Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2017., 18:28   #1361
Quote:
Lunita_86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav drage cure !!

Imam jedan problem, spavala sam s dečkom nedavno za vrijeme uzimanja tableta Diane 35, prvi puta, tablete uzimam već godinama i nikad nisam primjetila tako nešto... danas mi je zadnja tableta dianea i ja sam dok sam išla na wc procurila, od sutra prelazim po preporuci ginićke na slabije pilule, ali nije mi jasno to krvarenje, jel to isto nekome znalo tako diane uzrokovat pred kraj ( inače sam uvijek redovno dobivala 4 dan od prestanka) ili je to možda zbog nedavnog prvog spolnog odnosa ?? hvala puno... :/
Vidim ta je tema potonula, ali možda ćeš vidjeti... Imala sam problema s 'probojnim' krvarenjem (tako to ginekolozi zovu), ali ne za uzimanja Diane 35. Cijeli život imam problema s čudnim ciklusima i obilnim menstruacijama iako nikada nisu utvrđeni nikakvi zdravstveni problemi pa sam uglavnom još od osnovne škole po kontraceptivima. Pila sam Stedirile u 90ima koji su bili jako nakrcani hormonima i od njih sam se gotovo udvostručila. Nakon prestanka korištenja sam se dovela koliko toliko u normalnu, ali i dalje je te cikluse trebalo regulirati pa sam dobila Logest. On mi je opet bio preslab i zbog toga se događalo to probojno krvarenje (znači dobila bih mengu prije nego bih popila sve tablete do kraja). Ginekologinja mi je na to dala Cilest koji je navodno bio malo jači i s njim sam živjela dugo bez ikakvih problema. Tako da definitivno nije razlog spolni odnos, a i čudno mi je da će ti liječnik dati nešto slabije kad ti ni postojeće pilule ne uspijevaju održati ciklus.

Quote:
cokolladica kaže: Pogledaj post
Da li je moguće da nakon 10 i pol mjeseci korištenja Diana prištići i dalje izbijaju? No opet ne u mjeri kao što su izbijali prije korištenja pilula. Lice mi se očistilo, ali i dalje izbijaju, ponegdje i potkožni.

I unatoč promjenjenoj prehrani, prelaska na prirodnu kozmetiku i ovim tabletama, ja nisam potpuno zadovoljna Da li je moguće da mi ne odgovaraju, ali opet ako mi te s dosta hormona ne odgovaraju kako će biti kad pređem na neke slabije??
Diane mi je preporučila dermatologinja jer sam unazad 8 godina počela imati probleme s upaljenim, potkožnim aknama. Ginekolog je nakon provedenih svih mogućih i nemogućih pretraga i provjera koje nisu pokazale nikakve anomalije ni probleme, blagoslovio tu preporuku. Godinama prije toga je problem akni druga dermatologinja pokušavala liječiti kljukanjem antibioticima. Kada sam počela s Dianama, trebalo je 3 mjeseca da počnu djelovati (baš onako kako u uputstvima stoji). Zadnja akna koja je na izmaku tog 3. mjeseca iskočila, je bila nešto preužasno. Više je nalikovala čiru s lijeve strane nosa i imala je 3 'glave'. Međutim to su bile zadnje snage i nakon toga divna faca. Povremeno u pauzi za mengu iskoči nešto sitno i 'suho' što prođe za 2-3 dana i sve 5. Međutim nakon godinu i pol uzimanja, akne su se počele vraćati. Malo pomalo sve češće i sve veće i bolnije. Naposljetku sam prestala piti Diane. Nisam više vidjela neku svrhu. Po prestanku su se na neko vrijeme i akne smirile, ali poremetilo se sve drugo što je opet izazvalo nove akne, međutim svaki drugi ciklus. Znači jedan ciklus nema ništa, bebina guza + saniranje gadova iz prethodnog, a drugi ciklus Hirošima i Nagasaki. Strašno! I sve u području koje upućuje na probleme s jajnicima (nastale nakon uzimanja Diane).
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 16:23   #1362
Pozdrav! Moze li mi netko reci koliko brzo nakon pocetka uzimanja Diane Vam se menstruacija pocela javljati redovito i za koliko mogu ocekivati da ce takve tablete rjesiti dlakavost po tijelu? Hvala
BramtyP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 17:26   #1363
Quote:
BramtyP kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Moze li mi netko reci koliko brzo nakon pocetka uzimanja Diane Vam se menstruacija pocela javljati redovito i za koliko mogu ocekivati da ce takve tablete rjesiti dlakavost po tijelu? Hvala
Odmah prvi mjesec, a sto se tice dlakavisti ne znam koliko ce ti Diane pomoci

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Lecos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2019., 23:12   #1364
Je li itko od vas imao nadutost od Diana? Sto god da pojedem stomak mi se jako napuse.
kruškicamm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.