Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2008., 16:19   #41
Pogledala ga neki dan.Film je dobar,simpatičan i sve ostalo.Nije ništa spektakularno u pogledu izvedbe,kako glumačke tako i scenarističke,ali vrijedan je gledanja jer razbija neke tabue (odnos majka-dijete) koji su mi uvijek išli na živce u našem društvu.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 16:22   #42
[QUOTE=foofighter;12821862Jedan lijepi filmic za pogledat i za zaboravit. [/QUOTE]

upravo to.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 11:05   #43
po meni ovaj film je savršenstvo. usudio bi se reci najbolji od svih nominiranih za oskara. znam da ce me sad svi popljucati ali taj je film na mene ostavio najjaći utisak.. a po tome ja najviše cijenim filmove
peremiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 04:40   #44
S obzirom da je ovaj film dobio oskara za najbolji originalni scenarij, dužnost mi je da vas obavjestim da je prije tri godine u Koreji snimljen film "Jeni, Juno" o srednjoškolki koja neočekivano zatrudni sa školskim kolegom, i onda s njim mora donijeti teške životne odluke, bla bla...
Nisam gledao nijedan, ali navodno postoji još niz sličnosti:

1. In the opening credits in Juno, the female lead walks through town to get to the drug store to buy a home pregnancy test, the opening credits end and Juno takes the test in the store's bathroom. Just before Jenny/Juno's opening credits, Jenny takes the home pregnancy test in her bathroom, and once the credits roll, Jenny rides a bike through town.

2. In the opening credits for both movies, the fonts appear to be written with crayons.

3. Both Juno and Jenny take the over-the-counter pregnancy test exactly three times.

4. Essentially, both movies start in the same narrative time perspective and the actual "deed" that creates the pregnancy is told in a flashback, not in the linear order of the story telling.

5. In Jenny/Juno, part of what helps Jenny make up her mind is a pro-life book written in Korean. In Juno, part of what affects Juno's decision is a Pro-Life advocate who happens to be an Asian girl.

6. Contrary to what many may think, there is a theme of adoption in Jenny/Juno also. It's much smaller and hardly a subplot, but fit's what's considered acceptable in Korean society. Koreans believe in intra-family adoption, but not yet in inner-family adoption. Jenny's mother was going to send Jenny to America, where her older sister, married, would adopt Jenny's baby.

7. In Jenny/Juno, the male lead writes in chalk for Jenny “I love you Jenny” In “Juno," the female lead writes in chalk on Bleeker's front step “Check the mail Bleeker” and what's in the mail box is a sign that Juno loves him.

8. There is a scene in Jenny/Juno where the male lead runs track for PE class and shows how much of a goof he is by comically bumping into a post. Something that showed a striking stylistic similarity to Juno's boyfriend in that he's both a goof and on the track team.

9. Both movies have a girl who's interested in the male leads at about midpoint in the movie and this creates an intense, but short burst of jealously by the female leads.

10. Bleeker runs track competitively (apparently breaks a state record) and the Korean Juno plays a video game in a high level competition, different but similar theme of showing that the male leads have talent in something.

11. Both films have a cute, geeky male lead and are subordinate to dominate women.

12. The male leads appear indecisive and weak in the beginning but have inner strength that's appreciated later.

13. In Jenny/Juno, the boy asks to carry the female lead's backpack and she refuses, same thing in Juno.

14. Both movie have primarily seven major characters that drive the story and appear in the majority of the movie. In Juno that would be Juno, Bleeker, Juno's dad and step mother, Juno's best friend and the adoptive parents. In Jenny/Juno the major characters are Jenny, Juno, Jenny's parents, Jenny's older sister and Juno's parents.

15. Both Juno and Jenny ride bicycles. Jenny rides the bike in the beginning of the movie and Juno rides hers at the end.
cool hand luke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 04:51   #45
Quote:
Luka18 kaže: Pogledaj post
Ova slatka, mala, indie komedija mi je jedan od najboljih filmova ikada. Film snimljen samo sa 2.5mil dolara već je zaradio preko 72 milijuna i dospjeo na 123 mjesto najboljih filmova svih vremena (IMDB). Likovi, gluma, glazba sve je savršeno. Obožavam taj film

IMDB:
http://www.imdb.com/title/tt0467406/
Film je takav genetski inzenjering da je to uzas.
Sve predvidljivo, jeftini sentimentalni film, koji pokusava prodati "pro life" filozofiju hippie generaciji. I njihovoj djeci, koja su previse kewl da bi o pro life-u mogli cuti, pa onda polu grunge/polu indie stiliziranu srcedrapateljnu pricu progutaju, ne vidjeci da se radi o pro life propagandi.

Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 04:54   #46
Quote:
c0rle0ne kaže: Pogledaj post
jednostavan film, a opet skroz simpatičan, dražesan...
nešto u stilu prošlogodišnjeg Little Miss Sunshine.
Da, isti geneticki inzenjering.



Quote:
c0rle0ne kaže: Pogledaj post
soundtrack je također jedan od boljih koje sam slušao zadnjih godina.
uglavnom kombinacija indie-rocka sa klasičnim '60's & '70's rock hitovima.
Haha, muzika nije losa, ali ti isto govori kome je film namijenjen.

Sentimentalna srcedrapateljna prica prodana kewl generaciji koja je malo ostarila, pa ne smije priznati da im se svidjaju sentimentalne teme.

Sto nisu napravili sentis film tima Amelie, pa nema zabune. Nego ovo zamatanje govna u cvijet, pa cvijeta u govno. Jer se nitko ne moze odluciti da li hoce biti sentish ili kewl.

Pardon my french.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 04:56   #47
Quote:
cool hand luke kaže: Pogledaj post
S obzirom da je ovaj film dobio oskara za najbolji originalni scenarij, dužnost mi je da vas obavjestim da je prije tri godine u Koreji snimljen film "Jeni, Juno" o srednjoškolki koja neočekivano zatrudni sa školskim kolegom, i onda s njim mora donijeti teške životne odluke, bla bla...
Nisam gledao nijedan, ali navodno postoji još niz sličnosti:
Hvala ti na ovome. To vjerojatno objasnjava zasto film ne ostavlja dojam organskog projekta, nego je nekako sav umjetan, "sa ciljem". Nije uopce umjetnicko djelo, nego dvosatna reklama nekih ideja. I par ubacenih reklama....
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 07:23   #48
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Da, isti geneticki inzenjering.



Haha, muzika nije losa, ali ti isto govori kome je film namijenjen.

Sentimentalna srcedrapateljna prica prodana kewl generaciji koja je malo ostarila, pa ne smije priznati da im se svidjaju sentimentalne teme.

Sto nisu napravili sentis film tima Amelie, pa nema zabune. Nego ovo zamatanje govna u cvijet, pa cvijeta u govno. Jer se nitko ne moze odluciti da li hoce biti sentish ili kewl.

Pardon my french.

Jebeš ga, ali Juno se ne gleda kao nekakva akcija, to je film za chillanje...

Muzika je genijalna, a što netko ne može probavit nekoliko odličnih "brojalica" pjesama, dvije pjesme od bell & sebastiana i jednu stvar od kinksa njegova stvar...

Neznam što želiš reć za Amelie, to je jedan od boljih filmova ikad...
__________________
"Get a bicycle. You will certainly not regret it, if you live..."
Schultz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 08:59   #49
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Film je takav genetski inzenjering da je to uzas.
Sve predvidljivo, jeftini sentimentalni film, koji pokusava prodati "pro life" filozofiju hippie generaciji. I njihovoj djeci, koja su previse kewl da bi o pro life-u mogli cuti, pa onda polu grunge/polu indie stiliziranu srcedrapateljnu pricu progutaju, ne vidjeci da se radi o pro life propagandi.

Ovaj film ne služi doslovno ničemu drugome, nego da digne raspoloženje prosječnog gledatelja. U čemu u potpunosti i uspijeva.

Žao mi je što si nesretna.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 11:44   #50
dobar film, treba ga pogledati
black steal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 23:33   #51
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Predivan film. Siguran dobitnik Oscara za scenarij. A da pobere i sve ostale nagrade (što graniči s nadrealnošću) ne bih mi smetalo nimalo.

Jedan od najboljih soundtrackova u posljednjih nekoliko godina.

Pravo malo mini remek-djelo. Usudio bih se čak reći da mi je bolji od prošlogodišnjeg "brata" - Male Miss Amerike.

i je!
puno bolji.....i mnogo mi je zanimljivija tema.....

a i ovo za ost se slažem....predobar je,čim je film završio,skinuo sam si ga....


i idem ga sutra opet gledat u kino,tolko mi dobar film
filmash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 03:27   #52
Quote:
Schultz kaže: Pogledaj post
J

Neznam što želiš reć za Amelie, to je jedan od boljih filmova ikad...
Da!

I znao je bit sentimentalan, bez da se srami sentimenta.
A Juno se pretvara da je sentimentalan, ali da bi "opravdao" sentiment, fura se na kulerstvo.... :bljuvotina:
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 03:28   #53
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Ovaj film ne služi doslovno ničemu drugome, nego da digne raspoloženje prosječnog gledatelja. U čemu u potpunosti i uspijeva.

Žao mi je što si nesretna.
Ne dize raspolozenje ove gledateljice, jer ona vidi tuznu psihu onih koji su radili film. Po tvom sudu nesretna. Imas pravo, prokleti su oni koji vide vise nego "prosjecni gledatelj".

Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 09:38   #54
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Ne dize raspolozenje ove gledateljice, jer ona vidi tuznu psihu onih koji su radili film. Po tvom sudu nesretna. Imas pravo, prokleti su oni koji vide vise nego "prosjecni gledatelj".

Hm, ja stvarno nisam uspio prepoznat tužnu psihu ljudi koji su radili ovaj film. Juno je lik koji je i zamišljen da se izdvaja od drugih, istina je da će se vrlo teško naći nekoga od 16g tko na taj način razgovara ali koga briga, bitno da je film zabavan i zanimljiv.
Ne vidim kako Juno se može pretvarat da je sentimentalan kroz kulersto. Što bi to kulerstvo trebalo biti u filmu? Juno kao lik izdvojene čudne djevojke; soundtrack i teme koje zanimaju Juno a koje baš i nisu mainstream; cool roditelji? Ako se sve to promatra iz jednog normalnog gledišta film će se većini ljudi svidit, ako ga karakteriziraš kao nešto pretenciozno onda dobro. Ali ja stvarno ne vidim ništa pretenciozno u tako jednostavnom i lijepom filmu osim što se glavni lik razlikuje od većine.
__________________
_
Cheesypoof is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 00:26   #55
Bible-belt movie. Da, na trenutke zabavan, ali kad želi i Mike Huckabee zna biti zabavan. Gledanju sam pristupio krajnje dobronamjerno i dugo se vremena silio da mi bude dobar, ali negdje na pola sam odustao.

Malo mi je žalosno da je scenarij nagrađen, pa makar i papanskim Oscarom, budući da je taj višemjesečni vremenski period gravidnosti riješen dramaturški krajnje šlampavo. Da se na ekranu ne ispisuju godišnja doba i njoj se trbuh ne zaokruži, izgledalo bi da se film dešava u maksimalno tjedan dana. A ima tu i još nekih fabularnih nedosljednosti koje sad neću navoditi da ne bih ispao baš prepicajzlast.

I nije mi drago da ga se uspoređuje s "Little Miss Sunshine", filmom koji zagovara autsajderstvo, nasuprot ovoj americana propagandi.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 01:14   #56
Juno je još bolji drugi puta...sad se baš vratio iz kina ...sjajno....
filmash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 02:00   #57
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
jučer sam to krenio gledat pod komediju, al nije bilo smiješno pa sam presto nakon pol sata
Mene društvo povelo, nisam ni znao da će biti dva sata anti-abortus propagande. *ebeš novce za kino ulaznicu, tko će mi vratiti ta dva sata života.

Belle and Sebastian
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 09:40   #58
dobar je
al nije bolji od little miss sunshine
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 11:13   #59
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post
dobar je
al nije bolji od little miss sunshine
točno.svaka čast ellen ali abigale je slađa ..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 09:02   #60
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Ne dize raspolozenje ove gledateljice, jer ona vidi tuznu psihu onih koji su radili film.
Drugim riječima, svi koji u klišeiziranoj radnji (tinejdžerica koja se suočava s trudnoćom, a živi s ocem i maćehom) naprave malo "pomaknute" likove, stave par šala i alternativnih pjesmica su nesretni?

Oni koji naprave film od 90 minuta u kojem se niti jednom liku ne dogodi niti jedna loša stvar su nesretni?

Hmmm... Ne bih baš rekao.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.