Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 15:49   #501
Pa ne znam, znam da mi putovnica mora vrijediti još 6 mjeseci od ulaska u zemlju, a bolje provjeriti nego da me vrate. Paranoja pred put Hvala
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:06   #502
Pozdrav svima.
Mene zanima koliko se s eu pasosem moze ostati u sengenu, ali bez papira..Znam da je zvanicno 90 dana...Ali sta se desava ako črekoracim...Posto nemam pecata u pasosu,d ali oni imaju u sistemu moje datume ulazaka i izlazaka...
?
Marianmarian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:48   #503
Bit će da ti nemaš EU putovnicu odnosno nisi državljan članica EU-a.Ako prekoračiš,kazna,zabrana ulaska.Ako nemaš pečate po schengenskom zakoniku je kazna 400-500 eura.Ako je putovnica skenirana onda znaju ulaske i izlaske.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 01:08   #504
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Dan prvog ulaska se postavlja naknadno, nakon što se odbroji 180 dana od vremena kontrole. ...
Znači, jedino moguće i je da odbrojim 180 dana i računam imaš li više od 90 dana u tih zadnjih 180 dana, to i je jedini vremenski raspon koji je kažnjiv u trenutku kontrole.

Pozdrav Sledgehammer, da li se procedura menjala od 2015 godine?

Da li se testira samo poslednjih 180 dana, ili postoji neka automatizovana provera i ranijih perioda i indikacija prekoracenja ako ga je bilo?
ovdeitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 10:56   #505
Sve je ostalo isto.
Računaju zadnjih 2-3 godine.Uzmu jedan datum po pečatu iz toga perioda i preračunavaju po 180 dana.(ako imaju volju).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 15:24   #506
Pozz

Jel zna netko, može li se prijeći granica hrvatska i slovenska, ako osobna vrijedi mjesec i pol.
Materados99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 15:43   #507
Quote:
Materados99 kaže: Pogledaj post
Pozz

Jel zna netko, može li se prijeći granica hrvatska i slovenska, ako osobna vrijedi mjesec i pol.
da, meni je vrijedila tako nešto i nitko ništa pitao
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 11:10   #508
Hoće li mi naša granična policija na granici HR-SLO raditi probleme ako pređem granicu samo da bi otišao nešto kupiti u duty free u međugraničnoj zoni i vratim se nazad u HR za 15 min, tj. niti ne uđem u SLO? Ne znam koliko često to ljudi rade i rade li to uopće, ali bi htio provjerit prije nego odem...
Kunta Sphincte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 07:51   #509
Zašto bi radili probleme ako imaš ispravne dokumente.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 13:13   #510
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zašto bi radili probleme ako imaš ispravne dokumente.
Jer im je sumnjivo da se netko vraća nakon 15 min?
Jer bi mogli pomislit da nešto švercam (ako to ima smisla kod unosa iz zemlje gdje je nešto skuplje)?

Ne pitam ja za formalne razloge nego za hipotetske.
Kunta Sphincte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 13:26   #511
Pa ako i krenu ispitivati veliš da si išao po jednu stvar u dućan, pokažeš račun i to je to. Pa hrpa ljudi u pograničnim područjima prelazi često i po kruh i salamu ako im se cjenovno isplati i vraćaju se unutar kratkog vremena nazad.
mika1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2021., 20:32   #512
Mozel netko odgovoriti.Zasto su mi na granici na pecatu povukli dvije linije??
Jasminica555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2021., 08:17   #513
Odbijen ulaz.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2021., 11:38   #514
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Odbijen ulaz.
Ali usla sam u madarsku
Jasminica555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2021., 13:01   #515
Možda je bio krivi datum pa je time poništen pečat ili ga nije ni trebao dat (državljanima egp-a) pa ga je poništio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2021., 13:57   #516
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možda je bio krivi datum pa je time poništen pečat ili ga nije ni trebao dat (državljanima egp-a) pa ga je poništio.
Pa tako mi je netko vec rekao kao trebao dati drugi prcat pa je taj kao ponisten a ispod mi je udaren odmah drugi ali sve isto samo nema linija
Jasminica555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2023., 12:07   #517
Dragi svi, ako netko ima neku info, bila bih zahvalna. Dakle dečko mi je državljanin BiH, prekoračio je boravak u RH od dozvoljenih 'turističkih' 90 dana za 55 dana. To se dogodilo 29.09. i nije dobio zabranu ulaska, nego novčanu kaznu. Trenutno pokušavamo srediti dozvolu za boravak i rad, ali u međuvremenu zna li itko kad bi se mogao vratiti u RH, 'turistički', u slučaju da se ne uspije srediti dozvola?
Hvala 🙂
Missande is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.