je latex u kombinaciji je kombiniranje s drugim latexom ili sa žicom.
Madrac koji ima memori pjenu ispod latexa nema nikakvog smisla. Dodatno, slojevi bi uvijek trebali biti tako posloženi da je madrac u sredini tvrđi, prama vanjskim slojevima sve mekši i mekši.
afoj is offline  
Old 25.11.2017., 14:49   #8187
Quote:
going_east kaže: Pogledaj post
i dalje smatram da je lezanje na madracu u salonu (u odjeci i u cipelama!) gubitak vremena. dok ne prespavate na njemu ne znate na cemu ste i nadajmo se da ce ubuduce sve firme davati mogucnost testiranja, kao sto vec sad nude, koliko sam uspio doznati, Medico, Ikea, Vitapur, Jysk...
Meni je to alarm da ne kupim tamo. Što mislite da se događa s madracima koje su kupci vratili, a nisu zadovoljni? Nisam do sad vidio da IKEA raspordaje rabljene madrace koji su došli s povrata. Zapravo nisam to nikad nigdje vidio, a moram priznati da jako sumnjam da se ti madraci uništavaju, jer je to kod realnih cijena madraca nemoguće opravdati. To možda može Dormeo koji vam ionako u startu naplati dva madraca, pa se tako pokriva, ali stvarno sumnjam da i oni bacaju madrace. Ono što pouzdano znam je da neki u najboljem slučaju stave novu navlaku i vrate madrac u prodaju.
afoj is offline  
Old 25.11.2017., 15:34   #8188
Afoj, to je i meni jako odbojna pomisao i kupnja u nekim od tih ducana mi je u startu no-no. Evo ideja gospodinu Medicu, napravite testni salon, da ekipa moze prespavat noc na zeljenom madracu, kao u hotelu npr. uz neku mini naknadu.
Iako, ne bih se bas pouzdala ni da ovi trgovci koji ne reklamiraju mogucnost povrata ne vracaju takve madrace u prodaju.
Upravo se spremam u obilazak i lezanje po salonima. Vec vidim da necu bit puno pametnija navecer.
hours is offline  
Old 25.11.2017., 16:00   #8189
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Afoj, to je i meni jako odbojna pomisao i kupnja u nekim od tih ducana mi je u startu no-no. Evo ideja gospodinu Medicu, napravite testni salon, da ekipa moze prespavat noc na zeljenom madracu, kao u hotelu npr. uz neku mini naknadu.
To bi bilo fora, ali jedna noć u pravilu nije dovoljna da bi se znalo da li je madrac odgovara ili ne. Nekima treba i po mjesec dana da se priviknu.
Quote:
Iako, ne bih se bas pouzdala ni da ovi trgovci koji ne reklamiraju mogucnost povrata ne vracaju takve madrace u prodaju.
Vodim se za tim da onda ni nemaju madrace iz povrata.
Quote:
Upravo se spremam u obilazak i lezanje po salonima. Vec vidim da necu bit puno pametnija navecer.
Sretno !
afoj is offline  
Old 25.11.2017., 16:59   #8190
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
To bi bilo fora, ali jedna noć u pravilu nije dovoljna da bi se znalo da li je madrac odgovara ili ne. Nekima treba i po mjesec dana da se priviknu.

Vodim se za tim da onda ni nemaju madrace iz povrata.

Sretno !
Kod nas se prodaju madraci iz povrata na njuskalu u 50% cijene.
Ali iskreno rijetko dospije na njuskalo jer ima mnogi apartmana koji zovu da li ima sto iz povrata, a njima je svejedno jer tako i tako tamo spavaju drugi gosti svaki puta a 50% popusta je vise negi zadovoljavajuce za njih.

Ali svatko ima svoj nacin poslovanja.

Slazem se s Afojem da tijelu treba tri do cetiri tjedna da se navikne na novi madrac.

Sto se tice izlozbenog prostora, radi se na tome



Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 25.11.2017., 17:02   #8191
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Afoj, to je i meni jako odbojna pomisao i kupnja u nekim od tih ducana mi je u startu no-no. Evo ideja gospodinu Medicu, napravite testni salon, da ekipa moze prespavat noc na zeljenom madracu, kao u hotelu npr. uz neku mini naknadu.
Iako, ne bih se bas pouzdala ni da ovi trgovci koji ne reklamiraju mogucnost povrata ne vracaju takve madrace u prodaju.
Upravo se spremam u obilazak i lezanje po salonima. Vec vidim da necu bit puno pametnija navecer.
Inace vidim da Harvey Norman ima lijepe akcije na madracima iz "srednjeg razreda"...
Mozda ne bilo lose svratiti do njih tko god treba jos ovaj vikend...

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 25.11.2017., 19:14   #8192
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Meni je to alarm da ne kupim tamo. Što mislite da se događa s madracima koje su kupci vratili, a nisu zadovoljni? Nisam do sad vidio da IKEA raspordaje rabljene madrace koji su došli s povrata. Zapravo nisam to nikad nigdje vidio, a moram priznati da jako sumnjam da se ti madraci uništavaju, jer je to kod realnih cijena madraca nemoguće opravdati. To možda može Dormeo koji vam ionako u startu naplati dva madraca, pa se tako pokriva, ali stvarno sumnjam da i oni bacaju madrace. Ono što pouzdano znam je da neki u najboljem slučaju stave novu navlaku i vrate madrac u prodaju.

taj argument mi je zvucao uvjerljivo, no vjerujte mi, jednom kad se opecete puno radije bi prihvatili i takav madrac iz povrata na kojem je netko spavao 10-20 noci no koji vam pase, nego novi madrac direktno iz tvornice koji vam ne odgovara
going_east is offline  
Old 25.11.2017., 20:12   #8193
Nakon obilaska trgovina, nisam naravno pametnija, ali sam nadomak odluci. Mislim kupiti hespov emotion pa ako se pokaze pretvrd uzeti neki dobar nadmadrac.
Svi odmah prvo nude exclusive, pa to je tvrdo ko stijena. Perfectini redom tvrdi osim ovog curema koji je em skup em memory.
Drugo sto se suprugu svidilo je hybrid cloud, meni je isto preudoban, gore je sloj viskoelasticne pjene pa ne znam za ljeto bas. Malo sam skepticna u vezi ova tri razlicita sloja- koliko je to kvalitetno napravljeno...
U Lesnini od sume ne vidis stablo, nista tamo vise ne kuzim. Vidila sam madrac visok brat bratu 60 centi.
Ne kuzim pomamu za tvrdocom. I jos nek mi kusin bude stina pa sam mirna.
Jedan mi je bio fin s lateksom, ali kceri su mi alergicne na prirodni lateks pa malo zazirem od njega.
Eto, nista pametno.
hours is offline  
Old 26.11.2017., 11:42   #8194
Ima li netko iskustva sa ovim meblo madracem?

https://www.meblo.hr/madrac-exclusiv...ilver/pid/7322

na crni petak je bio 750 kuna
lutkar is offline  
Old 27.11.2017., 11:45   #8195
Ipak na kraju kupili Hybrid Cloud, javim se za dva mjeseca s dojmovima. Računam da će mi bar nešto od ta tri sloja odgovarat :/
hours is offline  
Old 01.12.2017., 04:41   #8196
Gdje ima nadmadraca vecih dimenzija 220/230cm ?
atoni is offline  
Old 01.12.2017., 09:17   #8197
220*230 ili širina standard dužina 220 ili 230? Naručit po narudžbi. google izbacuje https://www.jeftinije.hr/Proizvod/95...-latex-220x200
Al od većine proizvođača se da dogovorit uz neku nadoplatu, hespo, oriolik, vjerojatno i bernarda, perfecta...
tiluriumm is offline  
Old 01.12.2017., 14:36   #8198
širina standard, dužina 220 / 230
atoni is offline  
Old 01.12.2017., 15:23   #8199
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
širina standard, dužina 220 / 230
Kod bilo kojeg proizvodjaca a i trgovca mozete naruciti isti, trebali bi biti u mogucnosti to odraditi..

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 02.12.2017., 13:41   #8200
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Kod bilo kojeg proizvodjaca a i trgovca mozete naruciti isti, trebali bi biti u mogucnosti to odraditi..

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
kakav je osjećaj ležati na vašim memory nadmadracima od 6 cm? Da li je to previše, tj. da li čovjek cijeli utone u njih. Vidim da su na drugim mjestima pretežno nadmadraci od memo pjene visine 3 cm. Trebao bi mi jedan za suprugu koja ima oko 56 kg. Hoće li to biti ok za nju?
lutkar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.